Demokratska fronta Željko Komšić
-
stranacc
- Posts: 941
- Joined: 30/04/2006 06:11
- Location: Amerika to je rad i znoj
#25726 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Svako se nekim poslom bavi lrvenstveno radi svoga interesa, ostalo dolazi poslije.
Glupost je reci da DF drugacija.
Jednostavno se nisu nasli i snasli
Popusili i halali mujo materi.
Sad se nesta prenemasu.
Demokratija je takva il jases il te jasu.
Nema sredine , nema DF
Glupost je reci da DF drugacija.
Jednostavno se nisu nasli i snasli
Popusili i halali mujo materi.
Sad se nesta prenemasu.
Demokratija je takva il jases il te jasu.
Nema sredine , nema DF
-
stranacc
- Posts: 941
- Joined: 30/04/2006 06:11
- Location: Amerika to je rad i znoj
#25727 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jel 'vo i orange revolucija dosao/la tobe.
Sda na svim nivoima , u jedinstvu je snaga
Naprdjivanje je uvjek bilo kratkog daha
Sda na svim nivoima , u jedinstvu je snaga
Naprdjivanje je uvjek bilo kratkog daha
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25728 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Spinovati o krivici DF-a nakon izbora 2014. možete samo onima koji imaju pamćenje ribice. DF je u priču oko formiranja vlasti ušao na krilima britansko-njemačke incijative, ponovnog pokretanja SSP-a (što se i desilo), izbacivanja Dodika sa državnog nivoa (što se i desilo) te što prijeg aktiviranja puta ka NATO savezu. Potpisali su dogovor koji se uskoro počeo kršiti. Prije svega od strane SDA, a zatim i od strane HDZ-a gdje je za takvo nešto bilo potrebe. Prvo je DF izbačen iz dogovora o vlasti u BPK pa nikom ništa, pa je onda izbačen iz priče o vlasti u USK pa nikom ništa, pa je HDZ-u dato i više nego što su zaslužili u ZDK, pa nikom ništa, pa se onda nije moglo odgovoriti ni u SBK ni u HNK, da bi na kraju kao šlag na tortu došao federalni nivo gdje opet HDZ-u dato i više nego što im se trebalo dati. I kada je DF sve to nekako pregizao onda dolazi do preglasavanja u Vladi FBiH od strane HDZ-a i SDA te do ukidanja uredbe koja je u takvoj konstalaciji snaga davala iole šanse DF-u da nešto napravi. Uz to u TK pravi se hajka na DF-ovog ministra koji je zamislite krenuo da radi posao i počeo da hapsi ljude. I onda nakon svega neki neki im zamjeraju što su izašli iz koalicije u kojoj su očito trebali samo popuniti broj i dobiti mrvice koje bi im SDA i HDZ ostavili. To možete otići u vrtić i prodavati priču djeci i to u onoj najmlađoj grupi. Ovi iz starijih grupa su već malo mudriji.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#25729 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa što se onda definitivno ne izađe iz vlasti na federalnom i kantonalnim nivoima? Hajde eto da na državnom ima neko opravdanje, reforme, inicijative, petodeseto...
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#25730 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zato što je na sceni tzv. proces gutanja DF-a koji će do kraja naredne godine biti reapsorbovan u SDP, kao konačni šamar svima nama koji smo kupili njihovu priču. SDP koristi DF kao diverziju protiv vladajućih u FBiH, odnosno igra istu ulogu koju je SDA igrala 2012. godine. Za tu ulogu potreban je presmiješni Milan Dunović koji do podne bi dao ostavku, od podne ne bi, zavisi kako ga "posavjetuju savjetnici" (od kojih je jedan KV konobar) kako bi osporavao pod krinkom srpskog nacionalnog interesa sve što se može. I onda bi se SDP ušetao na vlast, sve sa fagocitiranim društvom iz DF-a.ultima_palabra wrote:Pa što se onda definitivno ne izađe iz vlasti na federalnom i kantonalnim nivoima? Hajde eto da na državnom ima neko opravdanje, reforme, inicijative, petodeseto...
DF-u je, očigledno, stalo samo do politikantstva. Da su znali i mogli nešto uraditi valjda bi iz onog sjajnog programa kojeg su nudili pred izbore makar ponudili jedan-dva zakona u ova tri mjeseca, a ne se samo svađali ko će u fotelje. Mogli su popustiti SDA-u i HDZ-u tu, ovamo izolovati jedan resor, urediti ga kako oni žele i pokazati svima kako se radi (primjer - Mirko Šarović), ali ne.. Najlakše je trabunjati o ljevici, "lopovima iz SDA i HDZ", i slično.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25731 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zar nije to bio plan, pa je izolacija resora razbijena uredbom? 
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#25732 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zivot je zaista nepredvidiv, ko bi reko da cuIt_is_a_Leclerc wrote:Zato što je na sceni tzv. proces gutanja DF-a koji će do kraja naredne godine biti reapsorbovan u SDP, kao konačni šamar svima nama koji smo kupili njihovu priču. SDP koristi DF kao diverziju protiv vladajućih u FBiH, odnosno igra istu ulogu koju je SDA igrala 2012. godine. Za tu ulogu potreban je presmiješni Milan Dunović koji do podne bi dao ostavku, od podne ne bi, zavisi kako ga "posavjetuju savjetnici" (od kojih je jedan KV konobar) kako bi osporavao pod krinkom srpskog nacionalnog interesa sve što se može. I onda bi se SDP ušetao na vlast, sve sa fagocitiranim društvom iz DF-a.ultima_palabra wrote:Pa što se onda definitivno ne izađe iz vlasti na federalnom i kantonalnim nivoima? Hajde eto da na državnom ima neko opravdanje, reforme, inicijative, petodeseto...
DF-u je, očigledno, stalo samo do politikantstva. Da su znali i mogli nešto uraditi valjda bi iz onog sjajnog programa kojeg su nudili pred izbore makar ponudili jedan-dva zakona u ova tri mjeseca, a ne se samo svađali ko će u fotelje. Mogli su popustiti SDA-u i HDZ-u tu, ovamo izolovati jedan resor, urediti ga kako oni žele i pokazati svima kako se radi (primjer - Mirko Šarović), ali ne.. Najlakše je trabunjati o ljevici, "lopovima iz SDA i HDZ", i slično.
-
Hafis
- Posts: 17983
- Joined: 18/07/2013 12:40
- Location: južno, niz Ivan
#25733 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa ja sam na ovoj temi zaslužio Nobelovu nagradu. To je tata odvagao još od prvog posta na ovoj temiu...u stvari čim su ga instalirali na političkoj sceni
Uporno za Komšića i DF ponavljam ovo što ste i vi na koncu ''skontali''. Obični likovi iz crtanih filmova..nije mi jasno kako tako teško kontate stvari koje su iz aviona vidljive...čuj ''Željko Komšić '' i ''program'' zajedno
...i oni ko sad pronicljivi...skontali nešto ne štima kad se povežu ta dva pojma
....a godine prolaze
Uporno za Komšića i DF ponavljam ovo što ste i vi na koncu ''skontali''. Obični likovi iz crtanih filmova..nije mi jasno kako tako teško kontate stvari koje su iz aviona vidljive...čuj ''Željko Komšić '' i ''program'' zajedno
- bdzs
- Posts: 828
- Joined: 24/03/2010 14:40
#25734 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kad bi se Nobelova nagrada davala za izmišljanje tople vodeHafis wrote:Pa ja sam na ovoj temi zaslužio Nobelovu nagradu. To je tata odvagao još od prvog posta na ovoj temiu...u stvari čim su ga instalirali na političkoj sceni
Uporno za Komšića i DF ponavljam ovo što ste i vi na koncu ''skontali''. Obični likovi iz crtanih filmova..nije mi jasno kako tako teško kontate stvari koje su iz aviona vidljive...čuj ''Željko Komšić '' i ''program'' zajedno...i oni ko sad pronicljivi...skontali nešto ne štima kad se povežu ta dva pojma
....a godine prolaze
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25735 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa izašlo se na federalnom nivou iz vlasti. Mantranje o Dunović je glupo i deplasirano jer čovjek nije niti jednim svojim potezom pokazao da će opstruirati bilo šta. Ne postoji niti jedna odluka koju je trebao potpisati a da je to odbio uraditi. Ono što se želi spriječiti je ulazak SNSD-a u izvršnu vlast Federacije a to uopšte nije daleko od realizacije jer ukoliko ne bude Dunovića SNSD, zajedno sa Radeljašem i Lijanovićima koji će se vrlo lako dogovoriti sa ovim gore, ima dovoljno kapaciteta u Domu naroda da potvrdi ulazak svojih ministara i postavi svog podpredsjednika. Nekome ko ne prati političku scenu ovo može izgledati nategnuto ali stvari tako stoje. Ljudi zaboravljaju da je SNSD kod formiranja vlasti već najavljivao da bi mogli dati kandidata za podpredsjednika, HDZ je najavljivao da će se Dodiku odužiti za ministra u vladi RS-a tako što će obezbjediti mjesto za jednog njihovog ministra u vladi FBiH itd. DF je uradio sve da izbaci Dodika sa državne razine, uradio sve da Čović ne ispuni obečanje koje je dao Dodiku tako da ne vidim zašto bi se nakon svega što su uradili po tom pitanju sada samo sklonili i dopustili da sve to padne u vodu. Kočenje plana Dodik-Čović koji je napravljen odmah nakon završetka izbora je za mene največi patriotski čin koji je urađen u proteklih par godina. Dodik je največi neprijatelj ove države i gdje god i na koji god način se može treba ga opstruirati i gaziti.ultima_palabra wrote:Pa što se onda definitivno ne izađe iz vlasti na federalnom i kantonalnim nivoima? Hajde eto da na državnom ima neko opravdanje, reforme, inicijative, petodeseto...
Što se tiče kantonalnog nivoa tu je situacija šarena koliko vidim. U Tuzli koalicija ne postoji i samo se čeka dan kad će se raspasti a razlog što se ne raspada je taj što SDA teško pronalazi partnere, šta je u ZDK nemam pojma dok u Sarajevu to do sada koliko toliko ide. U Sarajevu puno bolje nego što bi se moglo očekivati po meni realno. Koliko znam DF u Sarajevu za sad nema nekih velikih opstrukcija u radu od strane SDA a i to iz prostog razloga što su vidjeli da će slabo naći drugog partnera. Sad za sad vlada funkcioniše i ministri rade što je najbitnije. Po meni je kontraproduktivno izlaziti iz vlasti samo da bi se izašlo. Sad DF da izađe iz vlasti u KS pitanje je kad bi se formirala nova, a uz to i ova što radi kako-tako ne bi nastavila raditi već bi samo se samo opstruiralo gdje god može. Ova vlada koliko imam informacije skoro svaki dan ima neke sjednice, dal redovne dal hitne. Ljudi rade a šta će uraditi pokazat će vrijeme. Po onome što vidim u KS je, u odnosu na sve nivoe u Federaciji, politička situacija najstabilnija.
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10263
- Joined: 12/10/2014 01:12
#25736 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U posljednjem gostovanju na FACE TV Senad je tražio pojašnjenje od Komšića o ovome i Komšić lijepo kaže da je HDZ davno odustao od SNSD-a. Koliko zahvaljujući DF-u, nije pojašnjavao.lerdi wrote:Ljudi zaboravljaju da je SNSD kod formiranja vlasti već najavljivao da bi mogli dati kandidata za podpredsjednika, HDZ je najavljivao da će se Dodiku odužiti za ministra u vladi RS-a tako što će obezbjediti mjesto za jednog njihovog ministra u vladi FBiH itd. DF je uradio sve da izbaci Dodika sa državne razine, uradio sve da Čović ne ispuni obečanje koje je dao Dodiku tako da ne vidim zašto bi se nakon svega što su uradili po tom pitanju sada samo sklonili i dopustili da sve to padne u vodu. Kočenje plana Dodik-Čović koji je napravljen odmah nakon završetka izbora je za mene največi patriotski čin koji je urađen u proteklih par godina. Dodik je največi neprijatelj ove države i gdje god i na koji god način se može treba ga opstruirati i gaziti.
Već je par ljudi spomenulo kako DF trenutno radi na spašavanju SDP-a, a nešto od toga je i najavljeno pa pred nama je da vidimo. Nazvali to koalicijom, udruživanjem ili vraćanjem sve je u suštini isto. Predugo je Komšić bio u SDP-u da bi ga tako jednostavno ostavio.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25737 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa odustali su onog trenutka kad su skontali da je ili oni ili SNSD? Nemoj se zavaravati da bi Čović prije gledao Dunovića na mjestu podpredsjednika nego nekoga iz SNSD-a. Tada su odustali ali ujutro bi ih ubacili u federalnu vlast. Uz to kada se pogledaju delegati u Domu naroda taj SNSD ispada najbolja opcija. Imaju svoja tri delegata, kupi se još Radeljašev i Lijanovićev i puna šaka brade. Uz to SNSD-u se da još neko ministarsko mjesto da se vrati za uslugu u RS-u i super.skupljac_zeljeza wrote:U posljednjem gostovanju na FACE TV Senad je tražio pojašnjenje od Komšića o ovome i Komšić lijepo kaže da je HDZ davno odustao od SNSD-a. Koliko zahvaljujući DF-u, nije pojašnjavao.lerdi wrote:Ljudi zaboravljaju da je SNSD kod formiranja vlasti već najavljivao da bi mogli dati kandidata za podpredsjednika, HDZ je najavljivao da će se Dodiku odužiti za ministra u vladi RS-a tako što će obezbjediti mjesto za jednog njihovog ministra u vladi FBiH itd. DF je uradio sve da izbaci Dodika sa državne razine, uradio sve da Čović ne ispuni obečanje koje je dao Dodiku tako da ne vidim zašto bi se nakon svega što su uradili po tom pitanju sada samo sklonili i dopustili da sve to padne u vodu. Kočenje plana Dodik-Čović koji je napravljen odmah nakon završetka izbora je za mene največi patriotski čin koji je urađen u proteklih par godina. Dodik je največi neprijatelj ove države i gdje god i na koji god način se može treba ga opstruirati i gaziti.
Već je par ljudi spomenulo kako DF trenutno radi na spašavanju SDP-a, a nešto od toga je i najavljeno pa pred nama je da vidimo. Nazvali to koalicijom, udruživanjem ili vraćanjem sve je u suštini isto. Predugo je Komšić bio u SDP-u da bi ga tako jednostavno ostavio.
Što se tiče SDP-a Komšić je sigurno vezan za isti ali isto tako nije budala. Koliko znam istina je da on nije baš toliko zagrijan, nit je raspoloženje u stranci da se ide u tom pravcu. Procesi koji su pred SDP-om odredit će se o sudbini istog. Mislim da još uvijek tamo neki nisu rekli posljednju riječ a Komšić njih sve zna puno bolje nego mi svi ovde zajedno. Ako SDP okrene list sigurno je da će i okrupnjivanje ljevice ići puno brže i da će biti urađeno puno kvalitetnije nego što bi to bilo danas.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#25738 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
lerdi wrote:
Što se tiče SDP-a Komšić je sigurno vezan za isti ali isto tako nije budala. Koliko znam istina je da on nije baš toliko zagrijan, nit je raspoloženje u stranci da se ide u tom pravcu.
11/5/2015
KOMŠIĆ: SDP i DF će biti jedna stranka, a ja neću biti predsjednik
Predsjednik Demokratske fronte Željko Komšić izjavio je kako će DF i SDP uskoro biti jedna jedna stranka. “Mislim da će se ove dvije stranke uskoro ujediniti” – kazao je Komšić.
Dodaje kako za tim postoji realna potreba. Iako su posljednjih mjeseci česta nagađanja o ujedinjenu ove dvije stranke Komšić je po prvi put javno rekao da će se to i dogoditi i to uskoro.
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#25739 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
he he,naci obrazli su vise ovi sto nisu mijenjali dres? 
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10263
- Joined: 12/10/2014 01:12
#25740 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sva će se krivica svaliti na Lagumdžiju i idemo normalno dalje 'reformisani'.sumirprimus wrote:he he,naci obrazli su vise ovi sto nisu mijenjali dres?
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25741 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne znam šta nije jasno. Kao što rekoh sve zavisi od toga kakav će SDP izaći iz procesa koji su pred njima. Neće se pod svaku cijenu ići na ovu opciju jer se u konačnici neće ništa pozitivno postići. Da ima zagrijanih, ima, ali ne pod svaku cijenu. To je ono što sam napisao.Banksy wrote:lerdi wrote:
Što se tiče SDP-a Komšić je sigurno vezan za isti ali isto tako nije budala. Koliko znam istina je da on nije baš toliko zagrijan, nit je raspoloženje u stranci da se ide u tom pravcu.
11/5/2015
KOMŠIĆ: SDP i DF će biti jedna stranka, a ja neću biti predsjednik
Predsjednik Demokratske fronte Željko Komšić izjavio je kako će DF i SDP uskoro biti jedna jedna stranka. “Mislim da će se ove dvije stranke uskoro ujediniti” – kazao je Komšić.
Dodaje kako za tim postoji realna potreba. Iako su posljednjih mjeseci česta nagađanja o ujedinjenu ove dvije stranke Komšić je po prvi put javno rekao da će se to i dogoditi i to uskoro.
Pa Lagumdžija i njegova struja i jesu glavni krivac što je socijaldemokratija danas tu gdje jeste. Da se nisu ponašali kako su se ponašali 2010. godine ne bi danas ni imali DF niti bi SDA imala 280 hiljada glasova. To je činjenica i ne znam čemu banaliziranje. Po meni u SDP-u ima kvalitetnih ljudi samo što su u proteklim godinama rijetko dobijali šansu da to pokažu. Tom zdravom tkivu kojeg tamo sigurno ima treba dati prostor nakon što se ovo loše odstrani.skupljac_zeljeza wrote:Sva će se krivica svaliti na Lagumdžiju i idemo normalno dalje 'reformisani'.sumirprimus wrote:he he,naci obrazli su vise ovi sto nisu mijenjali dres?
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#25742 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Yebote, kako ovo opisa covjek bi rekao da je DF maticna celija!lerdi wrote: ...
Pa Lagumdžija i njegova struja i jesu glavni krivac što je socijaldemokratija danas tu gdje jeste. Da se nisu ponašali kako su se ponašali 2010. godine ne bi danas ni imali DF niti bi SDA imala 280 hiljada glasova. To je činjenica i ne znam čemu banaliziranje. Po meni u SDP-u ima kvalitetnih ljudi samo što su u proteklim godinama rijetko dobijali šansu da to pokažu. Tom zdravom tkivu kojeg tamo sigurno ima treba dati prostor nakon što se ovo loše odstrani.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25743 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kakodustaban wrote:Yebote, kako ovo opisa covjek bi rekao da je DF maticna celija!lerdi wrote: ...
Pa Lagumdžija i njegova struja i jesu glavni krivac što je socijaldemokratija danas tu gdje jeste. Da se nisu ponašali kako su se ponašali 2010. godine ne bi danas ni imali DF niti bi SDA imala 280 hiljada glasova. To je činjenica i ne znam čemu banaliziranje. Po meni u SDP-u ima kvalitetnih ljudi samo što su u proteklim godinama rijetko dobijali šansu da to pokažu. Tom zdravom tkivu kojeg tamo sigurno ima treba dati prostor nakon što se ovo loše odstrani.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#25744 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sta ti nije jasno. Pises o DF-u kao da je sav sastavljen od zdravog tkiva a u SDP-u je, kao, ostao sav tumor !
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25745 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kako si to samo zaključio ostat će misterija. DF je sastavljen večinom od ljudi koji su nezadovoljni ponašanjem vrha SDP-a prije četiri godine napustili isti. Ispostavit će se na kraju da je to bio dobar potez jer je isti nakon godina diktature pokrenuo procese u samom SDP-u te na neki način ostavi neku šansu socijaldemokratiji u BiH. Oni koji su otišli iz SDP-a su sigurno puno zdravije tkivo nego oni koji vodiše SDP u te četiri godine. Da se razumijemo i među njima ima kukolja ali su srećom u velikoj manjini. Sa druge strane u SDP-u je ostao največi dio tumora i njegov najmaligniji dio dok je onaj zdravi dio držan po strani. E sad u međuvremenu uključena je terapija pa se tumor polako počeo smirivati ali tijelo neće doći sebi sve dok se tumor u potpunosti ne odstrani što će zdravom tkivu dati šansu za novi početak. Jel sad jasnije il treba pored ove medicinske terminologije koristiti i neku drugu?dustaban wrote:Sta ti nije jasno. Pises o DF-u kao da je sav sastavljen od zdravog tkiva a u SDP-u je, kao, ostao sav tumor !
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#25746 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
'Lagumdžijina struja' je jedno 80% stranke. To je kao da kažeš Fahrina struja u SBB-u 
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25747 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa dobro šta sad?ultima_palabra wrote:'Lagumdžijina struja' je jedno 80% stranke. To je kao da kažeš Fahrina struja u SBB-u
Zato i kažem da će sve zavisiti od procesa unutar samog SDP-a koji su pred njima. Ako sami sebe dozovu dobro je a ako ne mislim da o nekom ujedinjenju nema govora. Mislim da i mnogi u samom SDP-u čekaju da vide šta će kongres donijeti i da u skladu sa tim odluče o budućnosti. Naravno to je moje mišljenje i ne mora značiti da sam u pravu ali sve mi miriše na to. Ono što tvrdim je da ovoj državi treba jedna jaka stranka lijevog centra koja će i infrastrukturom i svime drugim moći odgovoriti nacionalinim strankama. DF realno nema infrastrukture niti tolikog uticaja da bi se mogao otimati dovoljno dugo dok je SDP koji posjeduje infrastrukturu zaokupiran unutrašnjim problemima. Mnogi zaboravljaju da je DF nastao prije dvije godine i jako je teško u tako kratkom periodu kreirati jaku bazu na opštinskim nivoima i profilisati kvalitetne kadrove. To se pokazalo i na primjeru Kurteša. DF nažalost nije imao boljeg kadra od Kurteša u datom trenutku ma koliko to glupo zvučalo. Kad pogledaš sve objektivno kvalitetnijeg kadra, kada su reference u pitanju naravno, u tom DF-u nema.
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#25748 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma meni je tu čudan Komšić koji kao da jedva čeka da se to desi... pa jebem ga, ti si taj koji ima sve adute u svojim rukama, što im se bacaš u zagrljaj, valjda oni tebe trebaju da mole...lerdi wrote:Pa dobro šta sad?ultima_palabra wrote:'Lagumdžijina struja' je jedno 80% stranke. To je kao da kažeš Fahrina struja u SBB-u
Zato i kažem da će sve zavisiti od procesa unutar samog SDP-a koji su pred njima. Ako sami sebe dozovu dobro je a ako ne mislim da o nekom ujedinjenju nema govora. Mislim da i mnogi u samom SDP-u čekaju da vide šta će kongres donijeti i da u skladu sa tim odluče o budućnosti. Naravno to je moje mišljenje i ne mora značiti da sam u pravu ali sve mi miriše na to. Ono što tvrdim je da ovoj državi treba jedna jaka stranka lijevog centra koja će i infrastrukturom i svime drugim moći odgovoriti nacionalinim strankama. DF realno nema infrastrukture niti tolikog uticaja da bi se mogao otimati dovoljno dugo dok je SDP koji posjeduje infrastrukturu zaokupiran unutrašnjim problemima. Mnogi zaboravljaju da je DF nastao prije dvije godine i jako je teško u tako kratkom periodu kreirati jaku bazu na opštinskim nivoima i profilisati kvalitetne kadrove. To se pokazalo i na primjeru Kurteša. DF nažalost nije imao boljeg kadra od Kurteša u datom trenutku ma koliko to glupo zvučalo. Kad pogledaš sve objektivno kvalitetnijeg kadra, kada su reference u pitanju naravno, u tom DF-u ne postoji.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#25749 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Logično je da danas on njih moli, niišta čudno kad je izdao glasače, potrošio sve kredite i propao ...
Da su izbori danas, DF ne bi prešao izborni prag, dok bi SDP vjerovatno blago porastao.
Nakon kongresa, s dobrom kampanjom, eto SDP-a nazad.
Da su izbori danas, DF ne bi prešao izborni prag, dok bi SDP vjerovatno blago porastao.
Nakon kongresa, s dobrom kampanjom, eto SDP-a nazad.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25750 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma nije Komšić imun na SDP i samu tu ideju što je sasvim razumljivo. Ja kao socijaldemokrata prvi nisam imun a ne on koji je proveo tolike godine u tom SDP-u. Mislim da bi svako ko je po opredjeljenju socijaldemokrata volio vidjeti onaj pravi, zdravi SDP koji ima historiju preko 100 godina iza sebe i koji baštini prave vrijednosti ne komunizma već socijaldemokratije. Mislim da je to i kod njega u pitanju. Ipak želje su jedno a vidjet ćemo šta će budućnost donijeti. Možda i on pokušava vanjskim uticajem pokrenuti malo te neke promjene unutar SDP-a. Ovih dana se dosta toga lomi u SDP-u i sigurno da nije lako ni onim koji bi pravili promjene suprostavit se ovim koji su u vrhu godinama. Malo podrške sa strane da stvari krenu u pravom smijeru nije na odmet. Zato ja na to i ne gledam kao bacanje u zagrljaj. Više mi to liči na pokušaj ohrabrivanja. Bacali su se drugi njemu u zagrljaj i molili skoro pa javno da se ujedine pa nije htio ni da čuje. Sada kada su se stvari malo pomjerile nije loše pokazati da bi se trud i promjena mogli na kraju višestruko isplatiti.ultima_palabra wrote:Ma meni je tu čudan Komšić koji kao da jedva čeka da se to desi... pa jebem ga, ti si taj koji ima sve adute u svojim rukama, što im se bacaš u zagrljaj, valjda oni tebe trebaju da mole...lerdi wrote:Pa dobro šta sad?ultima_palabra wrote:'Lagumdžijina struja' je jedno 80% stranke. To je kao da kažeš Fahrina struja u SBB-u
Zato i kažem da će sve zavisiti od procesa unutar samog SDP-a koji su pred njima. Ako sami sebe dozovu dobro je a ako ne mislim da o nekom ujedinjenju nema govora. Mislim da i mnogi u samom SDP-u čekaju da vide šta će kongres donijeti i da u skladu sa tim odluče o budućnosti. Naravno to je moje mišljenje i ne mora značiti da sam u pravu ali sve mi miriše na to. Ono što tvrdim je da ovoj državi treba jedna jaka stranka lijevog centra koja će i infrastrukturom i svime drugim moći odgovoriti nacionalinim strankama. DF realno nema infrastrukture niti tolikog uticaja da bi se mogao otimati dovoljno dugo dok je SDP koji posjeduje infrastrukturu zaokupiran unutrašnjim problemima. Mnogi zaboravljaju da je DF nastao prije dvije godine i jako je teško u tako kratkom periodu kreirati jaku bazu na opštinskim nivoima i profilisati kvalitetne kadrove. To se pokazalo i na primjeru Kurteša. DF nažalost nije imao boljeg kadra od Kurteša u datom trenutku ma koliko to glupo zvučalo. Kad pogledaš sve objektivno kvalitetnijeg kadra, kada su reference u pitanju naravno, u tom DF-u ne postoji.
