Serie A

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2551 Re: Serie A

Post by Romanista 101% »

Sanchez u Barcu za 39 mil!! :run:
bolton93
Posts: 499
Joined: 03/03/2011 13:20

#2552 Re: Serie A

Post by bolton93 »

Morati u problemu: Boaš skup, Mihajlović neće

Inter nema novca da plati Portu obeštećenje za Andre Viljasa-Boaša, dok je Siniša Mihajlović najavio da bi voleo da ostane u Fiorentini još dugo godina.

Image

Morati će morati da nastavi da traga za trenerom.

Novi neće biti ni Andre Viljaš-Boaš.

U danu kada su mediji širom Evrope najavili da će Inter pokušati da angažuje Portugalca za trenera, stigao je instant demanti. Sportski direktor Intera Marko Branka rekao je:

"Andre Viljaš-Boaš neće biti naš novi trener".

Branka je objasnio zbog čega:

"U njegovom ugovor sa Portom postoji klauzula o obeštećenju, koja je previsoka za nas i mi to ne možemo da platimo".

Mladi Portugalac, koji je svojevremeno bio asistent Žozeu Murinju dokazao se minule sezone kada je sa Portom osvojio tri trofeja (prvenstvo, Kup i Ligu Evrope). Posebno impresivan bio je na domaćoj sceni gde je do titule stigao bez ijednog poraza i odmah je postao meta velikih klubova u Evropi, koji su ovog leta menjali trenere.

Inter traži trenera posle odluke Brazilca Leonarda Arauha da, posle samo šest meseci na klupi nerazura, prihvati ponudu Pari Sen Žermena, za koji je nastupao kao igrač i postane sportski direktor "svetaca". Ponude predsednika Masima Moratija prethodnih dana odbili su Argentinac Marselo Bijelsa, iz privatnih razloga i Srbin Siniša Mihajlović, koji želi da ostane u Fiorentini.

"Prošle sezone Fiorentina mi je dala priliku, iako sam imao i drugih mogućnosti. Drago mi je zbog odluke, što mi je dozvoljeno da radim u klubu u kojem su ozbiljni ljudi. Nadam se da ću u Firenci ostati još dug niz godina", rekao je Mihajlović za zvanični internet portal Fiorentine.

Na Meaci mole za strpljenje...

"Znam da postoji velika znatiželja kod navijača i novinara po pitanju novog trenera, ali ona neće trajati još dugo. U roku od nedelju dana ime novog trenera Intera biće poznato", rekao je generalni direktor kluba Ernesto Paolilo.

Morati je u subotu rekao i da Karlo Anćeloti, bivši trener Čelsija, Milana, Juventusa i Parme, nikada nije bio u kombinaciji da nasledi Leonarda i postane treći trener Intera u godinu dana, jer je sezonu započeo Rafael Benitez.
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#2553 Re: Serie A

Post by Patron of Formello »

Point. wrote:
2407 wrote:Pointe, koliko mislis da ce Lulic dobijati sanse pored Radu-a?
Vjerujem da ce dobijati sanse, jer kako se prica Radu ce preseliti na CB poziciju uz Diasa, sto mu je i prirodna pozicija. U tom slucaju Luliceva konkurencija bi se sastojala od onog odrona Garrida. Znaci uopste ne sumnjam da ce Lulic u rekordnom vremenu postati standardan.

Patron of Formello, drago mi je da ima tu jos laziala da prozborimo koju, dojadilo mi samom se peglati sa Laziohatersima. :-D

Sto se tice novih pojacanja Muslera bi trebo u Galatasnajper a za uzvrat bi dobili albanca Canu, jako dobar igrac sa mudima, ebo bi on majku Tottiju i ekipi. :) . U slucaju da Muslera furne, dosao bi Marchetti, reprezenattivac koji je zadnjih godinu dana na hladjenju u Cagliariju. I tu smo u profitu, jer smatram Marchettija boljim golmanom od Nanda.
Nesto se suskalo i o Pjanicu al nevjerujem da Lotito ima love za njega. Al ebote konj, jos kad bi Pjana doso. Svrsio bi ocam. :lol: :bih:
Radu ce definitivno igrati na poziciji CB.To bi mogla konacno biti solidna odbrana sa Diasom,Biavom,Diakiteom pa cak i Stendardom.Sto se tice igraca iz Spanije Lazio ima vrlo losa iskustva sa Mendietom i De La Penom. :roll: Sreca je samo da za Garrida nismo dali neke prevelike pare.Tako da ce Lulic vjerovatno odigrati vecinu utakmica za Lazio. :) :bih:
Malo je @ratata pretjerao u cijeni za Pjanica. :) Njegova cijena je izmedju 10 i 12 miliona eura.Lotito je vrlo zainteresovan za taj transfer jedino sto Reja pokusava da forsira Milana Badelja iz Dinama kao alternativu Pjanicu. :-) Sretna je okolnost sto je Tottenham zainteresovan za Badelja i navodno je vec poslao ponudu od 8.5 miliona eura.
Pare za transfer Pjanica bi trebale biti obezbjedjene prodajom Lichta Juventusu.Dakle uz malo srece mogli bi vidjeti Pjanica u Laziu. :bih:
Danas bi trebalo da se odluci oko prelaska Muslere u Galatu. :roll: To ce mu biti korak unazad u karijeri ipak bi bolje bilo da ostane u Laziu jos sezonu dvije i da ode kao iskusan golman u neki bolji klub u Englesku ili Spaniju.Zna on jos uvijek napraviti neki krupan kiks iako je najbolji golman od Peruzzia kojeg smo imali.Kad se samo sjetim Ballote,Carizza ili Bizzarija. :-)
User avatar
Obuca9
Posts: 9729
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#2554 Re: Serie A

Post by Obuca9 »

Zar bi mogli dovesti Pjanića ili Badelja, nakon što su doveli Lulića?

Zar u Italiji ne postoji ono pravilo da u jednom prelaznom roku ne mogu dovesti više od jednog igrača izvan EU? Znam da kad je bila priča kako Juventus hoće da dovede Džeku i Misketa u paru, da se spominjalo da je to nemoguće jer su obojica izvan EU?
User avatar
vaučer
Posts: 11540
Joined: 04/08/2009 15:22

#2555 Re: Serie A

Post by vaučer »

Pitanje za ove koji prate Seriu A.
Kakav je igrač Cristian Zapata iz Udinesea?
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2556 Re: Serie A

Post by 2407 »

hz__semir wrote:Zar bi mogli dovesti Pjanića ili Badelja, nakon što su doveli Lulića?

Zar u Italiji ne postoji ono pravilo da u jednom prelaznom roku ne mogu dovesti više od jednog igrača izvan EU? Znam da kad je bila priča kako Juventus hoće da dovede Džeku i Misketa u paru, da se spominjalo da je to nemoguće jer su obojica izvan EU?
Jos uvijek je na snazi to pravilo, mada postoji prica da se uvodi jos jedna igrac ovog ljeta.

Lulic ima svicarski pasos i tako on spada u EU igrace, ne znam da li Pjana ima francuski :?
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#2557 Re: Serie A

Post by Patron of Formello »

2407 wrote:
hz__semir wrote:Zar bi mogli dovesti Pjanića ili Badelja, nakon što su doveli Lulića?

Zar u Italiji ne postoji ono pravilo da u jednom prelaznom roku ne mogu dovesti više od jednog igrača izvan EU? Znam da kad je bila priča kako Juventus hoće da dovede Džeku i Misketa u paru, da se spominjalo da je to nemoguće jer su obojica izvan EU?
Jos uvijek je na snazi to pravilo, mada postoji prica da se uvodi jos jedna igrac ovog ljeta.

Lulic ima svicarski pasos i tako on spada u EU igrace, ne znam da li Pjana ima francuski :?
Nisam sto posto siguran ali mislim da ima. :)Tako da vjerujem da ce prije njega uzeti nego Badelja. :-D
User avatar
Patron of Formello
Posts: 758
Joined: 18/10/2006 08:39
Location: SFRJ

#2558 Re: Serie A

Post by Patron of Formello »

vaučer wrote:Pitanje za ove koji prate Seriu A.
Kakav je igrač Cristian Zapata iz Udinesea?
Po meni je dosta svestran igrac koji moze da igra bilo koju poziciju u odbrani.Brz je,mlad je i mislim da ce uskoro igrati za bolji klub.
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#2559 Re: Serie A

Post by 2407 »

Prema transfermarkt-u, Pjanic ima i drzavljanstvo Luxemburga.

Zapata iza sebe ima odlicnu sezonu. Evo ti nesto vise ako te interesuje:
http://www.goal.com/en/news/1717/editor ... why-all-at
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#2560 Re: Serie A

Post by just principe »

SEZONA 2011/12



Image
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2561 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Pastore u PSG-u za 42 miliona eura? WTF :shock:
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2562 Re: Serie A

Post by ganjeta »

Potpisao?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2563 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

ganjeta wrote:Potpisao?
Zamparini rekao da je pitanje sata.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2564 Re: Serie A

Post by ganjeta »

Znači to je još na klimavim nogama,i ne kontam šta će u PSG-u :-)
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#2565 Re: Serie A

Post by bandini »

ganjeta wrote:Znači to je još na klimavim nogama,i ne kontam šta će u PSG-u :-)
psg je izgleda ozbiljno krenuo u projekat jacanja tima
dosad su doveli nekoliko dobrih igraca tako da bi se ovo moglo i desiti
iako je i meni cudno pored najjacih timova koji se navodno otimaju za njega on ide u psg, al dobro
ibizza
Posts: 4985
Joined: 05/06/2008 00:46

#2566 Re: Serie A

Post by ibizza »

ultima_palabra wrote:Pastore u PSG-u za 42 miliona eura? WTF :shock:
Odakle PSG-u toliki novac? :-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#2567 Re: Serie A

Post by ultima_palabra »

Pa izgleda da niko od većih klubova nije zainteresovan, a Palermo se čini uporan da ga proda.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#2568 Re: Serie A

Post by ganjeta »

bandini wrote:
ganjeta wrote:Znači to je još na klimavim nogama,i ne kontam šta će u PSG-u :-)
psg je izgleda ozbiljno krenuo u projekat jacanja tima
dosad su doveli nekoliko dobrih igraca tako da bi se ovo moglo i desiti
iako je i meni cudno pored najjacih timova koji se navodno otimaju za njega on ide u psg, al dobro
PSG mi je strašno drag klub,ali ne kontam šta će tamo...to je korak unazad u karijeri,mada nikad se na zna.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#2569 Re: Serie A

Post by bandini »

ganjeta wrote:
bandini wrote:
ganjeta wrote:Znači to je još na klimavim nogama,i ne kontam šta će u PSG-u :-)
psg je izgleda ozbiljno krenuo u projekat jacanja tima
dosad su doveli nekoliko dobrih igraca tako da bi se ovo moglo i desiti
iako je i meni cudno pored najjacih timova koji se navodno otimaju za njega on ide u psg, al dobro
PSG mi je strašno drag klub,ali ne kontam šta će tamo...to je korak unazad u karijeri,mada nikad se na zna.

ma sa transferima je uvijek zajebano, ne treba nista pricat dok se ne potvrdi da je istina
mada ne znam, gledao sam ovih dana pojacanja i stvarno ima dobrih igraca koje su doveli a rekli su i da to nije kraj prijelaznog roka, tako da se svasta moze desiti
valjda im je dosadilo vise da su stalno tu negdje a nikad na samom vrhu
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#2570 Re: Serie A

Post by Romanista 101% »

Vucinic u Juventusu za 18 mil.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#2571 Re: Serie A

Post by bandini »

bogami potpisao pastore za psg
cudno, al drago mi je
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#2572 Serie A 2011/2012

Post by Zvek »

Kompletan raspored za sezonu 2011/2012

http://www.gazzetta.it/Calcio/SerieA/Pr ... 1-2012.pdf

Iako je Calcio daleko od svojih najboljih dana, a i nema naznake da se ide na bolje, trebalo bi da bude zanimljivo.

Po meni prvi favorit je Milan. Sačuvali su ekipu od prošle sezone, Alegri je iskusniji za 1 god u vrhunskoj ekipi pa možda nešto urade i u CL. Mister X još nije došao, a sigurno će biti neko značajnije ime.

Inter spava u ovom prelaznom roku. Gasperini će vjerovatno izdržati do Nove Godine, mislim da on nema autoritet za vrhunsku ekipu. Još ako im Snajder ode.

Juventus prolazi kroz još jednu revoluciju, mada ovo miriše na nešto. Konačno su počeli ofanzivno da igraju. Konte može da bude novi Gvardiola.

Favorit za drugo mjesto mi je Napoli. Ekipa od prošle godine sa još 2,3 pojačanja je sposobna za to.

Roma će da luta dok se ne uigraju, i sa Laciom, Fiorentinom, Đenovom će se boriti za pozicije 5 i 6.

Udineze kako je krenuo maksimalno sredina tabele.
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#2573 Re: Serie A 2011/2012

Post by Zvek »

Jedna od najboljih predstava Juventusa

Milan - Juventus 1 - 6 96/97
http://www.youtube.com/watch?v=sLcdWkTMCkA

Juventus - Inter 3 - 0 2003
http://www.youtube.com/watch?v=-jyKXnEN2sw

Milan - Silvio era

http://www.youtube.com/watch?v=FYqYvx3ex2Q
Last edited by Zvek on 06/08/2011 11:53, edited 1 time in total.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2574 Re: Serie A 2011/2012

Post by bordo gandalf »

Mogao bi inter ovo uzet
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#2575 Re: Serie A 2011/2012

Post by Zvek »

Teško, Snajder izgleda od sljedeće sedmice je igrač ManC za 36 miliona.

http://www.vijesti.me/sport/snajder-ide ... anak-32114
Post Reply