Kosarkaska reprezentacija BiH

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Admir_1984
Posts: 7641
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2551 Re: reprezentacija

Post by Admir_1984 »

dokazan strucnjak, vidljiv napredak sto se selektorske pozicije tice. sad je samo da vidimo kakvu ce podrsku imati u savezu i kako ce savez shvatiti situaciju i hoce li se adekvatno pripremiti za nadolazece obaveze. u Acinu strucnjost i autoritet ne treba sumnjati

sretno majstore
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2552 Re: reprezentacija

Post by Baudelaire »

Meni je samo žao, kad vidim koliko čovjek entuzijazma ima, što će se brzo uvjeriti sa kakvim gorilama radi. Valjda mu to neće sasjeći i ubiti entuzijazam i optimizam.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2553 Re: reprezentacija

Post by Dupli_skalp »

Baudelaire wrote:Meni je samo žao, kad vidim koliko čovjek entuzijazma ima, što će se brzo uvjeriti sa kakvim gorilama radi. Valjda mu to neće sasjeći i ubiti entuzijazam i optimizam.
upravo...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2554 Re: reprezentacija

Post by Tomahawk11 »

Baudelaire wrote:Meni je samo žao, kad vidim koliko čovjek entuzijazma ima, što će se brzo uvjeriti sa kakvim gorilama radi. Valjda mu to neće sasjeći i ubiti entuzijazam i optimizam.
Da je kako otjerati gorile.... :roll:
El_comadante
Posts: 9042
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2555 Re: reprezentacija

Post by El_comadante »

dobar trener no vidjčemo hočeli šta postiči. mislim tu i na savez i na naše košarkaše. knačno jedan dobar trener
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#2556 Re: reprezentacija

Post by shalla »

Ne mogu da vjerujem da je čovjek pristao da se uhvati ukoštac sa seronjama iz saveza, hroničnim nedostatkom finansija i sl... Svaka čast na entuzijazmu, lijepo je vidjeti da u današnje vrijeme ima trenera koje zanima rezultat i lični napredak/nadgradnja nauštrb zarade...
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2557 Re: reprezentacija

Post by Comrad »

Odlicna vijest, navijao sam za njega jos i prosli put kada je htio da preuzme repku i oni odabrali Sabita Hadzica :shock: :-) :?

I ako nista i ne napravi, drago mi je da je monotonija razbijena. Hvala Mensi i Sabetu, ali vala dosta ih je bilo. :-)
User avatar
van Basten
Posts: 7958
Joined: 21/09/2006 02:59

#2558 Re: reprezentacija

Post by van Basten »

pozitivno sam iznenađen. Na hajr i na dobro da ovo izađe
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2559 Re: reprezentacija

Post by Romanista 101% »

poslije 100 godina jedna dobra vijest vezana za nasu reprezentaciju, konacno mogu redovnije posjecivati ovu temu, sve najbolje novom treneru i da nas izvuce iz dna.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#2560 Re: reprezentacija

Post by ultima_palabra »

Ne samo Aco, nego i Novosel :thumbup: Sjajna vijest...
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#2561 Re: reprezentacija

Post by and »

aco aco hej hej hej :thumbup:
El_comadante
Posts: 9042
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2562 Re: reprezentacija

Post by El_comadante »

za sada mi se svidjaju njegove izjave i najave ostaje sad da ga vidimo na djelu.
User avatar
vodoprovodčik
Posts: 595
Joined: 05/02/2012 22:42

#2563 Re: reprezentacija

Post by vodoprovodčik »

Aco majstor. Ako vrati Vardu (dobra pomoć s klupe), uz ovog Sinanovića (prosječan centar, ali igra u acb ligi, i tamo je sigurno nauičio štošta), uz Mirzu (kojem će sigurno taktički pomoć da dolazi u šuterski čiste situacije, a ne kao Sabit, "igraj izolaciju, pa ako pročepi, pročepi"), solidnog Nihada i ostale bekove, par mlađih igrača, može daleko dovest repku.
sretno
User avatar
Richard Wagner
Posts: 1138
Joined: 30/04/2011 11:18

#2564 Re: reprezentacija

Post by Richard Wagner »

triput hura za košarkaškog ćiru
Mustang1
Posts: 29907
Joined: 29/12/2010 17:31

#2565 Re: reprezentacija

Post by Mustang1 »

Mozda idu i bolji dani za nasu kosarku ...Markovic i Firic selektori juniorima i kadetima .. To je puno bolje nego da budu seniorskim jer mladim mogu prenijeti igracko iskustvo a ovim starim treba nesto drugo
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2566 Re: reprezentacija

Post by Romanista 101% »

odlican potez, bravo
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2567 Re: reprezentacija

Post by Dupli_skalp »

Bubalo1 wrote:Mozda idu i bolji dani za nasu kosarku ...Markovic i Firic selektori juniorima i kadetima .. To je puno bolje nego da budu seniorskim jer mladim mogu prenijeti igracko iskustvo a ovim starim treba nesto drugo
info je odakle?

edit: http://sportsport.ba/bh_kosarka/firic-n ... deta/74281
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#2568 Re: reprezentacija

Post by Comrad »

Svidja mi se ovo. Jos samo da se i savez malo bolje organizira, ali eto izgleda da su poceli misliti tikvom. Aco je jos u proslom ciklusu trebao biti selektor, ali nema veze.

Slovenia EuroBasket 2013 Group D

1. Georgia
2. Bosnia and Herzegovina
3. Netherlands
4. Romania
5. Latvia

Prva tekma u augustu:
Bosnia and Herzegovina - Latvia
15.08.2012 20:30

Direktno idu 1. i 2. ekipa i četiri najbolje trećeplasirane. Mislim da ne bi trebali imati problema da odemo direktno.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3509
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#2569 Re: reprezentacija

Post by Dupli_skalp »

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2570 Re: reprezentacija

Post by Tomahawk11 »

Tesko je ugrabiti novog McCalebba. Ako iko moze, onda ce to Aco uklopiti. Vidim da se vrsi selekcija igraca po Spaniji, iznenadjujuce koliko nasih kosarkasa ima tamo.
El_comadante
Posts: 9042
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#2571 Re: reprezentacija

Post by El_comadante »

vidječemo za sada dobro radi, odnosno prati naše igraće razgovara pregovara sa Amerima da igraju za nas, e još samo čekamo početak kvalifikacija i da vidimo kako to izleda na parketu.
User avatar
vodoprovodčik
Posts: 595
Joined: 05/02/2012 22:42

#2572 Re: reprezentacija

Post by vodoprovodčik »

Šta Aco zapravo traži? Ako traži combo-beka poput McCaleba u Evropi ga neće naći. Ako traži klasičnu dvicu ne vjerujem da će naći boljeg od Domerkanta. Pošto je očito da više na računa na Henrija, onda vjerovatno traži trojku ili pak nekog swingmena, jer do sada smo igrali sa dvije dvojke. Možda je ova potraga i pozitivan potez jer bi atletski razvijeno nisko krilo moglo ostvaritivati igru u postu, što bi omogućilo Mirzi da izvuče neke lakše šuteve jer je do sada uglavnom igrao neku izolaciju , ako one glupe Sabitove postavke uopšte možemo nazvati tako.
User avatar
spree
Posts: 8667
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#2573 Re: reprezentacija

Post by spree »

http://euroleaguequiz.euroleague.net/vo ... voting.php. na ovom liku mozete glasati za mirzu i henryja za all-euroleague team.
brazzo20
Posts: 248
Joined: 31/10/2011 17:56

#2574 Re: reprezentacija

Post by brazzo20 »

http://sportsport.ba/bh_kosarka/savovic ... bije/79907
Takvih ljudi i ne trebamo u reprezentaciji, ili igraj sa srcem ili nemoj nikako
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2575 Re: reprezentacija

Post by Romanista 101% »

a kada ga odbije Srbija pjeske ce doci na okupljanje repr. BiH i naravno uz izjave da nikad nije ni razmisljao ciji ce dres da obuce.
Post Reply