Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2551 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2552 Re: Ljetne gume

Post by mk ultra »

530i wrote:
channel10 wrote: Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).
Kakve su tu Dunlop gume, buka i mokro me najviše interesuju?
Imam ja blue response i zadovoljan sam
Rub je zakosen sto mi je bilo neobicno, ali drze odlicno
I lakse su od bridgestone sto su prije bile na autu :mrgreen:
User avatar
ranger
Posts: 2740
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2553 Re: Ljetne gume

Post by ranger »

mali_milojica wrote:Ja cu kupiti GY F1 Asimetric 3
Neko je prebijanje u pitanju oko posla.
Trebale su u kombinaciji biti Michelin Pilot Sport 4 DOT 2016,ali ce zavrsiti sa GY DOT 2017.
Ima li neko iskustva?
Javim se kad zavrsim posao.
ja gonjam gy evo drugu sezonu, nemam primjedbi :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51442
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2554 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

supercali wrote:U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
Jedino neki slabiji brand po imenu da uzmEs, za neku malu lovu.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2555 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

supercali wrote:U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
je li to ford focus :? , ja sam presao sa te 205/50 na 225/45 i ne kajem se :thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2556 Re: Ljetne gume

Post by 530i »

mk ultra wrote:
530i wrote:
channel10 wrote: Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).
Kakve su tu Dunlop gume, buka i mokro me najviše interesuju?
Imam ja blue response i zadovoljan sam
Rub je zakosen sto mi je bilo neobicno, ali drze odlicno
I lakse su od bridgestone sto su prije bile na autu :mrgreen:
Hvala svima na odgovorima :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2557 Re: Ljetne gume

Post by Qler »

Ja sam sinoc stavio ljetne gume, u medjuvremenu sam zamijenio i felge, bile su 8J sada su fabricke 17'' fordove :) 7J pa ne izgleda vise onako sirok :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2558 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

konektovan wrote:
supercali wrote:U makbelu moja dimenzija za kes je 225 cini mi se i jos ako ima taj neki dodatni popust od 5% izadje otprilike 210 po gumi
Jedino neki slabiji brand po imenu da uzmEs, za neku malu lovu.
Ma nije mi problem to nego samo govorim koja je cijena
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#2559 Re: Ljetne gume

Post by beco »

Zar bluresponse nije eco guma :? Ja bjezim od eco guma kao lud :D ta plastika na moje auto neće
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2560 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto


Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2561 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

supercali wrote:Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto


Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
Pa tako :) , samo pripazi na sirinu felge da nije uza od 7J :wink:

Ta je dimenzija na akciji uvijek :thumbup:, conti ti je 195KM :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2562 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

amar1994 wrote:
supercali wrote:Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto


Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
Pa tako :) , samo pripazi na sirinu felge da nije uza od 7J :wink:

Ta je dimenzija na akciji uvijek :thumbup:, conti ti je 195KM :)
Dobro me napomenu meni je cini mi se 6,5 znaci nista od te 225 moram 205
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2563 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

supercali wrote:
amar1994 wrote:
supercali wrote:Ne znam za blueresponse ja cu u makbelu uzeti neku sportxx ili tako nesto


Sad provjerih sport maxx
A vidim moze na moje auto 225/45 pa cu vjerovatno tu velicinu uzeti 179 dunlop a michelin 201 i 211
Pa tako :) , samo pripazi na sirinu felge da nije uza od 7J :wink:

Ta je dimenzija na akciji uvijek :thumbup:, conti ti je 195KM :)
Dobro me napomenu meni je cini mi se 6,5 znaci nista od te 225 moram 205
eh ja ne bi onda , koga god sam pitao , rekli su da je 7 minimum , e jbg :roll: :sad:

mijenjaj felge :-) :run:

koje je auto :?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2564 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Necu mjenjati felge one su fabricke original
307 cc
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2565 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

supercali wrote:Necu mjenjati felge one su fabricke original
307 cc
nista , onda hakook-a k125 :) 8)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2566 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Bit ce ove dunlop sport maxx
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2567 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

:thumbup: :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2568 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Inace uzimam michelin al mislim da ne vrijedi razlike 40 maraka po gumi u odnosu na dunlop jer je dunlop ako ne rame uz rame sa michelinom onda je tu negdje
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#2569 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Imam odlicna iskustva sa Michelin zimskim gumama, i nakon 4-5 sezona drze kao da sam ih jucer na auto stavio, a sare jos koliko hoces. :izet: :thumbup:

Ljetne, imao Energy Saver, i vise nikad.

Hankook K125 betonjara :thumbup: (e vidjecemo koliko dugo ce trajati i koliko ce se trositi) , Conti CPC2 dobar, ali vec nakon dvije sezone, osjeti se mali pad pefromansi, a i puno se trose.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2570 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

NediM17 wrote:Imam odlicna iskustva sa Michelin zimskim gumama, i nakon 4-5 sezona drze kao da sam ih jucer na auto stavio, a sare jos koliko hoces. :izet: :thumbup:

Ljetne, imao Energy Saver, i vise nikad.

Hankook K125 betonjara :thumbup: (e vidjecemo koliko dugo ce trajati i koliko ce se trositi) , Conti CPC2 dobar, ali vec nakon dvije sezone, osjeti se mali pad pefromansi, a i puno se trose.
:thumbup:

conti pc6 brutalan i na kisi :-) , testirano danas :-D :run:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#2571 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Alpin A4, bolji na kisi, nego na suhom. Armirani beton! :thumbup:
Ne bih se smio kladati uopce da je Alpin 5 bolja guma. :-)

Nisam jos stavio ljetni set, cekam 15., iako mi je pomalo zao guma, ali eto, nije +40, nece im faliti nista.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2572 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

citajuci izvjestaje forumasa kako testiraju gume rekao bi da su svi Piketi, Sene, Prostovi ....ja ne znam kako vi to uz ovolike radare i kazne vozite ??? :D :D :-) :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2573 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

milann1971 wrote:citajuci izvjestaje forumasa kako testiraju gume rekao bi da su svi Piketi, Sene, Prostovi ....ja ne znam kako vi to uz ovolike radare i kazne vozite ??? :D :D :-) :-)
ja govorim o normalnoj voznji :) :thumbup:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#2574 Re: Ljetne gume

Post by NediM17 »

Ne trebas biti nikakav trkac da bi osjetio da auto hoce da te zalijepi u sofersajbu, a ABS se ne pali (a na starim gumama samo ABS lupa i nikad stat), da je auto prije ispadao iz putanje u nekoj krivini sa 80km/h, a sad i na 110km/h hladno drzi, itd...
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#2575 Re: Ljetne gume

Post by incognito071 »

kakva su vasa iskustva sa Vredestein SPORTRAC 5 ??
koliko mogu vidjeti testovi su joj vecinom odlicni
Post Reply