Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
ja ne kontam sebe sto ti se vise obracam, ali posto u tebi vidim predstavnika ovih gradjanskih utopista evo jas par rjeci tebi i vama.
Dakle preci cu i ovaj put preko svih uvreda, jer je vama ocito najlakse da neugodnog sagovornika diskvalifikujete etiketiranjem cetnistva i ustastva. Da sam musliman vjerovatno bi me nazvali isilovcem!
Ali ja cu i dalje tretirati ovaj forum kao mjesto objektivnog brainstorminga a ne podilazenja ili odradjivanja politicke propagande. Mnogo je forumasa upravo u toj funkciji.
Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni? Ja ne osjecam nikakvu potrebu da baljezgam o Naseru Oricu, o Siriji itd... ali yebiga osjecam nekakvu potrebu da se nagovorim DF-u i DF-ovcima jer su zaista dojeli gowno koje je SDP poceo jesti. Ubili su potpuno gradjansku opciju i to je meni neoprostivo.
Dakle da naglasim jos jedanput, uzalud je traziti krivicu u nespornim negativcima izvana, problem treba trazitu u sebi. A SDP i sada DF uporno ponavljaju istu gresku - kurche se sa svojih 20% procenata i nastoje da od toga naprave vecinu. Ne moze to tako. Sa 20% se moze jedino napraviti jedan izolovan model / eksperiment, koji, ako uspije, moze tek tad privuci ostale glasace. SDP i DF (stalno ih pisem zajedno jer tako ocito treba!) uporno pokusavaju da slome nacionaliste, sto za posljedicu ima samo njihovo jacanje. Ono sto je SDP napravio ostace zapamceno kao najjaca armatura SDA i HDZ, kao sto onomad Haris podigao Dodika!
A zasto to tako mora biti? Ima li iko ovdje imalo pameti da kaze - OK vi ste jaci, eto vam i Aluminij i Telekom, jeste lopovi ali narod je glasao za vas tako da imate mandat da i dalje kradete. Ali dajte nama makar jednu drzavnu kompaniju, mi cemo tu postaviti direktora po konkursu, okupicemo tu strucnjake iskljucivo po sposobnosti i pokazati vam kako treba upravljati drzavnom imovinom.
JOK, to se ne desava vec dobismo ovaj Reufov cirkus. Hoce da mu se nacionalisti pokore i kazu - Reufe care predajemo se, mi smo shupci ti si bog, evo ti Aliminij, Elektroprivreda i Dita, vrati nam Bluma, Bijedica i Tita!
Inace moram primjetiti ovu mrtvu trku izmedju HM i dustabana za najgluplji post godine, mada je stil razlicit, tesko mi se odluciti ko vise siluje zdrav razum.
Opetja033 wrote:A da se mi kladimo da ce na kraju ovih tragikomicnih trzavica DF nazad u koaliciju? Tj da nece ni izaci iz nje i da njihovi ministri nece otici.
Sve je moguce, da se kladimo da bi to bio najgluplji potez DFa?
Opetja033 wrote:A da se mi kladimo da ce na kraju ovih tragikomicnih trzavica DF nazad u koaliciju? Tj da nece ni izaci iz nje i da njihovi ministri nece otici.
Sve je moguce, da se kladimo da bi to bio najgluplji potez DFa?
Nema potrebe, slazem se.
Fakat sam mislio da su malo politicki ozbiljniji ali tako ti je to kada predsjednik stranke izgubi kontrolu nad desavanjima u istoj i prepusti kormilo jednom grlatom idiotu i jednom NVO parazitu/ublehi.
madner wrote:
Kralju i sahu umobolne logike, to je bio upravo dil koji je HDZ i SDA prekrsio.
Jedina umobolna logika je ona koja je navela DF da uđe u ''dil'' s SDA i HDZ, i to svjedeno da li su bili motivirani uvlačenjem u halku i uvođenjem Shella ili uvjerenjem da se SDA i HDZ mogu prometnuti od dželata u anđele.
Svako ko ulazi u ''dil'' s SDA i HDZ zaslužuje propast, što im se i dešava i što je bilo vrlo lako predvidjeti.
I, izađoše li konačno iz vlasti ili su još u limbu?
dustaban wrote:Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni? Ja ne osjecam nikakvu potrebu da baljezgam o Naseru Oricu, o Siriji itd... ali yebiga osjecam nekakvu potrebu da se nagovorim DF-u i DF-ovcima jer su zaista dojeli gowno koje je SDP poceo jesti. Ubili su potpuno gradjansku opciju i to je meni neoprostivo.
Lajk za ovaj pasos. Sa zadnjim rečenicama se ne slažem, ali nije tema. Kao da sam predosjećala nešto oko DF-a na dan izbora, zato sam "podijelila" glasove na 3 razine vlasti, pa su moj dobili samo za državni nivo. I radi te trećine se sad kajem.
skupljac_zeljeza wrote:
Pisao sam sa @dustabanom na drugim temama i jedan je među posljednjima koji se može svrtstati u desnicu na ovom forumu. Možete provjeriti iz njegovih starijih upisa.
Na osnovu nekih njegovih upisa bih ga komotno mogao strpati pod trolove sa herceg srpske.
Krivicu za to u dobroj mjeri snose i lijeve stranke jer im je nekakav princip da ne možeš biti socijaldemokrata dok nisi neokomunista ili jugonostalgičar.
Ovo stvarno ne zasluzuje komentar.
Ljute se kako se mogao večeras u Tuzli dozvoliti iftar na otvorenom?!?!
Aha... vjerovatno je zato Jasmin Imamovic bio prisutan.
Nije meni problem ovdje na forumu s tobom ubjeđivati se godinama, ali kako ću u sredinama u kojima se krećem i srećem na desetine osoba koje su na funkciji zahvaljujući stranci i partiji. Ne možeš ih ubijediti da ideološka obojenost stranke prije svega šteti stranci. Odvraća na hiljade onih koji bi ih možda birali da nije toga. Kako objasniti činjenicu da samo jedan vijećnik dobije više glasova nego i kandidat za načelnika zajedno sa svim ostalim vijećnicima iz jedne partije? SDA i nema nekakve posebne predizborne kampanje, a dobije glasove zahvaljujući budalijesanju lijeve opcije.
Ako si gledao juče Dinu Mustafića na OBN-u mogao si čuti kako reče da su sve stranke lijeve opcije osim NS-a nasljednice nečega i to još vuku što im je balast. SDP naslijedio komuniste, DF proizašao iz SDP-a , SDU malo ostaci Markovićevih reformista, a malo SDP itd.
dustaban wrote:
Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni?
ja ne kontam sebe sto ti se vise obracam, ali posto u tebi vidim predstavnika ovih gradjanskih utopista evo jas par rjeci tebi i vama.
Dakle preci cu i ovaj put preko svih uvreda, jer je vama ocito najlakse da neugodnog sagovornika diskvalifikujete etiketiranjem cetnistva i ustastva. Da sam musliman vjerovatno bi me nazvali isilovcem!
Ali ja cu i dalje tretirati ovaj forum kao mjesto objektivnog brainstorminga a ne podilazenja ili odradjivanja politicke propagande. Mnogo je forumasa upravo u toj funkciji.
Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni? Ja ne osjecam nikakvu potrebu da baljezgam o Naseru Oricu, o Siriji itd... ali yebiga osjecam nekakvu potrebu da se nagovorim DF-u i DF-ovcima jer su zaista dojeli gowno koje je SDP poceo jesti. Ubili su potpuno gradjansku opciju i to je meni neoprostivo.
Dakle da naglasim jos jedanput, uzalud je traziti krivicu u nespornim negativcima izvana, problem treba trazitu u sebi. A SDP i sada DF uporno ponavljaju istu gresku - kurche se sa svojih 20% procenata i nastoje da od toga naprave vecinu. Ne moze to tako. Sa 20% se moze jedino napraviti jedan izolovan model / eksperiment, koji, ako uspije, moze tek tad privuci ostale glasace. SDP i DF (stalno ih pisem zajedno jer tako ocito treba!) uporno pokusavaju da slome nacionaliste, sto za posljedicu ima samo njihovo jacanje. Ono sto je SDP napravio ostace zapamceno kao najjaca armatura SDA i HDZ, kao sto onomad Haris podigao Dodika!
A zasto to tako mora biti? Ima li iko ovdje imalo pameti da kaze - OK vi ste jaci, eto vam i Aluminij i Telekom, jeste lopovi ali narod je glasao za vas tako da imate mandat da i dalje kradete. Ali dajte nama makar jednu drzavnu kompaniju, mi cemo tu postaviti direktora po konkursu, okupicemo tu strucnjake iskljucivo po sposobnosti i pokazati vam kako treba upravljati drzavnom imovinom.
JOK, to se ne desava vec dobismo ovaj Reufov cirkus. Hoce da mu se nacionalisti pokore i kazu - Reufe care predajemo se, mi smo shupci ti si bog, evo ti Aliminij, Elektroprivreda i Dita, vrati nam Bluma, Bijedica i Tita!
madner wrote:Naravno, zato je Komsic imao vise glasova od Bakira. Ljudi mu zamjerili sto je Titinu sliku drzao u kancelariji.
Postoji jedan dio koji stvarno ima averziju prema tom svjetlom djelu proslosti SRBiH, no taj dio svakako nije ciljna populacija.
Komšić je totalno druga priča. Zlatni ljiljan, a onda prilika da se potisnu Hrvati iz Hercegovine. Zbog Tita je dobio iz ovih 17% u kojima si ti, seln i moj komšija koji bi da kreči ono iz Jugoslavije.