ok , eto nisam u momentu razmišljao, jest zaštitna odbojna ogradaNaslovnica wrote: ↑26/11/2022 13:15selma 83 wrote: ↑25/11/2022 19:08
pa, vidi samo da ti sad možeš preći cestu u Mostarskom ,pješke. a u Blažuju samo iz pravca SA, i koliko radnji ondje još ima? A bio kao neki centar , trgovke i obrtničke radnje. Isto se dešava sa WISOm U Bačićima. nekad krcat bio. Blažuj je mrtav što se tiće zaustavljanja mušterija, jer imaš mali ulaz a između bankinu. Koliko i dan danas Gladno polje ima posjeta, puno-puno više.![]()
Bankina:
Elastično odbojna ograda:
![]()
Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
-
selma 83
- Posts: 628
- Joined: 10/12/2010 18:45
#25826 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
-
Naslovnica
- Posts: 35444
- Joined: 20/03/2013 15:38
#25827 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Jesi li ti Selma ili Selmo?

- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#25829 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
I naletis na radar pred tunelom i kazna
Ili na ove nove radare (osim podlugovskog)
Ili na ove nove radare (osim podlugovskog)
-
Silent.Hunter
- Posts: 496
- Joined: 14/05/2011 10:12
- Location: Shitville
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25831 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Jazuk na jednoj okuci malo prikociti.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25832 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Mantinela... ha ja.
A neki ce reci i matinela, martinela...
Pravilno je mantinela jer je korijen francuski.
A svi su nekad igrali bilijar.
- escobar__
- Posts: 9983
- Joined: 07/06/2010 22:48
- Location: 🇪🇺
#25833 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Treba ograničit brzinu na 100 km/h čitavom autocestom i na svakih nekoliko kilometara postavit radare. 
- studeni76
- Posts: 6782
- Joined: 03/06/2009 14:12
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
username_here
- Posts: 700
- Joined: 03/04/2019 18:05
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#25837 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kakve veze ima ova zaobilaznica i Drecelj sa koridorom Vc koji od Ovčara ide na Bijelu?
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#25838 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ima u tome što postojeću magistralu u Drecelju veže direktno na autoput u Ovčarima i što će se očigledno graditi zajedno sa dionicom Ovčari - tunel Prenj, kao pristupni put..Dzontra_Volta wrote: ↑28/11/2022 15:11Kakve veze ima ova zaobilaznica i Drecelj sa koridorom Vc koji od Ovčara ide na Bijelu?
-
mistek
- Posts: 3800
- Joined: 23/05/2010 15:16
#25839 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Neko ko stavlja ograničenja brzine na autocesti obično pretjera. Po meni, skroz je ok staviti radare na nekim mjestima gdje fakat ima smisla za to i gdje fakat postoji veća vjerovatnoća od neke nesreće ili su primjećene neke neuobičajene stvari. Ali, čak mi je bezveze i da se 130km/h kontroliše na nekim dijelovima. Plus, nema nekih nesreća ili nešto, pa da postoji potreba za tim. Štaviše, ne vidim ni da će te kamere nešto biti profitabilne, jer sumnjam da je preveliki procenat onih koji autoputem voze brže od dozvoljenog. Ja obično ako stavim tempomat na 140km/h, letim pored drugih
Bradina-Sarajevo je recimo cesta koja je dosta ispeglana i mene tu čak nervira kad vidim u tunelu 100km/h, što mora. S druge strane, prema Zenici fakat ima smisla na nekim mjestima zahtijevati smanjenje brzine. Recimo, dio prije Jošanice, iz Sarajeva, meni vazda djeluje gadna ona krivina. Ono kod termoelektrane jeste isto oštrije. Ali, najgori dio je onaj iza Kaknja prema Lašvi, gdje je ograničenje 110km/h. I to je jedino mjesto gdje je po meni ograničenje smisleno spušteno, a nije pretjerano. Em je cesta krpljena, em su fakat krivine da sa 140km/h nisi siguran baš
Onih 80km/h kod termoelektrane su glupost, kao i onih 110 gdje već ima kamera, barem iz pravca Sarajeva.
Sve u svemu, glupost je bacati pare za kamere na autocesti. Funkcija kamere bi trebala biti preventiva, a tu nema potrebe za preventivom.
Bradina-Sarajevo je recimo cesta koja je dosta ispeglana i mene tu čak nervira kad vidim u tunelu 100km/h, što mora. S druge strane, prema Zenici fakat ima smisla na nekim mjestima zahtijevati smanjenje brzine. Recimo, dio prije Jošanice, iz Sarajeva, meni vazda djeluje gadna ona krivina. Ono kod termoelektrane jeste isto oštrije. Ali, najgori dio je onaj iza Kaknja prema Lašvi, gdje je ograničenje 110km/h. I to je jedino mjesto gdje je po meni ograničenje smisleno spušteno, a nije pretjerano. Em je cesta krpljena, em su fakat krivine da sa 140km/h nisi siguran baš
Sve u svemu, glupost je bacati pare za kamere na autocesti. Funkcija kamere bi trebala biti preventiva, a tu nema potrebe za preventivom.
-
elcaliente
- Posts: 6925
- Joined: 13/06/2012 15:52
#25840 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kamere nemaju ucinka. Desetak presretaca bi imalo puno bolji ucinak.mistek wrote: ↑28/11/2022 16:47 Neko ko stavlja ograničenja brzine na autocesti obično pretjera. Po meni, skroz je ok staviti radare na nekim mjestima gdje fakat ima smisla za to i gdje fakat postoji veća vjerovatnoća od neke nesreće ili su primjećene neke neuobičajene stvari. Ali, čak mi je bezveze i da se 130km/h kontroliše na nekim dijelovima. Plus, nema nekih nesreća ili nešto, pa da postoji potreba za tim. Štaviše, ne vidim ni da će te kamere nešto biti profitabilne, jer sumnjam da je preveliki procenat onih koji autoputem voze brže od dozvoljenog. Ja obično ako stavim tempomat na 140km/h, letim pored drugih![]()
Bradina-Sarajevo je recimo cesta koja je dosta ispeglana i mene tu čak nervira kad vidim u tunelu 100km/h, što mora. S druge strane, prema Zenici fakat ima smisla na nekim mjestima zahtijevati smanjenje brzine. Recimo, dio prije Jošanice, iz Sarajeva, meni vazda djeluje gadna ona krivina. Ono kod termoelektrane jeste isto oštrije. Ali, najgori dio je onaj iza Kaknja prema Lašvi, gdje je ograničenje 110km/h. I to je jedino mjesto gdje je po meni ograničenje smisleno spušteno, a nije pretjerano. Em je cesta krpljena, em su fakat krivine da sa 140km/h nisi siguran bašOnih 80km/h kod termoelektrane su glupost, kao i onih 110 gdje već ima kamera, barem iz pravca Sarajeva.
Sve u svemu, glupost je bacati pare za kamere na autocesti. Funkcija kamere bi trebala biti preventiva, a tu nema potrebe za preventivom.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25841 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
U suštini i nema veze jer je ovo davno trebalo Konjicu. Tranzit klasični, samo što će biti sada spojen na petlju AC.Dzontra_Volta wrote: ↑28/11/2022 15:11Kakve veze ima ova zaobilaznica i Drecelj sa koridorom Vc koji od Ovčara ide na Bijelu?
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25842 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Osim tunela, nema nijednog dijela AC kojim ne mozes u normalnim uslovima bezbjedno voziti 130 ili cak i vise.
Ona mjesta sa 110 su presmijesna. Digitalnu signalizaciju postaviti, pa kad su uslovi losiji smanjivati ogranicenje.
Udesi na AC se ne desavaju radi prekoracenja brzine, vec radi nepostivanja osnovnih propisa. Prestrojavanja, zmigavaca, ispravnih sklopova i sl.
Ona mjesta sa 110 su presmijesna. Digitalnu signalizaciju postaviti, pa kad su uslovi losiji smanjivati ogranicenje.
Udesi na AC se ne desavaju radi prekoracenja brzine, vec radi nepostivanja osnovnih propisa. Prestrojavanja, zmigavaca, ispravnih sklopova i sl.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25843 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Ovo za Jablanicu rade da se brže prikace na autoput.drug_profi wrote: ↑29/11/2022 00:31U suštini i nema veze jer je ovo davno trebalo Konjicu. Tranzit klasični, samo što će biti sada spojen na petlju AC.Dzontra_Volta wrote: ↑28/11/2022 15:11
Kakve veze ima ova zaobilaznica i Drecelj sa koridorom Vc koji od Ovčara ide na Bijelu?
Ima li iko kartu kuda ovo ide?
-
username_here
- Posts: 700
- Joined: 03/04/2019 18:05
#25844 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kad smo kod karte, da li neko zna nakon koliko vremena se promjene puteva prikazu na google mapsu? U ovom slucaju ovog novog dijela do bradine jos nema.
- nineinchnails
- Posts: 1734
- Joined: 24/02/2009 12:09
#25845 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Citav autoput kroz brdovitu Bosnu je besmislen zbog silnih ogranicenja. Isplativije bi bilo praviti brze ceste na 100km/h i svi sretni. Sve se moglo uraditi za 20 godina. Ovako, skrhane milijarde, a opet moras voziti 100km/h i nemamo ni pola autoputa.drug_profi wrote: ↑29/11/2022 00:41 Osim tunela, nema nijednog dijela AC kojim ne mozes u normalnim uslovima bezbjedno voziti 130 ili cak i vise.
Ona mjesta sa 110 su presmijesna. Digitalnu signalizaciju postaviti, pa kad su uslovi losiji smanjivati ogranicenje.
Udesi na AC se ne desavaju radi prekoracenja brzine, vec radi nepostivanja osnovnih propisa. Prestrojavanja, zmigavaca, ispravnih sklopova i sl.
- fortaleza
- Posts: 6181
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#25846 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Brdovita je i Hrvatska južno od Save (doduše mrvicu manje) pa je svejedno napravljen autoput kroz Liku, Gorski Kotar i Dalmaciju. A tek Slovenci sa svojim Alpama.nineinchnails wrote: ↑29/11/2022 10:36Citav autoput kroz brdovitu Bosnu je besmislen zbog silnih ogranicenja. Isplativije bi bilo praviti brze ceste na 100km/h i svi sretni. Sve se moglo uraditi za 20 godina. Ovako, skrhane milijarde, a opet moras voziti 100km/h i nemamo ni pola autoputa.drug_profi wrote: ↑29/11/2022 00:41 Osim tunela, nema nijednog dijela AC kojim ne mozes u normalnim uslovima bezbjedno voziti 130 ili cak i vise.
Ona mjesta sa 110 su presmijesna. Digitalnu signalizaciju postaviti, pa kad su uslovi losiji smanjivati ogranicenje.
Udesi na AC se ne desavaju radi prekoracenja brzine, vec radi nepostivanja osnovnih propisa. Prestrojavanja, zmigavaca, ispravnih sklopova i sl.
Problem u silnim ograničenjima treba tražiti kod projektiranja autoputa i silnih interesa zašto i kako put treba prolaziti kroz koje područje i čiju zemlju.
Mogao se i autoput napraviti za 10, ne 20 godina pa nije. Nisam siguran da bi i sa brzim cestama išlo išta brže s gradnjom.
Pa tek smo otvorili običnu magistralnu cestu od Stoca do Neuma, o čem pričamo.
- spree
- Posts: 8668
- Joined: 04/04/2009 02:10
- Location: oʌǝɾɐɹɐs
#25847 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
ja sam cuo da ove nove kamere nisu za mjerenje brzine nego one za provjeru registracija.
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#25848 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Promijene snimak kad dobiju čist od agencije koja im dostavlja..nekad promjene 2x mjesečno nekad jednom u 4 godine..username_here wrote: ↑29/11/2022 09:45 Kad smo kod karte, da li neko zna nakon koliko vremena se promjene puteva prikazu na google mapsu? U ovom slucaju ovog novog dijela do bradine jos nema.
Instaliraj Google Earth, kad uključiš historical imaginery vidjet će snimak trase bradina-Tarčin iz juna ove godine..
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#25849 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kad su postavljeni ti novi radari?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#25850 Re: Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Kažem vam ja, jednog dana će ovo sve na vodi sići dole do Bosne…
https://www.klix.ba/vijesti/bih/problem ... /221129071
https://www.klix.ba/vijesti/bih/problem ... /221129071


