Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25926 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

StupskaBitanga wrote:a što njih DF ne šutira kao SDA DF u Tuzli
Jednostavno tzzar ne?
Ako ćemo se igrati politike hajmo se igrati muški a ne kao ****ke
Eh to mi nije jasno, jer postoji odredjena većina koja bi se mogla okupiti oko DF-a i formirati novu vladu...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25927 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

To bi i mogao biti test da se vidi kako funkcioniše ujedinjena ljevica ili kako Vječiti student kaže guzica sa NS se snalazi
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25928 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Može i bez ujedinjene ljevice. DF-SBB-NS-BPS. Imali bi 19 poslanika, nije jaka većina, ali je ipak većina.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25929 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Ustavni sud FBiH odbio zahtjev Milana Dunovića u vezi sa spornom uredbom Vlade FBiH
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni- ... /150710084
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25930 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Innovation wrote:
Ustavni sud FBiH odbio zahtjev Milana Dunovića u vezi sa spornom uredbom Vlade FBiH
http://www.klix.ba/vijesti/bih/ustavni- ... /150710084
Reuf na aparatima... :-D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25931 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

DF se mora spasavati. Sad kad su pojeli gowno, povuci se potpuno iz izvrsne vlasti i kotarisati se stratega krivog puta - Reufa, Suljagica i Komsica!

Umalo zaboravih... i da se Rifat makne iz kuhinje!
:mrgreen:
Image
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25932 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

dustaban wrote:DF se mora spasavati. Sad kad su pojeli gowno, povuci se potpuno iz izvrsne vlasti i kotarisati se stratega krivog puta - Reufa, Suljagica i Komsica!

Umalo zaboravih... i da se Rifat makne iz kuhinje!
:mrgreen:
Image
Čuj maknuti Komšića iz DF-a. Taj isti DF je zbog Komšića dobio, hajmo reći oko 60% od ukupnih glasova i taj isti Komšić može spasiti DF, a ti bi da ga otjeraju. Nekad pomislim da se ti samo šališ...
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25933 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

mirzadelibasic wrote:
dustaban wrote:DF se mora spasavati. Sad kad su pojeli gowno, povuci se potpuno iz izvrsne vlasti i kotarisati se stratega krivog puta - Reufa, Suljagica i Komsica!

Umalo zaboravih... i da se Rifat makne iz kuhinje!
:mrgreen:
Image
Čuj maknuti Komšića iz DF-a. Taj isti DF je zbog Komšića dobio, hajmo reći oko 60% od ukupnih glasova i taj isti Komšić može spasiti DF, a ti bi da ga otjeraju. Nekad pomislim da se ti samo šališ...

Zamisli sistem koji nije demokratija, samo jedan čovjek donosi sve bitne odluke, a taj jedan čovjek Željko Komšić ?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25934 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

mirzadelibasic wrote: Čuj maknuti Komšića iz DF-a. Taj isti DF je zbog Komšića dobio, hajmo reći oko 60% od ukupnih glasova i taj isti Komšić može spasiti DF, a ti bi da ga otjeraju. Nekad pomislim da se ti samo šališ...
Valjas gluposti, niko ovdje ne dobija glasove svojom privlacnoscu vec tudjom odbojnoscu.

Kao sto vidimo nema vise kita lagumdzije da mu utjeruje ribe u mrezu, a mreza suplja da supljija ne moze biti...
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#25935 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Gledaj ti samo SD-ovaca sto se kace po temi i popljuju sve i napadaju druge i se*u im se po misljenju i svakom prilikom osudjuju DF.

Ne mogu da vjerujem da vas i za to placaju, vise imate postova u DF temi nego u vlastitoj.

Al razumljivo potpuno ipak gori vam samo tako pod sup...

Nisu clanovi i simpatizeri DF -a nagurali preko 1000 stranica ove teme, nego vi ovce jedne
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25936 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

dustaban wrote:
mirzadelibasic wrote: Čuj maknuti Komšića iz DF-a. Taj isti DF je zbog Komšića dobio, hajmo reći oko 60% od ukupnih glasova i taj isti Komšić može spasiti DF, a ti bi da ga otjeraju. Nekad pomislim da se ti samo šališ...
Valjas gluposti, niko ovdje ne dobija glasove svojom privlacnoscu vec tudjom odbojnoscu.

Kao sto vidimo nema vise kita lagumdzije da mu utjeruje ribe u mrezu, a mreza suplja da supljija ne moze biti...
Budi ozbiljan. Komšić je 2010 imao preko 300 hiljada glasova, zbog čega ? - Što su ljudima Bake i Fahro bili odbojni :?
Taj isti Bake i taj isti Fahro nakon četiri godine puno poboljsase svoj lični rezultat, kao i Raguz, a Komšić nije bio kandidat za člana predsjedništva i dobar dio njegovih glasova se podijelilo tu. Uostalom, u poslijeratnoj historiji nije zapamćen neko ko je iz naše izborne jedinice za parlament BiH imao preko 40 hiljada glasova, a Komšić ih je sad imao. Čovjek ima veliki publicitet kod gradjana i rezultati na izborima to i pokazuju, a ti bi da ga tjeras iz stranke koju je osnovao. Nekad je bolje i prešutjeti, nego svašta reći \napisati.
Last edited by mirzadelibasic on 11/07/2015 03:54, edited 1 time in total.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25937 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

HM 2011 wrote:

Zamisli sistem koji nije demokratija, samo jedan čovjek donosi sve bitne odluke, a taj jedan čovjek Željko Komšić ?
Još idealniji sistem: ljudi snime kradju glasova na kongresu, dopisivanje na listićima, a ovi se ponašaju kao da ništa nije bilo i izaberu se oni koji Bakiru pašu. Klasična demokratija sa klasičnim predstavnikom\diktatorom\manipulatorom.

A što se tiče donošenja bitnijih odluka, u tome ovaj tvoj prednjači uz Čovića i Dodika ... Pa čak je i Fahro tu negdje.

Nego zaboravio si ono: SDA na svim nivoima, u jedinstvu je snaga i te nebuloze.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25938 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Image

HM2011
U JEDINSTVU JE SNAGA JEL TAKO.
E BUDI SIGURAN DA "NAROD ZNA.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25939 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

mirzadelibasic wrote:
dustaban wrote:
mirzadelibasic wrote: Čuj maknuti Komšića iz DF-a. Taj isti DF je zbog Komšića dobio, hajmo reći oko 60% od ukupnih glasova i taj isti Komšić može spasiti DF, a ti bi da ga otjeraju. Nekad pomislim da se ti samo šališ...
Valjas gluposti, niko ovdje ne dobija glasove svojom privlacnoscu vec tudjom odbojnoscu.
Kao sto vidimo nema vise kita lagumdzije da mu utjeruje ribe u mrezu, a mreza suplja da supljija ne moze biti...
Budi ozbiljan. Komšić je 2010 imao preko 300 hiljada glasova, zbog čega ? - Što su ljudima Bake i Fahro bili odbojni :?
Taj isti Bake i taj isti Fahro nakon četiri godine puno poboljsase svoj lični rezultat, kao i Raguz, a Komšić nije bio kandidat za člana predsjedništva i dobar dio njegovih glasova se podijelilo tu. Uostalom, u poslijeratnoj historiji nije zapamćen neko ko je iz naše izborne jedinice za parlament BiH imao preko 40 hiljada glasova, a Komšić ih je sad imao. Čovjek ima veliki publicitet kod gradjana i rezultati na izborima to i pokazuju, a ti bi da ga tjeras iz stranke koju je osnovao. Nekad je bolje i prešutjeti, nego svašta reći \napisati.
Pa sta ti mislis zbog cega je imao tih 300 hiljada glasova? Je li zato sto je poput Brusa Vilisa spasio zemlju ili zato sto je sa druge strane bio Ivo Miro Jovic?
Ali ne sporim, volio je narod Komsica i zbog njegovih licnih kvaliteta, sjetimo se samo onog transporta trudnice.
Medjutim, zaboravljamo da i najvece ljubavne euforije splasnu nakon prve bracne noci i prvog bracnog dana. Komsic je tokom ove, sace godina, pokazao svu svoju ublehu. Taman da je i dalje to sto ti mislis da jeste, gdje su mu mooda da vrati stranku u svoju ruke i na pravi kolosjek. Vidim niko ne porice da su mu je budale uzele cak ni ti vise ne branis Reufa.
I evo da prihvatimo tu ublehu kako je jadan morao uci, pa izaci iz vlade jer je tek nakon ulaska skonto kakve su lopine SDA i HDZ :-) ... ali majketi hoces li jos reci da Komsic nema nikakve veze sto u DF-u nema vise Marjanovica a ima Suljagica, sto su krmci dohakali Gadzi u Tuzli a podbuhli Kurtes ceska moooda u Sarajevu, sto je namjestio raju oko sebe i hanume im u njih a armiju spremnih DF boraca ostavio u bezvadusnom prostoru...

De ba, Komsic je veca ubleha od visocke piramide.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25940 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Orange Revolution wrote:Image

HM2011
U JEDINSTVU JE SNAGA JEL TAKO.
E BUDI SIGURAN DA "NAROD ZNA.

To je alternativa. To je razlog zašto od alternative nema ništa.... jedna ogromna nuletina i dolmljenje džepova na račun naroda.....

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http ... GUQMyhBMEE

-------------------------------------------

U jedinstvu je snaga.....
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#25941 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Teniser »

Moram pitati ove JEDINSTVENE" jeli i ovaj napad danas uz pokliče Tekbir prikaz jedinstva i multietnične Bosne i Hercegovine.Znate li vi da narod zna koste i šta ste,gdje nas vodite to i danas pokazujete.
Ovaj gore pametni i isključivi HM imam pitanje za tebe,smatraš li ti stvarno da je ovo država samo jednog naroda ili tvoj inteligent nemože da shvati da nas gurate dublje u izolaciju upravo na ovaj način kako ste prikazali u Srebrenici.
Ne podržavam Vučića ali ne podržavam ni ove vrste napada uz te vjerske pokliče.
Najviše što ste dobili je brukanje BiH i dokaz divljaštva.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25942 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Better Man wrote:
StupskaBitanga wrote:a što njih DF ne šutira kao SDA DF u Tuzli
Jednostavno tzzar ne?
Ako ćemo se igrati politike hajmo se igrati muški a ne kao ****ke
Valjda zato što misle raditi isto kao oni, a ne da krenu u stvarne reforme.
DF u KS sve ima u svojim rukama. Cito vjeruju :zzzz: u reformisticku snagu koalicije s SDA. :thumbup:
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25943 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Teniser wrote:Moram pitati ove JEDINSTVENE" jeli i ovaj napad danas uz pokliče Tekbir prikaz jedinstva i multietnične Bosne i Hercegovine.Znate li vi da narod zna koste i šta ste,gdje nas vodite to i danas pokazujete.
Ovaj gore pametni i isključivi HM imam pitanje za tebe,smatraš li ti stvarno da je ovo država samo jednog naroda ili tvoj inteligent nemože da shvati da nas gurate dublje u izolaciju upravo na ovaj način kako ste prikazali u Srebrenici.
Ne podržavam Vučića ali ne podržavam ni ove vrste napada uz te vjerske pokliče.
Najviše što ste dobili je brukanje BiH i dokaz divljaštva.

Jel napad danas uz tekbiranje prikaz jedinstva i multietnične BiH.

Vidiš pravila dženaze određuju da Dženaze namaz klanjaju muškarci. Na dženaze namazu je haram izviždavati bilo koga - a već prije nekoliko godina se počelo sa zviždanjima političarima (povodom previše čitanja dnevnog avaza od strane naroda kojem pripadam) pa onda dalje..... Dženaza nije politički skup.

Da li je tekbiranje dio islama (razni su vidovi tekbiranja ne samo tekbir Allahu Ekber - nego postoje razni vidovi grupnog upućivanja dova) - da tekbiranje je dio Islama....

Tekbiranje je prikaz jedinstva. Tekbiranje je prikaz Islama. Zviždanje na dženazi ili kamenovanje i proganjanje po dženazama - to je HARAM !

(bil iko od tih koji su zviždali i kamenovali željeli da na dženaze njihovih bližnjih dođe neko pa zviždi nekome drugome u horu ili gađa kamenjem nekoga - siguran sam da ne bi).... Nije lijepo, skrnavi obred dženaze - pa je ujedno i haram.

Da i ja tebi postavim par pitanja:

Znaš li ti šta je namaz ?
Znaš li ti šta je haram ?

--------------------------------------------------- Pošto je tebi Dženaze namaz vrhunsko političko pitanje bošnjaka da nastavimo-----

Znate li vi da narod zna ko ste i šta ste, gdje nas vodite ......

OTVORENO SUMNJAM DA POJMA IMAŠ I TI I NAROD KO SAM I ŠTA SAM, A OTVORENO SUMNJAM DA U DRŽAVI KOJA IMA 198 POLITIČKIH STRANKI TU IKO IKOGA VODI IGDJE....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da li je ovo država samo jednoga naroda - Što Čović danas reče na Dženazi - "ovo je država tri konstitutivna naroda i svih građana" - pa da ti i ja ponovim što ti je presidente Čović danas pročitao (piše i u ustavu, evo hebemo se već 120 godina sa problemima koji porijeklo vode baš iz tog tri naroda i ostali, a i Srebrenička dženaza je baš proizvod države tri naroda i ostalih).....

Jesmo država smo tri naroda i ostalih, a pored toga moram naglasiti - bitno je biti bošnjak, u jedinstvu je snaga....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kad glavni odbor SDA bude tekbirao i bacao kamenice na Vučića onda reci to je uradila SDA - do tada - prihvati činjenicu da je to uradio dio mog naroda - kakav je takav je - i da su političari odmah, ma ni fleka od kamena nije oprana - pružili izvinjenje - a da taj isti Vučić predstavlja državu kojoj je za jedno jebeno izvini za počinjeni genocid trebalo jako puno vremena (godinama).......

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stidim li se svog naroda - gura li me narod u izolaciju - dopušta li mi narod da napredujem, prosperiram u skladu sa svojim sposobnostima -

ne stidim se svog naroda,

ne gura mene samo moj narod u izolaciju, guraju me i ostali narodi u izolaciju, a guraju me u izolaciju i svakojaki pametolozi .......

I usput od silne korupcije, ne mogu da dođem do izražaja, a možda bi valjao svom narodu - al boli "k****" narod ko bi njemu valjao - bitno je da je svakom ponaosob dobro.....

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samo SDA - na svim nivoima - u jedinstvu je snaga.....

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nije samo Bakir kamenovao, evo i Ivanić i Čović se izvinjavaju.....

http://www.klix.ba/vijesti/bih/predsjed ... /150711113
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#25944 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

-LIBERO- wrote: DF u KS sve ima u svojim rukama. Cito vjeruju :zzzz: u reformisticku snagu koalicije s SDA. :thumbup:
DF u KS je najbolja ilustracija čitavog koncepta. Od predsjednika KO, onog tragikomičnog lika, do 7 poslanika u skupštini (lepeza budala, anonimusa i lopova + Sejo Bukva i onaj zbunjeni doktor kao zasebna kategorija) ... slika i prilika DF-a. A tek ministri u kantonalnoj vladi ... pola ih je nametnuo Ljeljko dekretom, a pola izabrao KO. Sve i jedno od zla oca od gore matere (donekle je izuzetak ona ministrica Emira Tanović).

Šta ti očekuješ od takve ekipe?
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25945 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Kvalitetnog kadra u skusptini KS nema i apsolutno se ni za jednog poslanika ne može reći da posjeduje reformističku retoriku. Neki dan sam o tome razmišljao i nikako ne mogu da shvatim da su glasači njih izabrali i da za bolje nisu mogli glasati, a uvjeren sam da je boljih i bilo.
Na stranu sve to, par ministara iz DF-a se makar trude nešto da urade, pa cak i taj ministar kulture kojeg svi napadaju, a najviše me fascinira ministar za boracka pitanja onaj Fiso.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25946 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

HM 2011.
SDA nema tala u vilama na vrelu Bosne jel tako.
Koliko ja znam a i piše"Inače, Vrelo Bosne je vodozaštitna zona s kojeg se Sarajevo snabdijeva vodom za piće.
Slučajno je Kuvajt u pitanju,jeste smeće od stranke i to i sam znaš,kao i vaš načelnik na Ilidži koji silom otima ljudima kuće a djeli ovo zemljište Kuvajćanima.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25947 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Orange Revolution wrote:HM 2011.
SDA nema tala u vilama na vrelu Bosne jel tako.
Koliko ja znam a i piše"Inače, Vrelo Bosne je vodozaštitna zona s kojeg se Sarajevo snabdijeva vodom za piće.
Slučajno je Kuvajt u pitanju,jeste smeće od stranke i to i sam znaš,kao i vaš načelnik na Ilidži koji silom otima ljudima kuće a djeli ovo zemljište Kuvajćanima.

Vidim zapeo si za rušenje svih kuća na Vrelu Bosne ?

Ima ih i više od te dvije Kuvajtske....

Šta predlažeš ?
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25948 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

HM 2011 wrote:
Orange Revolution wrote:HM 2011.
SDA nema tala u vilama na vrelu Bosne jel tako.
Koliko ja znam a i piše"Inače, Vrelo Bosne je vodozaštitna zona s kojeg se Sarajevo snabdijeva vodom za piće.
Slučajno je Kuvajt u pitanju,jeste smeće od stranke i to i sam znaš,kao i vaš načelnik na Ilidži koji silom otima ljudima kuće a djeli ovo zemljište Kuvajćanima.

Vidim zapeo si za rušenje svih kuća na Vrelu Bosne ?

Ima ih i više od te dvije Kuvajtske....

Šta predlažeš ?
Da ne pravite talove ,nego da zakonski ispoštujete,vodozaštitna zona,ekskluzivnost mjesta izgradnje i eventualna cijena takvog prostora.Naravno isključivo sve po zakonu a ne kao što inače radite talove i kradete kanton i državu,usput nemože Memić kako je obećao otimati građanima Stupa kuće.
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#25949 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Heartbeats »

Orange Revolution wrote:
HM 2011 wrote:
Orange Revolution wrote:HM 2011.
SDA nema tala u vilama na vrelu Bosne jel tako.
Koliko ja znam a i piše"Inače, Vrelo Bosne je vodozaštitna zona s kojeg se Sarajevo snabdijeva vodom za piće.
Slučajno je Kuvajt u pitanju,jeste smeće od stranke i to i sam znaš,kao i vaš načelnik na Ilidži koji silom otima ljudima kuće a djeli ovo zemljište Kuvajćanima.

Vidim zapeo si za rušenje svih kuća na Vrelu Bosne ?

Ima ih i više od te dvije Kuvajtske....

Šta predlažeš ?
Da ne pravite talove ,nego da zakonski ispoštujete,vodozaštitna zona,ekskluzivnost mjesta izgradnje i eventualna cijena takvog prostora.Naravno isključivo sve po zakonu a ne kao što inače radite talove i kradete kanton i državu,usput nemože Memić kako je obećao otimati građanima Stupa kuće.
A možda da se o tome na kantonu raspravi kao izmedju dva partnera u vlasti. Konaković se slomi koliko hvali saradnju sa DF-om!
Drugim riječima, DF dok je god u koaliciji sa SDA u KS nema (moralno) pravo na prigovore SDA, pa ni preko foruma.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25950 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Heartbeats wrote: Drugim riječima, DF dok je god u koaliciji sa SDA u KS nema (moralno) pravo na prigovore SDA, pa ni preko foruma.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply