Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2576

Post by cernica »

terapija wrote: (velicine jednog kata stambene zgrade)
cernica wrote: Uzgred receno, u Bosni se ne kaze kat, nego sprat. Kate I katovi su od onih …ta trane (ko sto si I ti, zar ne?! ;-) )
A wrote: Kat je mozda kod onih... ali je zato sprat kod .... onih drugih .....
Bosanci u Bosni su za tebe “oni drugi”!? Tako bona, tako nam reci, da znamo s kim to imamo posla. ;-)
A wrote: (a da nisi ti onda od tih drugih?...
Za tebe jesam. Inace, Ja sam od nasih – domacih.
A wrote: samo ti fali rijec za sprat/kat koja nije ni hrvatska, ni srpska)
A sto ne rece cija je onda? Ili ti je tesko preko jezika prevaliti “bosanska”, a ;-) ?
ludost wrote:p.s. i, da, lijepo ti A kaze, u bosni - jos uvijek - vrijedi i kat i sprat
Da, vrijedi, posebno otkad je Bosna podijeljena I Federacija formirana. A Federacija (koju nazalost cine I hrvatski separatisti) prenjese sve (uzrecja I narjecja…) iz “svoje lijepe domovine – Hrvatske). A “ravnopravnost” mora biti zastupljena jer u protivnom te nema” rekose I amerikanci I svabe I englezi I peti - deseti.

Uskoro u Bosni mozete ocikivati I pozdrave tipa “bok decki” kao sto ovaj kaze “lijepo ti A kaze, u bosni - jos uvijek - vrijedi i kat i sprat”.
prolupani wrote: (ali se zato ce te pise zajedno cete),
Evo, samo jedan primjer tvoje gramaticke greske. Ne pise se bosna, nego Bosna.
prolupani wrote: nepismena ubleho :x
Uh, uh, uh. Smiri ganglije mali, napravit ces sebi cir na zelucu. Ovako mi je nekoc I mali blento :-) uvrede upucivao. :lol:
prolupani wrote: cernice,

poceo si gubiti zivce, pravis gadne greske. ne tako davno ziv si se slomio da popljujes zvanicno znanje i skolu - cijelu si temu tome posvetio, a sad od drugih trazis isto takvo znanje i skolu… upao si samom sebi u usta, na vrlo jadan i ofiran nacin.
U mojim komentarima nema ni jedne greske u interpretaciji, ni kontradikcije. Ako kritikujem skolstvo to je iz razlog sto kritikujem “fosile” (bez obzira na starosnu dob) primjer “mali blento”, :-) koji predaju I uce djecu starim I okostalim teorijama I shvatanjima, a u praksi nemaju nista, apsolutno nista, od svojih istrazivackih radova cime se mogu ponositi. Jos jednom – nauka je process u progresu, nikako u stagniranju I “filozofiranju”.

Uzgred receno, znas li ti za "veliko slovo" u gramatici?
prolupani wrote: cernice,
moje pitanje je vrlo jednostavno, strucno i argumentirano, i ti to jako dobro znas,
Koliko je tvoje pitanje bilo meni interesantno za odgovoriti pokazuje I to da ga uopste nisam ni primjetio. Nemam pojma o kakvom pitanju govoris?! De ga ponovi, matere ti.
prolupani wrote:
i zato i strepis od tog pitanja i neces da na njega odgovoris. a ja za to pitanje imam skole vise od tebe i osmanagica skupa:
Evo jos jedan biser. :lol: Dobar si prolupani. Jeli ti to mali blento :-) bio professor? Kako se zove skola? :lol:
mali blento wrote: Einstein nije imao lopatu, pa je ipak sve što je uradio uradio s papirom i olovkom. Čak i bez kompjutera. Logika ti je i opet - piramidaš.
hrasno38 wrote:
(…) Oni sto istrazuju svemir 99% predpostavljaju da gore nema zivota ali ipak radi onog 1% i dalje istrazuju i pisu knjige….
Mali blento navodi Einstein – a, a ja bi Einstein citirao: “Vjerovati da smo mi jedina ziva bica u univerzimu – je cisti egoizam.”
Macuser wrote:
Niko da se zaista upita, kako se moze vjerovati covjeku koji pise o civilizacijama sa Marsa i drustvenom uredjenju Atlantide.
prolupani wrote: genijalno receno. :thumbup:
Glupo receno. ;-) Niko njemu nevjeruje (u slucaju piramida) na osnovu njegovih knjiga (o drugim stvarima), nego na osnovu analiza I argumenata (u slucaju piramida).
Medjutim, postoji ona advokatska: “Ako izgubis ili nemas argumente Predmeta, okreni se da diskvalifikujes I ocrnis covjeka (protivnika)”. Jeli tako, a? ;-)
prolupani wrote: de ohladi malo. da te podsjetim, i osmanagic je prvo knjigu napisao o 'piramidi', pa ju je tek onda poceo 'otkrivati'.
Pise se Osmanagic, a ne osmanagic (ako ces I dalje kod drugih traziti gramaticke greske I nazivat ih “nepismene ublehe”).

Ti si stvarno ili zlonamjernik ili glup covjek, posto non – stop ponavljas jedno te isto. Toliko ti je puta dosad receno da je covjek napravio pred istrazivanja (u trajanju od nekoliko... barem 4 mjeseca ) prije nego je napisao knjigu u kojoj spominje Piramidu.
[quote="mali blento" :-) ]
Ja jesam u pravu. I za to ne trebam čekati nikakvo proljeće nikoje godine. Ja znam da je Visočica - brdo. [/quote]
On nije u pravu. I svakako ce cekati proljece 2006. On “zna” da je Visocica brdo, I to je logika brdjana.
mali blento :-) wrote:
(…) teret dokazivanja leži isključivo na onom ko želi promijeniti postojeće opće mišljenje o nečemu.
E, s ovim se slazem. Osim toga, ne mozes ti poci od predpostavke da nesto nije I praviti dokazivanje...(za sta?). Pravi naucnik (u zavisnosti od teme) nema utvrdjen odgovor unaprijed. On se upusta u istrazivacki rad, a sta ce otkriti – to niko ne zna, pa cak ni on.

U slucaju piramida, Osmanagic je imao indicije I zapoceo je istrazivacke radove da potvrdi svoje sumnje. Kada je ustvrdio da je stvarno u pitanju piramida, napisao je knjigu I vijest objavio u javnosti. Formirao je Fondaciju kako bi se piramide otkopale (izmedju ostalog) I zastitile… I sta tu ima ikog vrijedjati?

Kojekakve pljacke naroda nece biti. O tome sam vec iznio razumne argumente ali da ponovim. Na proljece krecu iskopavanja piramide (na sest lokacija) kako bi se I najvecem skeptiku sto prije dokazalo da je rijec o piramdi, a ne o brdu!
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2577

Post by Prenj »

Kako im se da vise :shock:
Kada bi se sa ove teme obrisali postovi @cernice i @znanja, ne bi ostalo vise od dvadeset stranica :D
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#2578

Post by nebi »

U Bosni se za kat ili sprat kaze "boj".
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2579

Post by Kwaheri »

A wrote:
nebi wrote:U Bosni se za kat ili sprat kaze "boj".
Tacno!
" Turske su i imenice sprat, kat i boj, što je vezano za kulturu stanovanja"
http://www.bhdani.com/default.asp?kat=f ... tekst_rb=3

Kao sto rekoh - bogat je ovaj nas jezik, to treba njegovati 8-)
jah i samo...samo njezno Andjo...da nam ne skoci na nos :D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2580

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:29, edited 3 times in total.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2581

Post by pravimjernik »

OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE :D

od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 106) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda . :razz:

----

B-H TALIBANI

kekec wrote:
Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.

Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?

Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?

Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.

Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.

Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.

Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!

Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2582

Post by cernica »

nebi wrote: U Bosni se za kat ili sprat kaze "boj".
”A” wrote: Tacno!
"Turske su i imenice sprat, kat i boj, što je vezano za kulturu stanovanja"
http://www.bhdani.com/default.asp?kat=f ... tekst_rb=3

Kao sto rekoh - bogat je ovaj nas jezik, to treba njegovati
Mnogo je rijeci I u Srbiji I Hrvatskoj…porijeklom turcizmi, ali …sta je prihvaceno cija je koja rijec? “Arsenal” je turska rijec. Pa hajde ti jednom englezu reci da je to to. Te rijeci su prisvojene ili ukredene da su …necije. Sajkaca je turska rijec, a ona je dika I ponos …cetnika. Hajde ti to ispravljaj! U ovom slucaju (kat)… nemojte meni pricu “sve je to nase”. Vrijeme (odnosno snaga) cini sta postaje necije. Tako vam je I u politici. U ovom slucaju, sve je to na mala vrata “croatizacija bosanskog jezika”.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2583

Post by pravimjernik »

cernica wrote:Evo, samo jedan primjer tvoje gramaticke greske. Ne pise se bosna, nego Bosna.
kake to veze ima s gramatikom?????? da nisi htio kazat pravopis??? :lol: :lol:
Uh, uh, uh. Smiri ganglije mali, napravit ces sebi cir na zelucu. Ovako mi je nekoc I mali blento :-) uvrede upucivao.
daj pa samo se čuj koji otrov prosipaš po ovom forumu i ako ikog čir strefi tebe će,pa tolki si već ljudi izvrijeđao i ispljuvao po ovom forumu SEMIRE OSMANAGIĆU da si sazrio davno za banovanja nego neznam šta moderatori rade ovdje 8)
U mojim komentarima nema ni jedne greske u interpretaciji, ni kontradikcije.
e ovo je fakat da se odvališ od smijeha -biser čista 10-ka od mene!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ako kritikujem skolstvo to je iz razlog sto kritikujem “fosile” (bez obzira na starosnu dob) primjer “mali blento”, :-) koji predaju I uce djecu starim I okostalim teorijama I shvatanjima, a u praksi nemaju nista, apsolutno nista, od svojih istrazivackih radova cime se mogu ponositi.
otkud ti znaš šta oni imaju ili nemaju????? sdruge strane,svi smo vidjeli šta od svega što si pobrojo ima tvoj semir :D :D :D :D :D
Uzgred receno, znas li ti za "veliko slovo" u gramatici?
a pa ovo nije mješanje- ti fakat NE ZNAŠ razliku između pravopisa i gramatike :( :shock: :D :lol:
Mali blento navodi Einstein – a, a ja bi Einstein citirao: “Vjerovati da smo mi jedina ziva bica u univerzimu – je cisti egoizam.”
niđe veze!!! e fakat ste ublehe sad više nema sumnje :-)
Glupo receno. Niko njemu nevjeruje (u slucaju piramida) na osnovu njegovih knjiga (o drugim stvarima), nego na osnovu analiza I argumenata (u slucaju piramida).
hoćel ti argumenti ba,ja još nijednog ne vidjeh :lol: :lol: :lol: :lol:
Medjutim, postoji ona advokatska: “Ako izgubis ili nemas argumente Predmeta, okreni se da diskvalifikujes I ocrnis covjeka (protivnika)”.
što ovo predmet velikim slovom? po kojem je to pravisu...pardon gramatici :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ti si stvarno ili zlonamjernik ili glup covjek, posto non – stop ponavljas jedno te isto. Toliko ti je puta dosad receno da je covjek napravio pred istrazivanja (u trajanju od nekoliko... barem 4 mjeseca ) prije nego je napisao knjigu u kojoj spominje Piramidu.
4 mjesecaaaa istraživanja na daljinu (a LOPATA?) za deset knjiga o perimadamaaaaaa ooj upišah se od smijeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ZNANJE: Ja jesam u pravu. I za to ne trebam čekati nikakvo proljeće nikoje godine. Ja znam da je Visočica - brdo.

VANDAL: On nije u pravu. I svakako ce cekati proljece 2006. On “zna” da je Visocica brdo, I to je logika brdjana.
ma jok bolan to ti je logika nekog ko ZNA -ima čova EXPERTNO OKO ČIM VIDI BRDO ODMA ZNA DA JE- BRDO :D :-D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mali blento wrote:
(…) teret dokazivanja leži isključivo na onom ko želi promijeniti postojeće opće mišljenje o nečemu.
E, s ovim se slazem. Osim toga, ne mozes ti poci od predpostavke da nesto nije I praviti dokazivanje...(za sta?). Pravi naucnik (u zavisnosti od teme) nema utvrdjen odgovor unaprijed. On se upusta u istrazivacki rad, a sta ce otkriti – to niko ne zna, pa cak ni on.
ej majketi tvoje prasice jal krave il šta već štono reče znanje koja te odgojila tako pohlepnog za parom, de sad uzmi pa pročitaj to što si napisao pa se sam objesi ,hajd svegati ba učini uslugu dunjaluku ooojj ne mogu više se smijat ba pući ćuuuu:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
U slucaju piramida, Osmanagic je imao indicije I zapoceo je istrazivacke radove da potvrdi svoje sumnje. Kada je ustvrdio da je stvarno u pitanju piramida, napisao je knjigu I vijest objavio u javnosti. Formirao je Fondaciju kako bi se piramide otkopale (izmedju ostalog) I zastitile… I sta tu ima ikog vrijedjati?

tebi ništa što ti ljudi uporno objašnjavaju red stvari. de onda da te i ja još jednom podučim kad već ne voliš znanje: PRVO SE UZME LOPATA U ŠAKE PA SE OTKOPA PIRAMIDA PA SE PIŠE KNJIGA O PIRAMIDI PA SE OFORMI FONDACIJA DA ZAŠTITI PIRAMIDU. hallooo ba bezmoždani :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kojekakve pljacke naroda nece biti. O tome sam vec iznio razumne argumente ali da ponovim. Na proljece krecu iskopavanja piramide (na sest lokacija) kako bi se I najvecem skeptiku sto prije dokazalo da je rijec o piramdi, a ne o brdu
piše ti bolan u semirovom planu tek u 2007 godini će se kopati ti nakvi zidovi (jes kad bi ih bilo :) ), a u 2006 će se čitav reon ogradit i nadgradit -a štoli to,da neće visočki zidari izgradit šest zidova đe ih nije bilo, ono,čemu skrivanje pod šest šatora ba? :D :D :D :D :D

haj neću više ba žaomi te proradiće ti čir na želucu :D :D :D :D
:-D al javi se ti slobodno ovako ponekad da ti pojasnim neke stvari :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2584

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:30, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2585

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:31, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2586

Post by Fair Life »

ludost wrote:nego..

molim da me neko uputi oko ove rijeci "čudoredan" :shock:

hvala unaprijed!
etican – moralan (cudoredan, ispravan, posten)

cudoredan - cestit, posten, ispravan, krepostan, etican, predan obavezama...
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2587

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:32, edited 1 time in total.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2588

Post by pravimjernik »

ludost wrote:cernice,

evo, samo da te do kraja raskrinkam kao lazova i ublehu. pravis se da ne znas koje ti je strucno arheolosko pitanje postavljeno, a citiras recenicu u kojoj se to pitanje postavlja.

hoce li to biti i metoda rada na visocici ovog proljeca - delete svega sto kvari cirkus piramida? kao sto ste i onu nekropolu - delete?
cernica wrote:
prolupani wrote:cernice, moje pitanje je vrlo jednostavno, strucno i argumentirano, i ti to jako dobro znas,
Koliko je tvoje pitanje bilo meni interesantno za odgovoriti pokazuje I to da ga uopste nisam ni primjetio. Nemam pojma o kakvom pitanju govoris?! De ga ponovi, matere ti.
prolupani wrote:i zato i strepis od tog pitanja i neces da na njega odgovoris. a ja za to pitanje imam skole vise od tebe i osmanagica skupa:
a evo sta si ti izbacio, iako si itekako procitao (http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ht=#687553):
ludost wrote:moje pitanje je vrlo jednostavno, strucno i argumentirano, i ti to jako dobro znas, i zato i strepis od tog pitanja i neces da na njega odgovoris. a ja za to pitanje imam skole vise od tebe i osmanagica skupa:

zasto piramida, dok se ne iskljuci mogucnost: a) nekropole, b) neolitskog naselja, c) ilirske gradine, d) kasnoanticke strukture, e) ranosrednjovjekovne strukture, f) podgradja srednjovjekovnog visokog, g) all of the above?

onom ko zna ista o bh. arheologiji ne bi bilo tesko odgovoriti na ovo pitanje.

jer vidis, postoji velika mogucnost da vam u fondaciju svrati i neki pravi strani arheolog, koji se ovim stvarima bavi strucno i ozbiljno, mozda za UNESCO ili kakav ozbiljan strani institut, i da vas upita ovo isto pitanje. sta cete onda? reci mu da mu je pitanje "kamena s ramena", da je iskompleksiran i da cete ga dalje ignorisati, da mora jos ici u skolu? ili po kratkom postupku, kao vas drug el_bosniaco: "odjebaus!"?
biraj koji ces od ona dva turska izraza!

:lol: :lol: :lol: :lol:
odličan ulov :thumbup: mada nije to ništa - pratim tipa već neko vrijeme, on ti i izmišlja tuđe riječi,tek tako ,ko sposlom! :-) , ili npr. optuži drugog za izmišljanje njegovih riječi nakon što izbriše sopstvene al zaboravi da mu ostane onaj time stamp s vremenom popravke koji pokazuje vrjeme nakon vremena osporavanje njegovh rječi koje je sam izbrisao. itd. :D šta će još sve ublehaši pokušat... :lol:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2589

Post by Fair Life »

ludost wrote:
Fair Life wrote:
ludost wrote:nego..
molim da me neko uputi oko ove rijeci "čudoredan" :shock:
hvala unaprijed!
etican – moralan (cudoredan, ispravan, posten)
cudoredan - cestit, posten, ispravan, krepostan, etican, predan obavezama...
hvala, fair :)
ali... zar moralan nije ćudoredan? ovo čudoredan mi i dalje nije bas jasno... mozda se mislilo - tamo gdje se čuda redaju? ili nam je potpredsjednica ustavnog suda podlegla "croatizaciji bosanskog jezika"? :shock:
Ali da je doticna napisala 'moralan'... bilo bi veoma upitno da li govori istinu. Ovako "cudoredan" moze i proci kao "cuda se redaju" u Visokom.

Iskreno se nadam da piramida nece biti ni poslednje "Visocko cudo"...

Trnovit je put od sudzuka do piramide...
bagavac
Posts: 57
Joined: 04/04/2004 02:19

#2590

Post by bagavac »

mIRCerka wrote:a da se vi nadjete na kafi pa tako detaljno replicirate jedan drugom jer tolike citate imate da je tesko pratiti, a ima nas koji volimo uz kokice da vas citamo....
:roll:


Image
:D :D :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D

ova ostaje haos slika hihihihi al se slato nasmija :D :D :D :lol: :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2591

Post by hrasno38 »

znanje wrote:
hrasno38 wrote:Neke se bolesti tesko lijece ali naci ce nauka i za takve rijesenja. Ajde dobro neka sam ja piramidas ali bolje i to nego "pretakac iz supljeg u prazno". Logika - sjedi i blati koga stignes a gdje treba da to radis manji si od makovog zrna. Inace osobina koja je svojstvena onima koje zovu "potrcko". Klasicna primjer jednog mladog i uspjesnog filozofa koji predivno pise i na tome se sve zavrsava a kad treba rijeci pretvoriti u djela onda se opet perom nadje 101 razlog protiv.
Vozdra filozof prepun znanja!!!!
Da ne dupliram gornje postove (stalno zaboravljam da piramidaši ne nude dijalog nego monolog): hvala na komplimentima. Ali kako si zaključio samo na osnovu komplimenata koje si sam uputio, da sam - potrčko? Pa još, ne poznajući me, kažeš da "perom nađem 101 razlog protiv djelovanja", i da "gdje treba da to radim manji sam od makovog zrna"?

Pa dobro majku mu, ako već niste išli u nju, jeste li ljudi barem nekad vidjeli školu tamo kod vas u selu? Znaš ono, kuća, krov, dvorište, pa pnda dim izlazi na dimnjak... :lol: :D
Decko ja sam rodjen u kuci bez krova, znas ono izadjes na terasu a ono puno spratova ispod tebe a to se zove zgrada, soliter. Pa kad udjem u stan a ono nema dimnjaka nego neka rebra, valjda to zovu radijatorima. A interesetno ni skola mi nije imala krov i dimnjak, znas u malo vecim selima to se elegantnije rijesi sa onim sto zovu centralno grijanje. Ali zato smo imali i u zgradi i u skoli jako puno pametnjakovica koje niko nije volio ne zato sto su pametovali nego sto nisu znali nista o zivotu. Znas ono, utakmice, lopta, kosarka, trebe, diskaci itd itd ali su savrseno znali da pretacu i uzivali kad im neko kaze "Zivio govornik". I dzaba ti sve skole ako nisi prosao skolu zivota koja se ne pise perima nego djelima. Znas ono odes jos u srednjoj skoli pa zaradjujes za mora 2 mjeseca u nekoj fabrici a onda sa topom zavrsis negdje na Jadranu sa rajom uzivajuci u mirisu mora i pogledu na preplanula tijela.
E vidis ovaj Osmanagic mozda jeste pretakac a mozda i nije ali baja obisao zemaljsku kuglu, pa se slikao vamo pa se slikao tamo a ti se haveru mozes samo slikati sa svojom supljom pricom, frustrirajucim tezama, dokazima jakim koliko su jaki i Osmanagicevi i nadimkom "znanje" da bi se mi svi ostali neznalice tebe uplasili jer mi smo isli u skole sa dimnjacima a ti si se skolovao na Sorboni ili na nekom arheoloskom fakultetu u Sydneyu, Bristolu, Birmingenu ili bilo kojem koji nema krov sa dimnjakom.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2592

Post by Macuser »

Piramidasi na argumente odgovaraju pljuvanjem. Keep a coolin', you need learnin'. Zato je tu "znanje". Covjek vam fino sve argumentovano prezentira, a vi odgovarate "iskompleksiran", "zavidan", evo sad uleti Hrasno sa morem i trebama, radom u fabrici.
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#2593

Post by mačak u čizmama »

žalosno je što neki ne razumiju da je u pitanju prevara,
i što im je iz ove perspektive "postojanje" piramida jedina šansa za bolje sutra...:(

pa više ni mala djeca ne vjeruju u deda mraza, a ovdje vjeruju u
piramidu... dvije... pet piramida :shock:
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2594

Post by znanje »

hrasno38 wrote:
znanje wrote:
hrasno38 wrote:Neke se bolesti tesko lijece ali naci ce nauka i za takve rijesenja. Ajde dobro neka sam ja piramidas ali bolje i to nego "pretakac iz supljeg u prazno". Logika - sjedi i blati koga stignes a gdje treba da to radis manji si od makovog zrna. Inace osobina koja je svojstvena onima koje zovu "potrcko". Klasicna primjer jednog mladog i uspjesnog filozofa koji predivno pise i na tome se sve zavrsava a kad treba rijeci pretvoriti u djela onda se opet perom nadje 101 razlog protiv.
Vozdra filozof prepun znanja!!!!
Da ne dupliram gornje postove (stalno zaboravljam da piramidaši ne nude dijalog nego monolog): hvala na komplimentima. Ali kako si zaključio samo na osnovu komplimenata koje si sam uputio, da sam - potrčko? Pa još, ne poznajući me, kažeš da "perom nađem 101 razlog protiv djelovanja", i da "gdje treba da to radim manji sam od makovog zrna"?

Pa dobro majku mu, ako već niste išli u nju, jeste li ljudi barem nekad vidjeli školu tamo kod vas u selu? Znaš ono, kuća, krov, dvorište, pa pnda dim izlazi na dimnjak... :lol: :D
Decko ja sam rodjen u kuci bez krova, znas ono izadjes na terasu a ono puno spratova ispod tebe a to se zove zgrada, soliter. Pa kad udjem u stan a ono nema dimnjaka nego neka rebra, valjda to zovu radijatorima. A interesetno ni skola mi nije imala krov i dimnjak, znas u malo vecim selima to se elegantnije rijesi sa onim sto zovu centralno grijanje. Ali zato smo imali i u zgradi i u skoli jako puno pametnjakovica koje niko nije volio ne zato sto su pametovali nego sto nisu znali nista o zivotu. Znas ono, utakmice, lopta, kosarka, trebe, diskaci itd itd ali su savrseno znali da pretacu i uzivali kad im neko kaze "Zivio govornik". I dzaba ti sve skole ako nisi prosao skolu zivota koja se ne pise perima nego djelima. Znas ono odes jos u srednjoj skoli pa zaradjujes za mora 2 mjeseca u nekoj fabrici a onda sa topom zavrsis negdje na Jadranu sa rajom uzivajuci u mirisu mora i pogledu na preplanula tijela.
E vidis ovaj Osmanagic mozda jeste pretakac a mozda i nije ali baja obisao zemaljsku kuglu, pa se slikao vamo pa se slikao tamo a ti se haveru mozes samo slikati sa svojom supljom pricom, frustrirajucim tezama, dokazima jakim koliko su jaki i Osmanagicevi i nadimkom "znanje" da bi se mi svi ostali neznalice tebe uplasili jer mi smo isli u skole sa dimnjacima a ti si se skolovao na Sorboni ili na nekom arheoloskom fakultetu u Sydneyu, Bristolu, Birmingenu ili bilo kojem koji nema krov sa dimnjakom.
Meni nikako nije jasno kako u vašim odgovorima na argumente uvijek iznova nalazite inspiraciju za šuplju o tuđoj frustraciji (a frustrirani ste do bola jer ne znate ko sam) tj. nagađanja u stilu "ko se krije iza nicka... ovog!" Prilično djetinjasto.... mislim, za nekoga ko je ganj'o trebe, radijo u fabriki za đeparca i zagledo stramkinje po jadranskijem plažama...

Jah, šta ono rekoh o argumentima.. a, da: evo sad će godina dana kako amater čeprka oko brda Visočica a da još niti jednog argumenta nije iznio. Od srca vam želim da i dalje vjerujete bez dokaza (jer vama bez vjere život ne bi imao smisla, tužno ali šta ćete takva vam sudbina), pa se nemam razloga bojati ni ja a ni ovo 70% građana da će ikad išta biti od vas...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2595

Post by Fair Life »

El-bosniaco wrote:ne treba goran cuclu nego treba te je vi gospodo :-?

koliko ste ispljuvali po osmangicu, gluho bilo hajde da kazes ne vjerujem u piramidu i tacka, a ne ko konji navalili osmanagicha cini mi se dusu bi covjeku izvadili da mogu
Osmanagic nije nas komsija iz ulice pa da s njim postupamo "u rukavicama". Osmanagic se potrudio da postane javna licnost i kao takav on i njegovo djelovanje su podlozni kritici svake vrste.

Zatim, ovu temu je postavio neko od "vas" piramidasa... nekakav vedderedi... i vise se nije pojavio, vjerujuci da ce se forum zatrestiod aplaudiranja glupostima.

Pitas se koliko je ispljuvano po Osmanagicu... Dok je vas koji mu lizete... nece ostati popljuvan.
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2596

Post by kekec »

Ma dobar je Semir, MI smo problematicni.
Ipak, nedajte mu da otputuje u Visegrad. :)
Image
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2597

Post by kekec »

A i Doboj mi je malo sumnjiv. :)
Image

Dobar za "Piramidu malog Mjeseca". :D
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2598

Post by znanje »

Iz Oslobođenja od 19.01.2006.:

"Trgovinsko-knjižarsko društvo Klepsidra i istoimeni Klub prijatelja knjige upriličili su u srijedu u kafeu Fis dodjelu priznanja kolektivima koji su prethodna dva mjeseca bili neodvojivi dio promotivne kampanje u kojoj je bh. javnosti predstavljena knjiga Bosanska piramida Sunca autora Semira Osmanagića, a time i istoimenog projekta koji ne prestaje da budi interesovanje ljudi širom Evrope i svijeta... Zahvalnice su dobili: Oslobođenje, Avaz, Svijet, Ekspres, FTV (Centralni zatvor), BHT1, TVSA, Hajat, Radio Stari Grad, TV NOVA, BKTV, TV Crne Gore, Štamparija Fojnica, Ministarstvo kulture i sporta Kantona Sarajevo, Vispak Visoko, Turistička zajednica KS, VGT osiguranje, KTK Visoko, Općina Konjic, IGM, ZOI 84, hotel Exclusive, kafe Fis."

Tako to izgleda kad odmetnuti mediji i dugoprsti političari preuzmu ingerencije države koja glumi da postoji ali ne postoji. Najkrarakterističniji primjer ovog medijskog odmetništva su Oslobođenje, BHT1 i FTV (ispiru mozak građanstvu) te Avaz, TV Hayat, TVSA (ispiru mozak narodima), odnosno TV NOVA, BKTV, TV Crne Gore (ushićeno dojavljuju narodima u bivšoj Jugi kako su Bosanci glupi). MEĐUTIM: nema Sarajevo-x.com-a! Hmm. I opet hmm. Pa nismo zar mi (nas 70% posjetilaca) skrivili ovu vjekovnu nepravdu? Ajjjj. Stoga upućujem sljedeći

Apel piramidašima:
iako Sarajevo-X podržava slobodu govora ustupanjem vremena i prostora velikoj većini nedresiranih građana koji ne vjeruju u vašu ublehu, nije lijepo od vas što kažnjavate ovaj vrijedni Forum - ipak ste čak i vi, gomila smiješnih budala, dobili značajan prostor da sebe i sve nas skupa predstavite svijetu u najružnijem mogućem svjetlu. Tako ste svojim prisustvom na ovom forumu uveličali jedan nadasve srdačan sunovrat vaše šuplje teorije u ponor svih zaboravljenih budalaština. Ispravite nepravdu odmah - i dodijelite i Sarajevo-X Forumu vašu zahvalnicu. Oni su to s punim pravom zaslužili! Hvala. :D
:sax:

Molim da se izjasne svi koji podržavaju ovaj apel, a možemo otvoriti i posebnu temu za potpisivanje ovog apela-peticije!
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#2599

Post by kekec »

Moze ako ce se dodijeliti 1/3 Zahvalnice, jer po
rezultatu ankete samo 31 posto ( 1/3 ) od nekih 7-8 hiljada
vjeruje da postoji/e piramide. :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2600

Post by Fair Life »

Image
Locked