Novogradnja u Sarajevu?
- Kosato
- Posts: 237
- Joined: 31/07/2013 13:40
- Location: Lupijevo
#2576 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Sta je ono sad na Cengic Vili ? Utrpase projekat izgradnje na zelenoj povrsini a planiraju stambeno-poslovni objekat na tri etazee u niovima 5+1 i 5+3. ???
bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2577 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Sta ti znaci 5+1 i 5+3?Kosato wrote:Sta je ono sad na Cengic Vili ? Utrpase projekat izgradnje na zelenoj povrsini a planiraju stambeno-poslovni objekat na tri etazee u niovima 5+1 i 5+3. ???
bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
- Kosato
- Posts: 237
- Joined: 31/07/2013 13:40
- Location: Lupijevo
#2578 Re: Novogradnja u Sarajevu?
ma nisam ni ja strucnjak u tome nesto...to sam citao danas u novinama...kontam da nije prvi sprat poslovni prostor a ostali 5 stambeno a ovaj od tri da nije sa garazama plus poslovni i stambeni svasta je u igri....ali ko ce ga znati sad....neki wrote:Sta ti znaci 5+1 i 5+3?Kosato wrote:Sta je ono sad na Cengic Vili ? Utrpase projekat izgradnje na zelenoj povrsini a planiraju stambeno-poslovni objekat na tri etazee u niovima 5+1 i 5+3. ???
bit ce veselo stanarima....ni sunca ni parka....
- vješalica
- Posts: 10114
- Joined: 02/04/2010 19:12
#2579 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Pisai smo na drugoj temi o tome
I da pitam ima li neki prikaz 3d toga sto bi se trebalo praviti
I da pitam ima li neki prikaz 3d toga sto bi se trebalo praviti
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2580 Re: Novogradnja u Sarajevu?
a da pitam ko će na onoj lokaciji da kupi stan...? auta prolaze non stop... a tek motori 
-
walk_M-A-N
- Posts: 2003
- Joined: 09/05/2007 16:35
#2581 Re: Novogradnja u Sarajevu?
1. http://www.avaz.ba/clanak/156727/koldzo ... nju-zgrade
2. http://drmaj.ba/pred-koldzinim-kabineto ... ani-vraca/
3. Napravljena korekcija nove zgrade kod Hitne, povećanje na 26 spratova ako sam dobro vidio.
Što će reći: općine žive od renti, pa da li radi toga da imaju više prihoda kako bi mogli trošiti, ili radi neke direktne pogodbe, uglavnom jednostavno se povećava spratnost, iako po samom zakonu to ne ti trebalo/smjelo tako ići. I onda se kao mjeri zrak.. ali to je već nova tema.
2. http://drmaj.ba/pred-koldzinim-kabineto ... ani-vraca/
3. Napravljena korekcija nove zgrade kod Hitne, povećanje na 26 spratova ako sam dobro vidio.
Što će reći: općine žive od renti, pa da li radi toga da imaju više prihoda kako bi mogli trošiti, ili radi neke direktne pogodbe, uglavnom jednostavno se povećava spratnost, iako po samom zakonu to ne ti trebalo/smjelo tako ići. I onda se kao mjeri zrak.. ali to je već nova tema.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2582 Re: Novogradnja u Sarajevu?
ako je usaglašena izmjena RP za to je zadužen Grad Sarajaevowalk_M-A-N wrote:1. http://www.avaz.ba/clanak/156727/koldzo ... nju-zgrade
2. http://drmaj.ba/pred-koldzinim-kabineto ... ani-vraca/
3. Napravljena korekcija nove zgrade kod Hitne, povećanje na 26 spratova ako sam dobro vidio.
Što će reći: općine žive od renti, pa da li radi toga da imaju više prihoda kako bi mogli trošiti, ili radi neke direktne pogodbe, uglavnom jednostavno se povećava spratnost, iako po samom zakonu to ne ti trebalo/smjelo tako ići. I onda se kao mjeri zrak.. ali to je već nova tema.
-
mefistofilis
- Posts: 1584
- Joined: 09/04/2013 18:11
#2583 Re: Novogradnja u Sarajevu?
mislim da je forumas febo-acm stanar tu. posalji mu ppkiki-miki wrote:Zna li iko išta o ovome http://www.nina-stan.com/stanovi.php?id=1 ?
Ima li useljenih stanova? Utisci
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#2584 Re: Novogradnja u Sarajevu?
VIDITE KAKVE SU NOVOGRADNJE .. DVOJE MRTVIH .
Kontaš u Centru se pravi , nema dalje...

Kontaš u Centru se pravi , nema dalje...
Last edited by bilic on 31/01/2015 22:06, edited 1 time in total.
- karanana
- Posts: 50762
- Joined: 26/02/2004 00:00
#2585 Re: Novogradnja u Sarajevu?
kakve nadogradnje?
- bilic
- Posts: 1165
- Joined: 25/07/2012 22:33
#2586 Re: Novogradnja u Sarajevu?
PARDON NOVOGRADNJEkaranana wrote:kakve nadogradnje?
- Neil Robertson
- Posts: 79
- Joined: 13/01/2015 11:08
#2587 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Jel ima ko kakve informacije iz prve ruke o ovoj novogradnji IZVOR na Stupu?
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#2588 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva..
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva..
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2589 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Kvadrat bio 2500+PDVgidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva..
-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#2590 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Neil Robertson wrote:Jel ima ko kakve informacije iz prve ruke o ovoj novogradnji IZVOR na Stupu?
Ima.
Nedavno nakon mnogo informisanja i ovaj forum mi je takođe dao neke odgovore, sam se odlučio na kupovinu u toj zgradi.
Mogu ti sve pozitivno reći i da ni jedna zgrada koja se trenutno gradi ili se izgradila u skorije vrijeme nema taj kvalitet gradnje.
Bar ono što sam ja vidio.
Da ti ne pametujem otiđi dole i porazgovaraj i uvjeri se na licu mjesta o svim detaljima.
Recimo vrata u stanu npr će biti do plafona sa troslojnim staklom...
Ja sam kupio trosoban stan i neke su promjene radili u projektu i dobio sam ostavu o nisu mi naplatili.
Ako ti treba kakav info još javi se na pp
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#2591 Re: Novogradnja u Sarajevu?
posto im je kvadrat?
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2592 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Čuj unutrašnja vrata u stanu s troslojnim staklom...
Na šta vas uzimaju
Na šta vas uzimaju
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#2593 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Prvoklasno zagađenje zagarantovano.gidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva..
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#2594 Re: Novogradnja u Sarajevu?
ja kontam i dalje da se nije izrazio dobroneki wrote:Čuj unutrašnja vrata u stanu s troslojnim staklom...![]()
Na šta vas uzimaju
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#2595 Re: Novogradnja u Sarajevu?
kik-miki za vise informacija obrati se na pp. ja stanujem u nina stan zgradi. pozz
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#2596 Re: Novogradnja u Sarajevu?
ne znam stvarno puno detalja o kvaliteti ali sam se vozio često dole pored zgrade dok je bila u izgradnji i odokativno ono što sam mogao primjetiti da su baš štedili na armaturi i onim šipkama što idu u nosive i potporne grede/stubove. Nisam građevinac ali je ono po meni pretanko.emmir1 wrote:Neil Robertson wrote:Jel ima ko kakve informacije iz prve ruke o ovoj novogradnji IZVOR na Stupu?
Ima.
Nedavno nakon mnogo informisanja i ovaj forum mi je takođe dao neke odgovore, sam se odlučio na kupovinu u toj zgradi.
Mogu ti sve pozitivno reći i da ni jedna zgrada koja se trenutno gradi ili se izgradila u skorije vrijeme nema taj kvalitet gradnje.
Bar ono što sam ja vidio.
Da ti ne pametujem otiđi dole i porazgovaraj i uvjeri se na licu mjesta o svim detaljima.
Recimo vrata u stanu npr će biti do plafona sa troslojnim staklom...
Ja sam kupio trosoban stan i neke su promjene radili u projektu i dobio sam ostavu o nisu mi naplatili.
Ako ti treba kakav info još javi se na pp
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#2597 Re: Novogradnja u Sarajevu?
punoneki wrote:Kvadrat bio 2500+PDVgidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva..
Da ne znaš kad planiraju pustiti ostala dva nebodera u prodaju, a možda su i prodati?
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2598 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Ostala dva su poslovni.. Nema stanovagidra wrote:punoneki wrote:Kvadrat bio 2500+PDVgidra wrote:Jel iko od raje sa foruma uzimao stan u SPO S2-Butmir, novogradnja pored elektroprivrede? Vidim da se dosta raje i uselilo? Jeste li zadovoljni, kakav je kvalitet gradnje? Zgrade izgledaju fenomenalno.
Koliko je kvadrat bio, vidim da nigdje stanova nema u ponudi, puklo ko halva....
Da ne znaš kad planiraju pustiti ostala dva nebodera u prodaju, a možda su i prodati?
-
saki1978
- Posts: 3
- Joined: 01/09/2013 12:50
#2599 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Da li neko zna ima li slobodnih trosobnih stanova u Tibri objekat C3? Hvala!
-
SHOCK
- Posts: 201
- Joined: 29/08/2004 16:41
#2600 Re: Novogradnja u Sarajevu?
Pozdrav,
ima li neko iskustva sa kupovinom stana u izgradnji, odnosno konkretno me zanima lamela b naselja Miljacka, obzirom da se trenutno prodaju, a useljenje očekuje tek u martu naredne godine. Za uplate sada, daju prilično popusta, pa to i odgovara.
Laički pitano, koliko je sigurno to sada uplatiti, jer recimo, lupam, u slučaju bankrota ili nečega investitora, ili problema sa papirima, čovjek bi mogao biti u velikom belaju. Imaju ugovor valjda sa IK bankom, koja nudi neke povoljne kredite za kupovinu...
ima li neko iskustva sa kupovinom stana u izgradnji, odnosno konkretno me zanima lamela b naselja Miljacka, obzirom da se trenutno prodaju, a useljenje očekuje tek u martu naredne godine. Za uplate sada, daju prilično popusta, pa to i odgovara.
Laički pitano, koliko je sigurno to sada uplatiti, jer recimo, lupam, u slučaju bankrota ili nečega investitora, ili problema sa papirima, čovjek bi mogao biti u velikom belaju. Imaju ugovor valjda sa IK bankom, koja nudi neke povoljne kredite za kupovinu...
