Demokratska fronta Željko Komšić

putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#25901 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

u interesu (dojučerašnjeg) partnera dfa se odma uradi
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#25902 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by walk_M-A-N »

E sad je Ajfon tema. Jeste 1.600 puno ali je važnije da Bajrović ili drugi federalni ministar državu košta 100.000 godišnje. I desetine federalnih zastupnika koštaju po 80.000. A državni i više. Iz kredita.
Mnogo gori su Audiji od 100-200.000 koje su kupovali Izetbegović, Špirić, Pudarić, Komšić, Čović, Dodik... Ipak je razlika. Za ove druge se zna i koji model, a mislim da je bilo da je Komšić za kabinet kupio 6 auta u toku svog predsjednikovanja.

Meni je bitnije da je Bajrović mutan tip i nikako nije trebao biti ministar energetike, niti se od njega mogao očekivati napredak. Kao ortoped Ljubić kad je bio ministar komunikacija (i kupio BMW X5), ili ovi univerzalni ministri za sve.
I, nije što je kupio već što se vadio, na jadan način, kakav i priliči takvom petljancu. Valjda pretpostavlja da su čitaoci Avaza svakako priglupi.
http://www.avaz.ba/clanak/185720/bajrov ... mi-podmece
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25903 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Gadžo nakon smjene: Gutić se želio riješiti mene, ali SIPA treba da uđe u RMU Banovići

Premijer Tuzlanskog kantona (TK) Bego Gutić podnio je ostavku, a nakon što je smijenio ministre iz DF-a, posebno Alena Gadžu, ministra unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona ponovo je prihvatio premijersku funkciju, piše novinska agencija Patria.

Na mjesto Gadže imenovan je danas Husein Topčagić, a Gadžo je u izjavi za NAP kazao da je Gutić ovim potezom želio se riješiti ne ministara DF-a, nego njega lično.

- Cilj je zaštiti kriminal koji su pravili svih ovih godina i ovo što je još ostalo malo da opljačkaju. To je jedini cilj i danas su postavili vjerovatno čovjeka koji će sve to da poravna. Glavna krađa se dešava u RMU Banovići. Gore se svaki dan stotine hiljada mraka trpa u privatne džepove i ja sam pokrenuo određene procedure i dao dokumentaciju nadležnim organima – kaže Gadžo.

Inače, danas su u Vladu Tuzlanskog kantona osim Topčagića, imenovani i Ivana Kulić, ministar pravosuđa i uprave, Izet Jagodić, ministar obrazovanja i Danijela Simić, ministar za rad, socijalnu politiku i povratak.

Ostala ministarstva u Vladi TK popunili su isti ministri koji su jutros i smijenjeni. Tako je ponovo Hasan Ferhatović izabran za ministra prostornog uređenja, Jakub Suljkanović je ministar finansija, Srđan Mićanović je ministar industrije, energetike i rudarstva, Edin Ajanović ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, Elvis Bektić ministar zdravstva i Fahrudin Skopljak ministar za boračka pitanja.

Gadžo napominje da neće odustati od borbe protiv kriminala, ali je pozvao i druge organe u državi da se uključe u rasvjetljavanje kriminala u Tuzli.

- U ovo se svi trebaju uključiti i državni organi, prije svih SIPA-a treba da ispita poslovanje u RMU Banovići. To je jedan nevjerovatan kriminal koji se dešava. Premijer Gutić i njegov mentor Mirsad Kukić rade zapošljavanje svojih rođaka, prijatelja, poznanika u sve javne institucije u TK. Od Kliničkog centra, pa dalje. To je klasični kriminal, i oni ponižavaju građane Grada Tuzle i TK – istakao je Gadžo.

On je potcrtao da se boji samo Boga i nikog drugog.

- Oni se mene trebaju bojati, jer ja živim pošteno, a oni su ti koji trebaju odgovarati pred pravdom. Radi se o višemilionskom i višegodišnjem kriminalu. Neka oni misle o tome. Ja još danas mogu dati izjavu, a sutra neću smjeti medijski istupati. Dao sam sve od sebe u ovih nepunih pet mjeseci – dodao je Gadžo, potcrtavajući još jednom da je cilj svega zaštiti postojeću krađu i kriminal koji su radili i da žele opljačkati što je ostalo od ove države.

Inače, Gadžo je vrlo transparentno u ovih nepunih pet mjeseci govorio o kriminalu, nepotizmu i drugim nečasnim radnjama u TK, što je na kraju rezultiralo i hapšenjima, čak i lica iz policije.
Vrh DF-a ovo mora dobro razmotriti i ako su imalo pametni trebali bi skroz istupiti iz koalicije. Njima jednostavno u ovoj koaliciji nije mjesto.
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#25904 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Koliko trebas u zivotu biti retardiran da glasas za SDA, e moj bosnjo glupi

Cak ih nije stid vise ni da ovako ofirno rade na ocima ljudi, ovo je najvisi moguci level nema dalje

Samo unistit SDA i HDZ i drzava ce progledati, u to nema vise sumnje.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25905 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Na kraju, ipak je najlakše okrivi Reufa i njegov famozni Ajfon 6, te Suljagu za radikalne nastupe :lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#25906 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

mirzadelibasic wrote: Vrh DF-a ovo mora dobro razmotriti i ako su imalo pametni trebali bi skroz istupiti iz koalicije. Njima jednostavno u ovoj koaliciji nije mjesto.
Vrh DF-a je qurac od ovce i iluzorno je od njih očekivati bilo šta. Ima ona izreka "i ćorava kokoš zrno nađe". Kad su oni u pitanju - ja ne vjerujem ni u tu mogućnost.
putokaz1
Posts: 12974
Joined: 31/05/2014 23:56

#25907 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by putokaz1 »

Pala vlada TK
Vratila se vlada TK
sve za 5 minuta
Zamislite sliku Grdosije kako nogom u dupe udara nekog balavca
E tako je bilo ovih dana u skupštini i vladi TK,Grdosija je SDA a balavac je DF.
Grdosija postoji na sili i postojat će dok god smo glupi,a balavac je postojao ali nema ga više ni na mapi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#25908 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Maystor wrote:
mirzadelibasic wrote: Vrh DF-a ovo mora dobro razmotriti i ako su imalo pametni trebali bi skroz istupiti iz koalicije. Njima jednostavno u ovoj koaliciji nije mjesto.
Vrh DF-a je qurac od ovce i iluzorno je od njih očekivati bilo šta. Ima ona izreka "i ćorava kokoš zrno nađe". Kad su oni u pitanju - ja ne vjerujem ni u tu mogućnost.
Još uvijek vegetiraju u vladi KS... umjesto da se povuku, oni čekaju da ih SDA nabije nogom, još koji dan da se šta hajruje, za uhar je...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25909 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

putokaz1 wrote:Pala vlada TK
Vratila se vlada TK
sve za 5 minuta
Zamislite sliku Grdosije kako nogom u dupe udara nekog balavca
E tako je bilo ovih dana u skupštini i vladi TK,Grdosija je SDA a balavac je DF.
Grdosija postoji na sili i postojat će dok god smo glupi,a balavac je postojao ali nema ga više ni na mapi.
Kriv je balavac!

Pogresno procijenio. Trebalo je to drugacije...
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25910 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sumirprimus »

jaooo kudam li če sada prebjezi iz df-a?
prebjegovog prebjega prebjeg.
kjoji pakasi umjesto da stanu iza svog covjeka,instant rejting popularnot ,oni sute i sute i sute i suteee








df,tisina mrtva..
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25911 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

ultima_palabra wrote:
Maystor wrote: Vrh DF-a je qurac od ovce i iluzorno je od njih očekivati bilo šta. Ima ona izreka "i ćorava kokoš zrno nađe". Kad su oni u pitanju - ja ne vjerujem ni u tu mogućnost.
Još uvijek vegetiraju u vladi KS... umjesto da se povuku, oni čekaju da ih SDA nabije nogom, još koji dan da se šta hajruje, za uhar je...
Vlada je u KS koliko toliko funkcionisala do sada. Ipak nakon ovih zadnjih dešavanja mislim da je i njoj kraj. Nije stvar vegetiranja nego pronalaska novih partnera. Dok se ne dogovori nova koalicija kao u TK ostat će ovakav sastav u KS. Ko će prije skupiti više ruku ostaje nam da vidimo. DF,SBB,NS i BPS mogli bi formirati večinu ali ne znam kakvo je sada raspoloženje prema BPS-u nakon zadnjih dešavanja u TK. Ostaje onda još samo SDP koji je rekao da neće u vlast što znači da će ljeto proći u pregovorima o novoj večini.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25912 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

sumirprimus wrote:jaooo kudam li če sada prebjezi iz df-a?
prebjegovog prebjega prebjeg.
kjoji pakasi umjesto da stanu iza svog covjeka,instant rejting popularnot ,oni sute i sute i sute i suteee








df,tisina mrtva..
O čemu ti? Ko nije stao iza svog čovjeka?
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25913 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sumirprimus »

bitan je seks,a ko se SUKIM tu handri,nikog to ne interesuje,nekad primis,nekad predas,povremeno zalegnes,.progutas... i rokenrol.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#25914 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

lerdi wrote:
ultima_palabra wrote:
Maystor wrote: Vrh DF-a je qurac od ovce i iluzorno je od njih očekivati bilo šta. Ima ona izreka "i ćorava kokoš zrno nađe". Kad su oni u pitanju - ja ne vjerujem ni u tu mogućnost.
Još uvijek vegetiraju u vladi KS... umjesto da se povuku, oni čekaju da ih SDA nabije nogom, još koji dan da se šta hajruje, za uhar je...
Vlada je u KS koliko toliko funkcionisala do sada. Ipak nakon ovih zadnjih dešavanja mislim da je i njoj kraj. Nije stvar vegetiranja nego pronalaska novih partnera. Dok se ne dogovori nova koalicija kao u TK ostat će ovakav sastav u KS. Ko će prije skupiti više ruku ostaje nam da vidimo. DF,SBB,NS i BPS mogli bi formirati večinu ali ne znam kakvo je sada raspoloženje prema BPS-u nakon zadnjih dešavanja u TK. Ostaje onda još samo SDP koji je rekao da neće u vlast što znači da će ljeto proći u pregovorima o novoj večini.
Pronalazak novih partnera bi valjda trebao biti problem SDA, ne DF-a.
sumirprimus
Posts: 88917
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25915 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sumirprimus »

lerdi wrote: O čemu ti? Ko nije stao iza svog čovjeka?
izasao df iz koalcije na svim nivoima?
ne idu na poso ne primaju platu?
damn,fakat nisam upucan.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25916 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

ultima_palabra wrote:
lerdi wrote: Vlada je u KS koliko toliko funkcionisala do sada. Ipak nakon ovih zadnjih dešavanja mislim da je i njoj kraj. Nije stvar vegetiranja nego pronalaska novih partnera. Dok se ne dogovori nova koalicija kao u TK ostat će ovakav sastav u KS. Ko će prije skupiti više ruku ostaje nam da vidimo. DF,SBB,NS i BPS mogli bi formirati večinu ali ne znam kakvo je sada raspoloženje prema BPS-u nakon zadnjih dešavanja u TK. Ostaje onda još samo SDP koji je rekao da neće u vlast što znači da će ljeto proći u pregovorima o novoj večini.
Pronalazak novih partnera bi valjda trebao biti problem SDA, ne DF-a.
Ma sada kreću pokušaji kupovine od strane SDA. Davno oprobani recept. Sad imaju sigurnih 13-14 ruku u skupštini al ih malo zeza ova razlika do 18. S druge strane DF-u nije teško pronaći partnere ali svaki od njih ima svoje zahtjeve koje treba uskladiti. Što više stranaka to više problema da se usklade zahjevi i napravi kvalitetna koalicija. Zbog toga mislim da narednih mjesec do dva dana nećemo sigurno imati novu vlast u kantonu.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#25917 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IcedMFEarth »

Slikani su skoro Zeljko i Fahro, hoće li biti šta od toga ? Treba neka koalicija, ovako sa 100 različitih stranaka nema hljeba.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25918 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

sumirprimus wrote:
lerdi wrote: O čemu ti? Ko nije stao iza svog čovjeka?
izasao df iz koalcije na svim nivoima?
ne idu na poso ne primaju platu?
damn,fakat nisam upucan.
Pa izašao je iz koalicije. Podnijeli ostavke i čekaju da im se iste potvrde. To se po zakonu tako mora uraditi i sve dok im se ne potvrde ostavke dužni su dolaziti na posao i raditi. Samo ne kontam kakve veze ima to sa "nisu stali iza svog čovjeka". Koalicija u TK je i pala zato što su stali iza svog čovjeka.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25919 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

ultima_palabra wrote:
Maystor wrote:
mirzadelibasic wrote: Vrh DF-a ovo mora dobro razmotriti i ako su imalo pametni trebali bi skroz istupiti iz koalicije. Njima jednostavno u ovoj koaliciji nije mjesto.
Vrh DF-a je qurac od ovce i iluzorno je od njih očekivati bilo šta. Ima ona izreka "i ćorava kokoš zrno nađe". Kad su oni u pitanju - ja ne vjerujem ni u tu mogućnost.
Još uvijek vegetiraju u vladi KS... umjesto da se povuku, oni čekaju da ih SDA nabije nogom, još koji dan da se šta hajruje, za uhar je...
pa i kad padne Vlada KS neće je ni bog otac ponovo sastaviti tj potrebne ručice
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25920 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Dakle sad je jasno koja opcija u DF-u je pobjedila.

DF nije uspio od Reufa napraviti ministra vec je Reuf od DF-a napravio NGO !
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#25921 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

StupskaBitanga wrote: pa i kad padne Vlada KS neće je ni bog otac ponovo sastaviti tj potrebne ručice
Kad ju je Kifla sastavio u onom bućkurišu 2012., ovo će mu biti zajebancija :mrgreen:
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#25922 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

dustaban wrote:Dakle sad je jasno koja opcija u DF-u je pobjedila.

DF nije uspio od Reufa napraviti ministra vec je Reuf od DF-a napravio NGO !
Tacno.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25923 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

ultima_palabra wrote: Još uvijek vegetiraju u vladi KS... umjesto da se povuku, oni čekaju da ih SDA nabije nogom, još koji dan da se šta hajruje, za uhar je...
Neće njih SDA sutnuti iz vlade KS, jer SDA u KS nema nikoga sa kime bi mogla koalirati... Kako god okrenes DF im je jedini izbor.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25924 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

a što njih DF ne šutira kao SDA DF u Tuzli
Jednostavno tzzar ne?
Ako ćemo se igrati politike hajmo se igrati muški a ne kao ****ke
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#25925 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

StupskaBitanga wrote:a što njih DF ne šutira kao SDA DF u Tuzli
Jednostavno tzzar ne?
Ako ćemo se igrati politike hajmo se igrati muški a ne kao ****ke
Valjda zato što misle raditi isto kao oni, a ne da krenu u stvarne reforme.
Last edited by Better Man on 11/07/2015 09:30, edited 1 time in total.
Post Reply