Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2576 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zavrzlama »

Pedja Kojovic wrote:zavrzlama

Naravno da mogu. Sve su nacionalisticke stranke za mene iste.

To sto ste vi napisali sigurno nisu agumenti, a sta je?, ja ne znam.

Doima se kao neka hipoteticka zavrzlama, neki politicki i pravni buckuris zaostao u sjecanju od kafanskih politickih analiza iz koga bi navodno trebalo proizaci da su SDA i HDZ "cool" stranke.

p.k.

prvo si napisao da su nacionalne stranke ideoloski iste,pa si editovao post i izbacio ono"ideoloski iste".

nisu ideoloski iste...nije isti SDA koji je branio BIH i SDS koji je rusio...HDZ/SDA ce sutra prihvatiti 90% onog sto ti propagiras ili sto propagira MZ...srpske stranke nece,znas to i sam....

SDA i HDZ samo svojim postojanjem daju alibi srpskim nacionlanim strankama da opravdavaju svoje rusenje BIH ,a samo srpske nacionalne stranke u stvarnosti rade konstantno na rusenju BIH..
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#2577 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by BSn »

.......
Last edited by BSn on 07/06/2010 15:56, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2578 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

zavrzlama

Zaista nemam sta puno reci na vas novi post.
Ja se ne slazem s vasim hipotetickim teorijama.
Generalizacija je kolokvijalna konvencija, intelektualna kratica, koja rijetko vodi do pravog odredista.
Vi, naravno, vjerujete u svoja ubjedjenja kao sto i ja vjerujem u svoja i to nije razlog za nista vise osim obicnog politickog razmimoilazenja.
Zbog toga i postoji toliko politickih partija u BiH, kao bi svako mogao pronaci i glasati za onu koja mu je ideoloski najbliza.

Nasa stranka je, izmedju ostalog, opcija za one glasace koji ne osjecaju afinitet ni prema jednoj od nacionalnih stranka i koji vide da su sve nacionalisticke stranke tronozac, sistem spojenih posuda, koje jedna drugu i trecu dopunjuju i potpomazu u odrzavanju na vlasti kako bi se pljacka drzavnog i javnog bogatstva nastavila barem jos cetiri godine.


p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2579 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

zavrzlama

Za mene su one potpuno ideoloski iste.

(Vidim da navijate za SDA i HDZ.
Nisam ja na osnivackom kongresu SDS-a pozdravio skup rijecima - "cekali smo vas",
i nisam ja rekao da je "BiH sredstvo a ne cilj"
i nisam ja ubio 30 000 Bosnjaka u srednjoj Bosni i drzao logore po Hercegovini).

Ali to nije tema ovog foruma.
Predlazem vam da otvorite temu s tim pitanjem- da li su sve nacionalisticke stranke iste? ( U odnosu na sta?)

p.k.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2580 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

Da Pedja, upravo to jeste tema jer si to sam rekao, a mi samo trazimo pojasnjenje.

Kao i za milion drugih stvari i pitanja koja si nemusto izbjegavao na prethodnih 100 stranica diskusije. Samo svoja da iskopam, sastavio bi upitnik A4 formata. :D
zavrzlama
Posts: 10463
Joined: 15/01/2006 18:35

#2581 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zavrzlama »

pitanja:


1. zasto su reformu policije prihvatili i SDA i HDZ a sve stranke iz rs-a odbili...
2. zasto rezoluciju o Srebrenici svi prihvataju osim srpskih stranka..
3.zasto se promjeni imena entiteta i obiljezja protive samo srpske stranke iz rs-a..
4. zasto SDA tokom agresije na BIH nije pod svojom kontrolom porusila sve srpske bogomolje,a srbi jesu sve do jedne..
5. zasto SDA i HDZ prihvataju sve sto trazi MZ,EU i udruzenja za ljudska prva,a stranke iz rs-a ne..
Last edited by zavrzlama on 07/06/2010 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
just__curious
Posts: 5
Joined: 03/05/2009 22:41

#2582 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by just__curious »

Pedja,

Kakav je stav Nase stranke o prijedlogu o izmjenama Zakona o porezu na dohodak koji je nedavno prosao na Domu naroda FBiH? Ako i Zastupnicki dom FBiH usvoji predlozeni zakon, dobili bismo porez na topli obrok u FBiH. Predlagac rece da se moramo harmonizirati sa EU (pocevsi na entitetskom nivou!), tamo kaze nema toplih obroka. Visinu prosjecnih individualnih dohodaka cemo izgleda harmonizirati sa EU nekad kad kad budemo dio EU, oko 2020. :)

Ja sam recimo iznenadjen sto nema nikakvih protesta, mislim da to zasluzuje (mirni) javni protest gradjana.

Umjesto novog poreza ja predlazem rezanje plata zastupnika na drzavnom, entitetskim i kantonalnim nivoima, za pocetak :wink: .

Hvala.
Last edited by just__curious on 07/06/2010 16:14, edited 1 time in total.
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2583 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

zavrzlama wrote:
ponudi model uredjenja BIH gdje nece niko biti diskriminisan...naci ces masu pristalica iz SDA i HDZ...neces naci iz srpskih nacionalnih stranka...zasto ?...
Ma nećeš, jadan nebio ni od koga od etno-kleptomana dobiti podršku za nikakvu normalnu varijantu! Sem one za koju ti oni kažu da su garant, 100% ispravne.

Sem ako pod modelom uređenja ne podrazumijevaš nešto što će baratati pojmovima naroda, vjera, korpusa i sličnih kvazi-odrednica. Bogami, džaba oči i uši - slijepo i gluho, samo o nacijama priča...

A šta da ponudiš model u kojem pojedinac neće biti diskriminisan po standardima koji vrijede u civilizovanom svijetu? I po kojem će, promptno i žestoko biti kažnjeni svi oni koji su se na vlasti ogriješili o zakone. Uključujući i konfiskovanje nepošteno stečene imovine.

Od koga ćeš dobiti podršku za to? Od Izetbegovića i Čovića?

A, glede ovog pomašćenog od Alfonsa i pozivanja na ICTY kada se govori o strankama - molim te lijepo, jesam li ja nešto propustio - kada je to (da je bogdo!) bilo ko proglasio SDS zločinačkom strankom i tako bitno drugačijom od HDZ/SDA bečkih dječaka!? Da se razumijemo, za mene su zločinci par ekselans a ti se zapitaj zašto nisu, kako su trebali biti, zabranjen ili barem ignorisani?! Kome to ne bi odgovaralo - Ratku i Radovanu koje niko ništa nije ni pitao? Ili Krajišniku i onom monstrumu Plavšićki koji bi guzice dali da se spasu prdekane, možda? Bojim se da bi po odgovor morao otići na Kovače kod gospodina koji je svoje najsvjetlije trenutke doživio vežući s njima zastave!
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2584 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

just curious

Mi SBiH smatramo nacionalnom strankom.PDP, takodje, SNSD pogotovo.

p.k.
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#2585 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Petit_Beurre »

INTERVJU/ZDRAVKO KRSMANOVIĆ: Nikada neću podržati politiku SDS-a i SNSD-a!
Srijeda | 02.06.2010.

Predsjednik Nove socijalističke partije Zdravko Krsmanović, posljednjih mjesec dana svojim je postupcima i izjavama uzburkao javnost u FBiH, a mnogi već dovode u pitanje i opstanak koalicije koju je nedavno potpisao sa predsjednikom Naše stranke Bojanom Bajićem. U intervjuu za BLIN MAGAZIN Krsmanović otvoreno govori o svojim političkim potezima...



http://www.banjalukain.com/front/nikada ... _snsd-a~ex

Čisto zbog napada da podržava SDS i tako to. Nadam se da moderatori ovo nece smatrati off-topicom, ipak se radi o koalicijonom partneru Naše Stranke. :thumbup:
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2586 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

just curious

Mi cemo se, kao sto i kazemo u nasoj ekonomskoj politici, zalagati za progresivni poreski sistem i za varijabilnu PDV stopu na proizvode.(Za zivot vazna roba manje, a luksuz, vise stope)
Nas cilj je ukidanje siromastva i jacanje i sirenje srednje klase.
Nezakonito stecena imovina bice oduzeta.

p.k.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2587 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

NKVD wrote: A, glede ovog pomašćenog od Alfonsa i pozivanja na ICTY kada se govori o strankama - molim te lijepo, jesam li ja nešto propustio - kada je to (da je bogdo!) bilo ko proglasio SDS zločinačkom strankom i tako bitno drugačijom od HDZ/SDA bečkih dječaka!? Da se razumijemo, za mene su zločinci par ekselans a ti se zapitaj zašto nisu, kako su trebali biti, zabranjen ili barem ignorisani?! Kome to ne bi odgovaralo - Ratku i Radovanu koje niko ništa nije ni pitao? Ili Krajišniku i onom monstrumu Plavšićki koji bi guzice dali da se spasu prdekane, možda? Bojim se da bi po odgovor morao otići na Kovače kod gospodina koji je svoje najsvjetlije trenutke doživio vežući s njima zastave!
Doticni mladomusliman sa Kovaca je odbio ponudu R.Hoolbrokea da medjunarodna zajednica zabrani SDS.

ICTY je osudio metar zvanicnika SDS-a, ukljucujuci cijelo vodstvo pomenute stranke iz ratnog perioda.

RBiH je SDS proglasila teroristickom organizacijom u ljeto 1992. (po zakonu, sasvim opravdano)

Uostalom, nisu potrebne nikakve presude vec sud istorije. Nije se ni Staljinu nikad sudilo za zlocine, niti je njegova politicka opcija ikad proglasena zlocinackom na nekom medjunarodnom sudu, a bio je rame uz rame s Hitlerom, u krvi do koljena...
User avatar
janje_
Posts: 2438
Joined: 05/04/2007 14:05

#2588 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by janje_ »

just__curious wrote:Pedja,

Kakav je stav Nase stranke o prijedlogu o izmjenama Zakona o porezu na dohodak koji je nedavno prosao na Domu naroda FBiH? Ako i Zastupnicki dom FBiH usvoji predlozeni zakon, dobili bismo porez na topli obrok u FBiH. Predlagac rece da se moramo harmonizirati sa EU (pocevsi na entitetskom nivou!), tamo kaze nema toplih obroka. Visinu prosjecnih individualnih dohodaka cemo izgleda harmonizirati sa EU nekad kad kad budemo dio EU, oko 2020. :)

Ja sam recimo iznenadjen sto nema nikakvih protesta, mislim da to zasluzuje (mirni) javni protest gradjana.

Umjesto novog poreza ja predlazem rezanje plata zastupnika na drzavnom, entitetskim i kantonalnim nivoima, za pocetak :wink: .

Hvala.
topli obrok je izmisljotina iz proslog rezima koju pod hitno treba ukinuti..

jedan moj prijatelj radi u renomiranoj austrijskoj banci ovdje kod nas i njima je npr plata ista vec deset godina, samo im povecavaju topli obrok.. tako se izbjegava placanje poreza na iznos toplog obroka, a radnicima taj iznos ne ulazi u prosjek plate.. znaci, primas platu 1200 KM, a u biti ti se obaveze uplacuju na 800KM, ostalo je topli obrok.. i tek kad odes u penziju skontas da su te zakinuli..

sve ono sto radnik dobije, mora na platnu listu i mora biti oporezovano.. sve mimo toga je manja ili vec prevara..
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#2589 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sorge_sa »

zavrzlama
sad ponudi ustroj BIH po modelu bilo koje evropske drzave...prihvatit ce i SDA i HDZ ,a nece niti jedna stranka iz rs-a..drugo...trazila se jedinstvena policija u BIH..prihvatili svi osim srba u BIH....trazi se bilo sta zajednicko ,neutralno ,opet odbijaju srpske stranke...

ponudi sutra kantonizaciju cijele BIH..prihvatit ce i SDA i HDZ..opet nece srpske stranke...SDA i HDZ jesu nacionalne stranke(govna od stranka) ali nisu stranke kojim je primarni i ideoloski cilj unistenje drzave BIH,dok je strankama gdje srbi participiraju ideoloski i glavni cilj podjela BIH,njeno omalovazavanje...
a sta bi sa tzv "aprilskim paketom" koji pade zbog "lepog" Kalimera, i tadasnjeg clana SDA, a sada predsjednika A-SDA, menscini da su tada stranke iz RS prihvatile, prihvatili i iz federacije, jedino se "lepi" tu nije vidio, pa nas sad dovelo do price o referendumu i otcjepljivanju.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2590 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

mizanfil

NSP ce u RS-u sigurno osvojiti puno vise od vase procjene.(Krsmanovic je po istrazivanjima 3., ispred Cavica)
U koaliciju se ukljucuju i lokalni pokreti - njih 5 i jedna lokalna stranka iz Bijeljine. Mi ocekujemo da ce nas Damir Miljevic, koji je zaista vrstan covjek i ekonomista, povuci nasu listu u parlament.
Koalicije se moze opisati kao antinacionalisticka, proevropska. Osnovni ciljevi su joj kraj medjuetnickih sukoba, ekonomski razvoj i povisenje zivotnog standarda i ekspeditivan ulazak BiH u EU.

O postizbornim koalicijama jos uvijek pricamo.
Uslovi za te koalicije se ja mislim nece puno mjenjati.

p.k.
perajic
Posts: 143
Joined: 04/10/2007 10:56

#2591 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by perajic »

@pedja
prijedlog za uvodjenje diferencirane stope mi kaze da vam ekonomski strucnjaci u stranci nisu na najvisem nivou.
jedna njemacka bi sada najradije, da moze, uvela sistem od jedne stope, jer je sva ta diferencijacija jako nepregledna, puna rupa i jako jako skupa.
imate apsurd da vas u mcdonaldsu kada narucujete hamburger pitaju hocete li jesti unutra ili cete ponijeti sa sobom. ako cete jesti unutra porez je veci, jer se to racuna luksuzom, a kada nosite kuci racuna se kao obicna hrana i ima manji porez. takvih primjera ima bezbroj.
znaci rjesenje nije diferencirana stopa (pogotvo sa nasim poroznim granicama i "nekorumpiranim" inspektorima), nego punjenje raznih socijalnih fondova, koji ce taj "visak" novca vratiti gradjanima na razne nacine.
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#2592 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by NKVD »

Alfons Kauders wrote:

Doticni mladomusliman sa Kovaca je odbio ponudu R.Hoolbrokea da medjunarodna zajednica zabrani SDS.

ICTY je osudio metar zvanicnika SDS-a, ukljucujuci cijelo vodstvo pomenute stranke iz ratnog perioda.

RBiH je SDS proglasila teroristickom organizacijom u ljeto 1992. (po zakonu, sasvim opravdano)

Uostalom, nisu potrebne nikakve presude vec sud istorije. Nije se ni Staljinu nikad sudilo za zlocine, niti je njegova politicka opcija ikad proglasena zlocinackom na nekom medjunarodnom sudu, a bio je rame uz rame s Hitlerom, u krvi do koljena...
Sve tačno i za pet! (sem ovoga za Hitlera i Staljina, al' to ćemo preskočiti sada...)

Kako je SDS proglašena terorističkom ogranizacijom pa se poslije s njom opet vezale zastave, tako je i niz drugih krasnih akata - recimo Platforma Predsjedništva, ako se sjećaš - bačeno u smeće da bi etno-kleptomanska bagra na čelu sa AI i Tuđmanovim došupnicima mogla nastaviti svoj post-krvavi pir sa starim jaranima!

I ti ćeš sada tvrditi da su te naci lopovske stranke ideološki različite te da je, suštinski, SDS drugačiji od HDZ/SDA varijante!? Ako je tako, a iskreno se nadam da nije, onda si nasjeo na igranku. Nema malo govno/veliko govno - imaju samo govna...
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#2593 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sorge_sa »

.
Last edited by sorge_sa on 07/06/2010 20:27, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2594 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

perajic

Vi i ne znate ko su nasi strucnjaci, i ko je sve radio na tom prijedlogu, ali posto se nas stav razlikuje od vaseg donosite zakljucak da nasi ekonomisti nisu bas "nesto""
Vi to ozbiljno ?

p.k.
perajic
Posts: 143
Joined: 04/10/2007 10:56

#2595 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by perajic »

Pedja Kojovic wrote:perajic

Vi i ne znate ko su nasi strucnjaci, i ko je sve radio na tom prijedlogu, ali posto se nas stav razlikuje od vaseg donosite zakljucak da nasi ekonomisti nisu bas "nesto""
Vi to ozbiljno ?

p.k.
iskreno tako mi djeluje, jer ako jedna drzava kao njemacka zali za jednom stopom, ne znam zasto bi nama bila losa.
sto je sistem komplikovaniji to je korumpiraniji. zamislite kod nas haos sa vise stopa?! svi bi uvozili samo "brasno i mlijeko"
nije problem jedna stopa, problem je nepostojanje fondova koji bi amortizovali troskove osnovnih zivotnih potreba.
ovo su stvari oko kojih su se slozili svi zapadni strucnjaci kod uvodjenja jedne stope u BiH, zato me i cude vasi strucnjaci, koji indirektno zele da imamo jos vise korupcije (ako je to uopste moguce :) )
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2596 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

perajic

Njemacka vjerovatno nema 25% stanovnistva na rubu siromastva, 20% nepismenih i 47% nezaposlenih....

Mi smatramo da je nemoralno opterecivati istom poreskom stopom hljeb i cigare, porno magazine i udzbenike, alkohol i lijekove.


p.k.
tender
Posts: 156
Joined: 02/05/2010 10:25

#2597 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tender »

Pedja Kojovic wrote:tender

Nemam pojma o cemu i o kakvim popovima pricate.

p.k.
Sarajevski režiser Dino Mustafić je za magazin „Dani” kazao da Sarajevo više nije „grad po meri čoveka”. „Drugi i drugačiji mogu živeti pored nas (Hrvati, Srbi i ostali), ali će teže doći do posla, gotovo nikako neće obavljati javne funkcije i biti na poziciji, već će biti multikulturna ikebana kada nam to politički zatreba za pokazivanje ’sarajevskog duha’ otvorenosti ka različitostima i vekovnoj toleranciji.”

"Politika"
perajic
Posts: 143
Joined: 04/10/2007 10:56

#2598 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by perajic »

Pedja Kojovic wrote:perajic

Njemacka vjerovatno nema 25% stanovnistva na rubu siromastva, 20% nepismenih i 47% nezaposlenih....

Mi smatramo da je nemoralno opterecivati istom poreskom stopom hljeb i cigare, porno magazine i udzbenike, alkohol i lijekove.


p.k.
nadam se da inace malo bolje slusate drugu stranu.
upravo za to treba da sluze razni fondovi, koji ce da amortizuju troskove namirnica i ostalih osnovnih potrepstina u odnosu na porno magazine i alkohol.
ne znaci da ako je zemlja siromasna, da joj trebaju tri stope, a ako je bogata samo jedna.
to je pitanje sistema, tj. da li je neka drzava u stanju da sprovede tri stope. da prati cijeli taj sistem i onemogucava malverzacije.
ja se samo pitam ako jedna uredjena drzava kao njemacka nije u stanju to sve da uprati i zali za jednom stopom, kako cemo onda mi sa nasim "strucnjacima" i nasom administracijom sve to urediti? o nasim granicama da ne pricam.

mozete li mi molim vas odgovoriti na to pitanje, a ne stalno prebacivati na izlizane fraze o istom porezu za lijekove, hljeb na jednoj i alkohol, vigare na drugoj. i ptice na grani znaju da to nije posteno, samo nacin ispravljanja date "nepravde" je diskutabilan.
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 916
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#2599 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Petit_Beurre »

tender wrote:
Pedja Kojovic wrote:tender

Nemam pojma o cemu i o kakvim popovima pricate.

p.k.
Sarajevski režiser Dino Mustafić je za magazin „Dani” kazao da Sarajevo više nije „grad po meri čoveka”. „Drugi i drugačiji mogu živeti pored nas (Hrvati, Srbi i ostali), ali će teže doći do posla, gotovo nikako neće obavljati javne funkcije i biti na poziciji, već će biti multikulturna ikebana kada nam to politički zatreba za pokazivanje ’sarajevskog duha’ otvorenosti ka različitostima i vekovnoj toleranciji.”

"Politika"
I šta je tu mnogo pogriješio?
tender
Posts: 156
Joined: 02/05/2010 10:25

#2600 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tender »

Jedno "Priopćenje" za javnost NAŠE STRANKE

"Istina, politizacija srebreničkih žrtava dolazi i iz reda bošnjačkih političara, vjerskih zvaničnika i akademskih ličnosti, ali stavovi SNSD-a i Radmanovićev potez samo su nastavak politizacije. Naša stranka poziva Visokog predstavnika međunarodne zajednice da sankcioniše svaki vid politizacije žrtava rata, svaki oblik negiranja dokazanih zločina i poricanja važećih sudskih presuda".

Ma jel? To Bošnjaci prave probleme a Srbi su ok, samo malo naivno padaju na bošnjačke provokacije. Bajno
Locked