Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2551

Post by Macuser »

hrasno38 wrote:Oni sto istrazuju svemir 99% predpostavljaju da gore nema zivota ali ipak radi onog 1% i dalje istrazuju i pisu knjige.
Nije tacno. Gotovo svi svjetski naucnici se slazu da zivot postoji i van nase planete.
Mislim, razlika je, zaista, u pristupu materiji. Ono sto mene uzasava je lakovjernost i lezernost ljudi. Niko da se zaista upita, kako se moze vjerovati covjeku koji pise o civilizacijama sa Marsa i drustvenom uredjenju Atlantide, kao da se radi o cinjenicama.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2552

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:23, edited 1 time in total.
muthafuca
Posts: 69
Joined: 12/08/2004 14:15
Location: Bih

#2553

Post by muthafuca »

uzeo sam mali kamen nekropole kulina bana (na vrhu visocice) i kamen onog pjescara sto su istrazivali... pa ko zeli da kupi nek se javi 8-)
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2554

Post by hrasno38 »

ludost wrote:
hrasno38 wrote:sto znaci da je lopata rjesenje ove velike misterije a ne tastatura i textovi procitani iz vec napisanih knjiga i interneta.
hrasno38, viri ti marksizam iz komentara kao palac iz poderane carape. a znamo iz proslog vijeka gdje vodi ta lopatarska diktatura proletarijata - nemoj ti meni tu nesto citat i pametan mi se pravit, dobices lopatu u ruke.

p.s. malo je tesko citati tekstove iz jos nenapisanih knjiga, ali ako tebi to podje za rukom, javi nam obavezno. :lol:
Aha evo nekoga iz novije generacije koja nam je donijela toliko dobroga da ne znam sta cemo od lijepog zivota. Naravno lopatom i jeste napravljeno ovo sve sto imamo za razliku od ovih sto nisu marksisti pa su umjesto lopate poceli da vade pera i pisu istoriju kako im odgovara, zavadili ljude i umjesto lopata uzeli puske. Koliko znam perom jos uvijek osim knjiga nije nista napravljeno a lopatom sve. I cuj diktatura proleterijata. Jesi li ti osjetio(la) tu diktaturu. Ja sam je osjetio i pozelim svakog trenutka da se ponovo vrati i izjebe ove fasiste XXI vjeka.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2555

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:24, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2556

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:24, edited 1 time in total.
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2557

Post by znanje »

hrasno38 wrote:
znanje wrote:
hrasno38 wrote:Citajuci ovaj forum jos uvijek nisam uspio dokuciti zasto pojedinci tako uporno pa da slobodno kazem i bezobrazno negiraju nesto sto jos niko ne zna da li postoji ili ne.
Visočica je brdo kod Visokog. Znači zna se šta je. Bezobrazan je samo onaj ko zna da je brdo - brdo, a ipak kaže da nije pa onda traži budžetske pare jer nam je on to rekao.
Biti arheolog ne mora automatski znaciti da si zavrsio neki od fakulteta koji pokrivaju tu oblast
Tvoje "ne mora" ima istu važnost kao i srpsko "svi su ubijali". O procentima je, naime, riječ, a ne tek o postojanju ili ne neke vjerovatnoće.
a koliko znam kod nas bi taj trebao da bude filozofski.
Ne znaš. Kod nas nema tog studija.
Ako covjek sam od sebe cita i u tome uspjeva da otkrije mnoge stvari, da bude strpljiv u tome citanju i da ima razvijenu istrazivacku viziju dobit cemo jednog prosjecnog arheologa.
Možda. S nekih 1% šanse. 99% je da će ta(j) biti obična ubleha.
Ti ljudi su u nekom svome svijetu kao i umjetnici
Što je u redu sve dok ne počnu "pobijati cjelokupnu svjetsku nauku".
i meni ova negiranja lice na otprilike pisca koji je napisao nekoliko redaka svoje knjige a vec se nekoliko kriticara naslo da kazu da to nista ne valja a do kraja knjige ima jos masala.
Zamjena teza - upravo je amater napisao ne pola nego 10 knjiga u kojima tvrdi da je brdo piarmida, i tek se onda dao na formiranje fondacije. Kopanje po brdu na mjestima gdje bi trebali biti zidovi (kad bi brdo bilo piramida) ostavio je tek za 2007. Naravno to se neće ni tada desiti jer će 2007. već naći razloga da promijeni plan. A lova kaplje...
Nisam strucnjak u arheologiji ali nisam nikada pokusao da negiram neciji rad na samom pocetku jer smatram da je to bezobrazno.
Nije. To se zove raskrinkavanje varalica.
Ne znam da li postoje piramide ili ne ali idem sa postavkom ako postoje na raznim stranama svijeta zasto je nemoguce da postoje i kod nas.
Logika - piramidaš.
Piramida je gradjevina i gradili su ih ljudi aljudi su obitavali na ovim prostorima od davnina.
Pa ti sad reče da ne znaš je li piramida ili nije? Ili znaš? Hajd se odluči.
I mozda je zaista Visocica samo najobicnije brdo, doduse sa vrlo preciznim geometrijskim konturama, kojeg je izvajala priroda
Htio si reći pravilnim? One naravno nisu ni blizu pravilne niti neobične za zemlju s deset hiljada brda.
ali nije nimalo fer i posteno pa ni ljudski negome osporavati viziju da je u pitanju mozda nesto drugo.
Ali jeste fer sačuvati ovo malo budžeta koje ne pokupe kriminalci na vlasti.
104 stranice rasprave o ovoj temi daju mi za pravo da zakljucim
Ne daju ti pravo ni za šta. Logika - piramidaš.
da nas ipak sviju interesuje da li tamo zaista nesto postoji
Većinu to ne zanima. Većina naime zna da je Visočica brdo.
i iz iskustva kazem da svako uporno osporavanje bilo ceka samo asocira na jednu stvar: zavist.
Glupost, naravno. Osporavanje može biti zbog beskonačno mnogo razloga. Izvlačenje jednog od njih nasumice jest logika - piramidaš.
Doduse taj pronalazak bi srusio i mnoge istorijske cinjenice
Ne bi. Logika - piramidaš.
sto opet nekima ne bi nikako odgovaralo pogotovo ako bi se tu pronasao i kakav znak sa ljiljanima:).
Kako Macuser reče, dodajete religiju k'o vegetu. Logika - piramidaš.
Svima ovima sto hoce da dokazu da tamo nema nista nudim vrlo jednostavno rjesenje: lopate u ruke prije mjeseca Aprila, zakopajte malo dublje pa ako nema nista vi ste na konju i uspjeli ste dokazati svima da ste u pravu.
Glupost, naravno. Teret dokazivanja leži samo na onom ko dokazuje nešto novo. A mi svi znamo da je Visočica - brdo. Uzmi kartu pa pogledaj ako meni ne vjeruješ.
Osmanagic ce svoje vjerovanje isto tako dokazivati lopatom sto znaci da je lopata rjesenje ove velike misterije a ne tastatura i textovi procitani iz vec napisanih knjiga i interneta.
Osim što ne postoji datum kad će on to lopatom početi kopati zidove eventualne piramide, opet nisi u pravu. Einstein nije imao lopatu, pa je ipak sve što je uradio uradio s papirom i olovkom. Čak i bez kompjutera. Logika ti je i opet - piramidaš.
Ova teorija se dokazuje na terenu a ne u toplim sobama.
Teorija? Ali ja sam mislio da se fondacija već zove po piramidi, kao i dolina, kao i amaterove knjižičice...?
Naravno mi smo Balkanci i sve od cega nemamo licne koristi mi bacamo pod noge. Frustriranost je cudna bolest!
Što si upravo odlično pokazao na svom primjeru. :D
Kao prvo ja nisam piramidas
Ma jesi samo ne plaćaš članarinu.
jer ja ovdje ne dokazujem da li nesto ima ili nema za razliku od tebe koji sa 100% svog filozofiranja negiras nesto i to sa maximalnom dozom bezobrazluka.
Nema piramida kod nas.
Sam tvoj nick mi je odmah rekao da se radi o jednoj prepotentnoj osobi, koja zivot bazira samo na filozofiranjima preko redaka texta dok u stvarnom zivotu i onom sta si konkretno uradio nema ni slova.
Sve to čova zaključi samo na osnovu nicka. :lol:
Oni sto istrazuju svemir 99% predpostavljaju da gore nema zivota ali ipak radi onog 1% i dalje istrazuju i pisu knjige.
Glupost - pogrešno interpretiraš nauku.
Oni sto traze lijek protiv raka za sada kazu da ga jos nema ali i dalje istrazuju i pisu knjige.
Tako to rade naučnici, a amateri prvo napišu knjige pa onda traže (lijek; piramide; eliksir mladosti...).
Kloniranje ljudi prije 15-tak godina bio je SF o kome je mogao da pise Karl Sagan a danas je to cinjenica.
Nije. Opet lupaš gluposti.
U svemu ovome ima onih koji danonocno rade i istrazuju i ima onih koji filozofiraju i pametuju da je sve to nemoguce. E ti si ocito iz ove druge skupine.
Otkud je to "očito"? Opet, logika - piramidaš.
Jos jednom ti ponavljam niti branim Osmanagica,
Deklarativno ne braniš, praktično - zastupaš.
niti tvrdim da piramida postoji,
.
Još gore - ti daješ barbarizmu za pravo da može liječiti svoju bolest vandalizirajući kulturno-historijsko nacionalno blago nulte vrijednosti.
niti tvrdim mada si poprilicno bezobrazan i nadobudan da i ti nisi u pravu.
Ja jesam u pravu. I za to ne trebam čekati nikakvo proljeće nikoje godine. Ja znam da je Visočica - brdo.
Jednostavno ne znam i ne zelim niciji rad da omalovazim prije konkretnih djela.
Onda podrži svoje arheologe, svoje historičare, svoj nacionalni muzej.
Znas ovo me podsjeca na temu koja je pokrenuta za okupljanja na Skenderiji gdje 100 pise a 20 cuci ili o akciji paketica gdje je 100 pohvalilo a 50 doniralo.
Logika - piramidaš
Budi dzek, uzmi lopatu zakopaj i dokazi svima nama da si u pravu i ja cu prvi biti koji ce ti javno dati izvinjenje.
Pošto ne voliš čitati (pretpostavka komunikacije) nije mi mrsko ponoviti ti pa čak i podebljati: teret dokazivanja leži isključivo na onom ko želi promijeniti postojeće opće mišljenje o nečemu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#2558

Post by mIRCerka »

a da se vi nadjete na kafi pa tako detaljno replicirate jedan drugom jer tolike citate imate da je tesko pratiti, a ima nas koji volimo uz kokice da vas citamo....
:roll:


Image
User avatar
hrasno38
Posts: 34077
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2559

Post by hrasno38 »

znanje wrote:
hrasno38 wrote:
znanje wrote: Visočica je brdo kod Visokog. Znači zna se šta je. Bezobrazan je samo onaj ko zna da je brdo - brdo, a ipak kaže da nije pa onda traži budžetske pare jer nam je on to rekao.
Tvoje "ne mora" ima istu važnost kao i srpsko "svi su ubijali". O procentima je, naime, riječ, a ne tek o postojanju ili ne neke vjerovatnoće.
Ne znaš. Kod nas nema tog studija.
Možda. S nekih 1% šanse. 99% je da će ta(j) biti obična ubleha.
Što je u redu sve dok ne počnu "pobijati cjelokupnu svjetsku nauku".
Zamjena teza - upravo je amater napisao ne pola nego 10 knjiga u kojima tvrdi da je brdo piarmida, i tek se onda dao na formiranje fondacije. Kopanje po brdu na mjestima gdje bi trebali biti zidovi (kad bi brdo bilo piramida) ostavio je tek za 2007. Naravno to se neće ni tada desiti jer će 2007. već naći razloga da promijeni plan. A lova kaplje...
Nije. To se zove raskrinkavanje varalica.
Logika - piramidaš.
Pa ti sad reče da ne znaš je li piramida ili nije? Ili znaš? Hajd se odluči.
Htio si reći pravilnim? One naravno nisu ni blizu pravilne niti neobične za zemlju s deset hiljada brda.
Ali jeste fer sačuvati ovo malo budžeta koje ne pokupe kriminalci na vlasti.
Ne daju ti pravo ni za šta. Logika - piramidaš.
Većinu to ne zanima. Većina naime zna da je Visočica brdo.
Glupost, naravno. Osporavanje može biti zbog beskonačno mnogo razloga. Izvlačenje jednog od njih nasumice jest logika - piramidaš.
Ne bi. Logika - piramidaš.
Kako Macuser reče, dodajete religiju k'o vegetu. Logika - piramidaš.
Glupost, naravno. Teret dokazivanja leži samo na onom ko dokazuje nešto novo. A mi svi znamo da je Visočica - brdo. Uzmi kartu pa pogledaj ako meni ne vjeruješ.
Osim što ne postoji datum kad će on to lopatom početi kopati zidove eventualne piramide, opet nisi u pravu. Einstein nije imao lopatu, pa je ipak sve što je uradio uradio s papirom i olovkom. Čak i bez kompjutera. Logika ti je i opet - piramidaš.
Teorija? Ali ja sam mislio da se fondacija već zove po piramidi, kao i dolina, kao i amaterove knjižičice...?
Što si upravo odlično pokazao na svom primjeru. :D
Kao prvo ja nisam piramidas
Ma jesi samo ne plaćaš članarinu.
jer ja ovdje ne dokazujem da li nesto ima ili nema za razliku od tebe koji sa 100% svog filozofiranja negiras nesto i to sa maximalnom dozom bezobrazluka.
Nema piramida kod nas.
Sam tvoj nick mi je odmah rekao da se radi o jednoj prepotentnoj osobi, koja zivot bazira samo na filozofiranjima preko redaka texta dok u stvarnom zivotu i onom sta si konkretno uradio nema ni slova.
Sve to čova zaključi samo na osnovu nicka. :lol:
Oni sto istrazuju svemir 99% predpostavljaju da gore nema zivota ali ipak radi onog 1% i dalje istrazuju i pisu knjige.
Glupost - pogrešno interpretiraš nauku.
Oni sto traze lijek protiv raka za sada kazu da ga jos nema ali i dalje istrazuju i pisu knjige.
Tako to rade naučnici, a amateri prvo napišu knjige pa onda traže (lijek; piramide; eliksir mladosti...).
Kloniranje ljudi prije 15-tak godina bio je SF o kome je mogao da pise Karl Sagan a danas je to cinjenica.
Nije. Opet lupaš gluposti.
U svemu ovome ima onih koji danonocno rade i istrazuju i ima onih koji filozofiraju i pametuju da je sve to nemoguce. E ti si ocito iz ove druge skupine.
Otkud je to "očito"? Opet, logika - piramidaš.
Jos jednom ti ponavljam niti branim Osmanagica,
Deklarativno ne braniš, praktično - zastupaš.
niti tvrdim da piramida postoji,
.
Još gore - ti daješ barbarizmu za pravo da može liječiti svoju bolest vandalizirajući kulturno-historijsko nacionalno blago nulte vrijednosti.
niti tvrdim mada si poprilicno bezobrazan i nadobudan da i ti nisi u pravu.
Ja jesam u pravu. I za to ne trebam čekati nikakvo proljeće nikoje godine. Ja znam da je Visočica - brdo.
Jednostavno ne znam i ne zelim niciji rad da omalovazim prije konkretnih djela.
Onda podrži svoje arheologe, svoje historičare, svoj nacionalni muzej.
Znas ovo me podsjeca na temu koja je pokrenuta za okupljanja na Skenderiji gdje 100 pise a 20 cuci ili o akciji paketica gdje je 100 pohvalilo a 50 doniralo.
Logika - piramidaš
Budi dzek, uzmi lopatu zakopaj i dokazi svima nama da si u pravu i ja cu prvi biti koji ce ti javno dati izvinjenje.
Pošto ne voliš čitati (pretpostavka komunikacije) nije mi mrsko ponoviti ti pa čak i podebljati: teret dokazivanja leži isključivo na onom ko želi promijeniti postojeće opće mišljenje o nečemu.
Neke se bolesti tesko lijece ali naci ce nauka i za takve rijesenja. Ajde dobro neka sam ja piramidas ali bolje i to nego "pretakac iz supljeg u prazno". Logika - sjedi i blati koga stignes a gdje treba da to radis manji si od makovog zrna. Inace osobina koja je svojstvena onima koje zovu "potrcko". Klasicna primjer jednog mladog i uspjesnog filozofa koji predivno pise i na tome se sve zavrsava a kad treba rijeci pretvoriti u djela onda se opet perom nadje 101 razlog protiv.
Vozdra filozof prepun znanja!!!!
in&san
Posts: 100
Joined: 07/02/2005 14:57

#2560

Post by in&san »

hrasno38 wrote:
znanje wrote:
hrasno38 wrote:Citajuci ovaj forum jos uvijek nisam uspio dokuciti zasto pojedinci tako uporno pa da slobodno kazem i bezobrazno negiraju nesto sto jos niko ne zna da li postoji ili ne.
znanje wrote:Visočica je brdo kod Visokog. Znači zna se šta je. Bezobrazan je samo onaj ko zna da je brdo - brdo, a ipak kaže da nije pa onda traži budžetske pare jer nam je on to rekao..


pa eto recimo nece dobiti budzetske pare, mozda tip ima svoju
fondaciju, pa sta neka kopa ... :)
bagavac
Posts: 57
Joined: 04/04/2004 02:19

#2561

Post by bagavac »

ja na sta sam "naletio":

IMAMOVIC: IRREVERSIBLE DESTRUCTION OF NATIONAL HERITAGE


SARAJEVO, November 1 (FENA) – These days all the media in BiH are reporting on the so-called first European pyramid, which was discovered in the area of Visoko.

We have asked archeologist Prof. dr. Enver Imamovic to present his views on the claims made by Semir Osmanagic, who “discovered” this pyramid and wrote the book on the “Bosnian pyramid of the Sun”, as he calls it.

Imamovic says that BiH public is always more willing to accept unrealistic claims, than the klix events happening right before their days.

“For example, yesterday in Kresevo bulldozers have come upon the foundations of structures from the Roma period, as well as 20 meters of water supply system, which is approx. 2.000 years old. Nobody is talking about this discovery, nor about the fact that medieval location known as Vesela straza is being permanently destroyed in Bugojno…”, said Imamovic.

These are only some examples of carelessness and destruction of BiH heritage.

“These stories about some pyramids of the Sun, Moon are totally unrealistic. The science has determined which areas of the planet and which civilizations had pyramids in their architecture. This are primarily the Egyptians, and than the peoples of the American continents – the Aztecs, Maya and Inca…”, warns Prof. Imamovic.

Apart from this, Osmanagic claims that the pyramid was built over 12.000 years ago. However, it is well known that it that time the man was incapable intellectually to create such architectonic masterpieces.

“Namely, the people were still living in caves in the time for which Osmanagic claims that the pyramids were built. Additionally, it is known that this was the time of the Ice Age, when the entire hemisphere was under ice. We have proof on human existence from that time, such as the famous cave Badanj near Stolac. So it is impossible that the man was in such an intellectual state to build something like a pyramid at that time”, said Prof. Imamovic.

At the very location of the dig, as it has been proven archeologically, a settlement old between four to five thousand years is located. A medieval town was built at that location. Below the dig is a cemetery with gravestones. Imamovic stresses that Osmanagic is actually destroying a medieval necropolis, i.e. what he claims to be the plates of the pyramid are actually gravestones.

Prof. Imamovic says that Osmanagic has the financial preconditions to travel around the world and deal in research. According to him, it is not Osmanagic’s fault that the media have created a frenzy and that he was approved the work in the field.

“Our system is to blame, our institutions, which are not doing anything. To allow an amateur to carry out digging! According to my findings, he has obtained all documents from the Cantonal Bureau and the FBiH Bureau for protection of cultural monuments. This is sad. As an archeology expert, as a member of the archaeological commission, I say competently it is sad that a “dreamer” is allowed to conduct on-field research without any control. Those who allowed him to do this are legally responsible, because this will result in irreversible destruction of the national heritage. I repeat, he is an amateur, who does not have anything to do with archaeology. This would be the same if I as an historian, archeologist, went to perform surgery in hospitals”, said Prof. Imamovic.

Osmanagic’s eventual project did not pass the expert evaluation because neither the Cantonal Bureau in Zenica nor the Entity Bureau have a single archeologist.

“As the said team has the funds to dig, and as individuals in institutions wish to say that they are doing something, they are actually irreversibly destroying the nation’s cultural heritage”, underlined Imamovic.


PA MORA KOD NAS BITI LJUBOMORE. OVAJ IMAMOVIC NIJE NISTA OTKRIJO PA MISLI OSMANAGIC CE NAPUNITI SEBI NOVCANIK A JA NECU...

Ali sad ce i piramidu raspodjeliti --> Piramide Federacije i RS... :lol:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2562

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:25, edited 2 times in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2563

Post by Prenj »

bagavac wrote: “As the said team has the funds to dig, and as individuals in institutions wish to say that they are doing something, they are actually irreversibly destroying the nation’s cultural heritage”, underlined Imamovic.


PA MORA KOD NAS BITI LJUBOMORE. OVAJ IMAMOVIC NIJE NISTA OTKRIJO PA MISLI OSMANAGIC CE NAPUNITI SEBI NOVCANIK A JA NECU...

Ali sad ce i piramidu raspodjeliti --> Piramide Federacije i RS... :lol:
Zasto mislis da je ljubomora u pitanju?
Profesor Imamovic je u pravu kada kaze da se ovako nepovratno unistava nase kulturno nasljedje.
Evo sta su Semir i drustvo iskopali, pa se usutili, jer se nalaz ne uklapa u njihovu unaprijed stvorenu teoriju.
iz Geoloskog izvjestaja Nađije Nukić, clana Semirovog tima wrote: Nakin skidanja površinskog sloja humusa na dubini od 0,10 m ukazale su se prve ploče pješčara horizontalno položene (I red ploča). Daljim otkopavanjem konstatovano je da je na cijeloj površini sondažnog bunara, na dubini od 0,10 m pješčar.

Međutim u II redu ploča sa desne strane sondažnog bunara nailazimo na dvije ploče pješčara koje se nalaze jedna preko druge ukošene pod uglom od cca 25o. Između te dvije ploče je glinoviti lapor u kome se nalazi ljudski kostur. Ovaj kostur nije čitav, sastoji se od cijele lijeve noge, lista desne noge i dijelova lobanje koja je smještena u području karlice.

U III redu ploča sve su poredane jedna preko druge, pod istim uglom kao i u II redu. U ovom III redu takođe su nađeni ostasci ljudskog skeleta.
Semir O. i drustvo su vec nacinili stetu, ciji su to bili grobovi, koliko su bili stari, da li je tu bilo jos nesto vrijedno, nikada necemo saznati.
Sta je sljedece???
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2564

Post by Goran_35 »

mIRCerka wrote:a da se vi nadjete na kafi pa tako detaljno replicirate jedan drugom jer tolike citate imate da je tesko pratiti, a ima nas koji volimo uz kokice da vas citamo....
:roll:


Image
slazem se uvazena djevojcice :oops:

I da dodam,moje misljenje je da se oni napaljuju na citate,plus sto i od mene traze da im odgovaram na pitanja po dva tri puta... :D

A ja :oops: , mozda jesam malo "prehladjen" :oops: ali "gripa" me jos uvjek nije safatala :D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2565

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:26, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2566

Post by Goran_35 »

:-)

de ponovi ljeba ti? :D

Zaboravio sam :roll: sta si me ono pit'o,a znam da sam ti odgovorio :oops: ...

Ali vama ,sto se drzite one latinske izreke o ponavljanju,a nije to dzabe :oops: , mora covjek ne samo ponavljati vec crtati :D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2567

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:26, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2568

Post by Goran_35 »

a i bilo je VEOMA BITNO i "JAKO" pitanje :oops: :lol:
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2569

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:28, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2570

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:28, edited 1 time in total.
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2571

Post by El-bosniaco »

ne treba goran cuclu nego treba te je vi gospodo :-?

koliko ste ispljuvali po osmangicu, gluho bilo hajde da kazes ne vjerujem u piramidu i tacka, a ne ko konji navalili osmanagicha cini mi se dusu bi covjeku izvadili da mogu
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#2572

Post by Kwaheri »

Andjo ako se jos ikad javish na ovu temu...samo da znash da sam mislila da ce nakon stote...neko odustat' al jok... :D sapunic josh traje... :zzzz:
znanje
Posts: 311
Joined: 03/11/2005 17:30

#2573

Post by znanje »

hrasno38 wrote:Neke se bolesti tesko lijece ali naci ce nauka i za takve rijesenja. Ajde dobro neka sam ja piramidas ali bolje i to nego "pretakac iz supljeg u prazno". Logika - sjedi i blati koga stignes a gdje treba da to radis manji si od makovog zrna. Inace osobina koja je svojstvena onima koje zovu "potrcko". Klasicna primjer jednog mladog i uspjesnog filozofa koji predivno pise i na tome se sve zavrsava a kad treba rijeci pretvoriti u djela onda se opet perom nadje 101 razlog protiv.
Vozdra filozof prepun znanja!!!!
Da ne dupliram gornje postove (stalno zaboravljam da piramidaši ne nude dijalog nego monolog): hvala na komplimentima. Ali kako si zaključio samo na osnovu komplimenata koje si sam uputio, da sam - potrčko? Pa još, ne poznajući me, kažeš da "perom nađem 101 razlog protiv djelovanja", i da "gdje treba da to radim manji sam od makovog zrna"?

Pa dobro majku mu, ako već niste išli u nju, jeste li ljudi barem nekad vidjeli školu tamo kod vas u selu? Znaš ono, kuća, krov, dvorište, pa pnda dim izlazi na dimnjak... :lol: :D
para na paru a us...
Posts: 44
Joined: 29/11/2005 15:21

#2574

Post by para na paru a us... »

dobro, u cemu je problem sa Bosancima i njihovim mentalitetom da ovoliko srcano sve licno shvataju!!?? Ljudi, pristali ste na mnogo grdnije igre puno pokvarenijih igraca sto placate DEBELO SVOJIM PARAMA A DO NEDAVNO I ZIVOTIMA i sad ste zasjeli na grbacu jednom Osmanagicu koji moguce jesete sanjar i(li) prevaranat a moguce i ne... On ce mozda potrositi neke pare ali ne na kupovinu markirane odjece, skupih automobila, kockarnice, guranje buntova love sisatim pjevaljkama i jebizovnim sponzorusama lafo studenticama prava, kuce blizoj i daljnoj rodbini.... vec na istrazivanje na terenu da bi dokazao ili opovrgao svoje tvrdnje bazirane na ISKUSTVU koje niko od vas, ajmo biti iskreni, NEMA!!!

mozda se sve moze opisati jednom poznatom anegdotom:
"S'a se ba Danis, is'o samnom uskolu"
P.S. namjerno ispusteni razmaci izmedju rijeci
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2575

Post by Prenj »

para na paru a us... wrote: ...
.... vec na istrazivanje na terenu da bi dokazao ili opovrgao svoje tvrdnje bazirane na ISKUSTVU koje niko od vas, ajmo biti iskreni, NEMA!!!
...
Da li bi nam mogao pojasniti detalje tog ISKUSTVA koje te je tako impresioniralo?

Na primjer, sta je to do sada Semir O. istrazio, otkrio, objavio, ...?
Locked