http://kosarka.org/main.asp?dir=news&newsid=46713
KS Crne Gore: "Dašić nije želio ući u igru"
Još se nije stišala bura zbog izbacivanja Vladimira Dašića iz crnogorske reprezentacije.
Nakon što je Vladimir Dašić utvrdio da je njegova jedina krivica što je želio više igrati i tako pomoći svojim suigračima u važnoj utakmici protiv Letonije, u KS Crne Gore imaju potpuno drukčiju verziju događaja i tvrde da je krilni centar odbio ući u igru na poluvremenu spomenute utakmice:
"Mišljenja smo da se radi o izuzetno neprimjerenom i teškom prekršaju koji je u suprotnosti sa svim sportskim, ljudskim i etičkim normama. Istu stvar napravio je i na EP 2011. u Litvi. Zbog toga smo donijeli odluku da ga udaljima iz reprezentacije kako bismo sačuvali jedinstvo i intergritet crnogorske reprezentacije" - kažu u KS CG i nastavljaju u svom priopćenju:
"Dašić kao potpuno fizički spreman igrač, bez odgovarajućeg objašnjenja, na zagrijavanju između dva poluvremena priopćio je svoju odluku pomoćnom treneru Zvezdanu Mitroviću, istaknuvši da se na njega ne može računati u drugom poluvremenu utakmice, koja je u velikoj mjeri odlučivala o prolasku Crne Gore u drugu rundu. Cijelo čelništvo reprezentacije, zajedno sa stručnim i medicinskim stožerom naše momčadi, žali zbog neophodnosti donošenja ovako teške odluke, posebno u tijeku održavanja velikog natjecanja kakvo je Europsko prvenstvo."