Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MMM1977
Posts: 6692
Joined: 15/07/2009 12:56

#2576 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MMM1977 »

Moram još reći da znamo biti vrlo sebični. Kod Beslica su ljudi kojima su kuće poplavljene i koji će se imati gdje vratiti ali bukvalno samo kukaju naveliko tako da ovi iz CK moraju sprječavati televizijske ekipe da ne šire priču dalje. Moramo biti humani i razmišljati i o drugima koji su u nevolji.
salash
Posts: 6
Joined: 11/03/2009 10:49

#2577 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by salash »

Mutivoda wrote:Image

Image

:shock: :(
Ovo je mislim Dobošnica, selo između Gračanice i Lukavca..
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#2578 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by snaga_znanja »

Ljudi u Zenici skoro svakih 5 minuta slijece helikopter, hitne non stop se cuju. Ocigledno je razmjer ove katastrofe gori nego sto mi mislimo... :(
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2579 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Poruka sa FB, plenum Sarajevo:
Dragi građani, vaš odziv je premašio sva naša očekivanja. Molimo vas da pomoć, ako je ikako moguće, donosite upakovanu u kese i kutije, jer sve spremljene zalihe smo već potrošili.
Pomoć se u prostorijama Kriteriona prikuplja danas do 17h kada bi trebao krenuti kamion za Maglaj.
User avatar
MMM1977
Posts: 6692
Joined: 15/07/2009 12:56

#2580 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MMM1977 »

LJUDI KOJIMA SU SRUŠENE KUCE U SVRAKAMA NISU KOD BESLICA, NEGO U MOTELU PREKO PUTA HOTELA SUNCE. INFORMACIJE OD LJUDI IZ CK.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2581 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »

Čestitke za RTRS. Odlično rade.
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#2582 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

snaga_znanja wrote:Ljudi u Zenici skoro svakih 5 minuta slijece helikopter, hitne non stop se cuju. Ocigledno je razmjer ove katastrofe gori nego sto mi mislimo... :(
U Tuzli hvala Bogu niti jedan helikopter nije jos sletio (barem ne da je transfer na UKC), a nadam se da i nece.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2583 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bodkin »

snaga_znanja wrote:Ljudi u Zenici skoro svakih 5 minuta slijece helikopter, hitne non stop se cuju. Ocigledno je razmjer ove katastrofe gori nego sto mi mislimo... :(
pa kako nije. koliko ljudi je ostalo bez krova na glavom zauvijek. koliko ih nece moci nazad u svoju kucu/stan u iducih par mjeseci. to su socijalni slucajevi jebote...pod hitno fond za renoviranje osnovati
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2584 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Šveđanin »

Od javnih emitera rtrs najvise programa ima.

Inace sramota, za ovakve situacije ide uzivo program i javljanja 24 sata dnevno.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2585 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Banksy wrote:Čestitke za RTRS. Odlično rade.
i ja sam se sad iznenadio a na FTV indijska serija
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2586 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by -LIBERO- »

Na FTV pici indijska sapunica.
Bravo novinari braaaaavooooooo..... :evil:
User avatar
Bosnianman
Posts: 322
Joined: 09/04/2011 13:51

#2587 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bosnianman »

Dali neko nesto zna na Doboj Jug? Matuzici, Karuse? Hvala.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#2588 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Casual's »

Poziv svim ljudima koji imaju starije telefone, koje ne koriste, a na kojima je baterija ispravna, da donesu baterije i mobitele u zgradu Mašinskog fakulteta.
Ovoga sigurno ima,i ovo je zaista potrebno...
User avatar
guber90
Posts: 1982
Joined: 23/08/2010 15:54

#2589 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by guber90 »

-LIBERO- wrote:Na FTV pici indijska sapunica.
Bravo novinari braaaaavooooooo..... :evil:
Na BHT nekakva emisija o pravima potrosaca...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2590 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by VjecitiStudent »

Da je nekakvo suđenje Gašiju, išao bi prenos non-stop.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#2591 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Šveđanin »

E bas sam to htio reci nisam vidio poruku iznad. Rtrs nikad nisam ni palio ali sad su poprilicno dobri.

Imate na njihovom sajtu live stream.

Ftv sacuvaj boze.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2592 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

MissGump wrote:sad zovem crveni križ centar u Sarajevu i odbijaju pomoć jer nisam inače volonter Crvenog križa

WTF

:? :shock: :(
sumnjam u ovo, CK uvijek ima mjesta na koje mogu da rasporede"vanjske" volintere .......lprije bih rekla da se neko našao u nečemu pa neće treće oči tu ......eno je CK Zenica pozivao da im fali volontera i da se javi ko god može - pa CK tako funkcioniše oduvijek, dođeš navučeš oznaku ili majicu i pići za poslom
User avatar
leah
Posts: 51
Joined: 23/06/2009 19:40

#2593 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by leah »

http://tuzlanski.ba/sa-lica-mjesta-ovak ... racu-foto/

Evo nadjoh na netu, slikano danas na brani jezera Modrac, kazu da je preliv vode 3,31m ali da je smanjen dotok vode u jezero, i da se ocekuje smanjivanje i visine preliva.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1269
Joined: 26/07/2011 01:12

#2594 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Rijeka_snova »

http://radiosarajevo.ba/novost/151645/r ... -u-maglaju

Rafteri iz Konjica uspješno evakuirali radnike Natrona u Maglaju
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2595 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

ove "naše" televizije" su stvarno nenormalne :-)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2596 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

guber90 wrote:
-LIBERO- wrote:Na FTV pici indijska sapunica.
Bravo novinari braaaaavooooooo..... :evil:
Na BHT nekakva emisija o pravima potrosaca...
zamolio bih kolege forumase da marvu iz sivog doma ne nazivaju novinarima... mislim to je fakat uvreda za prave novinare i nema potrebe da mijesamo pojmove...
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2597 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

-LIBERO- wrote:Na FTV pici indijska sapunica.
Bravo novinari braaaaavooooooo..... :evil:
Evo sad Mumijevi :shock: :shock: :shock: :? :?
User avatar
muha_sa
Posts: 140376
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2598 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by muha_sa »

klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo :oops:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2599 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Banksy »


AKCIJE ZA NAJUGROŽENIJE U POPLAVAMA: Obavijest za sve koji žele pomoći unesrećenim građanima BiH: Gdje se skuplja pomoć i koje stvari su neophodne?

Petak | 16.05.2014.
Za sve koji žele pomoći najugrođenijim građanima BiH, koji su tokom poplava bukvalno ostali bez svega, ** No links ** Portal donosi informaciju gdje su gradski centri u kojima se prikupljaju najpotrebnije svari i namirmice


Za sve koji žele pomoći najugrođenijim građanima BiH, koji su tokom poplava bukvalno ostali bez svega, ** No links ** Portal donosi informaciju gdje su gradski centri u kojima se prikupljaju najpotrebnije svari i namirmice.

Pomoć u Sarajevu se skuplja na sljedećim lokacijama:
1. Prostorije FK Sarajevo (bife)
2. Kriterion,
3. Filozofski fakultet (danas od 10 do 14 sati)
4. Shatro (kafić u zgradi 'Papagajka')
5. Karate klub Bushido,
6. Fakultet islamskih nauka,
7. Veterinarski fakultet,
8. Pomozi.ba (Azize Šaćirbegović 48 (Pored Robota, Hrasno) i Azići 12, (Ilidža)
9. Stadion Grbavica (subota, 24. maj)
10. svaki Crveni Križ u zemlji...
11. Centar za promociju civilnog društva (Gradačačka bb, kod Malezijskog mosta). Donacije će se primati svakog dana osim nedjelje, u periodu od 9 do 15 sati, do 22. maja.
12. Magazin Gracija (Skenderpašina 4)

13. Bosanska kafana "Miris Dunja" (Baščaršija, Čizmedžiluk br. 9)

14. Centar za zdravo Starenje (Novo Sarajevo, Azize Šaćirbegović 96)

15. KUD Zmaja iod Bosne, Gradačac

Stvari koje su neophodne: Dvopek, krekeri, paštete, konzervirana riba, mesni naresci, sporokvarljive namirnice, baterije, lampe, deke, jakne, vreće za spavanje, majice, čarape, donji veš, higijenske potrepštine...

Zapamtite da su mnogi ljudi ostali bez apsolutno ičega!!! Svaka pomoć je dobrodošla!!
Bilo bi dobro da na ovom stane, da se pomoć ne skuplja u svakoj kući, jednostavnije je to kupiti kad je manje adresa.
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2600 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Bodkin »

muha_sa wrote:klošari digli cijenu flaširane vode, koja ljudska pogan, otac ih jebo :oops:
jel ovo igdje potvrdjeno? svi pricaju ali niko da iz prve ruke potvrdi
Post Reply