Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#2576 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kosato »

Sta je ono sad na Cengic Vili ? Utrpase projekat izgradnje na zelenoj povrsini a planiraju stambeno-poslovni objekat na tri etazee u niovima 5+1 i 5+3. ???

bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2577 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Kosato wrote:Sta je ono sad na Cengic Vili ? Utrpase projekat izgradnje na zelenoj povrsini a planiraju stambeno-poslovni objekat na tri etazee u niovima 5+1 i 5+3. ???

bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
Sta ti znaci 5+1 i 5+3?
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#2578 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Kosato »

neki wrote:
Kosato wrote:Sta je ono sad na Cengic Vili ? Utrpase projekat izgradnje na zelenoj povrsini a planiraju stambeno-poslovni objekat na tri etazee u niovima 5+1 i 5+3. ???

bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
Sta ti znaci 5+1 i 5+3?
ma nisam ni ja strucnjak u tome nesto...to sam citao danas u novinama...kontam da nije prvi sprat poslovni prostor a ostali 5 stambeno a ovaj od tri da nije sa garazama plus poslovni i stambeni svasta je u igri....ali ko ce ga znati sad....
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2579 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by vješalica »

Pisai smo na drugoj temi o tome
I da pitam ima li neki prikaz 3d toga sto bi se trebalo praviti
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2580 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mk ultra »

a da pitam ko će na onoj lokaciji da kupi stan...? auta prolaze non stop... a tek motori :run:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2581 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by walk_M-A-N »

1. http://www.avaz.ba/clanak/156727/koldzo ... nju-zgrade
2. http://drmaj.ba/pred-koldzinim-kabineto ... ani-vraca/
3. Napravljena korekcija nove zgrade kod Hitne, povećanje na 26 spratova ako sam dobro vidio.
Što će reći: općine žive od renti, pa da li radi toga da imaju više prihoda kako bi mogli trošiti, ili radi neke direktne pogodbe, uglavnom jednostavno se povećava spratnost, iako po samom zakonu to ne ti trebalo/smjelo tako ići. I onda se kao mjeri zrak.. ali to je već nova tema.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2582 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by StupskaBitanga »

walk_M-A-N wrote:1. http://www.avaz.ba/clanak/156727/koldzo ... nju-zgrade
2. http://drmaj.ba/pred-koldzinim-kabineto ... ani-vraca/
3. Napravljena korekcija nove zgrade kod Hitne, povećanje na 26 spratova ako sam dobro vidio.
Što će reći: općine žive od renti, pa da li radi toga da imaju više prihoda kako bi mogli trošiti, ili radi neke direktne pogodbe, uglavnom jednostavno se povećava spratnost, iako po samom zakonu to ne ti trebalo/smjelo tako ići. I onda se kao mjeri zrak.. ali to je već nova tema.
ako je usaglašena izmjena RP za to je zadužen Grad Sarajaevo
mefistofilis
Posts: 1584
Joined: 09/04/2013 18:11

#2583 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by mefistofilis »

kiki-miki wrote:Zna li iko išta o ovome http://www.nina-stan.com/stanovi.php?id=1 ?

Ima li useljenih stanova? Utisci
mislim da je forumas febo-acm stanar tu. posalji mu pp
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2584 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

VIDITE KAKVE SU NOVOGRADNJE .. DVOJE MRTVIH .
Kontaš u Centru se pravi , nema dalje... :roll: :sad: :sad:
Last edited by bilic on 31/01/2015 22:06, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#2585 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by karanana »

kakve nadogradnje?
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#2586 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bilic »

karanana wrote:kakve nadogradnje?
PARDON NOVOGRADNJE
User avatar
Neil Robertson
Posts: 79
Joined: 13/01/2015 11:08

#2587 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Neil Robertson »

Jel ima ko kakve informacije iz prve ruke o ovoj novogradnji IZVOR na Stupu?
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#2588 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva.. :D
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2589 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

gidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva.. :D
Kvadrat bio 2500+PDV
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#2590 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by emmir1 »

Neil Robertson wrote:Jel ima ko kakve informacije iz prve ruke o ovoj novogradnji IZVOR na Stupu?

Ima.
Nedavno nakon mnogo informisanja i ovaj forum mi je takođe dao neke odgovore, sam se odlučio na kupovinu u toj zgradi.

Mogu ti sve pozitivno reći i da ni jedna zgrada koja se trenutno gradi ili se izgradila u skorije vrijeme nema taj kvalitet gradnje.
Bar ono što sam ja vidio.

Da ti ne pametujem otiđi dole i porazgovaraj i uvjeri se na licu mjesta o svim detaljima.
Recimo vrata u stanu npr će biti do plafona sa troslojnim staklom...
Ja sam kupio trosoban stan i neke su promjene radili u projektu i dobio sam ostavu o nisu mi naplatili.

Ako ti treba kakav info još javi se na pp
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#2591 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by L u c i f e r »

posto im je kvadrat?
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2592 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

Čuj unutrašnja vrata u stanu s troslojnim staklom... :-)
Na šta vas uzimaju
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2593 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by VjecitiStudent »

gidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva.. :D
Prvoklasno zagađenje zagarantovano.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2594 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Hajvan »

neki wrote:Čuj unutrašnja vrata u stanu s troslojnim staklom... :-)
Na šta vas uzimaju
ja kontam i dalje da se nije izrazio dobro :lol:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#2595 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by dadoka84 »

kik-miki za vise informacija obrati se na pp. ja stanujem u nina stan zgradi. pozz
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#2596 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

emmir1 wrote:
Neil Robertson wrote:Jel ima ko kakve informacije iz prve ruke o ovoj novogradnji IZVOR na Stupu?

Ima.
Nedavno nakon mnogo informisanja i ovaj forum mi je takođe dao neke odgovore, sam se odlučio na kupovinu u toj zgradi.

Mogu ti sve pozitivno reći i da ni jedna zgrada koja se trenutno gradi ili se izgradila u skorije vrijeme nema taj kvalitet gradnje.
Bar ono što sam ja vidio.

Da ti ne pametujem otiđi dole i porazgovaraj i uvjeri se na licu mjesta o svim detaljima.
Recimo vrata u stanu npr će biti do plafona sa troslojnim staklom...
Ja sam kupio trosoban stan i neke su promjene radili u projektu i dobio sam ostavu o nisu mi naplatili.

Ako ti treba kakav info još javi se na pp
ne znam stvarno puno detalja o kvaliteti ali sam se vozio često dole pored zgrade dok je bila u izgradnji i odokativno ono što sam mogao primjetiti da su baš štedili na armaturi i onim šipkama što idu u nosive i potporne grede/stubove. Nisam građevinac ali je ono po meni pretanko.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#2597 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by gidra »

neki wrote:
gidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva.. :D
Kvadrat bio 2500+PDV
puno :-) ..
Da ne znaš kad planiraju pustiti ostala dva nebodera u prodaju, a možda su i prodati?
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2598 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by neki »

gidra wrote:
neki wrote:
gidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva.. :D
Kvadrat bio 2500+PDV
puno :-) ..
Da ne znaš kad planiraju pustiti ostala dva nebodera u prodaju, a možda su i prodati?
Ostala dva su poslovni.. Nema stanova
saki1978
Posts: 3
Joined: 01/09/2013 12:50

#2599 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by saki1978 »

Da li neko zna ima li slobodnih trosobnih stanova u Tibri objekat C3? Hvala!
SHOCK
Posts: 201
Joined: 29/08/2004 16:41

#2600 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by SHOCK »

Pozdrav,

ima li neko iskustva sa kupovinom stana u izgradnji, odnosno konkretno me zanima lamela b naselja Miljacka, obzirom da se trenutno prodaju, a useljenje očekuje tek u martu naredne godine. Za uplate sada, daju prilično popusta, pa to i odgovara.

Laički pitano, koliko je sigurno to sada uplatiti, jer recimo, lupam, u slučaju bankrota ili nečega investitora, ili problema sa papirima, čovjek bi mogao biti u velikom belaju. Imaju ugovor valjda sa IK bankom, koja nudi neke povoljne kredite za kupovinu...
Post Reply