Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25851 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

StupskaBitanga wrote:Narod=SDA
Odbrana od agresora=SDA
Bošnjaci=SDA
Bosanstvo=SDA
Spas=SDA
Jedistvo=SDa
ovako to vide njihovi jurišnici
Nema više MMF-SDA
Neće biti penzija-SDA
Neće biti invalidnina-SDA

U jedinstvu je snaga,narod zna- uhvati me za vrat i davi.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25852 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Orange Revolution wrote:
StupskaBitanga wrote:Narod=SDA
Odbrana od agresora=SDA
Bošnjaci=SDA
Bosanstvo=SDA
Spas=SDA
Jedistvo=SDa
ovako to vide njihovi jurišnici
Nema više MMF-SDA
Neće biti penzija-SDA
Neće biti invalidnina-SDA

U jedinstvu je snaga,narod zna- uhvati me za vrat i davi.

Reče orange - i ode iz vlade u opoziciju bez posmisli o posljedicama....
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25853 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

a zna li SDA kakve su posljedice ovakve politike koju vodi?
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25855 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Poništena Uredba zbog koje je pukla koalicija u FBiH, no DF se ne vraća u kolo sa SDA i HDZ BiH
Uredba Federalne Vlade zbog koje je pukla federalna koalicija SDA – HDZ BiH – DF poništen je, a ministarstvima su ponovo vraćena ovlaštenja da vrše imenovanja u javnim kompanijama kako je to bio slučaj i ranije.

- No, to ni u kojem slučaju ne znači povratak DF-a u koaliciju – potvrdio je Emir Suljagić za novinsku agenciju Patria.

- Ovo je samo još jedna pobjeda DF-a. Ovo samo pokazuje ono što smo mi govorili od početka, da pravno nasilje nije održivo i da je SDA zaklala vola radi kile mesa – kaže Suljagić.

Vlada Federacije BiH usvojila je 4. juna Uredbu kojom je umjesto resornih ministarstava Vlada ta koja vrši imenovanja u javnim poduzećima. Takav potez Vlade iz DF-a su ocijenili nezakonitim, čak i protuustavnim zbog čega su napustili federalnu koaliciju.

Mjesec dana nakon toga Vlada je poništila vlastitu Uredbu na način da je usvojila Zaključak kojim ministarstvima ponovo vraća ovlaštenja da vrše imenovanja u javnim preduzećima.

No, izvori novinske agencije Patria upozoravaju da Vladi više vremena nije ni trebalo. U 30 dana Vlada je izvršila imenovanja u nekoliko javnih kompanija, među kojima su kompanije „Elektroprivreda HZ HB“ i „Aluminij“.

- Sada je više nego jasno da je koalicija u FBiH žrtvovana zarad Dragana Čovića, koji je po svaku cijenu želio imenovati svoje ljude u „Elektroprivredi HZ HB“ i komapniji „Aluminij“ – tvrdi ovaj izvor, dodajući da je HDZ-u BiH na čelu sa Čovićem upravo SDA pomogla da legalizira pljačku, piše NAP.
Vlada FBiH je dala prethodne saglasnosti Nadzornom odboru JP ''Elektroprivreda HZ HB'' Mostar za razrješenje dužnosti članova Uprave društva, prije isteka mandata i za imenovanje Marinka Gilje za vršitelja dužnosti generalnog direktora - člana Uprave ovog privrednog društva, piše novinska agencija Patria.
Ovim imenovanjem Dragan Čović, lider HDZ-a potvrdio je da će „udomljavati“ sve svoje bliske saradnike
Uredba koja je donešena zarad postavljanja HDZ-ovaca u Elektroprivredu HZHB više ne važi i poništava se. :-)
Još jedna u nizu grešaka Fadila Novalića i njegovih mentora...
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#25856 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Eto vam HDZ i SDA sta uradise, samo retardirana osoba moze i dalje stojati iza tih stranaka.

DF fino govorili i bili su u pravu, ovo sto su uradili SDA I HDZ je za smrtne kazne, sramota sta su uradili svom narodu.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25857 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Vidal89 wrote:Eto vam HDZ i SDA sta uradise, samo retardirana osoba moze i dalje stojati iza tih stranaka.

DF fino govorili i bili su u pravu, ovo sto su uradili SDA I HDZ je za smrtne kazne, sramota sta su uradili svom narodu.
Retardirani ih podržavaju sigurno,šta još treba da urade pa da ove budaletine progledaju,šta im njihovo smeće radi kako ih krade,pljačka fuj.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25858 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

mirzadelibasic wrote:Uredba koja je donešena zarad postavljanja HDZ-ovaca u Elektroprivredu HZHB više ne važi i poništava se. :-)
Još jedna u nizu grešaka Fadila Novalića i njegovih mentora...
Uredba o vršenju ovlaštenja u privrednim društvima sa učešćem državnog kapitala iz nadležnosti Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) koju je donijela Vlada FBiH je i dalje na snazi u punom kapacitetu bez bilo kakvih izmjena, na osnovu koje će Vlada FBiH i dalje vršiti svoja ovlaštenja u privrednim društvima sa učešćem državnog kapitala, rekao je za Klix.ba premijer FBiH Fadil Novalić.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic- ... /150705008

Treba malo sacekati, pa komentarisati. :oops:

Reufa, koji podvaljuje podrzavaju,
Orange Revolution wrote:Retardirani ih podržavaju sigurno,šta još treba da urade pa da ove budaletine progledaju,šta im njihovo smeće radi
:mrgreen:
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#25859 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oldtajmer »

je li fakat istina ovo sto kaze Kojovic da potpredsjednik federacije ima 6 savjetnika,ako jeste aferim,tako se radi na smanjenju nezaposlenosti,a ne kao drugi smradovi :thumbup: :bih:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25860 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Sve je ovo smijurija. Zato je najispravniji nacin upravo ono sto zvuci najstrasnije - treba podijeliti plijen i neka svako mece koga hoce tamo gdje ga je zapalo, makar cemo znati ko je za sta kriv. Posteni konkursi ne postoje shvatite to vec jedanput.
Ministarstvo zapravo ima jedinu zadacu (mada je i to sporno) da tehnicki obrade prijave tj. da odbaci kandidate koji ne ispunjavaju uslove. Sami intervjui i rangiranje nema nikakav znacaj - vlada moze i to se desavalo da izabere petog sa liste!

Ma sve je ovo inace cisti apsurd, iza onog sto navodno izgleda posteno krije se najveci lopovluk. Agencija za drzavnu sluzbu je kurton kojeg navlace na konkursne chune. Onaj ko sastavlja konkursne komisije i ko im dostavlja pitanja (koja su vec dostavljena biranom kandidatu) zapravo vuce sve konce. Sve vam je to lijepo, prije nekoliko godina, opisao SDA insajder Kasumovic...
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#25861 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Opet ljudi koji godinama po forumu trabunjaju o promjenama i modernizaciji države i društva, u konačnici poručuju klepite ušima.
Razlozi iznošenja takvih stavova, vjerovatno leži u činenici da je riječ o budžetlijama, koje je uhvatila prpa zbog situacije u zemlji.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25862 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Innovation wrote:
mirzadelibasic wrote:Uredba koja je donešena zarad postavljanja HDZ-ovaca u Elektroprivredu HZHB više ne važi i poništava se. :-)
Još jedna u nizu grešaka Fadila Novalića i njegovih mentora...
Uredba o vršenju ovlaštenja u privrednim društvima sa učešćem državnog kapitala iz nadležnosti Federacije Bosne i Hercegovine (FBiH) koju je donijela Vlada FBiH je i dalje na snazi u punom kapacitetu bez bilo kakvih izmjena, na osnovu koje će Vlada FBiH i dalje vršiti svoja ovlaštenja u privrednim društvima sa učešćem državnog kapitala, rekao je za Klix.ba premijer FBiH Fadil Novalić.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/novalic- ... /150705008

Treba malo sacekati, pa komentarisati. :oops:
Federalna Vlada (sastavljena samo od ministara SDA i HDZ-a BiH) u četvrtak je, kako saznajemo, između ostalog, usvojila i zaključak kojim se u principu resornim ministarstvima opet vraćaju poslovi koje su vršili kad su u pitanju imenovanja i smjenjivanja u javnim preduzećima, prije donošenja nove Uredbe o vršenju ovlaštenja u privrednim društvima sa učešćem državnog kapitala iz nadležnosti Federacije BiH.

No, između donošenja nove Uredbe i pomenutog zaključka, manjinska Vlada je izmijenila upravljačke strukture ili dio njih, te odredila opunomoćenike ispred državnog kapitala za najavljene skupštine dioničara u nekoliko javnih preduzeća, među kojima su i Elektroprivreda HZHB i Aluminij.
Ljudi sve napisaše, ali moguće da si ti na udaru informacija pa nije isključeno da su ovi pogriješili sa ovim člankom, kao i mnogi drugi... možda se danas Novalić predomislio... :run: :run:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25863 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Cija je to objava? :oops:
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25864 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Innovation wrote:Cija je to objava? :oops:
http://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih/ ... i-poslovi-
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25865 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

MuaDib wrote:Opet ljudi koji godinama po forumu trabunjaju o promjenama i modernizaciji države i društva, u konačnici poručuju klepite ušima.
Razlozi iznošenja takvih stavova, vjerovatno leži u činenici da je riječ o budžetlijama, koje je uhvatila prpa zbog situacije u zemlji.
Ovo je biva upuceno meni.
Daklem koliko puta trebam ponoviti - ja ga yebem ko nije za promjene, ovakvog njesra nema nidze. Ali shvatite jednom - promjene se ne mogu praviti nazor i nepromisljenim potezima. I ne moze neko ko ima 20% glasackog mandata tjerati ostatak da se njemu podredi. SDP je tako probao i vidimo sta je napravio. DF ponavlja gresku.
Ovo sve me podsjeca na one ratne situacije kad mahniti zapovjednici pogresno procjene situaciju, ali ubace euforiju i ulete u klopku. Naravno njima nista ne bude, izginu vojnici.
E na takve zapovjednike mi lice Komsic & Co. Hocemo li ikada prepustiti komandu mudrima a ne mahnitima?!
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#25866 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

dustaban wrote:
MuaDib wrote:Opet ljudi koji godinama po forumu trabunjaju o promjenama i modernizaciji države i društva, u konačnici poručuju klepite ušima.
Razlozi iznošenja takvih stavova, vjerovatno leži u činenici da je riječ o budžetlijama, koje je uhvatila prpa zbog situacije u zemlji.
Ovo je biva upuceno meni.
Daklem koliko puta trebam ponoviti - ja ga yebem ko nije za promjene, ovakvog njesra nema nidze. Ali shvatite jednom - promjene se ne mogu praviti nazor i nepromisljenim potezima. I ne moze neko ko ima 20% glasackog mandata tjerati ostatak da se njemu podredi. SDP je tako probao i vidimo sta je napravio. DF ponavlja gresku.
Ovo sve me podsjeca na one ratne situacije kad mahniti zapovjednici pogresno procjene situaciju, ali ubace euforiju i ulete u klopku. Naravno njima nista ne bude, izginu vojnici.
E na takve zapovjednike mi lice Komsic & Co. Hocemo li ikada prepustiti komandu mudrima a ne mahnitima?!
Bolji je i bilo kakav otpor, nego nikakav. A ko koga tjera na što vidjelo se. Daj mi trinest ruku da se ustoličimo, a onda ko vas šiša, mi smo većina. E pa neće moći, jedan mandat su bez podrške parlamenta presjedili u fotelji. Vrijeme je da vidimo tu njihovu demokratiju u njenom pravom licu bezobrazluka i oholosti. Očekujem da će vrlo brzo napraviti udar na Parlament Federacije, te početi s kuknjavom kako imaju psola s antidržavnim strujanjima SBB-a i neodlučne ljevice. Uvjek je kriv onaj ko se bune, a ne onaj ko ga budalom pravi, je nepisano pravilo u Bosni. I to je ono na šta se osipam,jer se tako olako prihvataju maloumne konstatacije.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#25867 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

Bivši federalni ministar energije, rudarstva i industrije Reuf Bajrović krajem aprila donio je Odluku o kupovini iPhonea posljednje generacije čija je vrijednost više od 1.600 KM.
Odlučno u promjene. Uvođenje poštenja i pravičnosti. NaranĐasta revolucija
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#25868 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oldtajmer »

moj komsicu jeste da su to za vas guzonje sitnice http://www.klix.ba/vijesti/bih/ni-minis ... /150706041 ali kad se hiljade slicnih bajrovicu nakaci na budjet,sta ocekivati nego pustos
zar mora bas svako da se okoristi,da se nakaci na sisu i da muze pa taman bio par dana na vlasti,pa ova firma univerzalno je poznata duze vrijeme po marifetlucima,neizdavanju fiskalnih racuna itd.
kad smo vec u ovakvim govnima,budi lafac pa reci ne treba mi nista od drzave,daj mi platu i to je to,ne mora ti drzava kupovati i carape hebo ga ti
dao Bog da mi se ruka odmah osusi ako budem vise ikada glasao za df
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25869 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

oldtajmer wrote:moj komsicu jeste da su to za vas guzonje sitnice http://www.klix.ba/vijesti/bih/ni-minis ... /150706041 ali kad se hiljade slicnih bajrovicu nakaci na budjet,sta ocekivati nego pustos
zar mora bas svako da se okoristi,da se nakaci na sisu i da muze pa taman bio par dana na vlasti,pa ova firma univerzalno je poznata duze vrijeme po marifetlucima,neizdavanju fiskalnih racuna itd.
kad smo vec u ovakvim govnima,budi lafac pa reci ne treba mi nista od drzave,daj mi platu i to je to,ne mora ti drzava kupovati i carape hebo ga ti
dao Bog da mi se ruka odmah osusi ako budem vise ikada glasao za df
Svakako ružan primjer jednog od članova i predstavnika DF-a, ali sigurno da nije ni prvi ni posljednji koji se na taj, pa da kažem jeftin način obrukao.

Pisalo se svojevremeno kako su rahmetli Tihiću plačani telefonski računi u visini od 15000 maraka, al' šta je to za nas kad smo sila :thumbup:
User avatar
relativno84
Posts: 15615
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#25870 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by relativno84 »

KatarinaKosaca wrote:
Bivši federalni ministar energije, rudarstva i industrije Reuf Bajrović krajem aprila donio je Odluku o kupovini iPhonea posljednje generacije čija je vrijednost više od 1.600 KM.
Odlučno u promjene. Uvođenje poštenja i pravičnosti. NaranĐasta revolucija
Sta je jedan telefon naspram stotina miliona koji drugi uzimaju, ok malo je bezveze ali necemo sad zbog jednog supka otpisati citav projekat. Mozda u nastavku price u bude i vise slicnih njemu ali to je proces :D

Spremnost na amortiziranje sranja koja rade puleni nema granicu, vazno je istaci da su oni tamo gori i sve je :thumbup:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25871 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

relativno84 wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Bivši federalni ministar energije, rudarstva i industrije Reuf Bajrović krajem aprila donio je Odluku o kupovini iPhonea posljednje generacije čija je vrijednost više od 1.600 KM.
Odlučno u promjene. Uvođenje poštenja i pravičnosti. NaranĐasta revolucija
Sta je jedan telefon naspram stotina miliona koji drugi uzimaju, ok malo je bezveze ali necemo sad zbog jednog supka otpisati citav projekat. Mozda u nastavku price u bude i vise slicnih njemu ali to je proces :D

Spremnost na amortiziranje sranja koja rade puleni nema granicu, vazno je istaci da su oni tamo gori i sve je :thumbup:
Ovo je upravo logika koja je bh. ljevicu i dovela do pozicije sadašnje guzice.
User avatar
NK33
Posts: 683
Joined: 01/02/2015 18:13

#25872 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by NK33 »

Jucer: mi furamo postenje.
Danas: kad drugi kradu sto ne bi i mi. Oni kradu vise :lol:
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25873 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

relativno84 wrote: Spremnost na amortiziranje sranja koja rade puleni nema granicu, vazno je istaci da su oni tamo gori i sve je :thumbup:
:thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#25874 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

Za 20 dana vlasti kliko se zna, ovaj ajfon. Šta bi se desilo za 20 godina :D
Onda, neka ne čudi što se glasa ko se glasa, ispade još i pošten, kad se uzme proporcija :lol:

Onda, fakat i ne treba da čudi izlizana floskula "Svi su isti" " Svi su lopovi", izgleda da je istina :roll:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59311
Joined: 15/12/2008 16:53

#25875 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Innovation wrote:
relativno84 wrote: Spremnost na amortiziranje sranja koja rade puleni nema granicu, vazno je istaci da su oni tamo gori i sve je :thumbup:
:thumbup:
:shock: :lol: :run:
Post Reply