Ukrajina
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2576 Re: Ukrajina
samo meni nisu jasni ovi sto drkaju na putinovo pokazivanje zuba. pa ako nece u svom dvoristu gdje hoce jebote? to isto kao da rusi prave sranje u kanadi
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2577 Re: Ukrajina
@kamen spoticanja - kao što sam i mislio. Ni "boljih", ni "moćnijih", ni figura na raspolaganju.
Ne pričaj napamet, živ bio.
Ne pričaj napamet, živ bio.
-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#2578 Re: Ukrajina
Vaš problem što ne shvatate da Rusima Kanada ne treba a Amerima je Ukrajina jedna od bitnijih stavkiBodkin wrote:samo meni nisu jasni ovi sto drkaju na putinovo pokazivanje zuba. pa ako nece u svom dvoristu gdje hoce jebote? to isto kao da rusi prave sranje u kanadi
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#2579 Re: Ukrajina
zato što je poljska najsličnija ukrajini i na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.Martinez_ wrote: Da, sad bi odjednom svi da budu Poljska. Što ne Grčka, Bugarska, Rumunija, Hrvatska? Vremena se menjaju. EU se od 2004. do 2014. drastično izmenila.

-
Martinez_
- Posts: 2266
- Joined: 18/12/2013 09:51
#2580 Re: Ukrajina
Stvarno nije jasno zašto je Poljska sličnija Ukrajini nego Rumuniji i Bugarskoj. Možda zbog zajedničkog omaćinstva Evropskom fudbalskom prvenstvu?baxul wrote:zato što je poljska najsličnija ukrajini i na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.Martinez_ wrote: Da, sad bi odjednom svi da budu Poljska. Što ne Grčka, Bugarska, Rumunija, Hrvatska? Vremena se menjaju. EU se od 2004. do 2014. drastično izmenila.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2581 Re: Ukrajina
baxul wrote:zato što je poljska najsličnija ukrajini i na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.Martinez_ wrote: Da, sad bi odjednom svi da budu Poljska. Što ne Grčka, Bugarska, Rumunija, Hrvatska? Vremena se menjaju. EU se od 2004. do 2014. drastično izmenila.

-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2582 Re: Ukrajina
kojim trikom? 20 godina nista i sad odjednom jedna od bitnijihMartinez_ wrote:Vaš problem što ne shvatate da Rusima Kanada ne treba a Amerima je Ukrajina jedna od bitnijih stavkiBodkin wrote:samo meni nisu jasni ovi sto drkaju na putinovo pokazivanje zuba. pa ako nece u svom dvoristu gdje hoce jebote? to isto kao da rusi prave sranje u kanadi
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2584 Re: Ukrajina
baxul wrote:na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.

-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#2585 Re: Ukrajina
po površini, po broju stanovnika, po mentalitetu, po klimi, po kuhinji, po historiji, po sistemu iz kojeg je izašla....Martinez_ wrote:
Stvarno nije jasno zašto je Poljska sličnija Ukrajini nego Rumuniji i Bugarskoj. Možda zbog zajedničkog omaćinstva Evropskom fudbalskom prvenstvu?
btw rumuni i bugari su umirali od gladi dok nije došlo slobodno tržište i demokratizacija zemlje. hrvatska... pa samo ju uporedi sa srbijom po kojem hoćeš parametru i bit će ti štošta jasno.
ne komentarišeš nesrazmjer u razvoju vidim.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2586 Re: Ukrajina
uh jebote poredjenja. rusija ni blizu ekonomija za poredjenje sa ceskom i madjarskom. ljudi ubise prodajom nafte i zemnog gasa. dakle sve da im nase troglavo predsjednistvo vodi drzavu imali bi jaci dgpChallenger__ wrote:baxul wrote:na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#2587 Re: Ukrajina
super za rusiju. ukrajina sa druge strane od te prisnosti sa rusijom je dobila tačno šta?Challenger__ wrote:baxul wrote:na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2588 Re: Ukrajina
Pogledaj Libiju danas.uh jebote poredjenja. rusija ni blizu ekonomija za poredjenje sa ceskom i madjarskom. ljudi ubise prodajom nafte i zemnog gasa. dakle sve da im nase troglavo predsjednistvo vodi drzavu imali bi jaci dgp
- Šta hoću da kažem, teza koju si postsavio je totalno neosnovana, ona tabela to pokazuje. Drugo, u GDP ulaze i kreditna zaduženja građana, a Poljska je tu pri vrhu. Treće, Ukrajina je "rašarafljena" i nesređena država od raspada SSSR-a i ne može se porediti sa Poljskom.
Malo više znanja, a ne paušalnih ocjena.
- Michio Kaku
- Posts: 327
- Joined: 09/01/2014 02:05
#2589 Re: Ukrajina
odakle ti dokaz da je to rezultat "regulisanja drzave po EU standardima"? uzrok veceg razvoja moze biti niz faktora. recimo bosna i hercegovina je imala jedan od najvecih bdp uspona do 2008 u evropi a to sigurno nije rezultat "regulisanja po eu standardima". regulisanje po EU standardima je mozda ono sto vidimo u grckoj i kipru.baxul wrote:zato što je poljska najsličnija ukrajini i na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.Martinez_ wrote: Da, sad bi odjednom svi da budu Poljska. Što ne Grčka, Bugarska, Rumunija, Hrvatska? Vremena se menjaju. EU se od 2004. do 2014. drastično izmenila.
ti decko, ako si isao na fakultet moras ponovo da ga zavrsis, ili upises novi. za pocetak osvrni se malo osnove postavljanja hipoteza i definiciju demagogije.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2590 Re: Ukrajina
Dakle, jedna tabela izolovana od regionalnih i globalnih komparacija nije argument nego go *urac.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2591 Re: Ukrajina
Dakle, ne advokatiram ruskoj ekonomiji, niti pljujem po EU, samo kažem da se u ozbiljnu priču ne ide bez utemeljenja u stvarnim, realnim činjenicama.
- McMoy
- Posts: 3871
- Joined: 20/09/2009 22:11
- Location: tu i tamo
#2592 Re: Ukrajina
Nisam pretjerani ljubitelj ruske čižme, a niti američke.
Mi smo jedna mala državica i više-manje je svejedno ko nas gazi; u oba slučaja ga primamo.
Zato su glupa prepucavanja "rusofili" vs "amerikafili", imamo mi dovoljno svojih problema...
U ovoj priči oko Ukrajine zapad igra izuzetno prljavu igru, a obzirom da se dešava ispred ruskog dvorišta, Rusija ne smije dopustiti da se situacija razvija bez njihovog uplitanja.
Amerika je tamo negdje od 2001./2002. godine toliko devalvirala pojam "demokratija" da ta riječ kod svakog imalo upućenijeg čovjeka izaziva kiseli osmjeh na licu.
Licemjerni zapad, po običaju, izvozi " demokratiju, stvara krize i ruši države.
Daje potpuni legitimitet ulici (Majdanu) da ruši legitimno izabranog predsjednika suverene države i pri tome dijeli lekcije o prekomjernoj upotrebi sile od strane policije. Evropski lešinari otvoreno daju podršku opoziciji, njihovi predstavnici se šeću po Kijevu i ohrabruju demonstrante.
Istovremeno, za naše socijalne proteste kažu da je policija trebala da upotrijebi veću silu...
Tipično njihovo licemjerje bez granica.
Mi smo jedna mala državica i više-manje je svejedno ko nas gazi; u oba slučaja ga primamo.
Zato su glupa prepucavanja "rusofili" vs "amerikafili", imamo mi dovoljno svojih problema...
U ovoj priči oko Ukrajine zapad igra izuzetno prljavu igru, a obzirom da se dešava ispred ruskog dvorišta, Rusija ne smije dopustiti da se situacija razvija bez njihovog uplitanja.
Amerika je tamo negdje od 2001./2002. godine toliko devalvirala pojam "demokratija" da ta riječ kod svakog imalo upućenijeg čovjeka izaziva kiseli osmjeh na licu.
Licemjerni zapad, po običaju, izvozi " demokratiju, stvara krize i ruši države.
Daje potpuni legitimitet ulici (Majdanu) da ruši legitimno izabranog predsjednika suverene države i pri tome dijeli lekcije o prekomjernoj upotrebi sile od strane policije. Evropski lešinari otvoreno daju podršku opoziciji, njihovi predstavnici se šeću po Kijevu i ohrabruju demonstrante.
Istovremeno, za naše socijalne proteste kažu da je policija trebala da upotrijebi veću silu...
Tipično njihovo licemjerje bez granica.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#2593 Re: Ukrajina
Michio Kaku wrote: odakle ti dokaz da je to rezultat "regulisanja drzave po EU standardima"? uzrok veceg razvoja moze biti niz faktora. recimo bosna i hercegovina je imala jedan od najvecih bdp uspona do 2008 u evropi a to sigurno nije rezultat "regulisanja po eu standardima". regulisanje po EU standardima je mozda ono sto vidimo u grckoj i kipru.
ti decko, ako si isao na fakultet moras ponovo da ga zavrsis, ili upises novi. za pocetak osvrni se malo osnove postavljanja hipoteza i definiciju demagogije.
pogledaj početnu godinu grafa i sve će ti samo kazati.
bih je imala "jedan od najvećih uspona bdp-a" upravo ali graf koji sam ja postavione priča o usponima bdp-a nego o bdp-u.
da, tvoji "'de ste miševi" argumenti su tako čvrsto utemeljeni u nauci da moram pribjegavat demagogiji
Last edited by baxul on 01/03/2014 01:47, edited 3 times in total.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2594 Re: Ukrajina
nisu to pausalne ocjene nego poredis ekonomije koje su neuporedive. pretpostavljam da si stavio da bi reflektovao na gore poredjenje poljske i ukrajine i njihov razvoj u EU i van EU. dakle u tom smislu je poredjenje ove tri ekonomije nerealisticno. sa jedne strane zemlju punu resursa koja puni budzet i na vrhuncu recesije i sa druge strane poluindustrijske zemlje koje su izasle iz katastrofe zvane zeljezna zavjesaChallenger__ wrote:Pogledaj Libiju danas.uh jebote poredjenja. rusija ni blizu ekonomija za poredjenje sa ceskom i madjarskom. ljudi ubise prodajom nafte i zemnog gasa. dakle sve da im nase troglavo predsjednistvo vodi drzavu imali bi jaci dgp
- Šta hoću da kažem, teza koju si postsavio je totalno neosnovana, ona tabela to pokazuje. Drugo, u GDP ulaze i kreditna zaduženja građana, a Poljska je tu pri vrhu. Treće, Ukrajina je "rašarafljena" i nesređena država od raspada SSSR-a i ne može se porediti sa Poljskom.
Malo više znanja, a ne paušalnih ocjena.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2595 Re: Ukrajina
Tako je. Etikete koje ne govre ništa i koje isključuju postojanje ljudi koji stvari gledaju iz ugla činjenica, sa željom da vide stvari kakve jesu, a ne iz ugla banalnih sentimenata koji samo zamagljuju perspektivu.Zato su glupa prepucavanja "rusofili" vs "amerikafili"...
- gnjev
- Posts: 3358
- Joined: 02/04/2013 11:56
- Location: Sarajevo
- Contact:
#2596 Re: Ukrajina
90% rusofila kako ih nazivate nisu ljudi koji vole rusiju nego im je pun qrac amera njihove bahatosti i hinjske politike
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2597 Re: Ukrajina
Bodkine ne rise. Lik je ustvrdio besmislicu: "rast uslovljen EU standardima", ne znajući da to nije tako (navedeni primjeri Rusije i rasta u BiH, da ne idemo dalje, sve do Kine), niti znajući da kreditna zaduženja ulaze u GDP.nisu to pausalne ocjene nego poredis ekonomije koje su neuporedive. pretpostavljam da si stavio da bi reflektovao na gore poredjenje poljske i ukrajine i njihov razvoj u EU i van EU. dakle u tom smislu je poredjenje ove tri ekonomije nerealisticno. sa jedne strane zemlju punu resursa koja puni budzet i na vrhuncu recesije i sa druge strane poluindustrijske zemlje koje su izasle iz katastrofe zvane zeljezna zavjesa
Onaj grafikon ne govori ama baš ništa.
- Michio Kaku
- Posts: 327
- Joined: 09/01/2014 02:05
#2598 Re: Ukrajina
Ti postavljas plitka pitanja. pogledaj ekonomiju Bjelorusije koja veze blage sa EU nemabaxul wrote:super za rusiju. ukrajina sa druge strane od te prisnosti sa rusijom je dobila tačno šta?Challenger__ wrote:baxul wrote:na primjeru poljske se najbolje vidi šta za ekonomiju znači regulisanje države po EU standardima.
GDP (PPP) 2012 estimate
- Total $146.745 billionc
- Per capita $15,633c (Poljska oko 21 000$)
u ukrajini je vise nego duplo manji od Bjelorusije
GDP (PPP) 2013 estimate
- Total $337.360 billion[4]
- Per capita $7,422[4]
Znaci Bjelorusija sa nula posla sa zapadom i jedino sa Rusijom ima BDP blize Poljskoj kojoj su otvorena trzista i EU i Rusije i koja je primila investicije i kroz EU fondove i kroz ulaganje za Evropsko prvenstvo u nogometu 2012 i opet je BDP Bjelorusije blizi poljskoj nego Ukrajini.
Odgovor nije u Rusiji vec je odgovor u kontinuiranom uplitanju zapada u Ukrajinu kroz razne narandzaste revolucije. Prema priznanju Viktorije Nuland (zamjenice sekretara za drzavna pitanja) Amerika je u zadnjih 10 godina potrosila 5 milijardi $ na pokusaj smjenjivanja vlasti i nametanja svojih rjesenja u Ukrajini. Svakako zemlja sa takvim nivvom destabilizacije ne moze ekonomski da napreduje.
Lako je to spinovati ljudima kao da je Rusija problem, kad ljudi ne kontaju da pitanja koja postavljaju su vec ideološki obojena.
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#2599 Re: Ukrajina
ponavljam i tebi. jedno je visina bdp-a drugo je rast bdp-a. ja poredim dvije uporedive države po hiljadu parametara a ti porediš svjetsku velesilu sa češkom i mađarskom.Challenger__ wrote:
Bodkine ne rise. Lik je ustvrdio besmislicu: "rast uslovljen EU standardima", ne znajući da to nije tako (navedenim primjeri Rusije i rasta u BiH), da ne idemo dalje, sve do Kine), niti znajući da kreditna zaduženja ulaze u GDP.
Onaj grafikon ne govori ama baš ništa.
onaj grafikon govori hrpu stvari.
evo još malo BDP po stanovniku
lijevo poljska desno ukrajina

- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#2600 Re: Ukrajina
Nisu to zapravo pojedinci, već klasični rusofili koji potiču iz više zvora. Jedni su četnici po vokaciji, mrze sve što nije pravoslavlje, pa od Rusije stvaraju Vizantiju, a od Putina mitološko biće. Drugi su recidivi komunizma, misle da su Putin i Lenjin od dva brata djeca, dive se "majčici Rusiji" i slično, a treći su anti-protivni per se, pobornici teorija zavjere, Amerikanci su im krivi što sunce zalazi na zapadu, a ne na istoku, ne piju Colu jer je američka, gledaju Zeitgeist, a motivi Palestine im dominiraju po facebooku... Sve što oni znaju je, generalno, da psuju, prijete i slično...desni wrote:Nevjerovatno kako neki potcjenjuju Ukrajinu,zemlju sa 40 miliona stanovnika,koja sa juga i istoka graniči sa NATO-paktom,e moji rusofili mogo bi vam baćuška dobit po nosu,da se malo spusti na zemlju red bi bio dosta je i njihovog určenja.Omjer je 4 prema 1,a ne 400 prema 1 kako vam se čini.Neki su napisali da bi Ukrajina mogla biti pregažena za dva dana,i da je pitanje gdje bi se Rusi zaustavili.Iza leđa Ukrajini su Poljaci i Nijemci stari ruski poznanici i dužnici .Ljudi pišu ko da nemaju iskustvo rata,a možemo zamisliti samo koliko bi bilo mrtvih u slučaju pravog rata,zato ne glumite Boška Buhu s komentarima,znate zašto je on zijanio
Dakle, de facto i de jure je na Ukrajinu izvršena međunarodna agresija u cilju zauzimanja dijela teritorije jedne članice UN-a. Ovo je stravičan čin međunarodne agresije kakav brani UN, čije Vijeće sigurnosti treba da je u zasjedanju. Istovremeno, treba vidjeti kako EU i SAD sa partnerima, mogu pomoći da spriječe agresorsku Rusiju. Jer, i Hitler je svoja prva osvajanja (Sudete, Ruhrska oblast, Anchluss) pravdao činjenicom da "tamo žive Nijemci".
Ja ne znam da li je Ruse historija naučila o tome šta bude s onima koji prvi krenu osvajati tuđu zemlju ?! Ako nije, možda da baćuška progoogla Milošević, Hitler... ?!

