Ljetne gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2551 Re: Ljetne gume
U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
- mk ultra
- Posts: 24033
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#2552 Re: Ljetne gume
Imam ja blue response i zadovoljan sam530i wrote:Kakve su tu Dunlop gume, buka i mokro me najviše interesuju?channel10 wrote: Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).
Rub je zakosen sto mi je bilo neobicno, ali drze odlicno
I lakse su od bridgestone sto su prije bile na autu
- ranger
- Posts: 2740
- Joined: 14/04/2008 14:58
- Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne
#2553 Re: Ljetne gume
ja gonjam gy evo drugu sezonu, nemam primjedbimali_milojica wrote:Ja cu kupiti GY F1 Asimetric 3
Neko je prebijanje u pitanju oko posla.
Trebale su u kombinaciji biti Michelin Pilot Sport 4 DOT 2016,ali ce zavrsiti sa GY DOT 2017.
Ima li neko iskustva?
Javim se kad zavrsim posao.
- konektovan
- Posts: 51442
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2554 Re: Ljetne gume
Jedino neki slabiji brand po imenu da uzmEs, za neku malu lovu.supercali wrote:U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2555 Re: Ljetne gume
je li to ford focussupercali wrote:U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2556 Re: Ljetne gume
Hvala svima na odgovorimamk ultra wrote:Imam ja blue response i zadovoljan sam530i wrote:Kakve su tu Dunlop gume, buka i mokro me najviše interesuju?channel10 wrote: Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).
Rub je zakosen sto mi je bilo neobicno, ali drze odlicno
I lakse su od bridgestone sto su prije bile na autu
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2557 Re: Ljetne gume
Ja sam sinoc stavio ljetne gume, u medjuvremenu sam zamijenio i felge, bile su 8J sada su fabricke 17'' fordove
7J pa ne izgleda vise onako sirok 
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2558 Re: Ljetne gume
Ma nije mi problem to nego samo govorim koja je cijenakonektovan wrote:Jedino neki slabiji brand po imenu da uzmEs, za neku malu lovu.supercali wrote:U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#2559 Re: Ljetne gume
Zar bluresponse nije eco guma
Ja bjezim od eco guma kao lud
ta plastika na moje auto neće
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2560 Re: Ljetne gume
Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto
Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2561 Re: Ljetne gume
Pa takosupercali wrote:Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto
Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
Ta je dimenzija na akciji uvijek
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2562 Re: Ljetne gume
Dobro me napomenu meni je cini mi se 6,5 znaci nista od te 225 moram 205amar1994 wrote:Pa takosupercali wrote:Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto
Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211, samo pripazi na sirinu felge da nije uza od 7J
![]()
Ta je dimenzija na akciji uvijek, conti ti je 195KM
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2563 Re: Ljetne gume
eh ja ne bi onda , koga god sam pitao , rekli su da je 7 minimum , e jbgsupercali wrote:Dobro me napomenu meni je cini mi se 6,5 znaci nista od te 225 moram 205amar1994 wrote:Pa takosupercali wrote:Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto
Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211, samo pripazi na sirinu felge da nije uza od 7J
![]()
Ta je dimenzija na akciji uvijek, conti ti je 195KM
mijenjaj felge
koje je auto
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2564 Re: Ljetne gume
Necu mjenjati felge one su fabricke original
307 cc
307 cc
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2565 Re: Ljetne gume
nista , onda hakook-a k125supercali wrote:Necu mjenjati felge one su fabricke original
307 cc
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2566 Re: Ljetne gume
Bit ce ove dunlop sport maxx
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#2568 Re: Ljetne gume
Inace uzimam michelin al mislim da ne vrijedi razlike 40 maraka po gumi u odnosu na dunlop jer je dunlop ako ne rame uz rame sa michelinom onda je tu negdje
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2569 Re: Ljetne gume
Imam odlicna iskustva sa Michelin zimskim gumama, i nakon 4-5 sezona drze kao da sam ih jucer na auto stavio, a sare jos koliko hoces.
Ljetne, imao Energy Saver, i vise nikad.
Hankook K125 betonjara
(e vidjecemo koliko dugo ce trajati i koliko ce se trositi) , Conti CPC2 dobar, ali vec nakon dvije sezone, osjeti se mali pad pefromansi, a i puno se trose.
Ljetne, imao Energy Saver, i vise nikad.
Hankook K125 betonjara
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2570 Re: Ljetne gume
NediM17 wrote:Imam odlicna iskustva sa Michelin zimskim gumama, i nakon 4-5 sezona drze kao da sam ih jucer na auto stavio, a sare jos koliko hoces.![]()
![]()
Ljetne, imao Energy Saver, i vise nikad.
Hankook K125 betonjara(e vidjecemo koliko dugo ce trajati i koliko ce se trositi) , Conti CPC2 dobar, ali vec nakon dvije sezone, osjeti se mali pad pefromansi, a i puno se trose.
conti pc6 brutalan i na kisi
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2571 Re: Ljetne gume
Alpin A4, bolji na kisi, nego na suhom. Armirani beton!
Ne bih se smio kladati uopce da je Alpin 5 bolja guma.
Nisam jos stavio ljetni set, cekam 15., iako mi je pomalo zao guma, ali eto, nije +40, nece im faliti nista.
Ne bih se smio kladati uopce da je Alpin 5 bolja guma.
Nisam jos stavio ljetni set, cekam 15., iako mi je pomalo zao guma, ali eto, nije +40, nece im faliti nista.
-
milann1971
- Posts: 344
- Joined: 12/01/2017 05:53
#2572 Re: Ljetne gume
citajuci izvjestaje forumasa kako testiraju gume rekao bi da su svi Piketi, Sene, Prostovi ....ja ne znam kako vi to uz ovolike radare i kazne vozite ???

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2573 Re: Ljetne gume
ja govorim o normalnoj voznjimilann1971 wrote:citajuci izvjestaje forumasa kako testiraju gume rekao bi da su svi Piketi, Sene, Prostovi ....ja ne znam kako vi to uz ovolike radare i kazne vozite ???![]()
![]()
![]()
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#2574 Re: Ljetne gume
Ne trebas biti nikakav trkac da bi osjetio da auto hoce da te zalijepi u sofersajbu, a ABS se ne pali (a na starim gumama samo ABS lupa i nikad stat), da je auto prije ispadao iz putanje u nekoj krivini sa 80km/h, a sad i na 110km/h hladno drzi, itd...
-
incognito071
- Posts: 1391
- Joined: 24/08/2007 10:34
#2575 Re: Ljetne gume
kakva su vasa iskustva sa Vredestein SPORTRAC 5 ??
koliko mogu vidjeti testovi su joj vecinom odlicni
koliko mogu vidjeti testovi su joj vecinom odlicni
