Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2576 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

Sutra drug i ja narucujemo u Njemacku, pa ce nam ga donijet preko granice poznanici. Uglavnom, :shock:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2577 Re: Kineski mobiteli

Post by seoBIH »

Trazis puni iznos carine i PDV-a. Druge priče nema, a svaki pokušaj umanjivanja, prijavi paypalu.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2578 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

Da li je itkome stigla pošiljka u Sarajevo koja je otpremljena SingPost-om 24.11. ili kasnije? I, koliko je Sweden Post brži ili sporiji od SingPost-a?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2579 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

moze neko da mi kaze slijedece: dakle narucujem na efoxu 2 telefona,placam ih ja svojom karticom preko paypala,ali navodim adresu isporuke minhen.eh sad,tamo ispod adrese isporuke pise adresa placanja,i stoji ista adresa koju sam napisao da primi telefone. Trebam li tu staviti svoju adresu u bosni,ili ostaviti ovako kako pise?
Image

i koji nacin paypala da uzmem, ovo prvo na slici , ili ovo drugo? posto na paypalu imam 0 $,a na kartici ima dovoljno para
Last edited by AhmetShabo on 04/12/2014 18:19, edited 1 time in total.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2580 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

SONY_91 wrote:Da li je itkome stigla pošiljka u Sarajevo koja je otpremljena SingPost-om 24.11. ili kasnije? I, koliko je Sweden Post brži ili sporiji od SingPost-a?
ja danas dobio 17.11 poslata, znaci moras cekati jos heftu


i da ode prvo na carinu :cry:
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2581 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

AhmetShabo wrote:moze neko da mi kaze slijedece: dakle narucujem na efoxu 2 telefona,placam ih ja svojom karticom preko paypala,ali navodim adresu isporuke minhen.eh sad,tamo ispod adrese isporuke pise adresa placanja,i stoji ista adresa koju sam napisao da primi telefone. Trebam li tu staviti svoju adresu u bosni,ili ostaviti ovako kako pise?
Image

i koji nacin paypala da uzmem, ovo prvo na slici , ili ovo drugo? posto na paypalu imam 0 $,a na kartici ima dovoljno para

BUM, hitno je ljudi, ima li ko da odgovori?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2582 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Paypal uzima sa kartice tako da biras prvo. A mislim da je nebitno koja je payment adresa, nego shipping adresa.
A mozda je i ovo drugo. Fkt ne znam. Probaj ovo drugo pa ako te prebaci na paypal stranicu, onda je to
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2583 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Nemoj ukucavati nigdje brojeve sa kartice.
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2584 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:Nemoj ukucavati nigdje brojeve sa kartice.
isao sam ovo drugo, prebacilo me je na paypal stranicu, ovako to izgleda sada. Jel idem ovo mit meinem paypal akaunt sad?
Image
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2585 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

aha, negdje bi trebalo biti zuto dugme da se plati. Tako je kod mene. Ako nema, klikni gdje pise da platis preko paypala. Dobit ces odmah email da si platio
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2586 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:aha, negdje bi trebalo biti zuto dugme da se plati. Tako je kod mene. Ako nema, klikni gdje pise da platis preko paypala. Dobit ces odmah email da si platio
eh ovako, zasto pise da je ukuppo 736KM, kad je 359,98 eura 703 KM, da li paypal uzima sebi nesto? sta placam 30 KM
Image
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2587 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Sto si se za****. Trebao si namjestit da banka radi konverziju a ne paypal po svom kursu. Nazalost, neka ti ovo bude lekcija za ubuduce. A poslat cu ti kasnije kako namjestit. Sada halali 30KM
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2588 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Evo i za tebe a i za ostale.
Namjestite to prije nego krenete kupovati
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2589 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:Sto si se za****. Trebao si namjestit da banka radi konverziju a ne paypal po svom kursu. Nazalost, neka ti ovo bude lekcija za ubuduce. A poslat cu ti kasnije kako namjestit. Sada halali 30KM
ne moras mu nista slati ima direktni link koji ce vidjeti na sljedecoj kupovini ispod cijene u markama

pise conversion options, tako nekako, klikne tu i odmah ga prebaci da izabere ko da konvertuje, paypal ili banka
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2590 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:Sto si se za****. Trebao si namjestit da banka radi konverziju a ne paypal po svom kursu. Nazalost, neka ti ovo bude lekcija za ubuduce. A poslat cu ti kasnije kako namjestit. Sada halali 30KM
nsiam jos kupio. nisam jos kilno continue
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2591 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

jel samo ovo izaberem i to je to?
Image
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2592 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

AhmetShabo wrote:jel samo ovo izaberem i to je to?
Image
da a imao si na onoj slici opciju ispod cijene other conversion options tu se moze promjeniti
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2593 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD :-D

EDIT: telefoni
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2594 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

AhmetShabo wrote:Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD :-D

EDIT: telefoni
Dobro pa nisi kupio :thumbup:
Ne daj da i oni kradu :thumbup:
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2595 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:
AhmetShabo wrote:Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD :-D

EDIT: telefoni
Dobro pa nisi kupio :thumbup:
Ne daj da i oni kradu :thumbup:
hvala tebi na pomoci, i sto si napisao da paypal obracunava po svom kursu, nisam to ni znao, mislio sam da je sve isto, ali eto, tu smo da ucimo :)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2596 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

imaju svoj kurs, isto npr western union.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2597 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

AhmetShabo wrote:
dinooh wrote:
AhmetShabo wrote:Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD :-D

EDIT: telefoni
Dobro pa nisi kupio :thumbup:
Ne daj da i oni kradu :thumbup:
hvala tebi na pomoci, i sto si napisao da paypal obracunava po svom kursu, nisam to ni znao, mislio sam da je sve isto, ali eto, tu smo da ucimo :)
ima nas koji smo to iskusili na svojoj kozi ovaj kartici :lol:

edit: samo je tada kurs bio mnogo luđi nego sada :lol:
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2598 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Ja nisam nikad osjetio ili nisam primjetio jer sam kupovao manje stvari, manje cijene. Ali Mehemed sve objasnio onim postom. :-D
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2599 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

dinooh wrote:Ja nisam nikad osjetio ili nisam primjetio jer sam kupovao manje stvari, manje cijene. Ali Mehemed sve objasnio onim postom. :-D
kad su tek uveli ovu opciju mene je na 6 dolara lupilo po ušima 2KM :lol:
User avatar
cnut
Posts: 70
Joined: 16/03/2009 00:32

#2600 Re: Kineski mobiteli

Post by cnut »

Ja naručio ovaj Umi Zero preko efoxa 30.11. i još uvijek mi piše not shipped. Jel to treba tako? :D
Post Reply