Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25626 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

ultima_palabra wrote:Ja sam mislio da pričamo o vanjskoj politici, koja je ingerencija Predsjedništva. Državni praznici su domen legislative odnosno Parlamenta.
:lol:
Ti nikako da upratis logiku. Sve je to Bakir, kontas?! Ta neka imena i prezimena po parlamentima, skupstinama, vijecima ministara, vladama, komisijama, sve je to ooon. :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10260
Joined: 12/10/2014 01:12

#25627 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

ultima_palabra wrote:Ja sam mislio da pričamo o vanjskoj politici, koja je ingerencija Predsjedništva. Državni praznici su domen legislative odnosno Parlamenta.
Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović je još 2013. godine podnio apelaciju Ustavnom sudu gdje osporava Dan RS-a jer, kako je rekao, nije u skladu sa Ustavom BiH. Što se tiče jedinstvenog stava u vanjskoj politici prije će Srbija priznati Kosovo nego BiH.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25628 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

@ultima, jesil sad upratio? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59306
Joined: 15/12/2008 16:53

#25629 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

skupljac_zeljeza wrote:
ultima_palabra wrote:Ja sam mislio da pričamo o vanjskoj politici, koja je ingerencija Predsjedništva. Državni praznici su domen legislative odnosno Parlamenta.
Član Predsjedništva BiH Bakir Izetbegović je još 2013. godine podnio apelaciju Ustavnom sudu gdje osporava Dan RS-a jer, kako je rekao, nije u skladu sa Ustavom BiH. Što se tiče jedinstvenog stava u vanjskoj politici prije će Srbija priznati Kosovo nego BiH.
Opet ne kontam kakve to ima veze... samo pokušavam reći da je glupo što neko ko je deklarativno za BiH, sere po njenim institucijama iz vlastitih ideoloških ubjeđenja. Od ovih iz manjeg entiteta očekuješ da to rade kad god mogu.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#25630 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by artime »

biske wrote: Ti nikako da upratis logiku. Sve je to Bakir, kontas?! Ta neka imena i prezimena po parlamentima, skupstinama, vijecima ministara, vladama, komisijama, sve je to ooon. :D
Ovo ko iz filmova :lol: kada se ispostavi ko je ubica :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25631 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

artime wrote:
biske wrote: Ti nikako da upratis logiku. Sve je to Bakir, kontas?! Ta neka imena i prezimena po parlamentima, skupstinama, vijecima ministara, vladama, komisijama, sve je to ooon. :D
Ovo ko iz filmova :lol: kada se ispostavi ko je ubica :D
------
seln wrote:
dustaban wrote: Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni?
Govori... da si trol.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25632 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Sisonja se sastaje sa Merkelicom, sto znaci da za demokratski svijet Sisi = legalan presjednik Egipta.

No Bake zvaci uvlakac podrzava sve propale Erdoganove avanture.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#25633 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Glavni uzrok problema u BiH nisu etničke razlike nego borba za kontrolu nad nekoliko državnih preduzeća. Koalicija je pukla jer je SDA tražila da mi iz DF-a kršimo zakon i namještamo konkurse da bi postavili one koje stranački lideri žele vidjeti na ključnim mjestima
Reuf sve reko
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#25634 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Orange Revolution wrote:HM 2011
Evo da ti odgovrim,jel ovo predsjednik ili šta već,šta nam slika dokazuje,kome je on predsjednik a kome predstavnik,meni nije niti će biti a tebi ako jeste vodi ga kući.

[img][IMG]http://i.imgur.com/3ElWIHr.jpg[/img][/img]
http://www.jutarnji.hr/mahao-s-cetiri-p ... a/1162230/
http://www.kurir.rs/skandal-zbog-4-prst ... ak-1216149
http://www.avaz.ba/clanak/151120/optuzb ... karadavija
http://bosniapress.net/egipat-urucio-pr ... nak-rabia/

Nije mu ovo babovina.
Nece kuci. Eno ga sjedi u predsjednistvu. Izabran na demokratskim i slobodnim izborima za bosnjackog clana predsjednistva, bosnjackim glasovima. Dakle ukoliko ti se ne svidja mozes jedino ti da se zatvoris medju cetiri zida kako bi se izolovao od okoline koju ocito prezires.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25635 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Opetja033 wrote:
Orange Revolution wrote:HM 2011
Evo da ti odgovrim,jel ovo predsjednik ili šta već,šta nam slika dokazuje,kome je on predsjednik a kome predstavnik,meni nije niti će biti a tebi ako jeste vodi ga kući.

[img][IMG]http://i.imgur.com/3ElWIHr.jpg[/img][/img]
http://www.jutarnji.hr/mahao-s-cetiri-p ... a/1162230/
http://www.kurir.rs/skandal-zbog-4-prst ... ak-1216149
http://www.avaz.ba/clanak/151120/optuzb ... karadavija
http://bosniapress.net/egipat-urucio-pr ... nak-rabia/

Nije mu ovo babovina.
Nece kuci. Eno ga sjedi u predsjednistvu. Izabran na demokratskim i slobodnim izborima za bosnjackog clana predsjednistva, bosnjackim glasovima. Dakle ukoliko ti se ne svidja mozes jedino ti da se zatvoris medju cetiri zida kako bi se izolovao od okoline koju ocito prezires.
Da li se ovdje radi o susretu na drzavnom nivou ili susretu predstavnika dvije stranke, cijeli dogadjaj/susret mi je promakao.
User avatar
Teniser
Posts: 205
Joined: 30/10/2014 12:41

#25636 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Teniser »

privremeni wrote:
Opetja033 wrote:
Orange Revolution wrote:HM 2011
Evo da ti odgovrim,jel ovo predsjednik ili šta već,šta nam slika dokazuje,kome je on predsjednik a kome predstavnik,meni nije niti će biti a tebi ako jeste vodi ga kući.

[img][IMG]http://i.imgur.com/3ElWIHr.jpg[/img][/img]
http://www.jutarnji.hr/mahao-s-cetiri-p ... a/1162230/
http://www.kurir.rs/skandal-zbog-4-prst ... ak-1216149
http://www.avaz.ba/clanak/151120/optuzb ... karadavija
http://bosniapress.net/egipat-urucio-pr ... nak-rabia/

Nije mu ovo babovina.
Nece kuci. Eno ga sjedi u predsjednistvu. Izabran na demokratskim i slobodnim izborima za bosnjackog clana predsjednistva, bosnjackim glasovima. Dakle ukoliko ti se ne svidja mozes jedino ti da se zatvoris medju cetiri zida kako bi se izolovao od okoline koju ocito prezires.
Da li se ovdje radi o susretu na drzavnom nivou ili susretu predstavnika dvije stranke, cijeli dogadjaj/susret mi je promakao.
Bolje hajmo na poljine,raspaliti rošitlj ili ako nema mesa,ćorbe da kusamo zlatnim kašikama može piva u Al Shidiju ili BBI.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25637 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Privremeni,ovako demokratski, jel tako izabran.
Možda ću ja u četri zida ali svoja pošteno zarađena,gdje će Bake u koja četri zida,Zenica,Tuzla,Orašje,Mostar ili prevremeno s jaranom Zikom.
Image
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#25638 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

Orange Revolution wrote:Privremeni,ovako demokratski, jel tako izabran.
Možda ću ja u četri zida ali svoja pošteno zarađena,gdje će Bake u koja četri zida,Zenica,Tuzla,Orašje,Mostar ili prevremeno s jaranom Zikom.
Image
Mozemo nastaviti kada se malo saberes i razdvojis svoje mokre snove od realnosti.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#25639 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

E, da nisam vidjela svojim očima 7.F, Šemsu kako hrabro bježi u rodni Tešanj i kroz gomilu zakrčenih auta prolazi pod zaštitom, poslije šalje "kurire" da mu izvlače još 2 auta iz garaže, možda bih mu nešto i povjerovala. Ovako, kad ja više vjerujem SDA-u, onda moš mislit koliko mi kredibiliteta ulijeva Šemso promotor zemljačkih linija, tendera, štela i ostalog.
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25640 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Opetja033 wrote:
Orange Revolution wrote:Privremeni,ovako demokratski, jel tako izabran.
Možda ću ja u četri zida ali svoja pošteno zarađena,gdje će Bake u koja četri zida,Zenica,Tuzla,Orašje,Mostar ili prevremeno s jaranom Zikom.
Image
Mozemo nastaviti kada se malo saberes i razdvojis svoje mokre snove od realnosti.
Nikakav problem,saćekaću da ti promjeniš pelene i nastavljamo.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25641 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Orange Revolution wrote:
Opetja033 wrote:
Orange Revolution wrote:Privremeni,ovako demokratski, jel tako izabran.
Možda ću ja u četri zida ali svoja pošteno zarađena,gdje će Bake u koja četri zida,Zenica,Tuzla,Orašje,Mostar ili prevremeno s jaranom Zikom.
Image
Mozemo nastaviti kada se malo saberes i razdvojis svoje mokre snove od realnosti.
Nikakav problem,saćekaću da ti promjeniš pelene i nastavljamo.
Samo da vas podsjetim, tema je DF-ZK.
No, kad ste vec ovdje zapeli, samo me interesovalo o kakvoj vrsti susreta se radilo, premda pretpostavljam o stranackoj. Ono sto me daleko vise interesuje je dali su i sta su uopce odgovorili zvanicnici BiH na prosvjed egipadske vlade.
A sto se tice tih nekih simbola/prstiju , nije vrijedno pomena @Orange, samo pogledaj ko su lica osudjivana kao mladomuslimani na ovim prostorima. Kad Bakir nije u stanju izgraditi nikakvu vlastitu politicku kredibilnost, onda mu ne ostaje nista drugo nego da se negdje "prikaci". I sam je izjavio da je sa 30 dosao tobe, znaci jos mlad,zelen i perspektivan... :zzzz: i da, sto je rekao tvoj oponent, legitiman predstavnik bosnjackog naroda, a narod i vlast su ti u pet deka, dakle..... :-) :oops:
User avatar
Orange Revolution
Posts: 213
Joined: 04/08/2013 14:00

#25642 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Orange Revolution »

Privremeni.
Upotpunosti se slažem s tobom,sve se zna ko i kako je osuđivan i kome je pripadao u to vrijeme(fašisti) danas se kunu u antifašizam i sl naravno onako deklarativno,politčku kredibilnost taj navodni ima samo kod ovih koje ti nazivaš mojim oponentima,slažem se,jedino bih dodao da su to oponenti svima koji nisu ograničeni i razmišljaju na način da ustvari podržavaju te koji su suđeni,presuđivani i slikani u uniformama SS_a.Dozvati se tobe u 30. je fascinantno,legitimno izabran,smješno i žalosno,kao da već 25god mi nevidimo kako je to legitimno.Neznam za DF-ZK ali čujem na pvt da se ovaj legitimni sageo predsjedniku Jerlagiću nebi li ga privolio da da ruke na prodaju,tvrdim ponovo da je ovdje početak kraja dominacije zelenila bez obzira na sve manjkavosti izbornog zakona i dejtonskog ustava.
Kakao vidiš iz nicka,pripadam onim koji podržavaju Komšićev stav bez obzira na sve plaćenike koji ovdje pišu protiv,jednostavno ga podržavam u opciji sve po zakonu.
Mursi ili Erdogan pitanje je sad.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#25643 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

JoseMujica wrote:
Glavni uzrok problema u BiH nisu etničke razlike nego borba za kontrolu nad nekoliko državnih preduzeća. Koalicija je pukla jer je SDA tražila da mi iz DF-a kršimo zakon i namještamo konkurse da bi postavili one koje stranački lideri žele vidjeti na ključnim mjestima
Reuf sve reko
I mogli su reci "ne" i nastaviti raditi svoj posao. Pa, ne moze Reufa niko prisiliti da namjesta konkurse, a ako vidi da drugi namjestaju, kao ministar to moze objaviti u medijima sa imenom i prezimenom ko je kome sta namjestio.
Dakle, i dalje mi nema logike da, kao rezultat ovoga gore, on da otkaz na ministarsku poziciju, osim ako ne zeli da se bori za ono za sta je dobio glasove.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25644 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Pa ne bi ga niko prisilio, samo bi ga preglasali.

Hoces li ti biti formalni direktor u jednoj firmi, ako te uhvate snosis odgovornost, ali ako ne imas 400 KM mjesecno? :D
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#25645 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

madner wrote:Pa ne bi ga niko prisilio, samo bi ga preglasali.

Hoces li ti biti formalni direktor u jednoj firmi, ako te uhvate snosis odgovornost, ali ako ne imas 400 KM mjesecno? :D
Nisam vidjela odgovornsot direktora. NIsam vidjela smjene usljed slabog poslovanja. Viđala sam samo u ovim javnim preduzećima i ustanovama da sve ode u 3pm, da se blokiraju računi, i opet da nitko se ne pita, pa ni vlasnik kapitala, Kanton u konkretnom slučaju. Onda oni počnu da prevaljuju odgovornost sa jednog na drugog, sa jedne na drugu garnituru te godine, te godine itd. Dakle, nema odgovornosti dikrktora ni upravnog ni nadzornog. Kako ih postavlja stranka, tako im stranka usvoji 1x godišnje izvješće o radu i to je to. Ako imaju monopol tipa vodovoda i opstaju, ako nemaju tipa butmira, propadaju ili veterinarske stanice. Da valjda iti jedan od njih, odnosno da je iz privrede, a ne stranke, ravnopravno bi se nosio sa konkurencijom, kako veterinarska stanica, tako i poljoprivredno dobro.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#25646 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

madner wrote:Pa ne bi ga niko prisilio, samo bi ga preglasali.

Hoces li ti biti formalni direktor u jednoj firmi, ako te uhvate snosis odgovornost, ali ako ne imas 400 KM mjesecno? :D
I onda das izjavu za medije: "taj i taj je namjestio konkurs da se zaposli taj i taj." Nije sve u direktorima javnih preduzeca. Kao ministar imas puno drugih ovlasti i mogucnosti. Treba neko raditi na usvajanju EU regulacija i legislativi za pridruzivanje EU. Posla ima preko glave i cak kad ne bi postavio ni jednog direktora (a kao clan koalicije to bi bilo vise u stilu ti jednog, ja jednog).

Ovako ce HDZ i SDA moci uraditi upravo ono protiv cega se DF deklarativno borio i zbog cega smo glasali za njih - da to zaustave. Kazem deklarativno, jer su protiv toga na rijecima, a svojim djelima su upravo to omogucili.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#25647 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

DrugaGimnazija wrote:
madner wrote:Pa ne bi ga niko prisilio, samo bi ga preglasali.

Hoces li ti biti formalni direktor u jednoj firmi, ako te uhvate snosis odgovornost, ali ako ne imas 400 KM mjesecno? :D
I onda das izjavu za medije: "taj i taj je namjestio konkurs da se zaposli taj i taj." Nije sve u direktorima javnih preduzeca. Kao ministar imas puno drugih ovlasti i mogucnosti. Treba neko raditi na usvajanju EU regulacija i legislativi za pridruzivanje EU. Posla ima preko glave i cak kad ne bi postavio ni jednog direktora (a kao clan koalicije to bi bilo vise u stilu ti jednog, ja jednog).

Ovako ce HDZ i SDA moci uraditi upravo ono protiv cega se DF deklarativno borio i zbog cega smo glasali za njih - da to zaustave. Kazem deklarativno, jer su protiv toga na rijecima, a svojim djelima su upravo to omogucili.
DF to ne bi mogao zaustaviti.
Sa spornom Uredbom postalo je nebitno da li je DF u vlasti, sa aspekta zaposljavanja podobnih ... svezali su im ruke.

Da je umjesto DFa u vlast usao SBB ne bi bilo ovakvih problema. Fahro bi se savrseno uklopio u zaposljavanje podobnih.

Dakle, sa aspekta rusenja SDA (sto je bitno ovima kojima je to prioritet svih priorireta) upravo je najvazniju ulogu odigrao DF iako im to nije bila namjera (da je SBB umjesto DFa, ovo se nikad ne bi desilo) ... Bakir se sam zakopao jer nije ovo ocekivao od DFa.

Ono sto je odlicno jeste cinjenica da je Dunovic zamjenik Predsjednika Federacije. Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom ne donosi nista dobro ... opstrukcija je pozeljna.
Not404found
Posts: 64
Joined: 10/06/2015 08:47

#25648 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Not404found »

Sabina Komšić, majka Lane, supruga je predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Željka Komšića. Danas je u potpunosti posvećena ulozi majke. Prema ranijim izjavama za medije, Sabina Komšić je supruga Željka upoznala 28. avgusta ratne 1992. godine u Sarajevu, a vjenčali su se na isti dan 1996. godine. Nekadašnja je studentica Građevinskog fakulteta u Sarajevu, koji, međutim, zbog ratnih okolnosti nije završila.
..vjerovatno od brige za svog vjerenika druge vjere pomutio joj se razum u tim ratnim godinama, ...ali uz "Hej Slaveni i zaostali" vjencala se 1996 i uz Titovu sliku iznad bracnog kreveta svog Zeljkeca naucila da u buducnosti postoji samo



..nisu ni slutili da ce doci vrijeme da ce njen ljiljan postati centrom sprdnje a SDA opstati i OSTATI nesto nezaobilazno u ovoj drzavi!
palermo
Posts: 25338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25649 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

pumica wrote: Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom ne donosi nista dobro ... opstrukcija je pozeljna.
:shock: jebem li ga......

Iako stvarno nemam običaj pitati, al ovaj put moram, jel ti živiš u BiH, ako jesi znaš li uopšte šta donosi opstrukcija
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25650 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

palermo wrote:
pumica wrote: Funkcionalna Vlada sa HDZom i SDAom ne donosi nista dobro ... opstrukcija je pozeljna.
:shock: jebem li ga......

Iako stvarno nemam običaj pitati, al ovaj put moram, jel ti živiš u BiH, ako jesi znaš li uopšte šta donosi opstrukcija
Svaka opstrukcija nastavka pljačke u izvedbi uigranog dvojca je itekako potrebna i poželjna.
Post Reply