FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2576 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2577 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

xamp wrote:
_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike...
fala ti ziv i zdrav bio - al ja nisam kupio Mercedes S Klass 2013o godiste.... nego za malovise tih para kus auta...
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2578 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

_mufljuz_ wrote:
xamp wrote:
_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike...
fala ti ziv i zdrav bio - al ja nisam kupio Mercedes S Klass 2013o godiste.... nego za malovise tih para kus auta...
Cuj nije mercedes? :o
Ako ti je mladje od 2002.godista i imas skakavac, onda planiraj toliko da das jer ti ti kljucevi imaju chip za dekodiranje u njima. ne mozes ga kopirati vec samo naruciti.
A iduci put kupi mercedesa pa ces vjerovatno isto dati para za kljuc (ne znam koje cu cijene kljuceva za mercedes ali znam koje su za Fiate i Alfe)
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2579 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

xamp wrote:
_mufljuz_ wrote:
xamp wrote: Oko 550KM ti je na narucis skakavac iz fabrike...
fala ti ziv i zdrav bio - al ja nisam kupio Mercedes S Klass 2013o godiste.... nego za malovise tih para kus auta...
Cuj nije mercedes? :o
Ako ti je mladje od 2002.godista i imas skakavac, onda planiraj toliko da das jer ti ti kljucevi imaju chip za dekodiranje u njima. ne mozes ga kopirati vec samo naruciti.
A iduci put kupi mercedesa pa ces vjerovatno isto dati para za kljuc (ne znam koje cu cijene kljuceva za mercedes ali znam koje su za Fiate i Alfe)
Ne lupaj,pa nije skakavac za apolo 13? ! :-) Ne bi trebalo da bude vise od 300 KM,originalni iz fabrike,a mislim da je i manje. Al' raspitaj se mufljuze,da l' ti houdiny moze sta pomoci,da koju marku ustedis.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2580 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Kartica za megana je 200 KM u hudiniju. Taj 300 ne smije preći nikako.
luci
Posts: 5
Joined: 05/09/2008 22:25

#2581 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by luci »

Ima li neko cijene dole navedenih ulja kako bi ih mogao i po cjenovnom rangu uporediti, jer uskoro mijenjam ulje, a sva su mi tu negdje sto se tice kvaliteta:

Mobil 1 ESP 5W-30
Selenia WR P.E.
Shell Helix Ultra Pro AP-L 5W-30
Total INEO ECS 5W-30
Optima Eco Plus SAE 5W-30
Liqui Moly Top Tec 4200 5W-30

Radi se o motoru 1.9 16V multijet, 110KW.

Hvala
aMeR_BH
Posts: 162
Joined: 26/02/2007 19:12

#2582 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by aMeR_BH »

Evo da se i ja pridruzim gornjem pitanju, zanima i mene bas.

Posebno ko je uvoznik Shella i njihovih ulja i gdje se mogu kupiti
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2583 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

citroen xm wrote:Kartica za megana je 200 KM u hudiniju. Taj 300 ne smije preći nikako.
Vozio sam Lybru i za nju je obicni kljuc u Fiatu na Pofalicima bio 450 KM, skakavac 500 KM.

Naravno nisam kupovao, ali sam taj jedan kljuc koji sam imao cuvao kao oci u glavi :)
User avatar
Altsa
Posts: 9223
Joined: 19/03/2004 18:31

#2584 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Altsa »

Fiat 1.9 JTD kada se ugrije ugasi se i ne moze se upaliti. nakon sto se motor ohladi opet radi sve dok se ne ugrije. jel ko imao ovaj slucaj sa autom. malo sam proguglao i uglavnom se pozivaju na senzor radilice koji s vremenom rikne pa se mora zamijeniti.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2585 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

To je to, dijagnostika će ti potvrditi taj kvar...
f_ar
Posts: 102
Joined: 27/05/2014 10:45

#2586 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by f_ar »

_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Koje godiste je alfica? Ako je < 2003 mozes znatno povoljnije proci, Zoka iz Kiseljaka (tacnije Brnjaci) ti moze to zavrsiti. Imas li code-card? I to ti Zoka moze zavrsiti jer code-card kosta cirka 150km...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2587 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

f_ar wrote:
_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Koje godiste je alfica? Ako je < 2003 mozes znatno povoljnije proci, Zoka iz Kiseljaka (tacnije Brnjaci) ti moze to zavrsiti. Imas li code-card? I to ti Zoka moze zavrsiti jer code-card kosta cirka 150km...
2001 godiste jaruga - ne znam tacno imam li kod karticu ali je prijasnji vlasnik puno racuna SAcuvao pa cu pogledat kasnije stA ima u neseseru sa papirima jos... crko sam danas vozeci se po gradu guzva stani kreni, da zavrsim jos neke papire - a volio bi ako imas neku cifru orjentaciono za +1 kljuc i kontakte tog zoke

eto jaruga pa mi javi u svakom slucaju puno hvala za post i info :thumbup:
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2588 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

pozdrav
imam jedan problem prilikom kocenja na vecim brzinama
naime,skoro je buraz vozio auto na servis kocnica,mijenjao je dobos i pakne mislim na svim tockovima
i sada prilikom vecih brzina,90-100 km/h kada se zakoci,auto pocne da trza i da se trese,kao da pakne ne nalijezu ravnomjerno na disko,dobos i auto trza slicno kao sto to radi ABS

nije ponovo vukao mehanicaru da to provjeri...interesuje me sta vi mislite da je...rekao je mehanicar kao da treba malo vremena da nalelgnu ali ima 2+ mjeseca kako je to radjeno,bas prepadne kada se zatrese auto
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2589 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2590 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

bitanga_sa_otesa wrote:da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
ne vibrira,ne aktivira se abs ,samo na tockovima tamo podne skakutati i tresti se
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2591 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

da je neki disk ili dobos kriv osjetio bi odmah na pedali ,otidji kod nekog da to lijepo pregleda...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2592 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

zippoo87 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
ne vibrira,ne aktivira se abs ,samo na tockovima tamo podne skakutati i tresti se
ti vidi prvo jaro jesu l tebi tockovi kako treba zavrnuti - nisu ni majstori sto su nekad bili...
ja otis'o kod vulkanizera (i to "renomiranog" zenickog) da mi presvuku gume - na magistrali auto se baca tamo vamo ko da sam izgubio sve amortizere - poslije skontam da su likovi napuhali gume na 4-5 atmosfera.... :lol:
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2593 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

_mufljuz_ wrote:
zippoo87 wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:da li pedala kocnice vibrira kad kocis?
ne vibrira,ne aktivira se abs ,samo na tockovima tamo podne skakutati i tresti se
ti vidi prvo jaro jesu l tebi tockovi kako treba zavrnuti - nisu ni majstori sto su nekad bili...
ja otis'o kod vulkanizera (i to "renomiranog" zenickog) da mi presvuku gume - na magistrali auto se baca tamo vamo ko da sam izgubio sve amortizere - poslije skontam da su likovi napuhali gume na 4-5 atmosfera.... :lol:
neobicno je sto se vribracije javljaju samo na vecim brzinama i prilikom kocenja
do 70-80 km/h auto se ponasa normalno a na vecim brzinama prilikom kocenja pocne da skace,bas je neugodno
morati cu odvuci ovom istom sto mi je mijenjao diskove i sta vec jos da to provjeri
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2594 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SONY_91 »

Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.

Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2595 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

SONY_91 wrote:Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.

Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
jebi ga meni indikator pokazuje 1/4 potrosenu nakon 300 km :mrgreen: al u mene je 81kw
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2596 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SONY_91 »

_mufljuz_ wrote:
SONY_91 wrote:Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.

Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
jebi ga meni indikator pokazuje 1/4 potrosenu nakon 300 km :mrgreen: al u mene je 81kw
Ako ti je rezervoar 50l i ako sam dobro sračunao kod tebe je potrošnja nešto malo više od 4l. Da li je to gradska? To je ona starija generacija JTD? Kod mene je potrošnja kada je gradska u pitanju preko 8.5l

Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#2597 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SAID5 »

mislim da je 63l tank.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2598 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

SONY_91 wrote:Za sve vlasnike 1.9 mJTD (88 kW) jedno pitanje. Koja je potrošnja ovog motora, ali zanima me stvarna gradska potrošnja kako bih mogao usporediti sa svojom potrošnjom. I, da li i kod vas motor osjeti i najmanju uzbrdicu. Kod mene i pri najmanjoj uzbrdici BC pokazuje min. litru više.

Sent from my Nibiru H1 using Tapatalk
Kod mene 40l razervoar predje oko 500km gradske, 650km kombinovane voznje. Sa Energopetrol gorivom sam osjetno manje prelazio nego sa Gazprom i Petrolom.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2599 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Prijatelj ima Vectru Caravan sa tim motorom i po gradu mu trosi od 8 do 11 litara u zavisnosti od guzve i da li je upaljena klima ili ne.

Vectra je presla oko 200k km.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2600 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SONY_91 »

ElRe wrote:Prijatelj ima Vectru Caravan sa tim motorom i po gradu mu trosi od 8 do 11 litara u zavisnosti od guzve i da li je upaljena klima ili ne.

Vectra je presla oko 200k km.
I kod mene je Opel :D . Bio sam se zabrinuo jer kada pitam ove koji u FIAT-u imaju taj motor ni kod koga ne prelazi potrošnja 6l a kod mene to ide preko 8.5l. Kod otvorene sam uspio spustiti i do 4l.
Post Reply