Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2551 Re: Federalna televizija

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Kad uporediš vijesti na Al-Jazeera Balkans i ovim našim domaćim servisima smuči ti se. Razlika je nebo i zemlja...
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2552 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Kad uporediš vijesti na Al-Jazeera Balkans i ovim našim domaćim servisima smuči ti se. Razlika je nebo i zemlja...
i na džeziri ima likova od kojih me fata muka i agonija.
čak razmišljam i o ispijanju esencije :D
krenuću od one papanke Kurić-Pribinja.
zapitaj se malo koliko su duboki kanali kanalizacije kojima se ona uhljebila tu.
žena lošeg muzičara.

i još neki...
jel onaj ćelo iz Visokog na džeziri?
mustafa....sportski sektor.....prosječan je novinar i spiker....al tu igra neki drugi kec.


otkud oni Rondić na džeziri.
za Rondića je Almira Huseinović novinarka sa dna kace.
dakle super.
rondić se meni osobno za Igmana TV ubio....
'ta će on.
na ostrvu?????
svaki put kad vidim rondića i pribinjušu hraknem na ekran....
poslije mi mrsko otrat'
al uradim to.
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2553 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

šta kurić-pribinja radi na al džaziri,nisam je nikad vidio da vodi neku emisiju
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2554 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

kakavdanakneiskustvu wrote:šta kurić-pribinja radi na al džaziri,nisam je nikad vidio da vodi neku emisiju
ona je kao djevojčica bila jako živa.
stalno je igrala gume i vrtila hulahop.

ona je na toj televiziji lutajuća reporterka.
pretežno šalje raporte sa Bliskog Istoka.
tamo je cijene zbog BUDIMO REALNI ljepote i onih tangica kojima je pokrila kosu.
ti tamo lokalni šejhovi, emiri, naftni magnati bi dali imetak da joj ga daju...intervju mislim. :)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2555 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Federalna televizija u srijedu, 15. maja započinje emitiranje hrvatske igrane serije Bitange i princeze.
Repriza reprize :-)
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#2556 Re: Federalna televizija

Post by ZPP »

StupskaBitanga wrote:
Federalna televizija u srijedu, 15. maja započinje emitiranje hrvatske igrane serije Bitange i princeze.
Repriza reprize :-)
Neka je repriza reprizine reprize, kad je dobra serija koja se uvijek može gledati :thumbup:

Bolje i to nego Larini izbori, Sulejmani, i ostale gluposti...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2557 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

ZPP wrote:
StupskaBitanga wrote:
Federalna televizija u srijedu, 15. maja započinje emitiranje hrvatske igrane serije Bitange i princeze.
Repriza reprize :-)
Neka je repriza reprizine reprize, kad je dobra serija koja se uvijek može gledati :thumbup:

Bolje i to nego Larini izbori, Sulejmani, i ostale gluposti...


i to što kažeš,jedna od najboljih ex yu serija
User avatar
Veljko_Lukic
Posts: 39
Joined: 05/04/2013 21:27

#2558 Re: Federalna televizija

Post by Veljko_Lukic »

Naime pošto nam ponudise "digitalizaciju" i "sve u jedan sahan" uslugu, moje domaćinstvo pretplati se na MojaTV.
I uvođenje te agonije je prošlo uz štele, poneku reklamaciju etc.etc. - međutim nema više TV pretplate, nema fiksnog sa geo. numeracijom.
Zvao sam više puta njih na TV da vidim da NASTAVIM - da dobro ste procitali, da nastavim da plaćam pretplatu, i kakve su mi opcije, hoćel baba doć onaj inkasant etc.etc - i ganjali smo se s njima 4-5 mjeseci, kao da ih moje pare i ne zanimaju ( zato i ne znam sto se zale da im je slaba naplata, mislim to je ono zadnji papanluk s njihove strane. )

I došao nam je inkasant, i poceo naplacivati tek nakon SEDAM mjeseci cekanja. I sve u redu uzeo hadzija pare, dobli mi potvrde etc.etc.

Kad sa ulaskom u Novu 2013, došo neki harambaša novi njihov, vidio ker svezan,a kratak lanac, navalio na vrata ko sarulja na ogradu, kaze: " Mi sa TELEVIZIJE imamo ove podatke, Vi ste prešli na MojaTV, pa da vidimo za pretplatu, valja to platit."

Ja izaso iz kotlovnice i stojim onako sa sikirom u ruci, 120 kg a nisam ni debo´ sto bi reko Josip Pejakovic i kontam dal da ga na licu mjesta "nasikiram" il samo da ga ošinem međ rogove pa nek mu kupe lijepe ćefine. Sva sreća vidio je jaro da neće bit sve u redu pa se prešalto na "gospodine" , a ja sam u sebi drobio sve pa i dan kad pređosmo u gospodu.

Mene sada zanima - Da li se i vama nesto slicno desilo, vi koji koristite Mojatv ?
Ko je FTV dao spisak korisnika MojaTV usluge, i da li imaju oni pravo na to - da tako se prosipaju nasim podacima?
Kako je najbolje da ih sasjecemo u ovom, jer skoro sam siguran da ne smiju tako razmjenjivati podatke!
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#2559 Re: Federalna televizija

Post by Andreja Kežman »

bariton wrote:
novi.dan.nova.nafaka wrote:Kad uporediš vijesti na Al-Jazeera Balkans i ovim našim domaćim servisima smuči ti se. Razlika je nebo i zemlja...
i na džeziri ima likova od kojih me fata muka i agonija.
čak razmišljam i o ispijanju esencije :D
krenuću od one papanke Kurić-Pribinja.
zapitaj se malo koliko su duboki kanali kanalizacije kojima se ona uhljebila tu.
žena lošeg muzičara.

i još neki...
jel onaj ćelo iz Visokog na džeziri?
mustafa....sportski sektor.....prosječan je novinar i spiker....al tu igra neki drugi kec.


otkud oni Rondić na džeziri.
za Rondića je Almira Huseinović novinarka sa dna kace.
dakle super.
rondić se meni osobno za Igmana TV ubio....
'ta će on.
na ostrvu?????
svaki put kad vidim rondića i pribinjušu hraknem na ekran....
poslije mi mrsko otrat'
al uradim to.
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Kao da sam ja pisao ovaj post :).
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2560 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

nadreality show.
odavno nisam vidio smewtnje na TV-u.
znate ono kad pada snijeg na ekranu.
one crno bijele tačkice.
pitam se....
da li je padanje snijega (smetnje) više jadno od Nadreality showa FTV-a.
ne....
nadreality show je ispod smetnji (padanja snijega) na ekranu.
dno dna od dna.
u Našem jeziku ne postoji riječ koja bi opisala svu tu negativnost koja bljuje iz Nadreality show-a.


al evo recimo ....MIZERIJA...bi bila kul riječ.

(sad mi mrsko tražit onu ikonu sa povraćanjem)
User avatar
salihamidžić 20
Posts: 348
Joined: 20/01/2012 13:05

#2561 Re: Federalna televizija

Post by salihamidžić 20 »

http://doznajemo.com/2013/05/20/kontrov ... -na-obn-u/
Bakir Hadžiomerović haman seli na OBN. :roll:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2562 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

salihamidžić 20 wrote:http://doznajemo.com/2013/05/20/kontrov ... -na-obn-u/
Bakir Hadžiomerović haman seli na OBN. :roll:
Mahaluština i žutilo. Ne znam što si uopšte postavio ovaj link i reklamirao stranicu
User avatar
salihamidžić 20
Posts: 348
Joined: 20/01/2012 13:05

#2563 Re: Federalna televizija

Post by salihamidžić 20 »

Moržda i nije samo puko mahalanje možda tu stvarno ima nešto, a ako je istina i 60minuta se ponovo počne emitovati al sada na OBN mislim da "to nebi bilo to" jer se raja zasitila te nejgove priče.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2564 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Fahro je glavna zvjerka na OBN a ako Bakir preleti znači da ga je Fahro doveo
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#2565 Re: Federalna televizija

Post by akcid »

Upravo gledam FTV - "Odgovorite ljudima", sa temom Ustavne promjene u FBiH. Na uglu ekrana piše da emisija ide "uživo", ali kad gledam kako gosti pomiču usnama i slušam njihov glas, stičem dojam da je emisija snimljena prije, da je "playback".

Imam li pravo, da li FTV laže gledaoce?
User avatar
Better Man
Posts: 18732
Joined: 01/10/2006 20:10

#2566 Re: Federalna televizija

Post by Better Man »

Vjerovatno je ton brži od slike ili je slika brža od tona.
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#2567 Re: Federalna televizija

Post by akcid »

Better Man wrote:Vjerovatno je ton brži od slike ili je slika brža od tona.

Nije, emisija je snimljena prije, nije išla "uživo", kako je prikazano na ekranu, i tel. pozivi gledaoca nisu stvarni, već dirigovani, kreirani po želji i uputama gostiju :-) :(

Ova FTV svakim danom pobija svoje postojanje. Jedno pozitivno na njoj je emitiranje partizanskih filmova :D :thumbup:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2568 Re: Federalna televizija

Post by sabina1 »

Dnevnik , 23.05.2013
(parafraze)
Almira Huseinović : Za kraj , šta mislite o slučaju prisluškivanja kolege Avde Avdića ?
Valentin Inzko : Kakav slučaj , koji slučaj nisam uopšte informisan....

:D
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2569 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

Budite fer pa ma razuvjerite, odnosno kazite mi da sanjam... da li sam imao priliku gledati film "Bitka na Sutjesci" prije 10-ak dana na FTV i ponovno veceras?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2570 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

vrbas1979 wrote:Budite fer pa ma razuvjerite, odnosno kazite mi da sanjam... da li sam imao priliku gledati film "Bitka na Sutjesci" prije 10-ak dana na FTV i ponovno veceras?


i meni se čini da se to desilo
Mr. Brightside
Posts: 31341
Joined: 26/02/2011 13:07

#2571 Re: Federalna televizija

Post by Mr. Brightside »

mislim da je prošle hefte bila Sutjeska al' u epizodama :-? :lol:
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#2572 Re: Federalna televizija

Post by akcid »

vrbas1979 wrote:Budite fer pa ma razuvjerite, odnosno kazite mi da sanjam... da li sam imao priliku gledati film "Bitka na Sutjesci" prije 10-ak dana na FTV i ponovno veceras?

Fašisti moraju dobro upoznati svaki svoj poraz :oops:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8476
Joined: 13/11/2006 17:47

#2573 Re: Federalna televizija

Post by jasko_ba »

Ne gledam federalnu, al ono nikako! pa jel moguce da jos uvijek pustaju partizanske filmove?
Ovo je postalo morbidno :lol: :-?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65976
Joined: 03/08/2010 19:04

#2574 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

jasko_ba wrote:Ne gledam federalnu, al ono nikako! pa jel moguce da jos uvijek pustaju partizanske filmove?
Ovo je postalo morbidno :lol: :-?


svaku noć
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2575 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

jasko_ba wrote:Ne gledam federalnu, al ono nikako! pa jel moguce da jos uvijek pustaju partizanske filmove?
Ovo je postalo morbidno :lol: :-?
To su prije svega besplatni filmovi, kojima oni formalno ispunjavaju zakonske obaveze u pogledu emitovanja domaćeg programa.
Post Reply