Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike..._mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotinazafaljujem duboko....
![]()
![]()
FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2576 Re: FIAT KONZUMENTI
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2577 Re: FIAT KONZUMENTI
fala ti ziv i zdrav bio - al ja nisam kupio Mercedes S Klass 2013o godiste.... nego za malovise tih para kus auta...xamp wrote:Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike..._mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotinazafaljujem duboko....
![]()
![]()
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2578 Re: FIAT KONZUMENTI
Cuj nije mercedes?_mufljuz_ wrote:fala ti ziv i zdrav bio - al ja nisam kupio Mercedes S Klass 2013o godiste.... nego za malovise tih para kus auta...xamp wrote:Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike..._mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotinazafaljujem duboko....
![]()
![]()
Ako ti je mladje od 2002.godista i imas skakavac, onda planiraj toliko da das jer ti ti kljucevi imaju chip za dekodiranje u njima. ne mozes ga kopirati vec samo naruciti.
A iduci put kupi mercedesa pa ces vjerovatno isto dati para za kljuc (ne znam koje cu cijene kljuceva za mercedes ali znam koje su za Fiate i Alfe)
-
romeomoraprezivjeti
- Posts: 1632
- Joined: 15/09/2012 14:06
- Location: SARAJEVO
#2579 Re: FIAT KONZUMENTI
Ne lupaj,pa nije skakavac za apolo 13? !xamp wrote:Cuj nije mercedes?_mufljuz_ wrote:fala ti ziv i zdrav bio - al ja nisam kupio Mercedes S Klass 2013o godiste.... nego za malovise tih para kus auta...xamp wrote: Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike...![]()
Ako ti je mladje od 2002.godista i imas skakavac, onda planiraj toliko da das jer ti ti kljucevi imaju chip za dekodiranje u njima. ne mozes ga kopirati vec samo naruciti.
A iduci put kupi mercedesa pa ces vjerovatno isto dati para za kljuc (ne znam koje cu cijene kljuceva za mercedes ali znam koje su za Fiate i Alfe)
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2580 Re: FIAT KONZUMENTI
Kartica za megana je 200 KM u hudiniju. Taj 300 ne smije preći nikako.
-
luci
- Posts: 5
- Joined: 05/09/2008 22:25
#2581 Re: FIAT KONZUMENTI
Ima li neko cijene dole navedenih ulja kako bi ih mogao i po cjenovnom rangu uporediti, jer uskoro mijenjam ulje, a sva su mi tu negdje sto se tice kvaliteta:
Mobil 1 ESP 5W-30
Selenia WR P.E.
Shell Helix Ultra Pro AP-L 5W-30
Total INEO ECS 5W-30
Optima Eco Plus SAE 5W-30
Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30
Radi se o motoru 1.9 16V multijet, 110KW.
Hvala
Mobil 1 ESP 5W-30
Selenia WR P.E.
Shell Helix Ultra Pro AP-L 5W-30
Total INEO ECS 5W-30
Optima Eco Plus SAE 5W-30
Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30
Radi se o motoru 1.9 16V multijet, 110KW.
Hvala
-
aMeR_BH
- Posts: 162
- Joined: 26/02/2007 19:12
#2582 Re: FIAT KONZUMENTI
Evo da se i ja pridruzim gornjem pitanju, zanima i mene bas.
Posebno ko je uvoznik Shella i njihovih ulja i gdje se mogu kupiti
Posebno ko je uvoznik Shella i njihovih ulja i gdje se mogu kupiti
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2583 Re: FIAT KONZUMENTI
Vozio sam Lybru i za nju je obicni kljuc u Fiatu na Pofalicima bio 450 KM, skakavac 500 KM.citroen xm wrote:Kartica za megana je 200 KM u hudiniju. Taj 300 ne smije preći nikako.
Naravno nisam kupovao, ali sam taj jedan kljuc koji sam imao cuvao kao oci u glavi
- Altsa
- Posts: 9223
- Joined: 19/03/2004 18:31
#2584 Re: FIAT KONZUMENTI
Fiat 1.9 JTD kada se ugrije ugasi se i ne moze se upaliti. nakon sto se motor ohladi opet radi sve dok se ne ugrije. jel ko imao ovaj slucaj sa autom. malo sam proguglao i uglavnom se pozivaju na senzor radilice koji s vremenom rikne pa se mora zamijeniti.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2585 Re: FIAT KONZUMENTI
To je to, dijagnostika će ti potvrditi taj kvar...
-
f_ar
- Posts: 102
- Joined: 27/05/2014 10:45
#2586 Re: FIAT KONZUMENTI
Koje godiste je alfica? Ako je < 2003 mozes znatno povoljnije proci, Zoka iz Kiseljaka (tacnije Brnjaci) ti moze to zavrsiti. Imas li code-card? I to ti Zoka moze zavrsiti jer code-card kosta cirka 150km..._mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotinazafaljujem duboko....
![]()
![]()
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2587 Re: FIAT KONZUMENTI
2001 godiste jaruga - ne znam tacno imam li kod karticu ali je prijasnji vlasnik puno racuna SAcuvao pa cu pogledat kasnije stA ima u neseseru sa papirima jos... crko sam danas vozeci se po gradu guzva stani kreni, da zavrsim jos neke papire - a volio bi ako imas neku cifru orjentaciono za +1 kljuc i kontakte tog zokef_ar wrote:Koje godiste je alfica? Ako je < 2003 mozes znatno povoljnije proci, Zoka iz Kiseljaka (tacnije Brnjaci) ti moze to zavrsiti. Imas li code-card? I to ti Zoka moze zavrsiti jer code-card kosta cirka 150km..._mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotinazafaljujem duboko....
![]()
![]()
eto jaruga pa mi javi u svakom slucaju puno hvala za post i info
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2588 Re: FIAT KONZUMENTI
pozdrav
imam jedan problem prilikom kocenja na vecim brzinama
naime,skoro je buraz vozio auto na servis kocnica,mijenjao je dobos i pakne mislim na svim tockovima
i sada prilikom vecih brzina,90-100 km/h kada se zakoci,auto pocne da trza i da se trese,kao da pakne ne nalijezu ravnomjerno na disko,dobos i auto trza slicno kao sto to radi ABS
nije ponovo vukao mehanicaru da to provjeri...interesuje me sta vi mislite da je...rekao je mehanicar kao da treba malo vremena da nalelgnu ali ima 2+ mjeseca kako je to radjeno,bas prepadne kada se zatrese auto
imam jedan problem prilikom kocenja na vecim brzinama
naime,skoro je buraz vozio auto na servis kocnica,mijenjao je dobos i pakne mislim na svim tockovima
i sada prilikom vecih brzina,90-100 km/h kada se zakoci,auto pocne da trza i da se trese,kao da pakne ne nalijezu ravnomjerno na disko,dobos i auto trza slicno kao sto to radi ABS
nije ponovo vukao mehanicaru da to provjeri...interesuje me sta vi mislite da je...rekao je mehanicar kao da treba malo vremena da nalelgnu ali ima 2+ mjeseca kako je to radjeno,bas prepadne kada se zatrese auto
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2589 Re: FIAT KONZUMENTI
da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2590 Re: FIAT KONZUMENTI
ne vibrira,ne aktivira se abs ,samo na tockovima tamo podne skakutati i tresti sebitanga_sa_otesa wrote:da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2591 Re: FIAT KONZUMENTI
da je neki disk ili dobos kriv osjetio bi odmah na pedali ,otidji kod nekog da to lijepo pregleda...
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2592 Re: FIAT KONZUMENTI
ti vidi prvo jaro jesu l tebi tockovi kako treba zavrnuti - nisu ni majstori sto su nekad bili...zippoo87 wrote:ne vibrira,ne aktivira se abs ,samo na tockovima tamo podne skakutati i tresti sebitanga_sa_otesa wrote:da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
ja otis'o kod vulkanizera (i to "renomiranog" zenickog) da mi presvuku gume - na magistrali auto se baca tamo vamo ko da sam izgubio sve amortizere - poslije skontam da su likovi napuhali gume na 4-5 atmosfera....
-
zippoo87
- Posts: 19653
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2593 Re: FIAT KONZUMENTI
neobicno je sto se vribracije javljaju samo na vecim brzinama i prilikom kocenja_mufljuz_ wrote:ti vidi prvo jaro jesu l tebi tockovi kako treba zavrnuti - nisu ni majstori sto su nekad bili...zippoo87 wrote:ne vibrira,ne aktivira se abs ,samo na tockovima tamo podne skakutati i tresti sebitanga_sa_otesa wrote:da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
ja otis'o kod vulkanizera (i to "renomiranog" zenickog) da mi presvuku gume - na magistrali auto se baca tamo vamo ko da sam izgubio sve amortizere - poslije skontam da su likovi napuhali gume na 4-5 atmosfera....
do 70-80 km/h auto se ponasa normalno a na vecim brzinama prilikom kocenja pocne da skace,bas je neugodno
morati cu odvuci ovom istom sto mi je mijenjao diskove i sta vec jos da to provjeri
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2594 Re: FIAT KONZUMENTI
Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.
Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
- _mufljuz_
- Posts: 4976
- Joined: 12/04/2013 19:42
#2595 Re: FIAT KONZUMENTI
jebi ga meni indikator pokazuje 1/4 potrosenu nakon 300 kmSONY_91 wrote:Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.
Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2596 Re: FIAT KONZUMENTI
Ako ti je rezervoar 50l i ako sam dobro sračunao kod tebe je potrošnja nešto malo više od 4l. Da li je to gradska? To je ona starija generacija JTD? Kod mene je potrošnja kada je gradska u pitanju preko 8.5l_mufljuz_ wrote:jebi ga meni indikator pokazuje 1/4 potrosenu nakon 300 kmSONY_91 wrote:Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.
Sent from my Nibiru H1 using Tapatalkal u mene je 81kw
Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
- SAID5
- Posts: 599
- Joined: 11/06/2011 23:29
- Contact:
#2597 Re: FIAT KONZUMENTI
mislim da je 63l tank.
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2598 Re: FIAT KONZUMENTI
Kod mene 40l razervoar predje oko 500km gradske, 650km kombinovane voznje. Sa Energopetrol gorivom sam osjetno manje prelazio nego sa Gazprom i Petrolom.SONY_91 wrote:Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.
Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2599 Re: FIAT KONZUMENTI
Prijatelj ima Vectru Caravan sa tim motorom i po gradu mu trosi od 8 do 11 litara u zavisnosti od guzve i da li je upaljena klima ili ne.
Vectra je presla oko 200k km.
Vectra je presla oko 200k km.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2600 Re: FIAT KONZUMENTI
I kod mene je OpelElRe wrote:Prijatelj ima Vectru Caravan sa tim motorom i po gradu mu trosi od 8 do 11 litara u zavisnosti od guzve i da li je upaljena klima ili ne.
Vectra je presla oko 200k km.
