Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2576 Re: Kineski mobiteli
Sutra drug i ja narucujemo u Njemacku, pa ce nam ga donijet preko granice poznanici. Uglavnom,
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#2577 Re: Kineski mobiteli
Trazis puni iznos carine i PDV-a. Druge priče nema, a svaki pokušaj umanjivanja, prijavi paypalu.
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2578 Re: Kineski mobiteli
Da li je itkome stigla pošiljka u Sarajevo koja je otpremljena SingPost-om 24.11. ili kasnije? I, koliko je Sweden Post brži ili sporiji od SingPost-a?
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2579 Re: Kineski mobiteli
moze neko da mi kaze slijedece: dakle narucujem na efoxu 2 telefona,placam ih ja svojom karticom preko paypala,ali navodim adresu isporuke minhen.eh sad,tamo ispod adrese isporuke pise adresa placanja,i stoji ista adresa koju sam napisao da primi telefone. Trebam li tu staviti svoju adresu u bosni,ili ostaviti ovako kako pise?

i koji nacin paypala da uzmem, ovo prvo na slici , ili ovo drugo? posto na paypalu imam 0 $,a na kartici ima dovoljno para

i koji nacin paypala da uzmem, ovo prvo na slici , ili ovo drugo? posto na paypalu imam 0 $,a na kartici ima dovoljno para
Last edited by AhmetShabo on 04/12/2014 18:19, edited 1 time in total.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2580 Re: Kineski mobiteli
ja danas dobio 17.11 poslata, znaci moras cekati jos heftuSONY_91 wrote:Da li je itkome stigla pošiljka u Sarajevo koja je otpremljena SingPost-om 24.11. ili kasnije? I, koliko je Sweden Post brži ili sporiji od SingPost-a?
i da ode prvo na carinu
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2581 Re: Kineski mobiteli
AhmetShabo wrote:moze neko da mi kaze slijedece: dakle narucujem na efoxu 2 telefona,placam ih ja svojom karticom preko paypala,ali navodim adresu isporuke minhen.eh sad,tamo ispod adrese isporuke pise adresa placanja,i stoji ista adresa koju sam napisao da primi telefone. Trebam li tu staviti svoju adresu u bosni,ili ostaviti ovako kako pise?
i koji nacin paypala da uzmem, ovo prvo na slici , ili ovo drugo? posto na paypalu imam 0 $,a na kartici ima dovoljno para
BUM, hitno je ljudi, ima li ko da odgovori?
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2582 Re: Kineski mobiteli
Paypal uzima sa kartice tako da biras prvo. A mislim da je nebitno koja je payment adresa, nego shipping adresa.
A mozda je i ovo drugo. Fkt ne znam. Probaj ovo drugo pa ako te prebaci na paypal stranicu, onda je to
A mozda je i ovo drugo. Fkt ne znam. Probaj ovo drugo pa ako te prebaci na paypal stranicu, onda je to
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2583 Re: Kineski mobiteli
Nemoj ukucavati nigdje brojeve sa kartice.
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2584 Re: Kineski mobiteli
isao sam ovo drugo, prebacilo me je na paypal stranicu, ovako to izgleda sada. Jel idem ovo mit meinem paypal akaunt sad?dinooh wrote:Nemoj ukucavati nigdje brojeve sa kartice.

- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2585 Re: Kineski mobiteli
aha, negdje bi trebalo biti zuto dugme da se plati. Tako je kod mene. Ako nema, klikni gdje pise da platis preko paypala. Dobit ces odmah email da si platio
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2586 Re: Kineski mobiteli
eh ovako, zasto pise da je ukuppo 736KM, kad je 359,98 eura 703 KM, da li paypal uzima sebi nesto? sta placam 30 KMdinooh wrote:aha, negdje bi trebalo biti zuto dugme da se plati. Tako je kod mene. Ako nema, klikni gdje pise da platis preko paypala. Dobit ces odmah email da si platio

- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2587 Re: Kineski mobiteli
Sto si se za****. Trebao si namjestit da banka radi konverziju a ne paypal po svom kursu. Nazalost, neka ti ovo bude lekcija za ubuduce. A poslat cu ti kasnije kako namjestit. Sada halali 30KM
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2588 Re: Kineski mobiteli
Evo i za tebe a i za ostale.
Namjestite to prije nego krenete kupovati
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
Namjestite to prije nego krenete kupovati
http://forum.klix.ba/internet-kupovina- ... l#p9250119
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2589 Re: Kineski mobiteli
ne moras mu nista slati ima direktni link koji ce vidjeti na sljedecoj kupovini ispod cijene u markamadinooh wrote:Sto si se za****. Trebao si namjestit da banka radi konverziju a ne paypal po svom kursu. Nazalost, neka ti ovo bude lekcija za ubuduce. A poslat cu ti kasnije kako namjestit. Sada halali 30KM
pise conversion options, tako nekako, klikne tu i odmah ga prebaci da izabere ko da konvertuje, paypal ili banka
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2590 Re: Kineski mobiteli
nsiam jos kupio. nisam jos kilno continuedinooh wrote:Sto si se za****. Trebao si namjestit da banka radi konverziju a ne paypal po svom kursu. Nazalost, neka ti ovo bude lekcija za ubuduce. A poslat cu ti kasnije kako namjestit. Sada halali 30KM
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2591 Re: Kineski mobiteli
jel samo ovo izaberem i to je to?


- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2592 Re: Kineski mobiteli
da a imao si na onoj slici opciju ispod cijene other conversion options tu se moze promjenitiAhmetShabo wrote:jel samo ovo izaberem i to je to?
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2593 Re: Kineski mobiteli
Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD 
EDIT: telefoni
EDIT: telefoni
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2594 Re: Kineski mobiteli
Dobro pa nisi kupioAhmetShabo wrote:Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD
EDIT: telefoni
Ne daj da i oni kradu
- AhmetShabo
- Posts: 3051
- Joined: 03/03/2011 09:12
#2595 Re: Kineski mobiteli
hvala tebi na pomoci, i sto si napisao da paypal obracunava po svom kursu, nisam to ni znao, mislio sam da je sve isto, ali eto, tu smo da ucimodinooh wrote:Dobro pa nisi kupioAhmetShabo wrote:Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD
EDIT: telefoni![]()
Ne daj da i oni kradu
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2596 Re: Kineski mobiteli
imaju svoj kurs, isto npr western union.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2597 Re: Kineski mobiteli
ima nas koji smo to iskusili na svojoj kozi ovaj karticiAhmetShabo wrote:hvala tebi na pomoci, i sto si napisao da paypal obracunava po svom kursu, nisam to ni znao, mislio sam da je sve isto, ali eto, tu smo da ucimodinooh wrote:Dobro pa nisi kupioAhmetShabo wrote:Naručeno. držite mi fige, nisam nikad ni žvake sa interneta narucio. telefon ide ka minhenu ABD
EDIT: telefoni![]()
Ne daj da i oni kradu
edit: samo je tada kurs bio mnogo luđi nego sada
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2598 Re: Kineski mobiteli
Ja nisam nikad osjetio ili nisam primjetio jer sam kupovao manje stvari, manje cijene. Ali Mehemed sve objasnio onim postom. 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2599 Re: Kineski mobiteli
kad su tek uveli ovu opciju mene je na 6 dolara lupilo po ušima 2KMdinooh wrote:Ja nisam nikad osjetio ili nisam primjetio jer sam kupovao manje stvari, manje cijene. Ali Mehemed sve objasnio onim postom.
- cnut
- Posts: 70
- Joined: 16/03/2009 00:32
#2600 Re: Kineski mobiteli
Ja naručio ovaj Umi Zero preko efoxa 30.11. i još uvijek mi piše not shipped. Jel to treba tako? 
