Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2576 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:
Prpa.ba wrote:Ko god kuka kako nema ko da mu radi neki posao jednostavno taj posao ne placa, ili nije u stanju placati po trzisnoj cijeni. :)
Obim posla postaje prevelik za ovo dobrih majstora sto ima.Ja imam otprilike 12 ljudi koji mi rade odredjene stvari i kojim vjerujem ,razlicitih majstora.Ne stignu i moje i druge ljude.Evo sad sam zvao muhinog druga,po preporuci...Tek iza nove nekad moze doci i napraviti specifikaciju materijala a raditi ko zna.Sreca ne zuri mi se...Radije cu njega cekati nego budali nekoj dati da radi.Muha garantuje za kvalitet.Ako izradi, sisu cu mu otkinut
:lol:

taj kad uradi nema fule :-D on sa željezom radi ko neko sa plastelinom :lol:

po završetku posla vodiš me na pecenje--pojedem kilu od plecke i rebarca :D drugu kilu Raski ponesem :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2577 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Plus kosti za cuke
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2578 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Onaj Havanin ne moze ni savladati kost od janjeta :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2579 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Onaj Havanin ne moze ni savladati kost od janjeta :lol:
:lol: :lol:

kad sam ga prvi put vidio konto da je na baterije
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2580 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

muha_sa wrote: :lol:

zovite mene--sve vam zavarim, platite i vozdra :D

jedino tako mogu otic vani radit--desetak dana u vrh glave :lol:
Koliko je potrebno vremena da se nauči zavarivanje i bravarija, mislim na neke osnove koje mogu omogućiti da se može početi raditi? Ima li kod nas kakvih kurseva vezano za to? Meni je se to između drugih stvari vrtilo po glavi, no u šta god se usputim jebe me vrijeme kojeg nemam, jer sam manje više 4 dana sedmično po 11-12 sati, dva dana po 8 sati u svom poslu, samo nedjeljom odmaram.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2581 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Jebena je konkurencija. Ovdje se djeca vec u srednjim skolama pocnu vrtiti po fabrikama. Tako da je on vec u dvadesetima formiran, atestiran i spreman za rad
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2582 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

almir90 wrote:
muha_sa wrote: :lol:

zovite mene--sve vam zavarim, platite i vozdra :D

jedino tako mogu otic vani radit--desetak dana u vrh glave :lol:
Koliko je potrebno vremena da se nauči zavarivanje i bravarija, mislim na neke osnove koje mogu omogućiti da se može početi raditi? Ima li kod nas kakvih kurseva vezano za to? Meni je se to između drugih stvari vrtilo po glavi, no u šta god se usputim jebe me vrijeme kojeg nemam, jer sam manje više 4 dana sedmično po 11-12 sati, dva dana po 8 sati u svom poslu, samo nedjeljom odmaram.
bio je kurs u nekdašnjem TAT-u
al ništa bez prakse :-)

rijec je o TIG postupku pošto je to najtraženije i najplacenije
Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2583 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:Onaj Havanin ne moze ni savladati kost od janjeta :lol:
:lol: :lol:

kad sam ga prvi put vidio konto da je na baterije
Ne dirajte mi cuku posvadjacemo se. :twisted: Sto to nisi za cezara reko misu kad je bio ziv.Da ga napucam.
Last edited by HAVANA on 27/12/2018 19:24, edited 1 time in total.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2584 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

muha_sa wrote: bio je kurs u nekdašnjem TAT-u
al ništa bez prakse :-)

rijec je o TIG postupku pošto je to najtraženije i najplacenije
http://www.aptobradametala.com/wp-conte ... g/tig1.jpg
:thumbup: :thumbup:

hvala
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#2585 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pirpa »

insomnia78 wrote:Jebena je konkurencija. Ovdje se djeca vec u srednjim skolama pocnu vrtiti po fabrikama. Tako da je on vec u dvadesetima formiran, atestiran i spreman za rad
jos ih placaju :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2586 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

I kad doguras da ovakvog vara onda mozes gdje hoces
Image
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#2587 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

Joj i vi vala smorili sa tim majstorima
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2588 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Pa neces otici ko učitelj il ekonomista to je sigurno
Eno traze i prodavace al to je il minimalac il mrvu iznad i i moras dobro znati jezik
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2589 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Pa neces otici ko učitelj il ekonomista to je sigurno
Eno traze i prodavace al to je il minimalac il mrvu iznad i i moras dobro znati jezik
traže i svršene gimnazijalce :D
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#2590 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

Ma na stranu to sta se vani trazi, al glupa vam je ta prica tipa ima ovdje u bosni posla al nema majstora tam vam.
Stvar je u tome sto neko sa 25-30 godina bez nekih posebnih ambicija i kvalifikacija jednostavno ne moze nac normalan poso i komotno zivit i izdrzavat familiju nego je uvijek neko krpljenje i natezanje.
Jebo taj zivot ako cu se non stop krpit i gledat hocel me otpustit i te gluposti.
User avatar
Edin H.
Posts: 53600
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2591 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

Ima li kakvog direktorskog posla za bivseg predsjednika radnickog savjeta? :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2592 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

DzordzHodzic wrote:Ma na stranu to sta se vani trazi, al glupa vam je ta prica tipa ima ovdje u bosni posla al nema majstora tam vam.
Stvar je u tome sto neko sa 25-30 godina bez nekih posebnih ambicija i kvalifikacija jednostavno ne moze nac normalan poso i komotno zivit i izdrzavat familiju nego je uvijek neko krpljenje i natezanje.
Jebo taj zivot ako cu se non stop krpit i gledat hocel me otpustit i te gluposti.
A mislis da je vani drugacije?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2593 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

insomnia78 wrote:
DzordzHodzic wrote:Ma na stranu to sta se vani trazi, al glupa vam je ta prica tipa ima ovdje u bosni posla al nema majstora tam vam.
Stvar je u tome sto neko sa 25-30 godina bez nekih posebnih ambicija i kvalifikacija jednostavno ne moze nac normalan poso i komotno zivit i izdrzavat familiju nego je uvijek neko krpljenje i natezanje.
Jebo taj zivot ako cu se non stop krpit i gledat hocel me otpustit i te gluposti.
A mislis da je vani drugacije?
Zavisi i od osobe. Ko je snalazljiv, bez predrasuda i nekih 'principa' - moze se snaci gdje god da ga 'bacis'. Bosna je specificna - nakon rata nije krenulo kako je trebalo.... i neminovno je, a zasto i ne - pokrenuti se. Stanac u svojoj zemlji -stranac vani .
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#2594 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sadie_forever »

problem je sto ovdje u BIH ljudi bez diplome imaju neke standarde,to nebi cistilo i nebi radilo u prodavnici jer je iz ponizenja,a onda kuka

ovdje studentice ciste,a studenti voze dostavljaju itd ,i to je sasvim normalno.a onaj ko nema diplome boga moli da dobije jedan takav posao
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2595 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

sadie_forever wrote:problem je sto ovdje u BIH ljudi bez diplome imaju neke standarde,to nebi cistilo i nebi radilo u prodavnici jer je iz ponizenja,a onda kuka

ovdje studentice ciste,a studenti voze dostavljaju itd ,i to je sasvim normalno.a onaj ko nema diplome boga moli da dobije jedan takav posao
Gori su s diplomom. Jel to završilo kakav faks, makar i onaj "tu kupujem tu me cijene" , nebi ništa radilo nego u struci, u državnoj firmi, naravno. A struku ima samo na papiru.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2596 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by japin_mutapi »

lose je stanje generalno

jebu nas stranke i ne vade, razvlace pamet, ubijaju u pojam, zaglupljuju, prave idiote od ljudi

otezavaju zivot u svim sferama a bice jos teze ... ovo sada je banja kako ce da bude
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2597 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

insomnia78 wrote:I kad doguras da ovakvog vara onda mozes gdje hoces
Image
Jaro od simetrije sam dobio erekciju :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4210
Joined: 25/08/2013 13:31

#2598 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JanuaryJones »

moonca wrote:Stanac u svojoj zemlji -stranac vani .
:thumbup:
User avatar
duminjo
Posts: 20189
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#2599 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by duminjo »

sadie_forever wrote:problem je sto ovdje u BIH ljudi bez diplome imaju neke standarde,to nebi cistilo i nebi radilo u prodavnici jer je iz ponizenja,a onda kuka

ovdje studentice ciste,a studenti voze dostavljaju itd ,i to je sasvim normalno.a onaj ko nema diplome boga moli da dobije jedan takav posao
Ljudi imaju Standarde da mogu živjeti od toga. Od 600km će živjeti klinac. Hoce ko Student i za djeparca dok je pod krovom roditelja. Šta će u tridesetoj sa platom od sest stoja i sa curom koju bi možda zenio? Plata prvog, treceg je nema. Ne zajebavaj bogati :-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2600 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Sta ce i bez tih 600?
Post Reply