Demokratska fronta Željko Komšić
- ultima_palabra
- Posts: 59307
- Joined: 15/12/2008 16:53
#25526 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To bi značilo jedno milju ljudi na ulicu... ja ga ne vidim ko to smije uraditi. Radije će dati strancu da se s tim bakće.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25527 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mah to za profit telecoma je suplja prica. Treba opravdat privatizaciju pa se povecavaju troskovi rada.Pravi Valter wrote:Dok se ne desi jestemadner wrote:Mislim da ovo nije prognoza.![]()
Pitanje jeste da li je privatizacija pravi put (ne sporim da o tome treba razgovarati). Primjer, prije desetak godina smo navodno mogli prodati telekom za 1,2 milijarde, danas bi iznos bio daleko manji (ne usudjujem se ni prognozirati). Teza je da bi od tadašnje prodaje istog do danas mogli napraviti koridor, što bi uposlilo mnogo firmi, radnika itd te bi se pozitivno ta i takva potrošnja odrazila na privredu... Po tim računicama izgubili smo koridor jer ga nismo na vrijeme prodali. Teza dva, zar neko misli da telekom ne može bolje? Tačnije zar misli da se iz čiste njegove dobiti, postavljanjem adekvatnih kadrova u top menadjment, ne bi mogao izgraditi koridor i onda ti plus ostane telekom kao profitabilan.
Slična naglabanja su danas i za EP.
U stvari se samo radi o onome ispod linije, onome što se ne vidi
No ne treba ti super menadzment da napravis drugu sistematizaciju.
Sasvim sigurno ce bht naci kupca, a cifra ce se kupcu vratiti za manje od 10 godina.
-
Pravi Valter
- Posts: 353
- Joined: 22/12/2011 09:38
- Contact:
#25528 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Hipotetičko je pitanje postavljeno. Ja mislim da telekom itekako može bolje
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83452
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#25529 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Madner odakle ti ovi podaci?
Zanimljiv tekst:
http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/refe ... roprivreda
Zanimljiv tekst:
http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/refe ... roprivreda
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#25530 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tačno tako.madner wrote:Mah to za profit telecoma je suplja prica. Treba opravdat privatizaciju pa se povecavaju troskovi rada.
No ne treba ti super menadzment da napravis drugu sistematizaciju.
ROI stopa glava boli. U kombinaciji sa onim što je Bata postavio...madner wrote:Sasvim sigurno ce bht naci kupca, a cifra ce se kupcu vratiti za manje od 10 godina.
http://www.oslobodjenje.ba/kolumne/refe ... roprivreda
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#25531 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kakve veze Banovići imaju sa Elektroprivredom?madner wrote:EP ide sljedece godine, ali prvo da odvoje neprofitabilne djelove koje bi mogli smetati investitoru. Rudnici kljuc u bravu.
Bice zanimljivo u Banovicima gledati taj spektakl, samo je malo skupo za drustvo.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25532 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Glavni kupac je trenutno EP.
Prognoza je da ce nakon privatizacije to biti malo drugacije a Banovici su poznata SDA baza.
Prognoza je da ce nakon privatizacije to biti malo drugacije a Banovici su poznata SDA baza.
- and
- Posts: 8178
- Joined: 04/09/2007 22:51
#25533 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
termoelektrane su jeftinije,vjerovatnoTrebam te wrote:and wrote:evo laičko razmišljanje.Banksy wrote: Da li bi bilo dobro/pametno da to urade i kako bi to mi osjetili ako i urade?
prodaš telekom i sve pare uložiš u vjetroelektrane.
Losa investicija, vjetroelektrane skupe za odrzavanje!
Nemamo mi plana a niti strategije sta dalje, a i da znamo nemamo jedinstvenu politiku koja bi to podrzala!!!
-
kox
- Posts: 3244
- Joined: 12/09/2008 12:48
#25534 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Taman da postoji politička volja i konsenzus da se EP proda za godinu dana se to ne bi moglo izvesti. Čak bih se usudio prognozirati da tokom naredne godine neće biti nikakvih konkretnih poteza u tom pravcu, al' živi bili pa vidjeli.madner wrote:EP ide sljedece godine, ali prvo da odvoje neprofitabilne djelove koje bi mogli smetati investitoru. Rudnici kljuc u bravu.
Bice zanimljivo u Banovicima gledati taj spektakl, samo je malo skupo za drustvo.
Što se BH Telecoma tiče, ne bi bio problem da se isti proda Al Shidiju ili tako nekom 'renomiranom investitoru' iz oblasti telekomunikacija, tj. bio bi problem ali druge vrste. Ozbiljnom ponudjaču za ozbiljan novac puno teže, opet ću spomenuti DT i telekom Srbije.
Last edited by kox on 19/06/2015 16:16, edited 1 time in total.
- Orange Revolution
- Posts: 213
- Joined: 04/08/2013 14:00
#25536 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Početak kraja Zelenila definitivno.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25537 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sve mirise na to, ali znaju se oni izvući iz ovakvih gabula...Orange Revolution wrote:Početak kraja Zelenila definitivno.
-
Nos
- Posts: 62
- Joined: 30/05/2012 15:57
#25538 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Treba se fokusirati na privatni sector, a to Novalic I radi. Olaksati im da rastu I zaposljavaju. A drzavne firme samo treba ep I namjenska da Ostanu. Novalic je pravi manager sve lose reze. Tako i treba vidite da je poslo ditu u stecaj pa je tek sad proradila. Omoguciti covjeku da radi svoj posao.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25539 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije Novalic poslao Ditu u stečaj. Problemi oko Dite traju mjesecima i Novalic nema apsolutno nikakve veze sa stecajem Dite, niti sa njenim oporavkom... Al eto neka radi svoj posao, vidjet ćemo rezultate.Nos wrote:Treba se fokusirati na privatni sector, a to Novalic I radi. Olaksati im da rastu I zaposljavaju. A drzavne firme samo treba ep I namjenska da Ostanu. Novalic je pravi manager sve lose reze. Tako i treba vidite da je poslo ditu u stecaj pa je tek sad proradila. Omoguciti covjeku da radi svoj posao.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#25540 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
osim sto je rijec o zabludi ja u ovakvim porukama vidim cisti rasizam. "Kraj zelenih" ,"kraj HDZ"... moze izgovoriti samo gradjanski idiot koji ne zeli da se pomiri sa cinjenicom da ovo nije gradjanska drzava vec upravo suprotno.Orange Revolution wrote:Početak kraja Zelenila definitivno.
DF ponavlja gresku SDPa, od 20% osvojenih glasova nastoji utopisticki uspostaviti ljevicarsku diktaturu...
-
napalhame
- Posts: 132
- Joined: 05/03/2006 14:08
- Location: Sarajevo
#25541 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
sve vec ispricano, pocetak kraja i cemu vodi privatizacija,
https://www.youtube.com/watch?v=3gwNKQ7u024
https://www.youtube.com/watch?v=3gwNKQ7u024
-
ins
- Posts: 2741
- Joined: 12/05/2005 10:50
#25542 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma pusti, nekada su na ovaj forum dolazili istaknuti polaznici partijskih skola, koji su znali par mudrih sastaviti, a sada dolaze ovakva djecica koja blamiraju i sebe i svoje nalogodavcelerdi wrote:Nisam Azira nit neki od saradnika da znam šta bi bilo da je DF na vlasti. Možda bi bilo bolje, možda gore ali to se nije desilo i spada u sferu ŠBBKBB. Ono što znam je da su ovi koji sada čine vladu sjebali sve i jednu firmu na koju su stavili šapu. Kao što rekoh moraš fakat biti nešto posebno da nakon svega što su uspjeli urušiti podržiš njihove poteze i prebacuješ priču u polje DF-a koji je u vlasti bio par mjeseci. I ne nismo mi govna već zbog sistema kakav je uspostavljen govnima među nama prolazi sve i svašta pa su oni normalni prinuđeni da budu govna kako bi iole preživjeli u tom sistemu. Što nismo govna kad odemo negdje vani? I kad smo kod kadrovskih rješenja koje su to fule DF-a? Kurteš? Ok iako čovjek nit smrdi nit miriše ovo otkako je ministar u kantonu ali zbog nekih prijašnjih aferima ne bi smio biti tu gdje je sada. Koja su to druga loša kadrovska rješenja? Koje su to šeme sa kontroverznim biznismenima? Koji to prebjezi iz drugih stranaka vode DF? I još na kraju pišeš da je Reuf Sanader sa licem djeteta. Pa pored živih ovih koji nam kruje sudbinu godinama ti nađe čovjeka koji je par mjeseci bio ministar da nazoveš Sanaderom. Jel kontaš koliko je to smiješno?dustaban wrote:Vidi nesta... sve si u pravu. SDA je syebala Energoinvest.lerdi wrote: Nema rade ko singerica. Jebo te šta moraš biti da pozdraviš potez kojim planiraju prodati jedan Energoinvest? Firmu koja je godinama bila pokretačka snaga privrede, firmu koja je okupljala najkvalitetnije i najstručnije kadrove sa ovih prostora srozali su do dna i sada kao epohalno rješenje nude prodaju nekadašnjeg giganta kako bi održali guzice u foteljama te prikrili kriminal koji se godinama tamo odvijao. Stvarno potez za pohvalu. Sad se vidi što im je Bajrović smetao jer večina firmi koje su na prodaju dolaze upravo iz ministarstva gdje je on bio ministar. Nevjerovatno slučajna koincidencija.
Kada sve ovo pogledaš vidiš u kakvom paradoksalnom svijetu živimo. Ljudi koji nisu sposobni okrečiti ono što je jedan EI izgradio odlučuju o sudbini istog. Emerik Blum se okreče u grobu.
Ali reci ti meni zar bi drugacije bilo da je ovakav DF bio na vlasti svih ovih godina?! Vi nikako da shvatite da je nas problem... sto smo gowna. A ne sto nismo dobili pravog kuhara da napravi pitu od nas! Nas jedino moze izvuci kada bi promjenili Materijal - kad bi smo uvezli jedno milion japanaca!
Iz ove kratke DF-ove igre na terenu imamo sve potvrde ovoga gore sto rekoh. Njihova kadrovska rjesenja, njihova demagogija i njihove kafanske sheme sa "kontroverznim" biznismenima, pa na kraju krajeva i cinjenica da tu stranku vode prebjezi iz starih stranaka... zar vam sve to ne govori da se radi o cistoj ublehi.
Mi samo trebamo boga moliti da nam se stranke na koje smo osudjeni - SDA i HDZ, poprave iznutra. Sjetite se primjera iz komsiluka - Sanaderu nije dohakao SDP ili HSP vec njegov HDZ. Reuf vam je Sanader sa licem djeteta!
Zapravo, DF-ov jedini pozitivan efekat je mogao biti upravo to - da malkice popravi SDA i HDZ. Ali ni to ne moze na ovakav nacin - da se kukavicki povuce iz igre.
@dustaban
Kakvi kontroverzni biznismeni? Da cujemo, ko i kada? Ili ces i ti kao jos jedan izdanak iste partijske skole reci "da ne mozes reci jer si iz fine familije"?
- Orange Revolution
- Posts: 213
- Joined: 04/08/2013 14:00
#25543 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Složna braća kuću grade!
http://www.revolucija.info/sokantnoamir ... ori-video/
http://www.revolucija.info/sokantnoamir ... ori-video/
- skupljac_zeljeza
- Posts: 10262
- Joined: 12/10/2014 01:12
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#25545 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Rasizam?dustaban wrote:osim sto je rijec o zabludi ja u ovakvim porukama vidim cisti rasizam. "Kraj zelenih" ,"kraj HDZ"... moze izgovoriti samo gradjanski idiot koji ne zeli da se pomiri sa cinjenicom da ovo nije gradjanska drzava vec upravo suprotno.Orange Revolution wrote:Početak kraja Zelenila definitivno.
DF ponavlja gresku SDPa, od 20% osvojenih glasova nastoji utopisticki uspostaviti ljevicarsku diktaturu...
Navikao sam vec da valjas gluposti, ali ovo je previse i od tebe.
Smeta li ti kad se psuju "crveni"?
I za mene postoje samo nacionalni idioti. Nisu "gradjanski idioti" poceli rat ni unistili privredu poslije rata.
Sto ne mogu ovih desnicara sa zakrpljenim gacama....
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#25546 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDA je u takvom momentu da će se teško nositi sa PDA iliti parlamentarnom demokratskom aktivnosti SBB, DF, SDP, BPS, NS, a možda HDZ1990 i A-SDA.Orange Revolution wrote:Početak kraja Zelenila definitivno.
Tako da možemo očekivati svakakva podmetanja, a STAV je već počeo
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#25547 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
seln wrote:Rasizam?dustaban wrote:osim sto je rijec o zabludi ja u ovakvim porukama vidim cisti rasizam. "Kraj zelenih" ,"kraj HDZ"... moze izgovoriti samo gradjanski idiot koji ne zeli da se pomiri sa cinjenicom da ovo nije gradjanska drzava vec upravo suprotno.Orange Revolution wrote:Početak kraja Zelenila definitivno.
DF ponavlja gresku SDPa, od 20% osvojenih glasova nastoji utopisticki uspostaviti ljevicarsku diktaturu...![]()
![]()
![]()
![]()
Navikao sam vec da valjas gluposti, ali ovo je previse i od tebe.
Smeta li ti kad se psuju "crveni"?
I za mene postoje samo nacionalni idioti. Nisu "gradjanski idioti" poceli rat ni unistili privredu poslije rata.
Sto ne mogu ovih desnicara sa zakrpljenim gacama....
jesu - rezultat rata je izmedju ostaloga i to da niko ne smije spomenuti gradjansku državu...
to ugrožava interese srba...
otud etničko čišćenje, genocid itd....
al zaista simpatično - pokusaj uspostavljanja građanske države i hop rat....
ko ne vjeruje - eno referendumsko pitanje...
dakao u samoj ideji gradjanske drzave nema nista toliko sporno - medjutim - ne ide u BIH...
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25548 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tebi je ovako uredjena BiH u redu i ti bi se zalagao da ona ostane zemlja tri naroda i nacije koje isključuju gradjansku opciju ?HM 2011 wrote:
jesu - rezultat rata je izmedju ostaloga i to da niko ne smije spomenuti gradjansku državu...
to ugrožava interese srba...
otud etničko čišćenje, genocid itd....
al zaista simpatično - pokusaj uspostavljanja građanske države i hop rat....
ko ne vjeruje - eno referendumsko pitanje...
dakao u samoj ideji gradjanske drzave nema nista toliko sporno - medjutim - ne ide u BIH...
Tebi je uredu da se Bošnjaci kreću u reonu Sarajeva, Tuzle, Zenice, Bihaća, Goražda i jednog dijela Mostara, da Hrvati svoj mir traže u drugom dijelu Mostara, Vitezu, Širokom, Livnu ..., a Srbi po RS-u ?
Konačno je vrijeme da shvatis da ovo ustrojstvo BiH odgovara veoma malom broju ljudi, odnosno bitnijim političkim faktorima i njihovim podobnicima...
Last edited by mirzadelibasic on 20/06/2015 21:45, edited 1 time in total.
-
Drinski
- Posts: 6344
- Joined: 25/03/2014 10:24
#25549 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neka ratuje ko hoce, ova drzava mora buti gradjanska. A od rata danas nema nista.
- dustaban
- Posts: 6516
- Joined: 10/07/2012 10:55
#25550 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
@selneseln wrote:Rasizam?dustaban wrote:osim sto je rijec o zabludi ja u ovakvim porukama vidim cisti rasizam. "Kraj zelenih" ,"kraj HDZ"... moze izgovoriti samo gradjanski idiot koji ne zeli da se pomiri sa cinjenicom da ovo nije gradjanska drzava vec upravo suprotno.Orange Revolution wrote:Početak kraja Zelenila definitivno.
DF ponavlja gresku SDPa, od 20% osvojenih glasova nastoji utopisticki uspostaviti ljevicarsku diktaturu...![]()
![]()
![]()
![]()
Navikao sam vec da valjas gluposti, ali ovo je previse i od tebe.
Smeta li ti kad se psuju "crveni"?
I za mene postoje samo nacionalni idioti. Nisu "gradjanski idioti" poceli rat ni unistili privredu poslije rata.
Sto ne mogu ovih desnicara sa zakrpljenim gacama....
nemam uopce namjeru da te uvjeravam da ja nisam desnicar, to je za ovu pricu nebitno kao sto je potpuno nebitno sto za tebe postoje samo nacionalni a ne i gradjanski idioti.
Za mene je idiot svako ko jase mrtvog konja a to je upravo ova vasa naivna prica o porazu nacionalista. Mi njih, nacionaliste, mozemo mrziti koliko god hocemo ali to nista ne vrijedi jer oni jos uvijek demokratski pobjedjuju a mi moramo postivati demokratiju i izborne rezultate. Gradjanska opcija moze djelovati samo u prostoru kojeg je osvojila, svaka veca ambicija postaje agresivna i polucuje kontraefekat...zar ovo treba objasnjavati?

