Ukucaj na pik.ba otključavanje iPhone-a i vidjet ćeš.vesna555 wrote:Ma ne smijem ja čačkati tu stvarčicu, malo mi je preskupa da ja petljam po njojBez zeze, ja ne znam ni programe na TV-u nastimati bez pomoci. Jednostavno, nisam bas zainteresiranaa za tehnologiju, niti me to zanima, nit bih se štel mešat
Tako da ako neko zna nekog finog čiku ili tetu koji bi mi uz razumnu novčanu naknadu pomogli da ja aktiviram svoju SIM karticu u Iphoneu, bila bih vrlo zahvalna
iPhone - All about
Moderator: Benq
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2551 Re: iPhone - All about
- vesna555
- Posts: 565
- Joined: 01/11/2010 22:30
- Location: Sarajevo
#2552 Re: iPhone - All about
OK, nema veze, hvala u svakom slucajuAMD wrote:Ukucaj na *** SPAM *** otključavanje iPhone-a i vidjet ćeš.vesna555 wrote:Ma ne smijem ja čačkati tu stvarčicu, malo mi je preskupa da ja petljam po njojBez zeze, ja ne znam ni programe na TV-u nastimati bez pomoci. Jednostavno, nisam bas zainteresiranaa za tehnologiju, niti me to zanima, nit bih se štel mešat
Tako da ako neko zna nekog finog čiku ili tetu koji bi mi uz razumnu novčanu naknadu pomogli da ja aktiviram svoju SIM karticu u Iphoneu, bila bih vrlo zahvalna
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2553 Re: iPhone - All about
w-w-w-p-i-k-bavesna555 wrote:OK, nema veze, hvala u svakom slucajuAMD wrote:Ukucaj na *** SPAM *** otključavanje iPhone-a i vidjet ćeš.vesna555 wrote:Ma ne smijem ja čačkati tu stvarčicu, malo mi je preskupa da ja petljam po njojBez zeze, ja ne znam ni programe na TV-u nastimati bez pomoci. Jednostavno, nisam bas zainteresiranaa za tehnologiju, niti me to zanima, nit bih se štel mešat
Tako da ako neko zna nekog finog čiku ili tetu koji bi mi uz razumnu novčanu naknadu pomogli da ja aktiviram svoju SIM karticu u Iphoneu, bila bih vrlo zahvalna
Pozz
-
DYD666
- Posts: 1108
- Joined: 21/02/2007 08:50
#2554 Re: iPhone - All about
Vidi, ako ti svakako ne radi SIM, dakle nesvrsishodan je trenutno, onda te pogotovo ne treba onda biti strah da "cackas" jer objektivno ti i ne mozes njega nikad toliko software-ski zeznuti, a da se ne moze popraviti. Ako nista ono totalnim formatiranjem.vesna555 wrote:Ma ne smijem ja čačkati tu stvarčicu, malo mi je preskupa da ja petljam po njojD
Bitno je samo da na racunaru imas backupovane stvari tipa adresara/kontakta ili tako nekih sitnica koje su ti neovisno od bilo kog telefona vazne (meni licno su to pored brojeva, samo jos eventi iz kalendara, nista više apsolutno).
Sve ostalo, filmove, igre, muziku, dokumente blablabla bez problema vratim rucno i brzo nakon uradim restore/format ukoliko sam na isti prinudjen. Prosto sam si tako organizovao podatke, jer svaki tel. kad tad moze riknuti ili "prolupati" i necu da mi od toga ovise vazne stvari.
Sve u svemu, ako bas neces da rizikujes - probaj skoknuti do Skenderije, a cuo sam da ima radnja/servis u Shoppingu na Grbavici, otidji i pitaj, cisto sumnjam da ce ti traziti bas 170KM.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2555 Re: iPhone - All about
Kakvih crnih 170 KMvesna555 wrote:Koliko ti je uzeo? Meni jedan lik trazio 170 KM, nije normalan! Hvalashalla wrote:Ja nosio kod jednog lika (vedad) na platou skenderije (odmah pored foto jusuf ili kakogod da se zovevesna555 wrote:Ima li neko da radi otkljucavanje Iphone 3GS? Ovo moje cudo zakljucano, kada sam stavila karticu nemre![]()
)...
Ja platio meš'čini 30 KM i još dobio onu foliju zaštitnu pride
-
Mustang1
- Posts: 29899
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2556 Re: iPhone - All about
Kad bi ja znao te pite da treba ukucat ..To je za betu 4.1 a ja ne mogu skinut beta 4.1 nego full a negdje sam procito sad da ce mi se zakljucat ako uradim sa redsn0w na full 4.1 jailbreak ... a naso sam ovo mogul sa ovim pwn...Al pise da treba old bootrom nesto
http://www.redmondpie.com/jailbreak-iph ... ool-guide/
Strah me ba sjebat cu ga ..tako sam cacko xbox pa 500 KM bacio ...a i resiver sam jedan al to nije bilo do mene
-
Mustang1
- Posts: 29899
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2557 Re: iPhone - All about
iphone 3g version 4.1 i bb 05.14.02 ... ali nema ikone cydia sto znaci da nije jailbreak ? A da bi jailbreak moram bb na 06... ? jer drugacije necu moci otkljucati telefon ? Ako uradim erase al data and settings hoce li se promjeniti bb ? I postojil nacin da se provjeri verzija bootloadera osim ono nesto sto treba preko wifi posto nemam njega sad
btw. svi se napijaju zbog zena ja cu se izgleda napit zbog iphona
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2558 Re: iPhone - All about
JB možeš uvijek uraditi, a BB nema veze sa JB, već sa unlockom:D
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2559 Re: iPhone - All about
na kojem repo u cydiji mogu nac free wifi sync
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2560 Re: iPhone - All about
cydia.xsellize.com ima verziju 1.0.Lady Saray wrote:na kojem repo u cydiji mogu nac free wifi sync
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2561 Re: iPhone - All about
instalirala sve ok vidi comp i iphone i ipad normala ali itunes ne vidi ni jedno 10.1.2 je itunes imal ko kakvu ideju? btw radilo prije sasvim ok
-
mariannealen
- Posts: 58
- Joined: 30/09/2010 13:12
#2562 Re: iPhone - All about
Jedna prica danas sto mi se desila u busu ,ispade u autobusu i pade na pod i opali onaj oklop plasticni i pola busa gleda sta je a jedna cura gleda i kaze "Gledaj cigle sad kad se raspadne" a ja se nasmija ono od muke i pogledam je a ona se nasmija i rece "Kakva je to marka telefona?" I onda ja kazem "Pogledaj na googlu iphone 4 " a onda ona samo pogleda u jarana i rece sta ovaj prica.I tako se raspricamo mi i pitam je koji ona telefon ima ,rece mi neki samsug sa androidom.Naravno za nju nema jaceg na planeti,prica ona tako jedno 10 minuta (za mene 10 sati suplje price o androidu)i zamoli me da vidi makinu i naravno dam joj ali onda rece da mora izac i na moju opstu radost pade njoj telefon i ugasi se.Suze mi krenuse a ona ljuta izadje iz buse
iLove iPhone 
- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2563 Re: iPhone - All about
jarane bolestan simariannealen wrote:Jedna prica danas sto mi se desila u busu ,ispade u autobusu i pade na pod i opali onaj oklop plasticni i pola busa gleda sta je a jedna cura gleda i kaze "Gledaj cigle sad kad se raspadne" a ja se nasmija ono od muke i pogledam je a ona se nasmija i rece "Kakva je to marka telefona?" I onda ja kazem "Pogledaj na googlu iphone 4 " a onda ona samo pogleda u jarana i rece sta ovaj prica.I tako se raspricamo mi i pitam je koji ona telefon ima ,rece mi neki samsug sa androidom.Naravno za nju nema jaceg na planeti,prica ona tako jedno 10 minuta (za mene 10 sati suplje price o androidu)i zamoli me da vidi makinu i naravno dam joj ali onda rece da mora izac i na moju opstu radost pade njoj telefon i ugasi se.Suze mi krenuse a ona ljuta izadje iz buseiLove iPhone
-
mariannealen
- Posts: 58
- Joined: 30/09/2010 13:12
#2564 Re: iPhone - All about
Sta ces kad mrzim sve vezano za android

- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2565 Re: iPhone - All about
sto ne gumo ovih novopecenih iOS-ovacamariannealen wrote:Sta ces kad mrzim sve vezano za android![]()
android je jedna fenomenalna platforma koja ima tako puno potencijala! komercijalno nikada nece uspjeti ni primirisati iOS-u jer iza ovog stoji onaj mangup Jobs koji bi eskimu snijeg prodao, ali daleko od toga da je android losa platforma
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2566 Re: iPhone - All about
Nije u tome fazon... Fazon je što Apple nosaju samo šminkeri. I sad čim si ti šminer, odmah moraš da kupiš iPhone, a ne Android. Zbog toga je Jobs majstor, jer je skonto kako da napravi šminkerski telefon. Koji je, ono, preglup. Samo eto lijepo izgleda.
Jel tako Qler?
Jel tako Qler?
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#2567 Re: iPhone - All about
Garant joj nisi trazio broj telefonamariannealen wrote:Sta ces kad mrzim sve vezano za android![]()
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2568 Re: iPhone - All about
u cijeloj prici ne kontam samo jedan detalj...mariannealen wrote:Jedna prica danas sto mi se desila u busu ,ispade u autobusu i pade na pod i opali onaj oklop plasticni i pola busa gleda sta je a jedna cura gleda i kaze "Gledaj cigle sad kad se raspadne" a ja se nasmija ono od muke i pogledam je a ona se nasmija i rece "Kakva je to marka telefona?" I onda ja kazem "Pogledaj na googlu iphone 4 " a onda ona samo pogleda u jarana i rece sta ovaj prica.I tako se raspricamo mi i pitam je koji ona telefon ima ,rece mi neki samsug sa androidom.Naravno za nju nema jaceg na planeti,prica ona tako jedno 10 minuta (za mene 10 sati suplje price o androidu)i zamoli me da vidi makinu i naravno dam joj ali onda rece da mora izac i na moju opstu radost pade njoj telefon i ugasi se.Suze mi krenuse a ona ljuta izadje iz buseiLove iPhone
ako vec imas milju za telefon, koji kurac ides na bus...
- hakazvaka
- Posts: 6315
- Joined: 11/02/2008 09:27
- Location: $_SESSION[]
- Contact:
#2569 Re: iPhone - All about
garant ni kartu nije imaoAlfons Kauders wrote:u cijeloj prici ne kontam samo jedan detalj...mariannealen wrote:Jedna prica danas sto mi se desila u busu ,ispade u autobusu i pade na pod i opali onaj oklop plasticni i pola busa gleda sta je a jedna cura gleda i kaze "Gledaj cigle sad kad se raspadne" a ja se nasmija ono od muke i pogledam je a ona se nasmija i rece "Kakva je to marka telefona?" I onda ja kazem "Pogledaj na googlu iphone 4 " a onda ona samo pogleda u jarana i rece sta ovaj prica.I tako se raspricamo mi i pitam je koji ona telefon ima ,rece mi neki samsug sa androidom.Naravno za nju nema jaceg na planeti,prica ona tako jedno 10 minuta (za mene 10 sati suplje price o androidu)i zamoli me da vidi makinu i naravno dam joj ali onda rece da mora izac i na moju opstu radost pade njoj telefon i ugasi se.Suze mi krenuse a ona ljuta izadje iz buseiLove iPhone
![]()
ako vec imas milju za telefon, koji kurac ides na bus...evo ti jedan koristan broj... da isprobas... 1515...
-
Mustang1
- Posts: 29899
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2570 Re: iPhone - All about
Eto sad vam necu dosadjivat bar par sati 
- Qler
- Posts: 25826
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#2571 Re: iPhone - All about
AMD wrote:Nije u tome fazon... Fazon je što Apple nosaju samo šminkeri. I sad čim si ti šminer, odmah moraš da kupiš iPhone, a ne Android. Zbog toga je Jobs majstor, jer je skonto kako da napravi šminkerski telefon. Koji je, ono, preglup. Samo eto lijepo izgleda.
Jel tako Qler?
-
iSwagga
- Posts: 1561
- Joined: 22/03/2010 10:30
#2572 Re: iPhone - All about
7 Types of iPhone Owners
http://www.obamapacman.com/2011/02/info ... ne-owners/
iPhone 5 Prototype: Leaked!
http://obamapacman.com/2010/07/apple-ip ... pe-leaked/
http://www.obamapacman.com/2011/02/info ... ne-owners/
iPhone 5 Prototype: Leaked!
http://obamapacman.com/2010/07/apple-ip ... pe-leaked/
-
dory
- Posts: 1
- Joined: 01/02/2011 19:00
#2573 Re: iPhone - All about
Zamolila bih sve koji mi mogu objasniti kako da isključim aplikacije na iPhone-u,a eventualno ostavim samo Facebook.NIsam neki ekspert,tek sam počela koristiti iPhone,tako da mi sve to dodje malo ispetljano,danas nepune 3 minute preko 3 KM u minusu,ako se ovako nastavi bankrotirat ću .
Riječ je o iPhone-u 3g. Hvala i nadam se da čete me spasiti tehnoloških muka
Riječ je o iPhone-u 3g. Hvala i nadam se da čete me spasiti tehnoloških muka
-
febo_acm
- Posts: 10317
- Joined: 10/02/2009 17:00
- Location: SARAJEVO
#2574 Re: iPhone - All about
Pritisneš dva pute Home button i pojavi ti se multitasking. Onda držiš prstom neku app i pojavi se crveni krugdory wrote:Zamolila bih sve koji mi mogu objasniti kako da isključim aplikacije na iPhone-u,a eventualno ostavim samo Facebook.NIsam neki ekspert,tek sam počela koristiti iPhone,tako da mi sve to dodje malo ispetljano,danas nepune 3 minute preko 3 KM u minusu,ako se ovako nastavi bankrotirat ću .![]()
Riječ je o iPhone-u 3g. Hvala i nadam se da čete me spasiti tehnoloških muka
- Lady Saray
- Posts: 1237
- Joined: 13/05/2005 13:53
- Location: Sarajevo
#2575 Re: iPhone - All about
ako je sve to instalirano
najlaksa opcija je da u settings>general>network>cellular data pod apn active.bhmobile.ba izbrises ono zadnje a tako da se ne moze nikako konektovati na gprs dok ne dovrsis adresu. pa da ustvari bude po potrebi dok zelis na net adresa full kad ne zelis upaljen gprs nepotpun apn
ili ako je uradjen jb i imas instaliran springboard dodas ikonu za gprs i kad ti ne treba ugasis ga na dugme bukvalno sto ja radim ali kod mene je to zbog baterije xD
najlaksa opcija je da u settings>general>network>cellular data pod apn active.bhmobile.ba izbrises ono zadnje a tako da se ne moze nikako konektovati na gprs dok ne dovrsis adresu. pa da ustvari bude po potrebi dok zelis na net adresa full kad ne zelis upaljen gprs nepotpun apn
ili ako je uradjen jb i imas instaliran springboard dodas ikonu za gprs i kad ti ne treba ugasis ga na dugme bukvalno sto ja radim ali kod mene je to zbog baterije xD
