Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25576 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

dustaban wrote:Selne, Selne...

ja ne kontam sebe sto ti se vise obracam, ali posto u tebi vidim predstavnika ovih gradjanskih utopista evo jas par rjeci tebi i vama.

Dakle preci cu i ovaj put preko svih uvreda, jer je vama ocito najlakse da neugodnog sagovornika diskvalifikujete etiketiranjem cetnistva i ustastva. Da sam musliman vjerovatno bi me nazvali isilovcem!
Ali ja cu i dalje tretirati ovaj forum kao mjesto objektivnog brainstorminga a ne podilazenja ili odradjivanja politicke propagande. Mnogo je forumasa upravo u toj funkciji.

Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni? Ja ne osjecam nikakvu potrebu da baljezgam o Naseru Oricu, o Siriji itd... ali yebiga osjecam nekakvu potrebu da se nagovorim DF-u i DF-ovcima jer su zaista dojeli gowno koje je SDP poceo jesti. Ubili su potpuno gradjansku opciju i to je meni neoprostivo.

Dakle da naglasim jos jedanput, uzalud je traziti krivicu u nespornim negativcima izvana, problem treba trazitu u sebi. A SDP i sada DF uporno ponavljaju istu gresku - kurche se sa svojih 20% procenata i nastoje da od toga naprave vecinu. Ne moze to tako. Sa 20% se moze jedino napraviti jedan izolovan model / eksperiment, koji, ako uspije, moze tek tad privuci ostale glasace. SDP i DF (stalno ih pisem zajedno jer tako ocito treba!) uporno pokusavaju da slome nacionaliste, sto za posljedicu ima samo njihovo jacanje. Ono sto je SDP napravio ostace zapamceno kao najjaca armatura SDA i HDZ, kao sto onomad Haris podigao Dodika!

A zasto to tako mora biti? Ima li iko ovdje imalo pameti da kaze - OK vi ste jaci, eto vam i Aluminij i Telekom, jeste lopovi ali narod je glasao za vas tako da imate mandat da i dalje kradete. Ali dajte nama makar jednu drzavnu kompaniju, mi cemo tu postaviti direktora po konkursu, okupicemo tu strucnjake iskljucivo po sposobnosti i pokazati vam kako treba upravljati drzavnom imovinom.
JOK, to se ne desava vec dobismo ovaj Reufov cirkus. Hoce da mu se nacionalisti pokore i kazu - Reufe care predajemo se, mi smo shupci ti si bog, evo ti Aliminij, Elektroprivreda i Dita, vrati nam Bluma, Bijedica i Tita!
reaktiviraj se na temi:
http://forum.klix.ba/oprostaj-od-foruma ... #p11330889
:mrgreen:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59304
Joined: 15/12/2008 16:53

#25577 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

madner wrote:Kralju i sahu umobolne logike, to je bio upravo dil koji je HDZ i SDA prekrsio.
Ovo upravo maloprije kontam :D

Sad će on jedan traktat baciti o građanskom i nacionalnom, a kad treba nešto konkretno i činjenično onda taraba.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25578 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Previse su htjeli, ipak je to Deyton. Trebali su reci da ce im dati glasove a DFa ako se sjete, sjete se. :D
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#25579 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

A da se mi kladimo da ce na kraju ovih tragikomicnih trzavica DF nazad u koaliciju? Tj da nece ni izaci iz nje i da njihovi ministri nece otici. :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25580 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Inace moram primjetiti ovu mrtvu trku izmedju HM i dustabana za najgluplji post godine, mada je stil razlicit, tesko mi se odluciti ko vise siluje zdrav razum.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25581 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Opetja033 wrote:A da se mi kladimo da ce na kraju ovih tragikomicnih trzavica DF nazad u koaliciju? Tj da nece ni izaci iz nje i da njihovi ministri nece otici. :mrgreen:
Sve je moguce, da se kladimo da bi to bio najgluplji potez DFa? :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25582 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

dustaban wrote:
... kao sto onomad Haris podigao Dodika!
:-)
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#25583 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Opetja033 »

madner wrote:
Opetja033 wrote:A da se mi kladimo da ce na kraju ovih tragikomicnih trzavica DF nazad u koaliciju? Tj da nece ni izaci iz nje i da njihovi ministri nece otici. :mrgreen:
Sve je moguce, da se kladimo da bi to bio najgluplji potez DFa? :D
Nema potrebe, slazem se. :mrgreen:

Fakat sam mislio da su malo politicki ozbiljniji ali tako ti je to kada predsjednik stranke izgubi kontrolu nad desavanjima u istoj i prepusti kormilo jednom grlatom idiotu i jednom NVO parazitu/ublehi.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25584 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

madner wrote: Kralju i sahu umobolne logike, to je bio upravo dil koji je HDZ i SDA prekrsio.
Jedina umobolna logika je ona koja je navela DF da uđe u ''dil'' s SDA i HDZ, i to svjedeno da li su bili motivirani uvlačenjem u halku i uvođenjem Shella ili uvjerenjem da se SDA i HDZ mogu prometnuti od dželata u anđele.
Svako ko ulazi u ''dil'' s SDA i HDZ zaslužuje propast, što im se i dešava i što je bilo vrlo lako predvidjeti.

I, izađoše li konačno iz vlasti ili su još u limbu? :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25585 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ako necija tetka nije zapravo amidza, izasli su. No nikad se ne zna kod ovih sapunica. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25586 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Čujem da je Fahro još jednom odbio SDA, tako da je DF-u prostor za ucjene i glumatanje sad opet otvoren, nažalost ...
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#25587 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

političari kraj kojih fahro ispada principijelan. bog nas vidio.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#25588 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by KatarinaKosaca »

dustaban wrote:Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni? Ja ne osjecam nikakvu potrebu da baljezgam o Naseru Oricu, o Siriji itd... ali yebiga osjecam nekakvu potrebu da se nagovorim DF-u i DF-ovcima jer su zaista dojeli gowno koje je SDP poceo jesti. Ubili su potpuno gradjansku opciju i to je meni neoprostivo.
:thumbup:


Lajk za ovaj pasos. Sa zadnjim rečenicama se ne slažem, ali nije tema. Kao da sam predosjećala nešto oko DF-a na dan izbora, zato sam "podijelila" glasove na 3 razine vlasti, pa su moj dobili samo za državni nivo. I radi te trećine se sad kajem.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#25589 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

seln wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
Pisao sam sa @dustabanom na drugim temama i jedan je među posljednjima koji se može svrtstati u desnicu na ovom forumu. Možete provjeriti iz njegovih starijih upisa.
Na osnovu nekih njegovih upisa bih ga komotno mogao strpati pod trolove sa herceg srpske.
Krivicu za to u dobroj mjeri snose i lijeve stranke jer im je nekakav princip da ne možeš biti socijaldemokrata dok nisi neokomunista ili jugonostalgičar.
Ovo stvarno ne zasluzuje komentar.
Ljute se kako se mogao večeras u Tuzli dozvoliti iftar na otvorenom?!?!
Aha... vjerovatno je zato Jasmin Imamovic bio prisutan.
Nije meni problem ovdje na forumu s tobom ubjeđivati se godinama, ali kako ću u sredinama u kojima se krećem i srećem na desetine osoba koje su na funkciji zahvaljujući stranci i partiji. Ne možeš ih ubijediti da ideološka obojenost stranke prije svega šteti stranci. Odvraća na hiljade onih koji bi ih možda birali da nije toga. Kako objasniti činjenicu da samo jedan vijećnik dobije više glasova nego i kandidat za načelnika zajedno sa svim ostalim vijećnicima iz jedne partije? SDA i nema nekakve posebne predizborne kampanje, a dobije glasove zahvaljujući budalijesanju lijeve opcije.

Ako si gledao juče Dinu Mustafića na OBN-u mogao si čuti kako reče da su sve stranke lijeve opcije osim NS-a nasljednice nečega i to još vuku što im je balast. SDP naslijedio komuniste, DF proizašao iz SDP-a , SDU malo ostaci Markovićevih reformista, a malo SDP itd.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25590 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Jest jest, narod bas ima traumu od komunista i to je veliki hendikep na izborima.
:D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25591 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

dustaban wrote:I da ne duljim i da ne kvarim HM-ovu kvalitetnu analizu...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nos dvo brota, oba rotujemo....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25592 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

dustaban wrote:
Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni?
Govori... da si trol.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25593 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Mister Yes wrote:Građanin seln :lol:

Pa nema većeg nacionaliste na forumu. E svašta :-)
Kad to kaze trostruki sampion americkih foruma, koji po potrebi mijenja spol i naciju, onda je to fakat :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25594 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote:Čujem da je Fahro još jednom odbio SDA, tako da je DF-u prostor za ucjene i glumatanje sad opet otvoren, nažalost ...
Koliko su mu to puta nudili :izet:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25595 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

biske wrote:
dustaban wrote:Selne, Selne...

ja ne kontam sebe sto ti se vise obracam, ali posto u tebi vidim predstavnika ovih gradjanskih utopista evo jas par rjeci tebi i vama.

Dakle preci cu i ovaj put preko svih uvreda, jer je vama ocito najlakse da neugodnog sagovornika diskvalifikujete etiketiranjem cetnistva i ustastva. Da sam musliman vjerovatno bi me nazvali isilovcem!
Ali ja cu i dalje tretirati ovaj forum kao mjesto objektivnog brainstorminga a ne podilazenja ili odradjivanja politicke propagande. Mnogo je forumasa upravo u toj funkciji.

Daklem, ja sam sad aktivan na ovoj temi o DF-u jer je trenutno DF najvece razocarenje gradjanski orijentisanih bosanaca & hercegovaca. Zar ti sama ta cinjenica ne govori dovoljno o meni? Ja ne osjecam nikakvu potrebu da baljezgam o Naseru Oricu, o Siriji itd... ali yebiga osjecam nekakvu potrebu da se nagovorim DF-u i DF-ovcima jer su zaista dojeli gowno koje je SDP poceo jesti. Ubili su potpuno gradjansku opciju i to je meni neoprostivo.

Dakle da naglasim jos jedanput, uzalud je traziti krivicu u nespornim negativcima izvana, problem treba trazitu u sebi. A SDP i sada DF uporno ponavljaju istu gresku - kurche se sa svojih 20% procenata i nastoje da od toga naprave vecinu. Ne moze to tako. Sa 20% se moze jedino napraviti jedan izolovan model / eksperiment, koji, ako uspije, moze tek tad privuci ostale glasace. SDP i DF (stalno ih pisem zajedno jer tako ocito treba!) uporno pokusavaju da slome nacionaliste, sto za posljedicu ima samo njihovo jacanje. Ono sto je SDP napravio ostace zapamceno kao najjaca armatura SDA i HDZ, kao sto onomad Haris podigao Dodika!

A zasto to tako mora biti? Ima li iko ovdje imalo pameti da kaze - OK vi ste jaci, eto vam i Aluminij i Telekom, jeste lopovi ali narod je glasao za vas tako da imate mandat da i dalje kradete. Ali dajte nama makar jednu drzavnu kompaniju, mi cemo tu postaviti direktora po konkursu, okupicemo tu strucnjake iskljucivo po sposobnosti i pokazati vam kako treba upravljati drzavnom imovinom.
JOK, to se ne desava vec dobismo ovaj Reufov cirkus. Hoce da mu se nacionalisti pokore i kazu - Reufe care predajemo se, mi smo shupci ti si bog, evo ti Aliminij, Elektroprivreda i Dita, vrati nam Bluma, Bijedica i Tita!
reaktiviraj se na temi:
http://forum.klix.ba/oprostaj-od-foruma ... #p11330889
:mrgreen:
Fakat, principi su mu jaci neg' u Dragana Cirilice. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25596 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

skupljac_zeljeza wrote:SDA i nema nekakve posebne predizborne kampanje, a dobije glasove zahvaljujući budalijesanju lijeve opcije.
Hvala za objasnjenje... ja sam do sada bio uvjeren da dobiju glasove zahvaljujuci poslovicnoj gluposti naseg naroda.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#25597 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

madner wrote:Jest jest, narod bas ima traumu od komunista i to je veliki hendikep na izborima.
:D
Što u duelu Bakir protiv Bakira pobijedi Bakir koji se nije pojavio ni u jednoj emisiji dok je trajala predizborna. Dovoljno mu bilo ovo.... :mrgreen:

User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25598 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Naravno, zato je Komsic imao vise glasova od Bakira. Ljudi mu zamjerili sto je Titinu sliku drzao u kancelariji.

Postoji jedan dio koji stvarno ima averziju prema tom svjetlom djelu proslosti SRBiH, no taj dio svakako nije ciljna populacija.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#25599 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

madner wrote:Naravno, zato je Komsic imao vise glasova od Bakira. Ljudi mu zamjerili sto je Titinu sliku drzao u kancelariji.

Postoji jedan dio koji stvarno ima averziju prema tom svjetlom djelu proslosti SRBiH, no taj dio svakako nije ciljna populacija.
Komšić je totalno druga priča. Zlatni ljiljan, a onda prilika da se potisnu Hrvati iz Hercegovine. Zbog Tita je dobio iz ovih 17% u kojima si ti, seln i moj komšija koji bi da kreči ono iz Jugoslavije.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25600 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ma naravno, samo zbog toga. Nije to sto se Titina slika jos moze vidjet po raznim kancelarijama.

Kazem ne mozes poklopiti sve baze. Nekome je Pavelic drag, nekome Tito. Ili jedni ili drugi :D
Post Reply