Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#2551 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by makaranka »

ja 13.12 narucila punjac,nije jos stiga, 25.09 baterija isto jos ni traga od nje,al zato
29.12 adapter stiga 11.01.i evo me sokiralo item narucen 14.01 jutros stiga.
ko zna sta je sa ovim starijim narudjbama.a sve iz kine,i sve free shipping. :-)
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#2552 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Saka »

makaranka wrote:ja 13.12 narucila punjac,nije jos stiga, 25.09 baterija isto jos ni traga od nje,al zato
29.12 adapter stiga 11.01.i evo me sokiralo item narucen 14.01 jutros stiga.
ko zna sta je sa ovim starijim narudjbama.a sve iz kine,i sve free shipping. :-)
Šta znači "stiga"?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2553 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Je li zaista ne znas ili izigravas mangupa !?

Stiga znaci stigao ako je ovo prvo. Nedo ti dragi Bog (kojem god se molis) da pokrenes nacionlaisticku raspravu ovde.
User avatar
makaranka
Posts: 581
Joined: 18/01/2009 13:42
Location: novo sarajevo

#2554 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by makaranka »

stiga=stigao,dosao.....
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2555 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Ma zna on dobro sta to znaci
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#2556 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marakes »

hitno mi treba pomoc, kupila sam od jednog prodavca par haljina, vrijednost oko 200 km, poslate prije 10 dana sa tracking brojem, medjutim sad dobivam mail od ebay-a da je fake profil i fake tracking brojevi. sta sad?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#2557 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zlo zlo »

ebay ce ti vratit novac, ako vec nije, fino case upali i to je to.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2558 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Uloguj se na Paypal i pokreni Dispute kroz Resolution center.
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#2559 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marakes »

evo otvorila sam za svaku case, nadam se da ce vratiti novav, nije mala suma :(
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#2560 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marakes »

koji je sad moj korak, prvo cekam da mi odgovori prodavac, ako ne odgovori onda slucaj preuzima ebay??? profil prodavca je ukinut! koliko se ceka uopste?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2561 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Pricekaj par dana da se javi prodavac, ako se ne javi prepusti slucaj Paypalu.
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#2562 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marakes »

Chuckie saljem ti pp
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2563 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

marakes wrote:evo otvorila sam za svaku case, nadam se da ce vratiti novav, nije mala suma :(
samo ne ebayu otvori case, oni ce vratiti lovu, ne treba odmah na paypal ici, paypal neka bude zadnja odrednica.
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2564 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

Religious Fantastic wrote:
Royale wrote:
marakes wrote:evo otvorila sam za svaku case, nadam se da ce vratiti novav, nije mala suma :(
samo ne ebayu otvori case, oni ce vratiti lovu, ne treba odmah na paypal ici, paypal neka bude zadnja odrednica.

Slucaj mozes otvoriti ili na paypal ili ebay. Za jednu transakciju NIJE moguce otvoriti slucaj na jednoj pa na drugoj stranici. Moras odabrati jednu od te dvije opcije.
Po mom iskustvu, ebay je puno brzi u rjesavanju slucajeva.
Nisam znao za tu info, hvala.
marakes
Posts: 183
Joined: 06/09/2011 13:51

#2565 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marakes »

ljudi hvala vam mnogo na odgovoru, koliko vremenski treba da dobijem novac nazad?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2567 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

Čega fejk?

Fejk je sve iz hg/kn za tu cijenu. Šta ti očekuješ za dolar?
User avatar
King Kenny
Posts: 314
Joined: 05/10/2011 16:01

#2568 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by King Kenny »

Chuckie wrote:Čega fejk?

Fejk je sve iz hg/kn za tu cijenu. Šta ti očekuješ za dolar?
Nisam mislio na slušalice ko slušalice nego da li uopšte isporučuju.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2569 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Pa procitaj feedback i vidjet ces da isporucuje.
Ancient Mariner
Posts: 11
Joined: 13/12/2012 08:20

#2570 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Ancient Mariner »

Je li ko narucivao baterije za laptopove preko neta i je li prave kakvih problema oko tih stvari s obzirom da sam negdje procitao da zatezu oko Li-Polymer baterija za telefone?
Konkretno htjeo bih da pazarim: http://www.ebay.com/itm/6Cell-Laptop-Ba ... 4845a01edf
User avatar
stativa
Posts: 251
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#2571 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by stativa »

koliki je porez recimo na patike?
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#2572 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by pathyeshme »

Samo ne kontam kako se idolima isplati besplatno slati stvar od 2 dolara... Je li ikad iko dokučio to?
User avatar
TurioSamGa
Posts: 198
Joined: 21/11/2012 14:46

#2573 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by TurioSamGa »

pathyeshme wrote:Samo ne kontam kako se idolima isplati besplatno slati stvar od 2 dolara... Je li ikad iko dokučio to?
Oni salju na hiljade artikala dnevno ... moguce da svako ima neki ugovo s postama HK ili Chine :D ... pa daju mjesecnu neku clanarinu haha ... jedino mi to pada na pamet.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2574 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Ancient Mariner wrote:Je li ko narucivao baterije za laptopove preko neta i je li prave kakvih problema oko tih stvari s obzirom da sam negdje procitao da zatezu oko Li-Polymer baterija za telefone?
Konkretno htjeo bih da pazarim: http://www.ebay.com/itm/6Cell-Laptop-Ba ... 4845a01edf
Ne prave, naruci slobodno.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#2575 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by shibonja »

King Kenny wrote:http://www.ebay.com/itm/Ear-In-Ear-Earb ... 0804852%26

Šta mislite je li fake?
Prodavac ima dosta negativnih komentara,59 u zadnju godinu dana,sa stim da se dosta musterija zali da su dugo cekali na isporuku ili im roba koju su platili uopste nije dosla,znaci ja bih ovog prodavca izbjegao,a ti radi po svom :)
Post Reply