Demokratska fronta Željko Komšić

Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25651 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Not404found wrote:
Sabina Komšić, majka Lane, supruga je predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Željka Komšića. Danas je u potpunosti posvećena ulozi majke. Prema ranijim izjavama za medije, Sabina Komšić je supruga Željka upoznala 28. avgusta ratne 1992. godine u Sarajevu, a vjenčali su se na isti dan 1996. godine. Nekadašnja je studentica Građevinskog fakulteta u Sarajevu, koji, međutim, zbog ratnih okolnosti nije završila.
..vjerovatno od brige za svog vjerenika druge vjere pomutio joj se razum u tim ratnim godinama, ...ali uz "Hej Slaveni i zaostali" vjencala se 1996 i uz Titovu sliku iznad bracnog kreveta svog Zeljkeca naucila da u buducnosti postoji samo



..nisu ni slutili da ce doci vrijeme da ce njen ljiljan postati centrom sprdnje a SDA opstati i OSTATI nesto nezaobilazno u ovoj drzavi!
Kad se nema nista pametno reci, onda se supljira i "udari" po clanovima porodice. Zaista zalosno. :!:
palermo
Posts: 25336
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25652 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

VjecitiStudent wrote:
Svaka opstrukcija nastavka pljačke u izvedbi uigranog dvojca je itekako potrebna i poželjna.
Svaka opstrukcija pljačke u izvedbi bilokoga je poželjna. Apsolutno.

Ali ako smijem primijetiti, to naša koleginica nije rekla nego
Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom ne donosi nista dobro ... opstrukcija je pozeljna.
što je, barem se meni čini, znatno drugačije od onoga što si napisao...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25653 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Not404found wrote:
Sabina Komšić, majka Lane, supruga je predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Željka Komšića. Danas je u potpunosti posvećena ulozi majke. Prema ranijim izjavama za medije, Sabina Komšić je supruga Željka upoznala 28. avgusta ratne 1992. godine u Sarajevu, a vjenčali su se na isti dan 1996. godine. Nekadašnja je studentica Građevinskog fakulteta u Sarajevu, koji, međutim, zbog ratnih okolnosti nije završila.
..vjerovatno od brige za svog vjerenika druge vjere pomutio joj se razum u tim ratnim godinama, ...ali uz "Hej Slaveni i zaostali" vjencala se 1996 i uz Titovu sliku iznad bracnog kreveta svog Zeljkeca naucila da u buducnosti postoji samo



..nisu ni slutili da ce doci vrijeme da ce njen ljiljan postati centrom sprdnje a SDA opstati i OSTATI nesto nezaobilazno u ovoj drzavi!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nije ti laHko, sto jes' jes...

SnOga BiH...
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#25654 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

palermo wrote:
VjecitiStudent wrote:
Svaka opstrukcija nastavka pljačke u izvedbi uigranog dvojca je itekako potrebna i poželjna.
Svaka opstrukcija pljačke u izvedbi bilokoga je poželjna. Apsolutno.

Ali ako smijem primijetiti, to naša koleginica nije rekla nego
Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom ne donosi nista dobro ... opstrukcija je pozeljna.
što je, barem se meni čini, znatno drugačije od onoga što si napisao...
Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom je nastavak pljacke u izvedbi ocito uigranog dvojca.
Bolje je imati nefunkcionalnu Vladu ako se vec HDZ i SDA ne mogu zaobici.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25655 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Pa nemojte glasati za njiha...glasajte za zlatnog ljiljana ;-)
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#25656 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Haman »

Ne treba zaboraviti onu izreku. "Stop gore za BiH to bolje za Rep. Srpsku" a ja bih dodao i za HDZ BiH. Komsic svojom principielnoscu nagono vodu na tu stranu. Principijelan moze biti svako, ali politika trazi kompromise. Sposobnost politicara ogleda se su spremnosti za kompromis ali tako da dobijes sto vise od onoga sto zelis.Naravno, niakd neces dobiti sve. Ponekad se pitam da li je Komsicu stalo do BiH?
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#25657 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by fosna2014 »

Haman wrote:Ne treba zaboraviti onu izreku. "Stop gore za BiH to bolje za Rep. Srpsku" a ja bih dodao i za HDZ BiH. Komsic svojom principielnoscu nagono vodu na tu stranu. Principijelan moze biti svako, ali politika trazi kompromise. Sposobnost politicara ogleda se su spremnosti za kompromis ali tako da dobijes sto vise od onoga sto zelis.Naravno, niakd neces dobiti sve. Ponekad se pitam da li je Komsicu stalo do BiH?
Nema on snOge iz nOrOda, to je to.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#25658 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Haman »

Na sledecim izborima gubi. Njegovi najblizi saradnici prelaze u druge stranke. Mozda su tu da spoznaju sta on stvarno misli, jer to od njih trazi medjunarodna zajdnica. Sad se ponasa slicno Dodiku ili ovako kako ja hocu ili nikako.
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#25659 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

Haman wrote:Ne treba zaboraviti onu izreku. "Stop gore za BiH to bolje za Rep. Srpsku" a ja bih dodao i za HDZ BiH. Komsic svojom principielnoscu nagono vodu na tu stranu. Principijelan moze biti svako, ali politika trazi kompromise. Sposobnost politicara ogleda se su spremnosti za kompromis ali tako da dobijes sto vise od onoga sto zelis.Naravno, niakd neces dobiti sve. Ponekad se pitam da li je Komsicu stalo do BiH?
Uvjek ista priča i isto prigovaranje, kada im nedostaje statista za nastavak pljačke. Pa otuda i ova floskula "Sto gore za BiH to bolje za RS", kojom se fokus pažnje stavlja na RS kao guju u njedrima, dok bošnjačke i hrvatske legitimne guje štite svoja legla po FBiH. RS u ovom momentu ne može pružiti ništa više o verbalnog rata, u službi što dužeg opastnaka dodikove slabe većine na vlasti. Međutim u Federaciji se vodi rat između dva koncepta: koncepta urušavanja svih temelja ekonomije i svođenja BiH na sirovinsku bazu svjetskih koorporacija i koncepta očuvanja temeljnih privrednih faktora kao kompetativne prednosti za strana ulaganja. Bez viziji i bez ikakvih skrupula federalni kapital je ekspresno stavljen na bubanj, čime je samo na vidjelo izašla stvarna namjera SDA i HDZ, koje su spornu uredbu i donjele s ciljem da zaobiđu DF zbog neslaganja sa konceptom koji je trenutno aktuelan.

Ovo je samo dokaz da sa takvim strankama nije moguć kompromis, jer otvoreno poručuju misli šta hoćeš, mi ćemo svoje provesti milom ili silom. A kad odlučiš da ne učestvuješ u tom kolu sjete se domoljublja i tobožnje brige za opstojsnost države i upitnosti da li si uopće za državu. E pa dosta je i kako uvaženi predsjednik Komšić reče "ti budi patriota, a ja cu opet u trezor". I doslovno su ušli u terzor federalnog kapitala.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25660 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

MuaDib wrote:kako uvaženi predsjednik Komšić reče "ti budi patriota, a ja cu opet u trezor"
Je li ga pri tome "pucnO" po prstima :?: :oops:
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#25661 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

Haman wrote:Ne treba zaboraviti onu izreku. "Sto gore za BiH to bolje za Rep. Srpsku" a ja bih dodao i za HDZ BiH. Komsic svojom principielnoscu nagono vodu na tu stranu. Principijelan moze biti svako, ali politika trazi kompromise. Sposobnost politicara ogleda se su spremnosti za kompromis ali tako da dobijes sto vise od onoga sto zelis.Naravno, niakd neces dobiti sve. Ponekad se pitam da li je Komsicu stalo do BiH?
Da. Ovo me podsjeca na ono kad nas je u aprilu 2006. Haris principijelno odbranio od aprilskog paketa reformi.
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#25662 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Haman »

Ko sta radi i koliko radi za interes BiH mi ne znamo. I slijepac vidi da nema nekog rada za dobro BiH i njenih gradjana. Ko je krivac tesko je znati, sta su cije namjere isto tako, ali ne mozes u politici kopirati Dodika " ovako kako ja ocu ili nikako". Sta ko hoce mi ne znamo, mi znamo ono sto nam novine prezentiraju.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25663 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

Haman wrote:Ko sta radi i koliko radi za interes BiH mi ne znamo. I slijepac vidi da nema nekog rada za dobro BiH i njenih gradjana. Ko je krivac tesko je znati, sta su cije namjere isto tako, ali ne mozes u politici kopirati Dodika " ovako kako ja ocu ili nikako". Sta ko hoce mi ne znamo, mi znamo ono sto nam novine prezentiraju.
misliš na čovića? :izet:
Haman
Posts: 922
Joined: 03/04/2014 18:27

#25664 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Haman »

MIslim na Covica, Dodika i Komsica. Neko od njih uvijek kvari moguci dogovor. :izet:
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25665 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

Haman wrote:MIslim na Covica, Dodika i Komsica. Neko od njih uvijek kvari moguci dogovor. :izet:
dok je, sa druge strane, bakir spreman za svaki mogući dogovor. osim da fahraonu ustupi behateleKom. :D
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25667 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Innovation wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/suljagic ... /150626026

Demagogija i populizam :oops:
Ma 100%. Nema šta drugo bit. :-)
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25668 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

lerdi wrote:Ma 100%. Nema šta drugo bit. :-)
Suljagić: Policija traži 16 borbenih oklopnih vozila za obračun s narodom
:-)
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25669 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Innovation wrote:
lerdi wrote:Ma 100%. Nema šta drugo bit. :-)
Suljagić: Policija traži 16 borbenih oklopnih vozila za obračun s narodom
:-)
MMF zavrnuo pipu, penzije se sve teže isplačuju, ostale naknade još određeno vrijeme i kapak, plate isto tako. Sve u svemu mogao bi februar ranije ove godine doći pa nije zgoreg da se naoružaju na vrijeme. ;)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25670 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
palermo wrote:
pumica wrote: Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom ne donosi nista dobro ... opstrukcija je pozeljna.
:shock: jebem li ga......

Iako stvarno nemam običaj pitati, al ovaj put moram, jel ti živiš u BiH, ako jesi znaš li uopšte šta donosi opstrukcija
Svaka opstrukcija nastavka pljačke u izvedbi uigranog dvojca je itekako potrebna i poželjna.
Palermo je u pravu. Ove ''opstrukcije'' već više nemaju veze s mozgom, a ni s opstrukcijama. Svejedno je krade li nas i ''opstruira'' Bajrović ili to radi Novalić, ista stoka.
Vrijeme je da DF najzad sasvim izađe iz vlasti ili da se pokrije ušima i vrati za sto.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25671 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Pa izasli su, Bake samo nema rezervu. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25672 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Pa nisu izašli, madner, nemoj da se foliramo. Samo su zakočili sve i to svi vide.
Bojim se da postižu kontraefekat, pa narod koji je uvidio da su i diletanti i lopovi, sad već polako prebacuje na njih krivicu i za sve zastoje i probleme u Federaciji, i gdje jesu i gdje nisu krivi.

Bake nema rezervu samo zahvaljujući Fahrinom čvrstom stavu o neulasku u vlast, ne zahvaljujući DF-oj pameti ili prinicipijelnosti. Narod i to vidi. Svaki novi dan ove političke more donosi nove poene Fahri, a DF zakucava na dno dna. Sasvim zasluženo.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25673 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

E čuj nisu izašli a ljudi podnijeli ostavke. To što HDZ i SDA sada ne znaju gdje gone nije problem DF-a jer oni su ostavkama završili sa Vladom FBIH. Šta bi to kao trebali uraditi pored ovoga? Možda da idu Čavari na noge i da ga mole da im potpiše ostavke?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25674 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ne budi neozbiljna, ne mogu sami sebe smjeniti. Ako deblokiraju, to jeste dolaze na sjednice, povlace svoje ostavke. Sto bi najvise odgovaralo Baketu, jer onda bi dobio odluku koju je zelio i imao opet vladu.

Moze narod misliti sta hoce, DF je trenutno izasao iz vlasti a zastoj je do cinjenice da ne postoji vecina koja bi izabrala nove ministre.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#25675 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:
Svaka opstrukcija nastavka pljačke u izvedbi uigranog dvojca je itekako potrebna i poželjna.
Palermo je u pravu. Ove ''opstrukcije'' već više nemaju veze s mozgom, a ni s opstrukcijama. Svejedno je krade li nas i ''opstruira'' Bajrović ili to radi Novalić, ista stoka.
Vrijeme je da DF najzad sasvim izađe iz vlasti ili da se pokrije ušima i vrati za sto.
Polazna tacka nam nije ista.
Ti vjerujes da je SBB pozeljan u vlasti a ja vjerujem da nema vece nesrece koja bi nas mogla zadesiti od ulaska SBBa u vlast. Postojeci kriminalci u vlasti pojacani kriminalcem Fahrom mogu samo dokrajciti ovu drzavu.

Dakle, podrzavam DF u svakoj mogucoj opstrukciji jer ne postoji bilo kakva koalicija koja bi napravila bilo sta dobro ako bi ih se pustilo da rade bez ometanja.
Npr., kombinacija HDZ-SBB-DF-... je takodjer katastrofalna jer spoj Fahre i Covica je cisti kriminal na vrhuncu.
Post Reply