Demokratska fronta Željko Komšić
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#25676 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Samo naprijed ...
- Orange Revolution
- Posts: 213
- Joined: 04/08/2013 14:00
#25677 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma kakav kontra efekat,nema više para od MMF,ne treba da surađuju s ovim lopovima niti su ikafa trebali ualziti u sporazume i koalicije.Neka sad Novalić objašnjava kako će naći lovu a da ne zakine penzionere,invalide itd.
Pa dosta je bilo 25god krađe i sad kad im se tlo izmiče pokušavaju uvući nekog,nadam se da SBB neće prihvatiti a sestrinska SBIH po lopovluku mislim da hoće,interesuju se za kancelariju u Bosmalu a ni dug od prošlog prostora nisu vratili 70-90,000km,ništa novo od SBIH,nus produkt zelenih.
Pa dosta je bilo 25god krađe i sad kad im se tlo izmiče pokušavaju uvući nekog,nadam se da SBB neće prihvatiti a sestrinska SBIH po lopovluku mislim da hoće,interesuju se za kancelariju u Bosmalu a ni dug od prošlog prostora nisu vratili 70-90,000km,ništa novo od SBIH,nus produkt zelenih.
- Haris.ba
- Posts: 35294
- Joined: 08/09/2005 20:08
#25678 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kad je SDP pokušao istjerati u FBIH iz vlasti SDA tada su pokušali svim sredstvima da ostanu u vlasti. Pričali o nezakonitosti i slično (a nije im smetalo kad je izmišljena nova matematika šta je 1/3 - mada je glasačima bilo dovoljno da je HDZ sam sebe doveo u takvu situaciju.)
I sad u novom mandatu sve se SDA vratilo kao bumerang. HDZ je tražio (i dobio) i više nego kad je SDP pregovarao sa njima. I dobili su DF koji neće iz vlasti (ključ je mjesto potpresjednika FBIH). DF igra prljavo. Da li će im se to isplatiti meni je teško reći. Ne vidim tu neke strategije. Sumnjam da je strategija da DF i SBB zamjene SDA u vlasti. Nema matematike (ima sa SDP -om). Od vanrednih izbora nema 99,9% ništa. Sumnjam da će HDZ pristati da se donese nova Uredba koja je bila okidač "odlaska" DF -a, pa da se vrate skroz u kolo.
Znači, pripreme za općinske izbore u punom jeku, kao predigri za nove opće izbore. A to što će za 3 godine biti još veća katastrofa...važno je u fotelju zasjesti.
I sad u novom mandatu sve se SDA vratilo kao bumerang. HDZ je tražio (i dobio) i više nego kad je SDP pregovarao sa njima. I dobili su DF koji neće iz vlasti (ključ je mjesto potpresjednika FBIH). DF igra prljavo. Da li će im se to isplatiti meni je teško reći. Ne vidim tu neke strategije. Sumnjam da je strategija da DF i SBB zamjene SDA u vlasti. Nema matematike (ima sa SDP -om). Od vanrednih izbora nema 99,9% ništa. Sumnjam da će HDZ pristati da se donese nova Uredba koja je bila okidač "odlaska" DF -a, pa da se vrate skroz u kolo.
Znači, pripreme za općinske izbore u punom jeku, kao predigri za nove opće izbore. A to što će za 3 godine biti još veća katastrofa...važno je u fotelju zasjesti.
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25679 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3247085046Državne tajne (Semir Halilovic):
"Možda bi bilo najbolje da novu većinu u Federaciji BiH čine SDA+SBB+HDZ. Ipak se tu radi o dugogodišnjim saradnicima i prijateljima koji su se, doduše, posvađali oko vlasti ali nije to ništa što jedna premijerska fotelja ne bi mogla da izliječi. Ovih dana mi oni koji dobro poznaju minder prilike u sarajevskoj političkoj mahali, kažu da se jedan simpatičan cuko šeće po dvorištu predsjednika SDA. Kažu - poklon od "lidera opozicije". Vele mi, mali cuko. Dakle nije prijateljstvo prestalo ni tako davno niti ga je nemoguće obnoviti..."
Moli Fahro da ga prime u vlast ... Bakir zasada jos odolijeva ...
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#25680 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neka se ugledaju na D.Marjanovica.lerdi wrote: Šta bi to kao trebali uraditi pored ovoga? Možda da idu Čavari na noge i da ga mole da im potpiše ostavke?
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#25681 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Panika u redovima SDA i HDZ, opet je na površinu izbacila cijelu plejadu medijskih ratnika, čiji je jedini cilj pokazati kao je DF kriv za sve. Sinoć se najbolje to vidjelo u Zabranjenom forumu, gdje su se skoro lile krokodilske suze, jer je DF prafraziram razmaženo derište. Naravno to je sve ništa drugo, nego izraz neviđene panike Novalića i Izetbegovića, jer u ovakvoj konstalaciji odnosa itekao svjesni da u septembru nastupa soocioekonomski kolaps Federacije, koji sasvim je sigurno izvodi narod na ulice. A nemaju taj luksuz da isti spinuju nacionalnom ugrozbom za razliku od Čovića.
E sada ćemo što bi narod rekao majčin sine, da vidimo to jednistvo i snagu SDA, da li ima toliku snagu da sama i bez parlamentarne većine održi krnju vladu još jedan mandat.
A ovima što kukaju kako je DF blokirao sistem i Federaciju, a koji godinama trabunjaju o ovakoj i onakvoj državi, da uključe klikere i prepoznaju stvarnu vrijednost politike otpora neželjenim političkim procesima. Nevjerovatno je da se isti žale jer DF nije pokazao zube u Vladi, koja je razvlastila ministre DF, a da s ogromnom dozom žuči napadaju jedini stvarni mehanizam DF da se suprotstavi krnjoj vladi - institut potpredsjednika FBiH. Međutim, to me i ne čudi jer svakako opozicione stranke ponovo pokazuju razjedinjenost i težnju za rastom svog biračkog tijela, bez ikakve volje da društvene interese stave ispred ličnih i partijskih. I time samo prdužavaju rok vlasti, koja je prevarom sebi osigurala monopol da bez upliva parlamenta donosi odluke sa dalekosežnim posljedicama. Međutim, nadam se da će ti izljevi likovanja nižih stranačkih činovnika vrlo brzo da utihnu, kada postane jasno da je otpor krnjoj vladi obaveza opozicije. Obaveza koju će tražiti narod.
E sada ćemo što bi narod rekao majčin sine, da vidimo to jednistvo i snagu SDA, da li ima toliku snagu da sama i bez parlamentarne većine održi krnju vladu još jedan mandat.
A ovima što kukaju kako je DF blokirao sistem i Federaciju, a koji godinama trabunjaju o ovakoj i onakvoj državi, da uključe klikere i prepoznaju stvarnu vrijednost politike otpora neželjenim političkim procesima. Nevjerovatno je da se isti žale jer DF nije pokazao zube u Vladi, koja je razvlastila ministre DF, a da s ogromnom dozom žuči napadaju jedini stvarni mehanizam DF da se suprotstavi krnjoj vladi - institut potpredsjednika FBiH. Međutim, to me i ne čudi jer svakako opozicione stranke ponovo pokazuju razjedinjenost i težnju za rastom svog biračkog tijela, bez ikakve volje da društvene interese stave ispred ličnih i partijskih. I time samo prdužavaju rok vlasti, koja je prevarom sebi osigurala monopol da bez upliva parlamenta donosi odluke sa dalekosežnim posljedicama. Međutim, nadam se da će ti izljevi likovanja nižih stranačkih činovnika vrlo brzo da utihnu, kada postane jasno da je otpor krnjoj vladi obaveza opozicije. Obaveza koju će tražiti narod.
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#25682 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
MuaDib wrote: gdje su se skoro lile krokodilske suze, jer je DF prafraziram razmaženo derište. Naravno to je sve ništa drugo, nego izraz neviđene panike Novalića i Izetbegovića,
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#25683 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
lerdi wrote:Ma 100%. Nema šta drugo bit.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/fup-nism ... /150626071
Na kraju dodaju kako su tumačenja određenih osoba u vezi sa ovim vozilima, koja se pojavljuju u medijima zlonamjerna, nekompetentna, laička i tendenciozna".
Podsjećamo, zamjenik ministrice odbrane BiH Emir Suljagić izjavio je da je Komisija za provođenje postupka rješavanja viškova pokretne vojne imovine donijela odluku o dodjeli devet borbenih oklopnih vozila MUP-u RS, dva SIPA-i i pet MUP-u Federacije BiH. On je istakao da se BOV-ovi u pravilu koriste samo u slučajevima masovnih okupljanja, te da nema nikakve sumnje da se entitetske vlasti spremaju na obračun sa narodom, odnosno da strahuju od naroda.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25684 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kako Dunovic vrši opstrukcije vlade, kada se ovi nisu ni potrudili da nadju zamjenu DF-u ? Onog trenutka kada se na njegovom stolu nadje spisak ljudi koji će činiti vladu, a on taj spisak ne odobri tj ne potpiše, tek će tada izvršiti opstrukciju jer je onemogućio imenovanje izbor ministara za novu većinu.
Ali se slažem sa pojedinima da se i on treba povući i onda neka DF bude klasična opozicija u FBiH i onda da prisustvujemo jednom cirkusu oko izbora novog potpredsjednika...
Ali se slažem sa pojedinima da se i on treba povući i onda neka DF bude klasična opozicija u FBiH i onda da prisustvujemo jednom cirkusu oko izbora novog potpredsjednika...
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83456
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#25685 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pumica samo protiv Fahre

- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25686 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa samim tim sto ostaje na toj funkciji - smeta ... sto se vec smatra opstrukcijom na neki nacin.mirzadelibasic wrote:Kako Dunovic vrši opstrukcije vlade, kada se ovi nisu ni potrudili da nadju zamjenu DF-u ? Onog trenutka kada se na njegovom stolu nadje spisak ljudi koji će činiti vladu, a on taj spisak ne odobri tj ne potpiše, tek će tada izvršiti opstrukciju jer je onemogućio imenovanje izbor ministara za novu većinu.
Ali se slažem sa pojedinima da se i on treba povući i onda neka DF bude klasična opozicija u FBiH i onda da prisustvujemo jednom cirkusu oko izbora novog potpredsjednika...
I treba da ostane i neka "smeta".
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25687 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neka se navede jedna njegova opstrukcija poslije izlaska DF-a iz vlasti ili da je osporio nekog potencijalnog koalicionog partnera (osim SNSDa) i ja potvrdjujem da vrši opstrukciju, ali ne treba biti ni smetalo, neka podnese ostavku i neka pusti HDZ i SDA da kolo vode.pumica wrote:Pa samim tim sto ostaje na toj funkciji - smeta ... sto se vec smatra opstrukcijom na neki nacin.mirzadelibasic wrote:Kako Dunovic vrši opstrukcije vlade, kada se ovi nisu ni potrudili da nadju zamjenu DF-u ? Onog trenutka kada se na njegovom stolu nadje spisak ljudi koji će činiti vladu, a on taj spisak ne odobri tj ne potpiše, tek će tada izvršiti opstrukciju jer je onemogućio imenovanje izbor ministara za novu većinu.
Ali se slažem sa pojedinima da se i on treba povući i onda neka DF bude klasična opozicija u FBiH i onda da prisustvujemo jednom cirkusu oko izbora novog potpredsjednika...
I treba da ostane i neka "smeta".
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25688 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- Ne znam zašto bi Dunović podnosio ostavku? Kako bi ugodio Marinku Čavari? KIako bi ugodio HDZ-u i SDA? Nema više njima nikakvog ugađanja. Točno je da SDA i HDZ žele uvesti SNSD u Vladu Federacije. Dunovićevu poziciju su rezervirali za SNSD. Dunović se neće povući, a ako ga hoće smijeniti, zna se kako to mogu izvesti. Sumnjam da će to ikada uspjeti – poručio je Komšić.
...
Uzgred, na državnoj razini odnosi između SDA i SNSD-a su brzo i jako otoplili čemu svjedoči izbor Nikole Špirića za člana Zajedničkoga povjerenstva Parlamenta BiH za nadzor nad Obavještajno-sigurnosnom agencijom čime je poništena ranija odluka Zastupničkog doma kojom je u to povjerenstvo izabran Željko Komšić. Špirić je izabran zahvaljujući glasova zastupnika SDA.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25689 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ali Dunovic se ciljano predstavlja kao "kočničar", što i negativno utiče na reputaciju DF-a, pa čak i na onaj mali dio pristalica koji joj je ostao poslije ulaska u koaliciju sa SDA.pumica wrote:- Ne znam zašto bi Dunović podnosio ostavku? Kako bi ugodio Marinku Čavari? KIako bi ugodio HDZ-u i SDA? Nema više njima nikakvog ugađanja. Točno je da SDA i HDZ žele uvesti SNSD u Vladu Federacije. Dunovićevu poziciju su rezervirali za SNSD. Dunović se neće povući, a ako ga hoće smijeniti, zna se kako to mogu izvesti. Sumnjam da će to ikada uspjeti – poručio je Komšić.
...
Uzgred, na državnoj razini odnosi između SDA i SNSD-a su brzo i jako otoplili čemu svjedoči izbor Nikole Špirića za člana Zajedničkoga povjerenstva Parlamenta BiH za nadzor nad Obavještajno-sigurnosnom agencijom čime je poništena ranija odluka Zastupničkog doma kojom je u to povjerenstvo izabran Željko Komšić. Špirić je izabran zahvaljujući glasova zastupnika SDA.
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25690 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije svako "kocenje" nepozeljno.mirzadelibasic wrote:
Ali Dunovic se ciljano predstavlja kao "kočničar", što i negativno utiče na reputaciju DF-a, pa čak i na onaj mali dio pristalica koji joj je ostao poslije ulaska u koaliciju sa SDA.
Bitno je STA "se koci".
Zato i kazem
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25691 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
pumica wrote: Nije svako "kocenje" nepozeljno.
Bitno je STA "se koci".
Zato i kazem
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#25692 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neistine i laži.pumica wrote:- Ne znam zašto bi Dunović podnosio ostavku? Kako bi ugodio Marinku Čavari? KIako bi ugodio HDZ-u i SDA? Nema više njima nikakvog ugađanja. Točno je da SDA i HDZ žele uvesti SNSD u Vladu Federacije. Dunovićevu poziciju su rezervirali za SNSD. Dunović se neće povući, a ako ga hoće smijeniti, zna se kako to mogu izvesti. Sumnjam da će to ikada uspjeti – poručio je Komšić.
...
Uzgred, na državnoj razini odnosi između SDA i SNSD-a su brzo i jako otoplili čemu svjedoči izbor Nikole Špirića za člana Zajedničkoga povjerenstva Parlamenta BiH za nadzor nad Obavještajno-sigurnosnom agencijom čime je poništena ranija odluka Zastupničkog doma kojom je u to povjerenstvo izabran Željko Komšić. Špirić je izabran zahvaljujući glasova zastupnika SDA.
Dunović je prvo rekao da će "otići kad se za to steknu uslovi". Onda je DF skontao da neće moći držati FBIH za taoca, ako Dunović ode, pa su se brže bolje predomislili. Pogledajmo zato u suštinu. Ko li je taj, što li je taj Dunović daprostiš ?! Najgori od sve djece, pogodni Srbin, koji ni u rođenom dnevnom boravku nema legimitet, izabran glasovima SDP-a koji je odlučio pomoći DF-u da uđe u Vladu. Ako on, kao takav, potpuno presmiješan, ima obraza, sad kad mu stranka nije u većini, kidnapovati fotelju u vlasti, onda to govori i o njemu i o stranci mu .
Uostalom, pogledajte samo npr. Suljagića. Čovjek bljuje vatru na SDA i HDZ, a upravo ga je HDZ i SDA izabrali na mjesto zamjenika ministra. Što principijelni Emir ne kaže - "Ne treba mi ništa od vas, pa ni pozicija" ? Neće, jer je slatka plata.
Dalje.. Pogledajmo onda malo u notornu laž koju plasirate. Kažete da je Nikola Špirić izabran za člana Komisije za nadzor OSA-e glasovima SDA. To nije tačno. Dapače, to nije moguće.
Komšiću je danas poslušnost otkazao i direktor stranke nakon što je Komšić na mjesto šefa zajedničke službe državnog parlamenta postavio suprugu svoga vozača, a ne njega.
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25693 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Treba manje citati Stav, Faktor i sl. izvore.
Sve s mjerom ...
Sve s mjerom ...
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#25694 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
I Patriju, takođerpumica wrote:Treba manje citati Stav, Faktor i sl. izvore.
Sve s mjerom ...
Samo mi recite šta je to Stav ili bilo ko slagao kada je DF u pitanju...Je li supruga Komšićevog vozača imenovana na funkciju ? Jeste. Je li Dunovića SDP izabrao ? Jeste.
DF će očito biti opozicija državi. Good luck with that.
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25695 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
...
VIJESTI.BA: Iako ste već duže vrijeme trn u oku zastupnika SNSD-a, glasali ste za izbor Nikole Špirića za člana parlamentarne Komisije za nadzor nad radom OSA-e BiH. SDA je podržala Špirića uprkos protivljenju vašeg koalicionog partnera na državnom nivou – stranaka iz Saveza za promjene. Pojasnite nam razloge zbog kojih ste ovako glasali. Je li OSA BiH jabuka razdora među koalicionim partnerima na državnom nivou?
DŽAFEROVIĆ: Nije OSA-e, kako kažete, “jabuka razdora” među koalicionim partnerima na državnom nivou. Koalicija danas normalno funkcionira. I ranije se dešavalo da o nekim mnogo bitnijim pitanjima imamo različite stavove, pa je koalicija opstajala. Ovdje je u pitanju ustavna, zakonska i poslovnička obaveza da se Parlamentarna skupština u potpunosti konstituira, te da radna tijela izvršavaju svoje obaveze. Nakon što Dom naroda nije prihvatio raniji stav Predstavničkog doma i nakon što je Parlamentarna skupština dovedena u svojevrsno stanje blokade, Zajednički kolegij oba doma zadužio je Prošireni kolegij Predstavničkog doma da ponovo razmotri ovo pitanje.Predsjedavajući Predstavničkog doma je najodgovorniji za funkcioniranje Doma. Na nekoliko sjednica Proširenog kolegija predlagao sam razna rješenja, ali oko toga nije bilo saglasnosti. Nakon toga sam predložio Proširenom kolegiju da se o tome izjasni Predstavnički dom i na sebe preuzme odgovornost za neizbor ovog radnog tijela. Ponuđen je prijedlog kojeg je Prošireni kolegij u početnoj fazi konstituiranja komisija već prihvatio, a koji udovoljava zahtjevima iz Zakona i Poslovnika. Na sjednici Proširenog kolegija na kojoj se prvi puta raspravljalo o sastavu ove komisije, svi su se složili da Nikola Špirić bude član te komisije. Osporavanje tog imena će uslijediti tek kasnije. Meni je najvažnije da je Parlament u cjelosti konstituiran i da može izvršavati svoje obaveze. ...
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#25696 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Prošireni kolegij u sastavu : Džaferović, Krišto, Bosić, Čolak, Softić i Tadić.pumica wrote:...
VIJESTI.BA: Iako ste već duže vrijeme trn u oku zastupnika SNSD-a, glasali ste za izbor Nikole Špirića za člana parlamentarne Komisije za nadzor nad radom OSA-e BiH. SDA je podržala Špirića uprkos protivljenju vašeg koalicionog partnera na državnom nivou – stranaka iz Saveza za promjene. Pojasnite nam razloge zbog kojih ste ovako glasali. Je li OSA BiH jabuka razdora među koalicionim partnerima na državnom nivou?
DŽAFEROVIĆ: Nije OSA-e, kako kažete, “jabuka razdora” među koalicionim partnerima na državnom nivou. Koalicija danas normalno funkcionira. I ranije se dešavalo da o nekim mnogo bitnijim pitanjima imamo različite stavove, pa je koalicija opstajala. Ovdje je u pitanju ustavna, zakonska i poslovnička obaveza da se Parlamentarna skupština u potpunosti konstituira, te da radna tijela izvršavaju svoje obaveze. Nakon što Dom naroda nije prihvatio raniji stav Predstavničkog doma i nakon što je Parlamentarna skupština dovedena u svojevrsno stanje blokade, Zajednički kolegij oba doma zadužio je Prošireni kolegij Predstavničkog doma da ponovo razmotri ovo pitanje.Predsjedavajući Predstavničkog doma je najodgovorniji za funkcioniranje Doma. Na nekoliko sjednica Proširenog kolegija predlagao sam razna rješenja, ali oko toga nije bilo saglasnosti. Nakon toga sam predložio Proširenom kolegiju da se o tome izjasni Predstavnički dom i na sebe preuzme odgovornost za neizbor ovog radnog tijela. Ponuđen je prijedlog kojeg je Prošireni kolegij u početnoj fazi konstituiranja komisija već prihvatio, a koji udovoljava zahtjevima iz Zakona i Poslovnika. Na sjednici Proširenog kolegija na kojoj se prvi puta raspravljalo o sastavu ove komisije, svi su se složili da Nikola Špirić bude član te komisije. Osporavanje tog imena će uslijediti tek kasnije. Meni je najvažnije da je Parlament u cjelosti konstituiran i da može izvršavati svoje obaveze. ...
Opet kažem - za izbor Nikole Špirića u Komisiju su glasali i članovi HDZ-a i članovi Saveza za promjene. U protivnom, odluka ne bi imala entitetski kvorum.
A o zatopljavanju odnosa između SDA i SNSDa o kojima paranoično bulazni Komšić dovoljno govori činjenica da SNSDovci i dalje napuštaju sjednice zbog Džaferovića.
Očito DF misli strašiti građane FBiH Dodikom, jer su u tri mjeseca svog bivstvovanja u vladi ponudili slovom i brojem NULA zakonskih i drugih prijedloga, čime su pokazali šta su i kakvi su. Ne daj Bože da se o tom mora pričati.
Ali neka. Proći će i ovo. Ovo nije 2011., DF nije SDA, i bez DF-a će se vlast formirati.
- pumica
- Posts: 1077
- Joined: 30/05/2014 14:36
#25697 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Boldirano je sustinska prijetnja i toga se treba "strasiti" (uzimajuci u obzir varijante koaliranja) a ne bilo sta sto radi DF.It_is_a_Leclerc wrote:
Prošireni kolegij u sastavu : Džaferović, Krišto, Bosić, Čolak, Softić i Tadić.
Opet kažem - za izbor Nikole Špirića u Komisiju su glasali i članovi HDZ-a i članovi Saveza za promjene. U protivnom, odluka ne bi imala entitetski kvorum.
A o zatopljavanju odnosa između SDA i SNSDa o kojima paranoično bulazni Komšić dovoljno govori činjenica da SNSDovci i dalje napuštaju sjednice zbog Džaferovića.
Očito DF misli strašiti građane FBiH Dodikom, jer su u tri mjeseca svog bivstvovanja u vladi ponudili slovom i brojem NULA zakonskih i drugih prijedloga, čime su pokazali šta su i kakvi su. Ne daj Bože da se o tom mora pričati.
Ali neka. Proći će i ovo. Ovo nije 2011., DF nije SDA, i bez DF-a će se vlast formirati.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25698 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Vrlo izgledan scenario.Innovation wrote:Neka se ugledaju na D.Marjanovica.lerdi wrote: Šta bi to kao trebali uraditi pored ovoga? Možda da idu Čavari na noge i da ga mole da im potpiše ostavke?
Vjerovatno da od 1. jula, a možda već i od ponedjeljka ministri DF-a u ostavci neće više dolaziti na posao. Očito da drugog načina nema.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#25699 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Podršku kočenju mogu izreći samo oni koji veze nemaju niočem i dijasporci koji imaju veze, ali ih se zivo yebe što je ovdje sve stalo.mirzadelibasic wrote:pumica wrote: Nije svako "kocenje" nepozeljno.
Bitno je STA "se koci".
Zato i kazem
DF je pojeo gowno i tacka.
Sa svojom djetinom pricom o postavljanju sposobnih a ne podobnih ovaj put su postigli efekat ravan onome kad miss kantona obeca da ce se boriti za mir u svijetu!
Umjesto da onih svojih 20% iskoriste da u tom kapacitetu pokazu sta mogu i umiju, 20% je pametnom znak za pokret, a budali za preokret, DF je sebi postavio neku ludu zadacu da preko noci poraze ono sto se ovde razvijalo zadnjih dvadeset godina. A, sto je najgore, vec svojim prvim koracima su jasno dali do znanja da se vrh DF-a nipocem ne razlikuje od vodjstva lopovskih stranaka protiv kojih se navodno bore. Time su grdno razacarali vlastito clanstvo koje je fakat bilo drugacije i zeljno akcije.
I sta su sad napravili? Sve zakocili a sebe sjebali iznutra jer igraci se nisu zagrijavali da bi ostali na klupi! A i navijaci na tribinama nisu kupili karte da bi uzivali u prekidu utakmice.
FAIL !
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25700 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ti očito čitaš samo ono što ti odgovara. U dokumentu koji je javno prezentovan je molba Lukača da se doniraju ova vozila. To što je neko iz MUP-a nešto napisao ne znači da je to i istina. Posebno kada postoje zvanični dokumenti koji drugačije govore i posebno kada znamo ko je na čelu tog istog MUP-a.Innovation wrote:lerdi wrote:Ma 100%. Nema šta drugo bit.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/fup-nism ... /150626071Na kraju dodaju kako su tumačenja određenih osoba u vezi sa ovim vozilima, koja se pojavljuju u medijima zlonamjerna, nekompetentna, laička i tendenciozna".
Podsjećamo, zamjenik ministrice odbrane BiH Emir Suljagić izjavio je da je Komisija za provođenje postupka rješavanja viškova pokretne vojne imovine donijela odluku o dodjeli devet borbenih oklopnih vozila MUP-u RS, dva SIPA-i i pet MUP-u Federacije BiH. On je istakao da se BOV-ovi u pravilu koriste samo u slučajevima masovnih okupljanja, te da nema nikakve sumnje da se entitetske vlasti spremaju na obračun sa narodom, odnosno da strahuju od naroda.
