Manchester United FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 18728
Joined: 01/10/2006 20:10

#2576 Re: Manchester United FC

Post by Better Man »

madFlava wrote:Barcelona i Real Madrid su trenutno dvije najjace ekipe na svijetu s tim je Barca bolja od Reala za jednu dobru nijansu!a poslije njih dolazi Man utd,i onda ostali!
Barcelona jeste trenutno najbolja ekipa na svijetu i tu nema dvojbe, ali Real sigurno nije iza Barcelone, već Manchester United, a to potvrđuju rezultati zadnjih godina. Gdje su silni trofeji Reala u zadnjih npr. 5 godina? Real bi bez Ronalda bio prosječna ekipa, što se ne može reči za Manchester United koji i bez Ronalda dere guzove svima sem Barceloni i osvaja trofeje. Dakle dvije trenutno najbolje ekipe na svijetu su Barcelona broj 1 i Manchester United broj 2!
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2577 Re: Manchester United FC

Post by shalla »

Better Man wrote:
madFlava wrote:Barcelona i Real Madrid su trenutno dvije najjace ekipe na svijetu s tim je Barca bolja od Reala za jednu dobru nijansu!a poslije njih dolazi Man utd,i onda ostali!
Barcelona jeste trenutno najbolja ekipa na svijetu i tu nema dvojbe, ali Real sigurno nije iza Barcelone, već Manchester United, a to potvrđuju rezultati zadnjih godina. Gdje su silni trofeji Reala u zadnjih npr. 5 godina? Real bi bez Ronalda bio prosječna ekipa, što se ne može reči za Manchester United koji i bez Ronalda dere guzove svima sem Barceloni i osvaja trofeje. Dakle dvije trenutno najbolje ekipe na svijetu su Barcelona broj 1 i Manchester United broj 2!
Upravo tako, Real je samo po imenima jači od Uniteda, po rezultatima u zadnjih par godina sigurno ne...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2578 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

ultima_palabra wrote:
hladan.preminger wrote:
Da ne govorim o međusobnom omjeru SAF i Josea...
Njega je SAF otjero iz Engleske, ako ćemo tako.
Kako to? Tako što je osvojio jedan trofej u 3 Mourinhove sezone u Chelseaju?

Otjerao ga je nezasiti Abramovich, a Mou je imao volju da bude Chelseajev SAF :) Poslije toga se nafurao da je lutalica...

Pa čim nije osvojio, tj .vidio da neće osvojiti EPL spakovo kofere i pobjego u Italiju sa onim rasipnicima osvajati Scudeta. Opet se Milan u Italiji pojačao i zaprijetio i on pobježe u Španiju i Real, ali je sad naletio na Barcu i nema bježanja. Zbog toga se onako seljački ponaša na utakmicima. Otjeraće njega iz Reala nakon ove sezone ako ne osvoji špansku ligu ili CL.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#2579 Re: Manchester United FC

Post by ultima_palabra »

hladan.preminger wrote:Pa čim nije osvojio, tj .vidio da neće osvojiti EPL spakovo kofere i pobjego u Italiju sa onim rasipnicima osvajati Scudeta. Opet se Milan u Italiji pojačao i zaprijetio i on pobježe u Španiju i Real, ali je sad naletio na Barcu i nema bježanja. Zbog toga se onako seljački ponaša na utakmicima. Otjeraće njega iz Reala nakon ove sezone ako ne osvoji špansku ligu ili CL.
Malo su ti se pomiješali fakti... nakon otkaza iz Chelseaja je bio nezaposlen 9 mjeseci prije nego što je otišao u Inter. A iz Intera je otišao odmah nakon finala CL, prije nego što se Milan počeo pojačavati. Ali nebitno, sve u svemu...
User avatar
vaučer
Posts: 11536
Joined: 04/08/2009 15:22

#2580 Re: Manchester United FC

Post by vaučer »

ultima_palabra wrote: Malo su ti se pomiješali fakti... nakon otkaza iz Chelseaja je bio nezaposlen 9 mjeseci prije nego što je otišao u Inter. A iz Intera je otišao odmah nakon finala CL, prije nego što se Milan počeo pojačavati. Ali nebitno, sve u svemu...
Šuti ti! Ovdje činjenice nisu dobrodošle.. :-D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#2581 Re: Manchester United FC

Post by ultima_palabra »

vaučer wrote:
ultima_palabra wrote: Malo su ti se pomiješali fakti... nakon otkaza iz Chelseaja je bio nezaposlen 9 mjeseci prije nego što je otišao u Inter. A iz Intera je otišao odmah nakon finala CL, prije nego što se Milan počeo pojačavati. Ali nebitno, sve u svemu...
Šuti ti! Ovdje činjenice nisu dobrodošle.. :-D
:mrgreen:

Čudi me toliki animozitet prema vjerovatnom nasljedniku SAF-a :)
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2582 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

Malo su ti se pomiješali fakti... nakon otkaza iz Chelseaja je bio nezaposlen 9 mjeseci prije nego što je otišao u Inter.
To mijenja činjenicu da je pobjegao iz Engleske i moji izjavu na koji način. Tebi je mali logika poremećena.
A iz Intera je otišao odmah nakon finala CL, prije nego što se Milan počeo pojačavati.
Pa nije on budala da ne vidi da će Milan biti bolji od Intera nako što se je opravio od afere Calciopoli.

Meni je Mourinho bio i više nego drag kad je vodio Chelsea-i, muđutim ovo sranje koje radi u Realu zgadilo mi ga je za sva vremena. Ako se mu par igrača seljačine ne mora i on biti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#2583 Re: Manchester United FC

Post by ultima_palabra »

hladan.preminger wrote:Tebi je mali logika poremećena.
:lol: Haj zdravo...
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2584 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

vaučer wrote:
ultima_palabra wrote: Malo su ti se pomiješali fakti... nakon otkaza iz Chelseaja je bio nezaposlen 9 mjeseci prije nego što je otišao u Inter. A iz Intera je otišao odmah nakon finala CL, prije nego što se Milan počeo pojačavati. Ali nebitno, sve u svemu...
Šuti ti! Ovdje činjenice nisu dobrodošle.. :-D
Ako bi se uzimale samo činjenice ne bi imali o čemu pričati. Unitedu u Engleskoj niko ne može pera odbiti. A u zadnjih 10 godina samo je Barcelona u Evropi bolja od njega. To su činjenice. Ili ne? :)
Champ19ns. GGMU.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2585 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

ultima_palabra wrote:
hladan.preminger wrote:Tebi je mali logika poremećena.
:lol: Haj zdravo...
Later scum!
User avatar
vaučer
Posts: 11536
Joined: 04/08/2009 15:22

#2586 Re: Manchester United FC

Post by vaučer »

hladan.preminger wrote: Ako bi se uzimale samo činjenice ne bi imali o čemu pričati. Unitedu u Engleskoj niko ne može pera odbiti. A u zadnjih 10 godina samo je Barcelona u Evropi bolja od njega. To su činjenice. Ili ne? :)
Champ19ns. GGMU.
A tko o tom priča plizju te lijepo?
Počeli smo valjda s reprezentativnim trabunjanjem Bettermena o tom koliko je i kako dominantniji ManU nad Realom i kako je Real 'one man team', dok to United s tim istim igračem u ekipi nije nikad bio. Glupa priča totalno, nešto što nemo'š ni potvrditi ni opovrgnuti dok ta dva kluba ne budu igrali u zajedničkoj ligi.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2587 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

vaučer wrote:
hladan.preminger wrote: Ako bi se uzimale samo činjenice ne bi imali o čemu pričati. Unitedu u Engleskoj niko ne može pera odbiti. A u zadnjih 10 godina samo je Barcelona u Evropi bolja od njega. To su činjenice. Ili ne? :)
Champ19ns. GGMU.
A tko o tom priča plizju te lijepo?
Počeli smo valjda s reprezentativnim trabunjanjem Bettermena o tom koliko je i kako dominantniji ManU nad Realom i kako je Real 'one man team', dok to United s tim istim igračem u ekipi nije nikad bio. Glupa priča totalno, nešto što nemo'š ni potvrditi ni opovrgnuti dok ta dva kluba ne budu igrali u zajedničkoj ligi.
Ti rece kako činjenice nisu dobrodošle. :-D

Dobrim dijelom je on upravu što se tiče Ronalda. Real je bez njega 50% slabija ekipa. ManUtd ga je prodao kao svog najboljeg igrača (i Teveza) pa nakon toga je osvajao titule u Engleskoj. Npr. da sad Real proda Ronalda da li bi uopšte bili konkurenti Barci za titulu, i koliko bi im se smanjile šanse za osvajanje CL?

Ako uzmeš u obzir zadnjih 10 godina ManUtd je uspješniji klub od Reala u domaćoj ligi i u CL, zar ne?
User avatar
vaučer
Posts: 11536
Joined: 04/08/2009 15:22

#2588 Re: Manchester United FC

Post by vaučer »

Ne osporavam ja uspijeh Uniteda, već kategoričko baljezganje kako je United BOLJA ekipa od ni više ni manje nego Reala iz Madrida. Nismo vidjeli još taj susret, mada sam mu se nadao u Ligi prvaka a komparativno poređenje ekipa iz različitih liga je debilno.

Ti kažeš osvojio United prevenstvo, ja ti kažem da je Real bio drugi u Primeri s preko 90 bodova i da bi se posrao po Premiershipu da tamo igra. Tko je bolji? Dokazi? Nema ih, u tom je kvaka.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2589 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

vaučer wrote:Ne osporavam ja uspijeh Uniteda, već kategoričko baljezganje kako je United BOLJA ekipa od ni više ni manje nego Reala iz Madrida. Nismo vidjeli još taj susret, mada sam mu se nadao u Ligi prvaka a komparativno poređenje ekipa iz različitih liga je debilno.

Ti kažeš osvojio United prevenstvo, ja ti kažem da je Real bio drugi u Primeri s preko 90 bodova i da bi se posrao po Premiershipu da tamo igra. Tko je bolji? Dokazi? Nema ih, u tom je kvaka.
Pa bolji je onaj ko je osvojio ligu! Kad je drugi bolji od prvog. Kakvo je to pitanje?
Real bio drugi u Primeri s preko 90 bodova i da bi se posrao po Premiershipu da tamo igra
E, za ovo nemaš dokaza.

Ne možes porediti dvije ekipe na osnovu dvije njihove mođusobne utakmice. Inter je izbacio Barcu u polufinalu CL, ali su oni odron u potređenju sa Barcom, a i sa Realom i ManUtd-om.
Kad ih poredis uzimas u obzir sve faktore: domaće titule, evropske titule, uložena sredstva i sl.


Nevezano za priču, neki dan čitam da je Morati u Interu spičko od 1995. godine 1 milijardu €. Ogromna cijena za jednu titulu lige prvaka, a i u toj sezoni su poslovali sa 200 miliona € gubitka. Valjda zato podaju Eto'a i Snijdera jer neće moći ispoštovati Financial Faiplay zbog njihovih primanja.
LSD
Posts: 29905
Joined: 24/07/2007 08:26

#2590 Re: Manchester United FC

Post by LSD »

Citava prica oko davanja nenormalne snage EPL je malo poglupa...pa naravno da Barca i Real gube u španskoj ligi i od Herculesa, Sportinga, Zaragoze, Valencie, Sevilla izbaci Barcu iz kupa itd i normalno da bi gubili i engleskoj, njemackoj i italiji ili bilo gdje....ali bi sigurno bili opet u vrhu jer su najjaci klubovi na svijetu, tako da sad pljuvanje po španskoj Primeri nema smisla....ovdje se potencira prica kako je lako Realu i Barci igrati tamo, a ko fol bi to bilo mnogo teže sa nekakvig QPR ili Stokeom...ma malo morgen, prekucali bi te timove uzduž i poprijeko...kažete, tu su strašni junaci Showcross ,Barton i Taylor i oni bi išli da izvale nogu iz kuka Messiju ,Iniesti, Ronaldu itd...pa zato ima i sudija i crveni karton i sikter sa terena da ne bi taj mesar nekog obogaljio.
Kad se može Realu davati crveni i njegovom mesaru Pepeu može vala i tim engleskim.
Madrid
Posts: 2302
Joined: 16/08/2010 17:18

#2591 Re: Manchester United FC

Post by Madrid »

hladan.preminger wrote: Pa bolji je onaj ko je osvojio ligu! Kad je drugi bolji od prvog. Kakvo je to pitanje?
Znaci Dinamo roka i Reala i Manchestera :lol: :lol: :lol:
Izgleda da se mnogi ne sjecaju kako je Ronaldo igrao u Engleskoj i da mu je "svemoguci englez" Rooney cistio kopacke :-D
I objektivno, nema precjenjenijih igraca od Engleza, sad ce Welbeck igrat u prvoj umjesto vec dokazanog Chicharita, sto li :D
User avatar
Riddle
Posts: 8503
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#2592 Re: Manchester United FC

Post by Riddle »

Molim vas da pricu o Realu i Barceloni prebacite na odgovarajuca mjesta.
Teufik
Posts: 4886
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2593 Re: Manchester United FC

Post by Teufik »

Madrid wrote: I objektivno, nema precjenjenijih igraca od Engleza, sad ce Welbeck igrat u prvoj umjesto vec dokazanog Chicharita, sto li :D
Stvarno smaras...
Citaj malo vise.
Zato sto je Chicharito odmaran zbog nastupa za reprezentaciju i zato sto je imao zdravstvenih tegoba.
I zato sto Ferguson forsira da sto prije izgradi igrace od ovih mladih fudbalera.
Cilj je ukomponovati ekipu.
Sta ces,covjek ima izbora.
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#2594 Re: Manchester United FC

Post by dragonz »

Madrid wrote:Vuces me za jezik, ali razumjet ces nesto ovakvo kad vas City pođe lomit, a Boga pitaj sta ce biti kad Fergi rikne ;-)
El Clasico je nesto najvece sto hebeni moderni fudbal moze da ponudi, nikakvi derbiji Manchester-Liverpool i slicno mu ne mogu ni prismrdit, ni po atmosferi ni po brojkama miliona na terenu ni po zaradi, ma ni po cemu, i zato je takva vatra između Barce i Reala ;-)
očigledno da si išao na instrukcije kod cikcange/paje/cikulara/hidranta pa lupetaš po forumu bez imalo smisla
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#2595 Re: Manchester United FC

Post by dragonz »

LSD wrote:Ti nabrojani "mirni momci" su sramota te lige, mesari kojima je cilj izvaliti protivniku nogu iz kuka....sjecam se divljackih startova nad mladim Ramseyom i Eduardom....baš ti "divni momci" pout Shawcrossa i Taylora.
Ni mnogo bolji stoperi od njih nisu mogli zaustaviti Messija i Iniestu...jedan Ferdinand ili Vidić (koji su WC i elitni stoperi) su izgledali pomalo i smiješno i navino...znam ja da se Tayloru, Shawcrossu, Bartonu i slicnim kasapinima daje mitska i zastašujuca snaga, ali ako je fol da Shawcross uništi nogu takvim majstorima i ako je to mjerilo jacine tih klubova (ili lige cak) onda ne gledamo na fudbal istim ocima.

daj bolan okani se Shawcross-a jer momak nije namjerno slomio nogu ramsey-u već je poslije zaplakao kad je vidio povredu jer je i sam imao sličnu povredu
Madrid
Posts: 2302
Joined: 16/08/2010 17:18

#2596 Re: Manchester United FC

Post by Madrid »

dragonz wrote:
Madrid wrote:Vuces me za jezik, ali razumjet ces nesto ovakvo kad vas City pođe lomit, a Boga pitaj sta ce biti kad Fergi rikne ;-)
El Clasico je nesto najvece sto hebeni moderni fudbal moze da ponudi, nikakvi derbiji Manchester-Liverpool i slicno mu ne mogu ni prismrdit, ni po atmosferi ni po brojkama miliona na terenu ni po zaradi, ma ni po cemu, i zato je takva vatra između Barce i Reala ;-)
očigledno da si išao na instrukcije kod cikcange/paje/cikulara/hidranta pa lupetaš po forumu bez imalo smisla
Vecina profesora matematike ce ti reci da matematika nikad ne laze, e pa ti fino uzmi i preracunaj sve pa se javi ;-)
Da ti malo pomognem sa pitanjima, posto mislim da tebi ogranicenom nece ici:
1. broj navijaca na El clasicu
2. broj gledaoca preko tv-a
3. broj otkupljenih tv prava
4. posvecenost portala tom derbiju
5...
I mi bi u BiH bar trebali razumjeti tu borbu zbog slicne situacije u drzavi, zamisli (znam da je tesko) da je Borac Barcelona, a Zeljo Real ;-)
romanovero
Posts: 395
Joined: 08/09/2010 01:55

#2597 Re: Manchester United FC

Post by romanovero »

cuj zeljo real :lol:
LSD
Posts: 29905
Joined: 24/07/2007 08:26

#2598 Re: Manchester United FC

Post by LSD »

romanovero wrote:cuj zeljo real :lol:
Pa minuta je dijelila da igramo sa Realom u finalu :-) ...one minute i ništa više !...i madjarski ološ se odnekle ukaza i sjeba sve :x
dragonz
Posts: 2351
Joined: 20/09/2008 13:12

#2599 Re: Manchester United FC

Post by dragonz »

Madrid wrote: Vecina profesora matematike ce ti reci da matematika nikad ne laze, e pa ti fino uzmi i preracunaj sve pa se javi ;-)
Da ti malo pomognem sa pitanjima, posto mislim da tebi ogranicenom nece ici:
1. broj navijaca na El clasicu
2. broj gledaoca preko tv-a
3. broj otkupljenih tv prava
4. posvecenost portala tom derbiju
5...
I mi bi u BiH bar trebali razumjeti tu borbu zbog slicne situacije u drzavi, zamisli (znam da je tesko) da je Borac Barcelona, a Zeljo Real ;-)
krajem godine kad MAN UTD završi svoju fiskalnu godinu imat će dobit od 100 miliona eura pa ti onda traži da ti odgovaram na navedene tačke
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#2600 Re: Manchester United FC

Post by hladan.preminger »

LSD wrote:Citava prica oko davanja nenormalne snage EPL je malo poglupa...pa naravno da Barca i Real gube u španskoj ligi i od Herculesa, Sportinga, Zaragoze, Valencie, Sevilla izbaci Barcu iz kupa itd i normalno da bi gubili i engleskoj, njemackoj i italiji ili bilo gdje....ali bi sigurno bili opet u vrhu jer su najjaci klubovi na svijetu, tako da sad pljuvanje po španskoj Primeri nema smisla....ovdje se potencira prica kako je lako Realu i Barci igrati tamo, a ko fol bi to bilo mnogo teže sa nekakvig QPR ili Stokeom...ma malo morgen, prekucali bi te timove uzduž i poprijeko...kažete, tu su strašni junaci Showcross ,Barton i Taylor i oni bi išli da izvale nogu iz kuka Messiju ,Iniesti, Ronaldu itd...pa zato ima i sudija i crveni karton i sikter sa terena da ne bi taj mesar nekog obogaljio.
Kad se može Realu davati crveni i njegovom mesaru Pepeu može vala i tim engleskim.

Ama nije fazon u marisanju protivničkih igrača nego u fizičkom naporu koji se mora istrpiti igrajući protiv klubova iz donjeg doma engleske lige.
Post Reply