FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2551 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

U Sarajevu, trenitno nemas ovlastenog Fiat servisera.

Na CV su bili kratko, tu je sada kafic. Autoccomerce je negdje ima kancelariju samo za katalošku prodaju, nema ni salona.

Najbljizi ovlasteni zastupnik u BiH ti je Market Auto u Laktašima. U Mostaru i Vitezu imas Auto Start u Sofa MM koji se više bave servisom nego prodajom i imaju ovlaštenje za servisiranje.
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#2552 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by basicm »

Ima li mi ko reci, reparacija dizni za 1,7 td Palio, gdje se moze kvalitetno i po kojoj cijeni uraditi reparacija dizni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2553 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

basicm wrote:Ima li mi ko reci, reparacija dizni za 1,7 td Palio, gdje se moze kvalitetno i po kojoj cijeni uraditi reparacija dizni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Donje móstre,kod Zufera.

poslano s moga sonija ze
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2554 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

dal za svaku motorsku izvedbu u puntu mk2 postoji i odgovarajuća lamela ili jedna lamela pristaje na sve punte dvice?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2555 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

Stjui wrote: za svaku motorsku izvedbu u puntu mk2 postoji i odgovarajuća lamela
prije da je ovo
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2556 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Nije bas da su za sve motore iste, ali ima i motora razlicite kubikaze koji idu s istim setom kvacila. Koji konkretno motor imas u svom fiatu?
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2557 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

direstraits0078 wrote:Nije bas da su za sve motore iste, ali ima i motora razlicite kubikaze koji idu s istim setom kvacila. Koji konkretno motor imas u svom fiatu?
1.9 d
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2558 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Na taj ne pase ni sa jednog drugog motora, ako se radi o motoru 1.9 DS sa 60 KS.
Heartbeats
Posts: 737
Joined: 26/06/2012 21:51

#2559 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Heartbeats »

Meni je na Lanci 1.9. jtd 2001 otisal servo pumpa. Imam ponudu za servo pumpu sa Maree 1.9 jtd isto 2001 godiste.
Pase li ova sa Maree na Lanciu?
Hvala i zivi bili!
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2560 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

pozdrav
poceo mi je hladnjak curiti,majsor je istresao neku tekucinu ali opet malo curi
zanimaju me cijene hladnjaka,ako ovo nastavi curiti...ima li polovnih po otpadima i kako se krecu ?
zaboravi napisati da je auto fiat brava 1.6 16v,ne znam je li za sve modele isti hladnjak
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2561 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Ja sam dok sam imao Bravu 1.6 u Velasu kupio hladnjak, bio je cca 60 KM.
Kod mene je auto nakon toga bio jos pola godine i nisam imao problema.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2562 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

ElRe wrote:Ja sam dok sam imao Bravu 1.6 u Velasu kupio hladnjak, bio je cca 60 KM.
Kod mene je auto nakon toga bio jos pola godine i nisam imao problema.
to je prihvatljiva cijena...gdje dodje taj velaso,koji grad ?
User avatar
corsa
Posts: 2592
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#2563 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by corsa »

Nije Velaso nego Velas, a nalazi se u Blazuju kod Sarajeva.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2564 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

direstraits0078 wrote:Na taj ne pase ni sa jednog drugog motora, ako se radi o motoru 1.9 DS sa 60 KS.
hvala na odgovoru. znate li možda,koliko košta zamjena lamele na puntu?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2565 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

corsa wrote:Nije Velaso nego Velas, a nalazi se u Blazuju kod Sarajeva.
e nije ni velas vec je LASS :)
@ stjui 100 maraka kosta zamjena
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2566 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

bitanga_sa_otesa wrote: @ stjui 100 maraka kosta zamjena
nova lamela,ruke i samo 100? jeste li sigurni?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2567 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Samo rukeeee
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2568 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

ruke naravno ,set kvacila ces morati nazvati prodavnicu da vidis tacno koja je cijena (150-200 maraka je otprilike) .
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#2569 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by direstraits0078 »

Taj Velas u Blazuju je prn'o u shishu, sad su kad krenes uz K. Glavu s Bara, imao sam i tlf. negdje, samo da iscackam.

033 427 426

Imaju nesto dijelova sto je ostalo kad se zatvorio Velas. Npr. uzeo sam starom retrovizor komplet sa staklom za clia 3 za smijesne pare, puno vise mi love trazio neki hajvan na otpadu prema Palama, i jos me napade i slusalicu mi spusti kad sam mu rekao da je poskup. :lol:
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2570 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

Stjui wrote:
bitanga_sa_otesa wrote: @ stjui 100 maraka kosta zamjena
nova lamela,ruke i samo 100? jeste li sigurni?
Mozes li malo preformulisati pitanje druze Demidzicu?!:-D

poslano s moga sonija ze
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2571 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2572 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Romeo 80 »

_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Ne znam sad hoću li te obradovati ili razočarati. Ja sam imao isti problem i kopiranje ključa sam radio u Hudinyu kod Bosmala. Kod mene je Alfa 155 iz 96 god. i izašlo me svega 50 KM, no rekli su mi da sam dobro prošao jer od 97god. pa na dalje su ključevi komplikovaniji i ista stvar košta oko 150 KM. :)
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2573 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Optimist »

Jesi to prodao papamobil? :?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2574 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

Optimist wrote:Jesi to prodao papamobil? :?
nisam jaruga ugled'o ovu povoljno pa pazario staroj da se kotrlja srebrna, sedan, "DTM" AR Alu Felge, slobodna procjena prelijepo ocuvana za godine starosti...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2575 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

Romeo 80 wrote:
_mufljuz_ wrote:pozdravljam - pazarila se Alfa Romeo 156 1.9 JTD - pa je uz nju dosao jedan kljuc - kome kako posto - kopiranje kljuca daljinskog zakljucavanja? neka povoljna cijena da nije sad oderotina :mrgreen: zafaljujem duboko.... 8) 8-) :)
Ne znam sad hoću li te obradovati ili razočarati. Ja sam imao isti problem i kopiranje ključa sam radio u Hudinyu kod Bosmala. Kod mene je Alfa 155 iz 96 god. i izašlo me svega 50 KM, no rekli su mi da sam dobro prošao jer od 97god. pa na dalje su ključevi komplikovaniji i ista stvar košta oko 150 KM. :)
fala jaruga znaci, doci ce me zabava skupo 'bem ti zabare :lol:
Post Reply