SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#2551 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
sad ti crveni karmin ne gine...samo gledaj 
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#2552 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Obje su lijepe, uz crno ti je jednostavno sminkanje, sta god zelis mozes uz crveno zna biti nezgodnosemlaca wrote:Cure hitno preporuka za make up.
U subotu mi se drugarica udaje.
Obući ću crnu haljinu sličnu ovoj:
http://4.bp.blogspot.com/_PSI1L9Db3wQ/S ... +Dress.jpg
ili ovakvu istu samo crvenu:
http://www.prlog.org/10787914-little-bl ... ss3jpg.jpg
U crno sve sto zelis
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2553 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ne bi ja mnogo razmisljala...Zelena Carapa wrote:sad ti crveni karmin ne gine...samo gledaj
u obje verzije crveni karmin i dobar puder, oci samo izvuci tus i maskaru. pocesljaj orbve i kosu skloni s lica. posudi od mame karmin, ako ima olovku nek ti da. ako nema kupi neku malo kvalitetniju. al ti si mlada, tebi se nece ni razliti karmim oko usana. jes da ces popravljati karmin ali ces biti ko zmaj
evo te:

- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#2554 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Mozes naravno, meni su inace crvene cipele same po sebi dovoljno efektne ali ruz moze naravno, samo onda pazi da budu blaze oci i ne prećeraj sa rumenilomsemlaca wrote:Prije da ću ovu crnu.
Mogu li ruž spariti s cipelama?
Imam fin crveni ruž, crvene cipele i crnu torbicu sa crvenom mašnom. Sve je ista nijansa crvene boje.
Sad mi valja po mahali tražiti art deco podlogu ha ha.
- Zelena Carapa
- Posts: 1358
- Joined: 07/02/2007 12:09
- Location: behind the enemy lines
#2555 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
wow, dobra si 
Ima da ih sve zasjenis
Ima da ih sve zasjenis
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2556 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
moze sve kako si nabrojala.semlaca wrote:Prije da ću ovu crnu.
Mogu li ruž spariti s cipelama?
Imam fin crveni ruž, crvene cipele i crnu torbicu sa crvenom mašnom. Sve je ista nijansa crvene boje.
Sad mi valja po mahali tražiti art deco podlogu ha ha.
ma ne treba ti podloga, nema sjene u ovoj kombinaciji. samo puder stavi i na kapke, pa malo onog u prahu, izvuci tus ako znas. ako ne znas olovkom crnom.
ne treba puno rumenila na ovu kombinaciju. malkice
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2557 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
a mozes li i puder od koga posuditi? tebi fakat ne treba.semlaca wrote:Michun wrote:ne bi ja mnogo razmisljala...Zelena Carapa wrote:sad ti crveni karmin ne gine...samo gledaj
u obje verzije crveni karmin i dobar puder, oci samo izvuci tus i maskaru. pocesljaj orbve i kosu skloni s lica. posudi od mame karmin, ako ima olovku nek ti da. ako nema kupi neku malo kvalitetniju. al ti si mlada, tebi se nece ni razliti karmim oko usana. jes da ces popravljati karmin ali ces biti ko zmaj
evo te:
wow vidi me!
puder koji da kupim? nos mi je malo suh, ostalo sve normalno?
mama ima bar deset crvenih karmina i olovki u istim nijansama, tako da ću to od nje posuditi
al' ako ces ga koristiti uvece za izlazak recimo onda kupi neki. da ja ne lupam...ako imas love idi u bbi u parfimeriju na prizmlju ili importane u prizmlju. cure su super u oba.
ako ces jeftiniji, onda ja mislim maybeline bi mogao proci - onaj superstay (ne brise se navodno) ili luqid mineral.
- Nadinka
- Posts: 2143
- Joined: 01/02/2010 13:17
#2558 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
I mozda samo mrvicu obraze i sljepoocnice nekim svijetlim iluminatorom -mozes onaj michunkin fol sa bijelom ili nekom svijetlo bež sjenicom da malo zasjajissemlaca wrote:Puder mi treba samo za ovu priliku, ne planiram ga nositi.
Mogu posuditi od prijateljice ima lice haman ko moje, a uvijek ima neki dobar puder. Svakako ćemo se zajedno spremati.
Možda odletim do importanea.
Znači puder, tuš ili crna olovka i crveni ruž i crvena olovka?
Joj ima da budem glavna (ako me ko primjeti među 150 gostiju naravno).
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2559 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Tako je...semlaca wrote:Puder mi treba samo za ovu priliku, ne planiram ga nositi.
Mogu posuditi od prijateljice ima lice haman ko moje, a uvijek ima neki dobar puder. Svakako ćemo se zajedno spremati.
Možda odletim do importanea.
Znači puder, tuš ili crna olovka i crveni ruž i crvena olovka?
Joj ima da budem glavna (ako me ko primjeti među 150 gostiju naravno).
Obrve pocesljaj i skloni kosu s lica, ne zaboravi.
I ocekujem sliku na mail da vidim kakva si bila.
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2560 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ja jos nisam skontala,vezano za CM karticu....jel se 100 bodova moze iskoristiti samo pri kupovini u vrijednosti od 1000KM

- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2561 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
kako kako? ma neee, mislim da mozes kupiti nesto od 150 KM pa platiti djelom bodova.bez_ideje wrote:Ja jos nisam skontala,vezano za CM karticu....jel se 100 bodova moze iskoristiti samo pri kupovini u vrijednosti od 1000KM![]()
![]()
jel?
a odakle ti 100 bodova uopste?
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2562 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ma ona klub kartica njihova..pa pri svakoj kupovini od 10 KM ,dobijes 1 bod......a na njihovom letku ima ima ona tabela boniteta ,sta vec.....pa predstavljeno ono ko 100 na 1000,30 na 300.......
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2563 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Feze nemam...ja sam pred NG potrosila cijelih 8 i nesto KM sto sam imala zaradjenih na kartici.
Sjena art deco i jos nesto.
Sjena art deco i jos nesto.
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2564 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Jel jedan bod= 1 KM ?
I jel mogu samo tamo kod njih vidjeti koliko imam na kartici bodova ?
I jel mogu samo tamo kod njih vidjeti koliko imam na kartici bodova ?
-
sorei
- Posts: 27435
- Joined: 03/11/2010 13:38
#2565 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
A znaci mogu se nasminkati i staviti sliku da me uputite?
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2566 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ma nemam toliko bodova.......tek sam od ove godine uzela karticu,pa mi nista nije jasno
Imam mozda 10 bodova,jel to 10 KM u kupovnoj vrijednosti ,i jel mogu uzeti nesto i "platiti" samo s tim
Imam mozda 10 bodova,jel to 10 KM u kupovnoj vrijednosti ,i jel mogu uzeti nesto i "platiti" samo s tim
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#2567 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Hajd vi meni objasnite u vezi te kartice.
Jel trazis od njih tu karticu, moras li sta platiti (kontam da ne), kako funkcionise i te cake.
Jel trazis od njih tu karticu, moras li sta platiti (kontam da ne), kako funkcionise i te cake.
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2568 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Kad napravis kupovinu u iznosu od 20 KM,uzmes od njih formular i popunis i daju ti tu karticu.....eh,sad ti pri svakoj kupovini u najmanjem iznosu od 10 KM das tu karticu da ti "otkucaju"....10 KM ti je 1 bod
Dotle sam ja skontala XD
Dotle sam ja skontala XD
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#2569 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Eh hvala vam, skontala. Iduci put cu i ja sebi karticu da uzmem.

- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2570 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Koja je najsmedja mat smedja sjena sto se moze pribaviti u nasim radnjama......
Danas svrljam po cm-u .....nigdje duboke smedje......Manhatan ima nesto kao ljesnik-kafa boju,fino pigmentirnu.......al to mi je presvijetlo ....Sve ostalo mi se ucinilo blijedo
Danas svrljam po cm-u .....nigdje duboke smedje......Manhatan ima nesto kao ljesnik-kafa boju,fino pigmentirnu.......al to mi je presvijetlo ....Sve ostalo mi se ucinilo blijedo
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2571 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
mozes, ako zelis.vdivna wrote:A znaci mogu se nasminkati i staviti sliku da me uputite?
Ako neces javno, javi se na pm.
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2572 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
mat sjene - danas nesto gledam za primer za sjenu.
Razlika izmedju sjene bez pdloge i sa je ogromna. Posebno za mat sjene.
Pa eto ako nadjes sta da ti se svidi, i primer kupi.
Razlika izmedju sjene bez pdloge i sa je ogromna. Posebno za mat sjene.
Pa eto ako nadjes sta da ti se svidi, i primer kupi.
- bez_ideje
- Posts: 4553
- Joined: 27/01/2008 19:30
#2573 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
gg
Ko da sam ja od juce na ovoj temi,pa nemam primer
Ko da sam ja od juce na ovoj temi,pa nemam primer
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#2574 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
U onom triu Smokey eyes od Bourjois ima tamno smedja sjena a imas i od ArtDeco-a tamno smedje 524 matt dark grey mochabez_ideje wrote:Koja je najsmedja mat smedja sjena sto se moze pribaviti u nasim radnjama......
Danas svrljam po cm-u .....nigdje duboke smedje......Manhatan ima nesto kao ljesnik-kafa boju,fino pigmentirnu.......al to mi je presvijetlo ....Sve ostalo mi se ucinilo blijedo
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#2575 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Nema kod nas normalnih sjena. Sve su nekakve blijede boje. Ja dugo trazim broncanu (tamniju), malo masniju. Tek sam vani nasla od L'oreala.
Inace, da li je iko kod nas vidio Oil of Olaz Touch of foundation?
Inace, da li je iko kod nas vidio Oil of Olaz Touch of foundation?
