SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#25501 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sunceKOtepsija »

Idemedosumom wrote:E moja novinarka. Broji li iko ove "dakle" ?
rekla je da su 200 m od kuce osumnjicenog, svako bi bio pod stresom blagim, mi sve to gledamo iz kuca
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#25502 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sahara1428 »

almir_tz wrote:
sahara1428 wrote:na N1 voditelj treba informaciju makar i nepotvrđenu...pa nek Ajla priča bajke sa DAKLE
A tek ova Jašareva, samo krene i valja, valja, valja...
Moraju da "melju" da popune prijenos...
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#25503 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by jao_situacije »

Freamon Lester wrote:
jao_situacije wrote: to će tužilaštvo uraditi
Onda sreca da se ubio. Oni bi ga svakako pustili na slobodu. :D
s tim da je ovo u nadležnosti državnog a ne kantonalnog, iako je teritorijalno nadležno kantonalno po objektu izvršenja nadležno je državno
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7940
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#25504 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Baltazar_khan »

pucano je dakle i na grasov autobus.
Nekoliko minuta poslije ponoći odvezen je GRAS-ov autobus u koji je napadač također pucao, ali forenzičke ekipe i dalje detaljno pregledaju kladionicu Pet+.

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... 51119002#3
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#25505 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sunceKOtepsija »

supercali wrote:kod nas je kladionica institucija za kulturno uzdizanje kao sto je teatar na zapadu
eto i mi dobismo batacan ili kako se vec zove onaj teatar
molim te nemoj bit degutantan
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#25506 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sahara1428 »

almir_tz wrote:
sahara1428 wrote:na N1 voditelj treba informaciju makar i nepotvrđenu...pa nek Ajla priča bajke sa DAKLE
A tek ova Jašareva, samo krene i valja, valja, valja...
Moraju da "melju" da popune prijenos...
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#25507 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by undefined007 »

#prayforgras
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#25508 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by almir_tz »

Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire

Pa ima li ijednog da se navukao na sport, rokenrol, strane jezike, balet, teatar, bilo šta drugo osim vjere?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#25509 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire
Pa imenuj nam te ekstremne ako znaš živ bio, da ih izbjegavam kad sutra krenem na poso.
User avatar
Leons
Posts: 1037
Joined: 16/08/2013 23:52

#25510 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Leons »

Prije koji dan ja otvorih temu o vehabijama da se raspravlja o tome zasto im broj raste i ima li razloga za brigu. Nazvase me islamofobom i saloncem.
User avatar
Capajebo
Posts: 22030
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#25511 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Capajebo »

studiorum_tuzlaensis wrote:
Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire
Pa imenuj nam te ekstremne ako znaš živ bio, da ih izbjegavam kad sutra krenem na poso.
Onda izbjegavaj mene. :zoka:
Znam ponekad doci i u Tuzlu, ali ne sekiraj se, javim ti kad budem htio pa nemoj izlaziti iz kuce :zoka:
Last edited by Capajebo on 19/11/2015 00:48, edited 1 time in total.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#25512 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Freamon Lester »

almir_tz wrote:
Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire

Pa ima li ijednog da se navukao na sport, rokenrol, strane jezike, balet, teatar, bilo šta drugo osim vjere?
Vjera je medju jacim opijatima...
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#25513 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by almir_tz »

studiorum_tuzlaensis wrote:
Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire
Pa imenuj nam te ekstremne ako znaš živ bio, da ih izbjegavam kad sutra krenem na poso.
Džaba tebi, evo sad se bave i lingvistikom, oca, po njihovom, više ne smiješ nazivati tatom.
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#25514 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Johnny071 »

Leons wrote:Prije koji dan ja otvorih temu o vehabijama da se raspravlja o tome zasto im broj raste i ima li razloga za brigu. Nazvase me islamofobom i saloncem.
dobro si proso mogli su ti rec i da si cetnik :D
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25515 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hrasno38 »

Leons wrote:Prije koji dan ja otvorih temu o vehabijama da se raspravlja o tome zasto im broj raste i ima li razloga za brigu. Nazvase me islamofobom i saloncem.
Ih ja sam najebo momentalo i postao cetnik kad spomenuh izvor zla u Sarajevu dzamiju Kralja Fahda!!
Ferid Avdic
Posts: 245
Joined: 11/09/2014 20:23

#25516 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Ferid Avdic »

almir_tz wrote:
Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire

Pa ima li ijednog da se navukao na sport, rokenrol, strane jezike, balet, teatar, bilo šta drugo osim vjere?
Vjerovatno da ima,ali ovi sto idu u komune se mahom okrecu vjeri ,samo sto neki vjeru dozivljavaju previse ekstremno
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#25517 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by studiorum_tuzlaensis »

Capajebo wrote: Onda izbjegavaj mene. :zoka:
Znam ponekad doci i u Tuzlu, ali ne sekiraj se, javim ti kad budem htio pa nemoj izlaziti iz kuce :zoka:
Ko kaže da imam ikakve veze sa Tuzlom. :wink:

Nisam znao da ima ekstremnih na forumu. :kiss:
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#25518 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by almir_tz »

Evo i Zvizde na N1: "Razlog našeg sastanka..." Pa jebote!!!
User avatar
Capajebo
Posts: 22030
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#25519 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Capajebo »

studiorum_tuzlaensis wrote:
Capajebo wrote: Onda izbjegavaj mene. :zoka:
Znam ponekad doci i u Tuzlu, ali ne sekiraj se, javim ti kad budem htio pa nemoj izlaziti iz kuce :zoka:
Ko kaže da imam ikakve veze sa Tuzlom. :wink:

Nisam znao da ima ekstremnih na forumu. :kiss:
Vidim u nicku tz. A jebiga, svacega ima na forumu :mrgreen:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#25520 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by jao_situacije »

hrasno38 wrote:
Leons wrote:Prije koji dan ja otvorih temu o vehabijama da se raspravlja o tome zasto im broj raste i ima li razloga za brigu. Nazvase me islamofobom i saloncem.
Ih ja sam najebo momentalo i postao cetnik kad spomenuh izvor zla u Sarajevu dzamiju Kralja Fahda!!
pa i jeste izvor vehabizma ali bolje da znamo gdje im je centar nego da nagađamo jer da je do ovih naših službi...
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#25521 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Johnny071 »

prevod zvizdiceveve izjave: teroristicki napad, dizanje nivoa sigurnosti, pred priprema za vanredno stanje.

aferim
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#25522 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by It_is_a_Leclerc »

almir_tz wrote:
Ferid Avdic wrote:U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire

Pa ima li ijednog da se navukao na sport, rokenrol, strane jezike, balet, teatar, bilo šta drugo osim vjere?
Nema.

Nažalost, radi se o vrlo unosnom "biznisu", gdje se osobama problematične prošlosti nudi novac, pomaže u pronalasku posla, ženidbi i slično, a sve u zamjenu za odanost ideologiji. Evo, ovaj što je ovo napravio je, prema izjavama komšije, upravo to - bivši narkoman kojeg je, sudeći po tome da mu je zet vehabija, "liječio" neki njihov "šejh" i od takve - mentalno labilne osobe - napravio tempiranu bombu.

Ljudi uopšte ne razumiju koje je nivoe ovo dostiglo. Odite malo češće u džamiju i posmatrajte neke od njih. 3-4 puta se kurtoazno poselamite u džamiji, i već sljedeći put ide "pozivnica" za "edukativnu tribinu", pričica o tome kako bi trebalo klanjati samo malo drugačije ili eventualno prigodna knjiga.

Bio, vidio, doživio.
User avatar
hrasno38
Posts: 34074
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25523 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hrasno38 »

Zvizdic ponovio ono sto sam i ja ovdje napisao .....malte ne od rijeci do rijeci...ovo je pucanje na drzavu a ne bilo kakav zlocin!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25524 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by -LIBERO- »

Zvizdic nista nije rekao. Ocekivano.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#25525 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kloniran »

animals wrote:Jedno mi nije jasno..
sta je da je u pitanju, zasto se odmah forumasi podjele na one za koje je ovo
teroristicki napad i na one koje to ne moze nikako biti..
ubijena su dva vojnika, a ubica nije Bosnjacki narod, niti Bosanski..
samo jedna suluda osoba..i mozda je vehabija a mozda i nije..
sacekajmo rezultate istrage..
a ako se ustvrdi da jeste, onda ih treba ocistiti ...
Kako ces dokazati da je neko vehabija?
Kad krene to ciscenje onda i ja mogu reci da si ti vehabija (u slucaju da si musliman), il komsija koji me ne voli moze reci da sam ja vehabija, ili bi svi trebali biti vehabije pa da se rahat pocistimo.

Nekako mi to vuce na onu cetnicku u ratu, bitno je da je osunecen.
Locked