SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2551 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

sad ti crveni karmin ne gine...samo gledaj :D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2552 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:Cure hitno preporuka za make up.
U subotu mi se drugarica udaje.

Obući ću crnu haljinu sličnu ovoj:
http://4.bp.blogspot.com/_PSI1L9Db3wQ/S ... +Dress.jpg

ili ovakvu istu samo crvenu:
http://www.prlog.org/10787914-little-bl ... ss3jpg.jpg
Obje su lijepe, uz crno ti je jednostavno sminkanje, sta god zelis mozes uz crveno zna biti nezgodno :) Uz crvenu haljinu najbolje smokey jaci i nude ruž, ili ono blago oci sa tusem + crveni ruz? Zlatno se moze isto dobro napraviti ali je nezgodnije.
U crno sve sto zelis :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2553 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Zelena Carapa wrote:sad ti crveni karmin ne gine...samo gledaj :D
ne bi ja mnogo razmisljala...
u obje verzije crveni karmin i dobar puder, oci samo izvuci tus i maskaru. pocesljaj orbve i kosu skloni s lica. posudi od mame karmin, ako ima olovku nek ti da. ako nema kupi neku malo kvalitetniju. al ti si mlada, tebi se nece ni razliti karmim oko usana. jes da ces popravljati karmin ali ces biti ko zmaj :D
evo te:
Image
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2554 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:Prije da ću ovu crnu.
Mogu li ruž spariti s cipelama?

Imam fin crveni ruž, crvene cipele i crnu torbicu sa crvenom mašnom. Sve je ista nijansa crvene boje.

Sad mi valja po mahali tražiti art deco podlogu ha ha.
Mozes naravno, meni su inace crvene cipele same po sebi dovoljno efektne ali ruz moze naravno, samo onda pazi da budu blaze oci i ne prećeraj sa rumenilom :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2555 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

wow, dobra si :D

Ima da ih sve zasjenis ;)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2556 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:Prije da ću ovu crnu.
Mogu li ruž spariti s cipelama?

Imam fin crveni ruž, crvene cipele i crnu torbicu sa crvenom mašnom. Sve je ista nijansa crvene boje.

Sad mi valja po mahali tražiti art deco podlogu ha ha.
moze sve kako si nabrojala.

ma ne treba ti podloga, nema sjene u ovoj kombinaciji. samo puder stavi i na kapke, pa malo onog u prahu, izvuci tus ako znas. ako ne znas olovkom crnom.

ne treba puno rumenila na ovu kombinaciju. malkice :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2557 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:
Michun wrote:
Zelena Carapa wrote:sad ti crveni karmin ne gine...samo gledaj :D
ne bi ja mnogo razmisljala...
u obje verzije crveni karmin i dobar puder, oci samo izvuci tus i maskaru. pocesljaj orbve i kosu skloni s lica. posudi od mame karmin, ako ima olovku nek ti da. ako nema kupi neku malo kvalitetniju. al ti si mlada, tebi se nece ni razliti karmim oko usana. jes da ces popravljati karmin ali ces biti ko zmaj :D
evo te:
Image

wow vidi me!
puder koji da kupim? nos mi je malo suh, ostalo sve normalno?
mama ima bar deset crvenih karmina i olovki u istim nijansama, tako da ću to od nje posuditi
a mozes li i puder od koga posuditi? tebi fakat ne treba.
al' ako ces ga koristiti uvece za izlazak recimo onda kupi neki. da ja ne lupam...ako imas love idi u bbi u parfimeriju na prizmlju ili importane u prizmlju. cure su super u oba.
ako ces jeftiniji, onda ja mislim maybeline bi mogao proci - onaj superstay (ne brise se navodno) ili luqid mineral.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2558 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

semlaca wrote:Puder mi treba samo za ovu priliku, ne planiram ga nositi.
Mogu posuditi od prijateljice ima lice haman ko moje, a uvijek ima neki dobar puder. Svakako ćemo se zajedno spremati.
Možda odletim do importanea.

Znači puder, tuš ili crna olovka i crveni ruž i crvena olovka?

Joj ima da budem glavna (ako me ko primjeti među 150 gostiju naravno).
I mozda samo mrvicu obraze i sljepoocnice nekim svijetlim iluminatorom -mozes onaj michunkin fol sa bijelom ili nekom svijetlo bež sjenicom da malo zasjajis
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2559 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:Puder mi treba samo za ovu priliku, ne planiram ga nositi.
Mogu posuditi od prijateljice ima lice haman ko moje, a uvijek ima neki dobar puder. Svakako ćemo se zajedno spremati.
Možda odletim do importanea.

Znači puder, tuš ili crna olovka i crveni ruž i crvena olovka?

Joj ima da budem glavna (ako me ko primjeti među 150 gostiju naravno).
Tako je... :D
Obrve pocesljaj i skloni kosu s lica, ne zaboravi.
I ocekujem sliku na mail da vidim kakva si bila.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2560 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Ja jos nisam skontala,vezano za CM karticu....jel se 100 bodova moze iskoristiti samo pri kupovini u vrijednosti od 1000KM :-? :-? :?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2561 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

bez_ideje wrote:Ja jos nisam skontala,vezano za CM karticu....jel se 100 bodova moze iskoristiti samo pri kupovini u vrijednosti od 1000KM :-? :-? :?
kako kako? ma neee, mislim da mozes kupiti nesto od 150 KM pa platiti djelom bodova.
jel?
a odakle ti 100 bodova uopste?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2562 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Ma ona klub kartica njihova..pa pri svakoj kupovini od 10 KM ,dobijes 1 bod......a na njihovom letku ima ima ona tabela boniteta ,sta vec.....pa predstavljeno ono ko 100 na 1000,30 na 300.......
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2563 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Feze nemam...ja sam pred NG potrosila cijelih 8 i nesto KM sto sam imala zaradjenih na kartici.
Sjena art deco i jos nesto.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2564 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Jel jedan bod= 1 KM ?
I jel mogu samo tamo kod njih vidjeti koliko imam na kartici bodova ?
sorei
Posts: 27435
Joined: 03/11/2010 13:38

#2565 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sorei »

A znaci mogu se nasminkati i staviti sliku da me uputite?
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2566 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Ma nemam toliko bodova.......tek sam od ove godine uzela karticu,pa mi nista nije jasno :lol: :lol: :lol: :lol:
Imam mozda 10 bodova,jel to 10 KM u kupovnoj vrijednosti ,i jel mogu uzeti nesto i "platiti" samo s tim
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2567 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Hajd vi meni objasnite u vezi te kartice. :D

Jel trazis od njih tu karticu, moras li sta platiti (kontam da ne), kako funkcionise i te cake. :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2568 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Kad napravis kupovinu u iznosu od 20 KM,uzmes od njih formular i popunis i daju ti tu karticu.....eh,sad ti pri svakoj kupovini u najmanjem iznosu od 10 KM das tu karticu da ti "otkucaju"....10 KM ti je 1 bod
Dotle sam ja skontala XD
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2569 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Eh hvala vam, skontala. Iduci put cu i ja sebi karticu da uzmem. :skoljka: :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2570 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

Koja je najsmedja mat smedja sjena sto se moze pribaviti u nasim radnjama......
Danas svrljam po cm-u .....nigdje duboke smedje......Manhatan ima nesto kao ljesnik-kafa boju,fino pigmentirnu.......al to mi je presvijetlo ....Sve ostalo mi se ucinilo blijedo
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2571 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

vdivna wrote:A znaci mogu se nasminkati i staviti sliku da me uputite?
mozes, ako zelis.
Ako neces javno, javi se na pm.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2572 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

mat sjene - danas nesto gledam za primer za sjenu.
Razlika izmedju sjene bez pdloge i sa je ogromna. Posebno za mat sjene.
Pa eto ako nadjes sta da ti se svidi, i primer kupi.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2573 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

gg :twisted: :twisted:
Ko da sam ja od juce na ovoj temi,pa nemam primer
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#2574 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

bez_ideje wrote:Koja je najsmedja mat smedja sjena sto se moze pribaviti u nasim radnjama......
Danas svrljam po cm-u .....nigdje duboke smedje......Manhatan ima nesto kao ljesnik-kafa boju,fino pigmentirnu.......al to mi je presvijetlo ....Sve ostalo mi se ucinilo blijedo
U onom triu Smokey eyes od Bourjois ima tamno smedja sjena a imas i od ArtDeco-a tamno smedje 524 matt dark grey mocha :D ..
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2575 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sheilak »

Nema kod nas normalnih sjena. Sve su nekakve blijede boje. Ja dugo trazim broncanu (tamniju), malo masniju. Tek sam vani nasla od L'oreala.

Inace, da li je iko kod nas vidio Oil of Olaz Touch of foundation?
Post Reply