Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2551 Re: Alfa Romeo
evo upalio sam se ko kutnjak ,zovi vatrogasce da me ugase...93...gorimmmm
meni si totalno nebitan lik ,kao i mahalas 505 i ostali nickovi koji pokusavaju kao provocirati nesto i glumiti cyber mangupe.
nema potrebe da stavljam ime,jer svi znaju ko sam,nikoga se ne bojim niti se krijem....nisam nikome duzan nista.
otkaci se od mene i operi usi kad budes slusao drugi put,mozda cujes nesto pametno...
meni si totalno nebitan lik ,kao i mahalas 505 i ostali nickovi koji pokusavaju kao provocirati nesto i glumiti cyber mangupe.
nema potrebe da stavljam ime,jer svi znaju ko sam,nikoga se ne bojim niti se krijem....nisam nikome duzan nista.
otkaci se od mene i operi usi kad budes slusao drugi put,mozda cujes nesto pametno...
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#2552 Re: Alfa Romeo
Otkud sad ja u ovoj pricibitanga_sa_otesa wrote:evo upalio sam se ko kutnjak ,zovi vatrogasce da me ugase...93...gorimmmm
meni si totalno nebitan lik ,kao i mahalas 505 i ostali nickovi koji pokusavaju kao provocirati nesto i glumiti cyber mangupe.
nema potrebe da stavljam ime,jer svi znaju ko sam,nikoga se ne bojim niti se krijem....nisam nikome duzan nista.
otkaci se od mene i operi usi kad budes slusao drugi put,mozda cujes nesto pametno...
A posto sam prozvan, pa da kazem koju. Prvo nikad te nisam provocirao, niti glumio mangupa, a dugo sam na ovom forumu, kao i ti. Uvijek je bila zezancija, i nije nikad zavrsilo na tome da je moderator trebao da reaguje. Jeste bilo malo vise offtopica ponekad, ali nikad nije bilo uvrijedljivog sadrzaja, barem sa moje strane. Mozda si se ti nasao u nekim izjavama uvrijedjen, ali to nije bila namjera. Znam neke ljude koji znaju tebe, i iz te price, znam da si ok kao osoba, a i kao majstor da ne prosipas suplju, pa pogotovo i sa te strane nemam nikakvu potrebu za nekim vrijedjanjem.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2553 Re: Alfa Romeo
jel i tebi treba nacrtati??
znam sve o sebi ne mozes me uvrijediti...
seruckate iz potaje,otkacite se od mene ,mislim da sam bio jasan i dosta offtopica popalice se check engine lampice ovima s alfama od naseg sranja....
znam sve o sebi ne mozes me uvrijediti...
seruckate iz potaje,otkacite se od mene ,mislim da sam bio jasan i dosta offtopica popalice se check engine lampice ovima s alfama od naseg sranja....
-
mahalas505
- Posts: 2783
- Joined: 08/10/2005 09:13
#2554 Re: Alfa Romeo
Ma ne znas, da znas ne bi tako pricaobitanga_sa_otesa wrote:jel i tebi treba nacrtati??![]()
![]()
![]()
znam sve o sebi ne mozes me uvrijediti...
seruckate iz potaje,otkacite se od mene ,mislim da sam bio jasan i dosta offtopica popalice se check engine lampice ovima s alfama od naseg sranja....
Nisam sve citirao(covjek fino pojasnio), nego jedan dio ovo u vezi potrosnje, samo da se skrene paznja na ovu specificnu potrosnju da je manja. To ne znaci da je stvarna postrosnja manja, cisto da se ne gaje iluzije da ce auto manje trositi poslije "tjunira/cipovanja".Seawolf wrote:Sa ovim porastom pritiska i temperature u cilindru, raste snaga motora, opada specifična potrošnja goriva (odnos između količine potrošenog goriva i razvijene snage motora), opada količina emitovanog CO, smanjuje se trajnost motora i komponenti za prenos snage i (drastično) raste količina NOx-a u izduvnim gasovima.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2555 Re: Alfa Romeo
Pojašnjenje: ako je manja specifična potrošnja goriva (količina potrošenog goriva po ostvarenoj snazi motora), onda je pri kretanju istom konstantnom brzinom, pri istim vanjskim otporima, manja i apsolutna potrošnja goriva, jer je za takvo kretanje, potrebna potpuno ista snaga motora i vozilu sa "fabričkom mapom" i vozilu sa "čipovanom mapom".mahalas505 wrote:...Nisam sve citirao(covjek fino pojasnio), nego jedan dio ovo u vezi potrosnje, samo da se skrene paznja na ovu specificnu potrosnju da je manja. To ne znaci da je stvarna postrosnja manja, cisto da se ne gaje iluzije da ce auto manje trositi poslije "tjunira/cipovanja".Seawolf wrote:Sa ovim porastom pritiska i temperature u cilindru, raste snaga motora, opada specifična potrošnja goriva (odnos između količine potrošenog goriva i razvijene snage motora), opada količina emitovanog CO, smanjuje se trajnost motora i komponenti za prenos snage i (drastično) raste količina NOx-a u izduvnim gasovima.
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2556 Re: Alfa Romeo
bitanga_sa_otesa wrote:evo upalio sam se ko kutnjak ,zovi vatrogasce da me ugase...93...gorimmmm
meni si totalno nebitan lik ,kao i mahalas 505 i ostali nickovi koji pokusavaju kao provocirati nesto i glumiti cyber mangupe.
nema potrebe da stavljam ime,jer svi znaju ko sam,nikoga se ne bojim niti se krijem....nisam nikome duzan nista.
otkaci se od mene i operi usi kad budes slusao drugi put,mozda cujes nesto pametno...
Ters i arogantan, opet?! Ko te bolan provocira, o cemu ti??? Svaki put kad ti neko skrene paznju na nesto, ovako reagujes. Prvi put kad sam imao raspravu na forumu s tobom, bilo je isto, ja ti ukazao na gresku, a ti naravnó po svom, sta ja znam, ja sam seljak, vi mudrolozi, pametolozi, cyber mangupi itd. Pogresno nas citas, ócigledno. Sto se mene tice, ja nisam tebi duzan nista, ti nisi meni, ovdje smo da promuhabetimo koju, da se nasalimo, pa i da nesto naucimo, i u tome je kvaka. Ako sam previse gluposti napisao, molim moderaciju da ukloni moje postove sa ove teme.
- ElDzidziIbnDzo
- Posts: 637
- Joined: 16/02/2013 10:53
- Location: Sjeverno
#2557 Re: Alfa Romeo
Lave izvini,nikakav ja znalac nisam.Nista,ama bas nista posebno. Samo ima jedna kvaka koju ti nikako ne kuzis izgleda.konektovan wrote:Eh eto, i vi ste neki znalci, al' po sprdnji.
Johntra, izvinjajem se na oftopičarenju.![]()
![]()
Mislim da ce taj suv kasniti, i to dobro.
Odvuces liku auto na remapiranje,a onda ti on pocne prvo da zagleda gume.Znas umjesto ove marke mogao si kupiti onu tamo.Onda pocne da sere kako niko drugi nista ne zna,svi ostali su fuseri samo njihova raja zna mapirati.E onda uzme auto da ti provoza,pa ti nadje 1001 mahanu tom istom autu(auto 15 hiljada preslo,znaci novo).Onda pocne sa totalno jednim neprofesionalnim pristupom,ja zaista nemam rijeci da to opisem.Kao nekada sto je Djuro u Nadrealistima ono izjavio "ja sam naprosto frapiran"...E onda skine mapu iz ECU,pa uhvati se da radi drugog,treceg...petog posla.Tebi vec dopizdi pitas hocel to majstore ,hoce veli,evo samo da zavrsim nesto vamo.
I onda krene jePada sa mapom,hoce nece,hoce nece...i ono kad hoce,kad probas auto,dobijes stucanje motora,puno dima i SM naljepnicu. SM tuning !!!
I onda ti kontas,o jesam sad brz...
A levat te ovamo izuo za pravo dobru cifru
A da ne pricam druge dogodovstinje oko muzike i drugih pokusaja remapa.
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2558 Re: Alfa Romeo
Eldzidzilbndzo, je lí ti pricas o muhi ili Srdjanu?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#2559 Re: Alfa Romeo
Opis bez greske. Sve i da pojma nemas da se radi o prodavacu ubleha i otimacu para, tj priucenom IT tehnicaru, strucnjaku za autoakustiku, autoelektriku, tuning, a odnedavno i strucnjaku za BMW, sam odnos rema musteriji je dovoljan da ga poslije prve recenice zatjeras u neku stvar. On je ljudima koje zna na "jaranskoj" osnovi nudio cijene 40% vece sto su na PIK-u za istu stvar!
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2560 Re: Alfa Romeo
tempuser wrote:Opis bez greske. Sve i da pojma nemas da se radi o prodavacu ubleha i otimacu para, tj priucenom IT tehnicaru, strucnjaku za autoakustiku, autoelektriku, tuning, a odnedavno i strucnjaku za BMW, sam odnos rema musteriji je dovoljan da ga poslije prve recenice zatjeras u neku stvar. On je ljudima koje zna na "jaranskoj" osnovi nudio cijene 40% vece sto su na PIK-u za istu stvar!
Gorane, ja nemam gotovo nikakvog iskustva sa muhom, izuzev kupovine xenon sijalica od prije 5-6 godina, i to je sve. Koliko se sjecam, tad nije radio sa mapama i Srdjanom. Ja sam iskljucivo, mislio na Srdjana kad sam se dotakao price o tuningu, i za njega sam cuo vise pozitivnih komentara. Cak sam ga jednom kontaktirao telefonom, i bio je jako korektan i kulturan. Dosta mojih prijatelja i poznanika je islo kod njega u Gradišku, i tamo radilo mapiranje, i svi su bili zadovoljni uslugom.
-
Pirija
- Posts: 2138
- Joined: 07/08/2013 16:37
#2561 Re: Alfa Romeo
iste mape kod jednog valjaju a kod drugog ne ?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#2562 Re: Alfa Romeo
Vise je nego jasno na koga se odnosi.konektovan wrote:tempuser wrote:Opis bez greske. Sve i da pojma nemas da se radi o prodavacu ubleha i otimacu para, tj priucenom IT tehnicaru, strucnjaku za autoakustiku, autoelektriku, tuning, a odnedavno i strucnjaku za BMW, sam odnos rema musteriji je dovoljan da ga poslije prve recenice zatjeras u neku stvar. On je ljudima koje zna na "jaranskoj" osnovi nudio cijene 40% vece sto su na PIK-u za istu stvar!
Gorane, ja nemam gotovo nikakvog iskustva sa muhom, izuzev kupovine xenon sijalica od prije 5-6 godina, i to je sve. Koliko se sjecam, tad nije radio sa mapama i Srdjanom. Ja sam iskljucivo, mislio na Srdjana kad sam se dotakao price o tuningu, i za njega sam cuo vise pozitivnih komentara. Cak sam ga jednom kontaktirao telefonom, i bio je jako korektan i kulturan. Dosta mojih prijatelja i poznanika je islo kod njega u Gradišku, i tamo radilo mapiranje, i svi su bili zadovoljni uslugom.
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2563 Re: Alfa Romeo
i to je moguce, ocigledno.Pirija wrote:iste mape kod jednog valjaju a kod drugog ne ?
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2564 Re: Alfa Romeo
ja sebi nikad taj cip/remap uradit necu na fabrickom motoru i bez jedno 2000-3000KM ulaganja u motor i prenos,a i svima bi toplo preporucio da ne rade remap/chip ukoliko hoce da im auto traje i da ih sluzi kako treba 
btw.
Nemamo svi 2jZ koji drzi 600kw bez prepravki
btw.
Nemamo svi 2jZ koji drzi 600kw bez prepravki
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2565 Re: Alfa Romeo
2jz bez prepravki moze imati 600 kw ako ga natovaris u kamion s motorom snage 200 kw.amar1994 wrote:ja sebi nikad taj cip/remap uradit necu na fabrickom motoru i bez jedno 2000-3000KM ulaganja u motor i prenos,a i svima bi toplo preporucio da ne rade remap/chip ukoliko hoce da im auto traje i da ih sluzi kako treba
btw.
Nemamo svi 2jZ koji drzi 600kw bez prepravki
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2566 Re: Alfa Romeo
stas ba ti skretrat paznju i ukazivat nekome ? ko si ba ti uopste? mozes samo sajsiga .bakonektovan wrote: Ters i arogantan, opet?! Ko te bolan provocira, o cemu ti??? Svaki put kad ti neko skrene paznju na nesto, ovako reagujes. Prvi put kad sam imao raspravu na forumu s tobom, bilo je isto, ja ti ukazao na gresku, a ti naravnó po svom, sta ja znam, ja sam seljak, vi mudrolozi, pametolozi, cyber mangupi itd. Pogresno nas citas, ócigledno. Sto se mene tice, ja nisam tebi duzan nista, ti nisi meni, ovdje smo da promuhabetimo koju, da se nasalimo, pa i da nesto naucimo, i u tome je kvaka. Ako sam previse gluposti napisao, molim moderaciju da ukloni moje postove sa ove teme.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2567 Re: Alfa Romeo
Editamar1994 wrote:ja sebi nikad taj cip/remap uradit necu na fabrickom motoru i bez jedno 2000-3000KM ulaganja u motor i prenos,a i svima bi toplo preporucio da ne rade remap/chip ukoliko hoce da im auto traje i da ih sluzi kako treba
btw.
Nemamo svi 2jZ koji drzi 600kw bez prepravki
600KS
-
Walther
- Posts: 2533
- Joined: 18/05/2013 16:15
#2568 Re: Alfa Romeo
Naravno... Automobili se razlikuju i kao novi, da o stanju sa 100.000+ ne govorimo...Pirija wrote:iste mape kod jednog valjaju a kod drugog ne ?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#2569 Re: Alfa Romeo
To u dostavnom vozilu s motorom od 120 kW.amar1994 wrote:Editamar1994 wrote:ja sebi nikad taj cip/remap uradit necu na fabrickom motoru i bez jedno 2000-3000KM ulaganja u motor i prenos,a i svima bi toplo preporucio da ne rade remap/chip ukoliko hoce da im auto traje i da ih sluzi kako treba
btw.
Nemamo svi 2jZ koji drzi 600kw bez prepravki
600KS
- konektovan
- Posts: 51456
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2571 Re: Alfa Romeo
bitanga_sa_otesa wrote:stas ba ti skretrat paznju i ukazivat nekome ? ko si ba ti uopste? mozes samo sajsiga .bakonektovan wrote: Ters i arogantan, opet?! Ko te bolan provocira, o cemu ti??? Svaki put kad ti neko skrene paznju na nesto, ovako reagujes. Prvi put kad sam imao raspravu na forumu s tobom, bilo je isto, ja ti ukazao na gresku, a ti naravnó po svom, sta ja znam, ja sam seljak, vi mudrolozi, pametolozi, cyber mangupi itd. Pogresno nas citas, ócigledno. Sto se mene tice, ja nisam tebi duzan nista, ti nisi meni, ovdje smo da promuhabetimo koju, da se nasalimo, pa i da nesto naucimo, i u tome je kvaka. Ako sam previse gluposti napisao, molim moderaciju da ukloni moje postove sa ove teme.
Aj ti skidaj brisace, da zamijenis filter, sretno!!!!!
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39561
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2572 Re: Alfa Romeo
ma nema.... presao si me sad ko papir dupe....ne znam sta cu...jel ti to krajnji domet ?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#2573 Re: Alfa Romeo
Nego da se vratimo na temu, barem djelimicno, znas li jesu li varijatori faze jos uvijek papreno skupi?bitanga_sa_otesa wrote:,,,,
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2574 Re: Alfa Romeo
Ti vozis Lanciu sa 1.8 motorom?_BataZiv_0809 wrote:Nego da se vratimo na temu, barem djelimicno, znas li jesu li varijatori faze jos uvijek papreno skupi?bitanga_sa_otesa wrote:,,,,
Zar kod njih hoce otici varijator?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#2575 Re: Alfa Romeo
Hocemali_milojica wrote: Ti vozis Lanciu sa 1.8 motorom?
Zar kod njih hoce otici varijator?
Stavio sam novi, originalni (ricambi originali) prije 5 godina i nekih 65 000 km.
Sad vec pocinje da se cuje kao dizel pri paljenju, a ponekad hoce i obrtaji zaplesati kad se stisne kvacilo. Jos se nije desilo da se ugasi, ali ovo su sigurni simptomi da je varijator poceo kasljucati.
Na proljece mi sljeduje veliki servis, pa sam mislio i to odraditi usput. Cuo sam da se mogu raditi i reparacije varijatora, pa bi svaka info dobro dosla.
