Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2601 Re: Citroen All About

Post by The BEN10 »

Pozdrav.
Ima li ko kakva friška iskustva sa servisom 206 na Stupu? Jel taj tip radi i Peugeot i Citroen?

Hvala
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2602 Re: Citroen All About

Post by condy »

Citam na klix-u nova e klasa 220d amg line test radili kosta cijelih 140 hiljada KM. :shock: :shock: Zamisli to precjenjeno auto sa znackom kupit pored C5... Ja mislim da nije udobna ko C5 :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2603 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:Citam na klix-u nova e klasa 220d amg line test radili kosta cijelih 140 hiljada KM. :shock: :shock: Zamisli to precjenjeno auto sa znackom kupit pored C5... Ja mislim da nije udobna ko C5 :lol:
nije ista klasa , tu prica zavrsava , e tu E klasu poredi sa serijom 5 :) :thumbup:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#2604 Re: Citroen All About

Post by Maystor »

Neki dan sam imao na testu Jaguar F-pace (AC Betanija, 120 000 KM), Maserati nemaju registrovan za tu svrhu.
Ne znam šta bih vam rekao, dobar je, ali poslije Tesle svako auto koje ima motor sus nekako izgleda... prevaziđeno.
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2605 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

The BEN10 wrote:Pozdrav.
Ima li ko kakva friška iskustva sa servisom 206 na Stupu? Jel taj tip radi i Peugeot i Citroen?

Hvala
Radi i peugeot i citroen. Ja vise od 10 godina odrzavam auto, a najfriskije iskustvo od prije 5 dana, nesto mi se cuje, uho moje kaze oko lijevog tocka, kad motam u desno, pravo i lijevo motanje nema nikakvog zvuka. Proveo sam vise od dva sata u servisu i nisu nasli nista, i ako cuju taj zvuk, i kazu haj ti kući, pa kad ti vise prokucka, dodji da vidimo sta je, bolje tako nego da zamijenimo pogresan dio. :D :lol: :lol: :lol: :-)
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2606 Re: Citroen All About

Post by basicm »

amar1994 wrote:
condy wrote:Citam na klix-u nova e klasa 220d amg line test radili kosta cijelih 140 hiljada KM. :shock: :shock: Zamisli to precjenjeno auto sa znackom kupit pored C5... Ja mislim da nije udobna ko C5 :lol:
nije ista klasa , tu prica zavrsava , e tu E klasu poredi sa serijom 5 :) :thumbup:
Ovo je bilo ironicno amare, c5 je podjonio mnogo auta ovdje pa je red sad i na e klasi. 5-icu smo vec obradili, naravno c5 ga sije 10:1 :)
E klasa nema sanse pored c5.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2607 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
The BEN10 wrote:Pozdrav.
Ima li ko kakva friška iskustva sa servisom 206 na Stupu? Jel taj tip radi i Peugeot i Citroen?

Hvala
Radi i peugeot i citroen. Ja vise od 10 godina odrzavam auto, a najfriskije iskustvo od prije 5 dana, nesto mi se cuje, uho moje kaze oko lijevog tocka, kad motam u desno, pravo i lijevo motanje nema nikakvog zvuka. Proveo sam vise od dva sata u servisu i nisu nasli nista, i ako cuju taj zvuk, i kazu haj ti kući, pa kad ti vise prokucka, dodji da vidimo sta je, bolje tako nego da zamijenimo pogresan dio. :D :lol: :lol: :lol: :-)
necu da psujem , al mislim da trebas promijenit servis :)

cuj kad prokucka dodji :-) , otidji kod dedovica :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2608 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Cuj 140 tisuca, pa jesu li oni normalni?! Pa za te pare mozes kupiti kompletnu ponudu citroena, i imati auto za sve prilike. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2609 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:Cuj 140 tisuca, pa jesu li oni normalni?! Pa za te pare mozes kupiti kompletnu ponudu citroena, i imati auto za sve prilike. :D
mogu dvije full sestice kupit i kad se jedna pokvari prec na drugu :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2610 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

basicm wrote:
amar1994 wrote:
condy wrote:Citam na klix-u nova e klasa 220d amg line test radili kosta cijelih 140 hiljada KM. :shock: :shock: Zamisli to precjenjeno auto sa znackom kupit pored C5... Ja mislim da nije udobna ko C5 :lol:
nije ista klasa , tu prica zavrsava , e tu E klasu poredi sa serijom 5 :) :thumbup:
Ovo je bilo ironicno amare, c5 je podjonio mnogo auta ovdje pa je red sad i na e klasi. 5-icu smo vec obradili, naravno c5 ga sije 10:1 :)
E klasa nema sanse pored c5.
ma ne mogu se porediti kao novi :thumbup:

ali kao nov(c5) vs polovan svaki drugi auto , citroen je bolji the end :D
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2611 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
The BEN10 wrote:Pozdrav.
Ima li ko kakva friška iskustva sa servisom 206 na Stupu? Jel taj tip radi i Peugeot i Citroen?

Hvala
Radi i peugeot i citroen. Ja vise od 10 godina odrzavam auto, a najfriskije iskustvo od prije 5 dana, nesto mi se cuje, uho moje kaze oko lijevog tocka, kad motam u desno, pravo i lijevo motanje nema nikakvog zvuka. Proveo sam vise od dva sata u servisu i nisu nasli nista, i ako cuju taj zvuk, i kazu haj ti kući, pa kad ti vise prokucka, dodji da vidimo sta je, bolje tako nego da zamijenimo pogresan dio. :D :lol: :lol: :lol: :-)
necu da psujem , al mislim da trebas promijenit servis :)

cuj kad prokucka dodji :-) , otidji kod dedovica :thumbup:

Ma ja trebam promijeniti auto, al' kad kredit za stan otkucam prvo, a do tad, gledanje u kasike i gatanje mi ne gine. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2612 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
Ma ja trebam promijeniti auto, al' kad kredit za stan otkucam prvo, a do tad, gledanje u kasike i gatanje mi ne gine. :D
mozda ti ja svoje prodam kad otkucas :P :lol: :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2613 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Ma ja trebam promijeniti auto, al' kad kredit za stan otkucam prvo, a do tad, gledanje u kasike i gatanje mi ne gine. :D
mozda ti ja svoje prodam kad otkucas :P :lol: :lol:
Korozija ce je pojesti dotad. :D :D :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2614 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:
Ma ja trebam promijeniti auto, al' kad kredit za stan otkucam prvo, a do tad, gledanje u kasike i gatanje mi ne gine. :D
mozda ti ja svoje prodam kad otkucas :P :lol: :lol:
Korozija ce je pojesti dotad. :D :D :D :D
haha :thumbup: :lol: :lol: :lol:

PS. nece dok je Amar ziv :kiss: :D :D
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2615 Re: Citroen All About

Post by The BEN10 »

konektovan wrote:
The BEN10 wrote:Pozdrav.
Ima li ko kakva friška iskustva sa servisom 206 na Stupu? Jel taj tip radi i Peugeot i Citroen?

Hvala
Radi i peugeot i citroen. Ja vise od 10 godina odrzavam auto, a najfriskije iskustvo od prije 5 dana, nesto mi se cuje, uho moje kaze oko lijevog tocka, kad motam u desno, pravo i lijevo motanje nema nikakvog zvuka. Proveo sam vise od dva sata u servisu i nisu nasli nista, i ako cuju taj zvuk, i kazu haj ti kući, pa kad ti vise prokucka, dodji da vidimo sta je, bolje tako nego da zamijenimo pogresan dio. :D :lol: :lol: :lol: :-)
Dobro, a u tih 10 godina, kakvi su inače bili?
Šta je alternativa?
hvala
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2616 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

The BEN10 wrote:
konektovan wrote:
The BEN10 wrote:Pozdrav.
Ima qli ko kakva friška iskustva sa servisom 206 na Stupu? Jel taj tip radi i Peugeot i Citroen?

Hvala
Radi i peugeot i citroen. Ja vise od 10 godina odrzavam auto, a najfriskije iskustvo od prije 5 dana, nesto mi se cuje, uho moje kaze oko lijevog tocka, kad motam u desno, pravo i lijevo motanje nema nikakvog zvuka. Proveo sam vise od dva sata u servisu i nisu nasli nista, i ako cuju taj zvuk, i kazu haj ti kući, pa kad ti vise prokucka, dodji da vidimo sta je, bolje tako nego da zamijenimo pogresan dio. :D :lol: :lol: :lol: :-)
Dobro, a u tih 10 godina, kakvi su inače bili?
Šta je alternativa?
hvala
Pošto je uglavnom bilo samo odrzavanje, mali servisi, veliki servisi, ok, ali iskreno, cim je sta ozbiljnije, ovo u mom slucaju ne znam gdje svrstati, zapnu, a alternativu ti ne znam, bar kad je Sarajevo u pitanju, i ja bi volio znati. A kako je krenulo, sljedece auto nece biti iz psa grupe, strasno losa iskustva imam sa majstorima pa cak i ovlastenim. Nevjerpvatno je da ljudi sebe zovu majstorima, kupe dijagnostiku, i ko blećci gledaju u monitor,.. :-)
Last edited by konektovan on 13/06/2017 21:39, edited 1 time in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2617 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

The BEN10 wrote: Šta je alternativa?
hvala
AS Dedovic ako nije u garanciji :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51479
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2618 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
The BEN10 wrote: Šta je alternativa?
hvala
AS Dedovic ako nije u garanciji :thumbup:

Obzirom da je bio ovlasteni pa vise nije, o njemu sve govori. :wink:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2619 Re: Citroen All About

Post by madner »

mali_milojica wrote:
madner wrote:
drndalo wrote:Ko bi kupio C i E klasu pored Masserati-a da pare nisu bitne ? :?
Ghibli mi je tehnoloski toliko iza E klase da ne znam opste kako se prodaje.
Ja kao ljubitelj talijanskih automobila cu reci da se Ghibli ni u cemu ne moze mjeriti sa BMW 5,E klasom ili A6.
Opremljenost,ponuda motora...
Jedino sto je ljepsi,drugaciji,ima lijepo ime,znak i ima ga manje na cesti. Sasvim dovoljno da bih ga prije kupio nego DE trojku :D
Image
Ja tu ljepotu vidim znatno na strani E klase a evo i zasto.
Mario i njegov tim kada su sastavljali Ghibli nisu imali ni jedan najzahtjev. Trebalo je iskoristiti motor i prenos koji vec postoje i napraviti ljepo auto koristeci sto vise Fiat komponenti da bi bilo sto jeftinije. Nista na tom autu nije naj.
Hans i njegov tim kada su pravili E klasu su imali daleko vise najzahtjeva. Trebalo je napraviti najprostranije, najudobnije i jos naj naj naj, uz to da dinamika bude dovoljno blizu BMWu i Audiju da kupci to ne vide kao minus. Dakle inzinjerski je puno teze bilo ispuniti zahtjeve E klase nego Ghiblija i zato je meni E klasa i Mercedes puno bolji. Inace smatram da je najteze konstrukcijski i napraviti ovaj segment, jer ima jako puno oprecnih zahtjeva a budzet nije neogranicen.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2620 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
The BEN10 wrote: Šta je alternativa?
hvala
AS Dedovic ako nije u garanciji :thumbup:

Obzirom da je bio ovlasteni pa vise nije, o njemu sve govori. :wink:
ja sam zadovoljan bio :) , evo podloske stoje 3cu godinu i suho je oko dizni :mrgreen:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2621 Re: Citroen All About

Post by condy »

@amare ne nagovaraj covjeka na jos jedan kredit :mrgreen:

Za njega je Mazda 6, da se covjek pocasti :thumbup: i zaduzi :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2622 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:@amare ne nagovaraj covjeka na jos jedan kredit :mrgreen:

Za njega je Mazda 6, da se covjek pocasti :thumbup: i zaduzi :-D
ne kontam al hajd :mrgreen:

kad si kod sestice , kolega @aditon uzo onu bijelu 8-) :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2623 Re: Citroen All About

Post by condy »

Pa hvalis auto ko da ga prodajes :mrgreen:
Nek mu je sretno :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2624 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

condy wrote:Pa hvalis auto ko da ga prodajes :mrgreen:
Nek mu je sretno :thumbup:
presto sam , jer sam postao dosadan malo je reci :run:

:thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2625 Re: Citroen All About

Post by supercali »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
The BEN10 wrote: Šta je alternativa?
hvala
AS Dedovic ako nije u garanciji :thumbup:

Obzirom da je bio ovlasteni pa vise nije, o njemu sve govori. :wink:
Nije to razlog gubitka licence
Post Reply