Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2551 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

HAVANA wrote:Idi muha tito te jebo,milja tjedno.Pa posalji da zgrade kake kupimo.Izdavacemo dijaspori i arapima i ic kod gojka na meso. :autic: :gladna: :novine:
Jest al ako ces Muhi stavit jedan cep u usta drugi u gujicu :mrgreen:.
Valja i zivjet :mrgreen: .
detroit-mercy
Posts: 16988
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2552 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by detroit-mercy »

muha_sa wrote:
detroit-mercy wrote:
muha_sa wrote: jel te to iznenadjuje plata zavarivaca 2800 :?
Nije, prije ce biti neki prosjek.
Kod mene punac ovdje ko zavarivac ima tisucu :skoljka: ali tjedno :mrgreen:
:thumbup:

TIG-ovac--garant
Ne znam, slabo ti se ja razumijem u taj arbajt :mrgreen:.
Uglavnom dobar varioc i tokar mogu finih para klepiti :mrgreen:
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2553 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by lmo »

muha_sa wrote: lejlice :-D sve što ti ide na nerve preskociš i vozdra :D ne se stresat :-)
ne mogu si pomoći.

Image
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2554 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

Zajebano je kad čovjek radi a ne zarađuje dovoljno da ostarivanje nekih ozbiljnijih planova u životu, poput nekretnine i porodice i da možeš toj porodici nešto i omogućiti. Ali opet je bolje od apsolutnog nerada i konstantnog jajarenja godinama. Rad kakav god da je, pomaže u izgradnji ličnosti. Problem je ako se zapadne u taj loš plaćen rad i život ide i tapće u mjestu godinama. Što se mene tiče svako ima svoj izbor u životu šta hoće, a šta neće - ja sam mlad počeo da radim i ne kajem se.
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2555 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by lmo »

jesi i ti iz ovog pokreta?
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2556 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

lmo wrote:jesi i ti iz ovog pokreta?
Ma jok, već razumijem svakoga, a imam i vlastita iskustva.
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2557 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by lmo »

almir90 wrote:
lmo wrote:jesi i ti iz ovog pokreta?
Ma jok, već razumijem svakoga, a imam i vlastita iskustva.
onda si povratnik? :mrgreen:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#2558 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by almir90 »

lmo wrote:
almir90 wrote:
lmo wrote:jesi i ti iz ovog pokreta?
Ma jok, već razumijem svakoga, a imam i vlastita iskustva.
onda si povratnik? :mrgreen:
Ni to, od rođenja sam tu.
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2559 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Evo jednog svestranog i nezadovoljnog majstora!!! On bogme ko da je u kladnju a ne u austriji,qrac ces ceprkat kako je tebi ceif... :-)

Policija austrijske savezne države Tirol izvijestila je o neobičnom slučaju oštećenja imovine u kojem je glavnu ulogu imao državljanin BiH.

On je radio kao bravar u Innsbrucku iako nije obučen za taj posao, izvijestila je policija Tirola.

U utorak 25. decembra, oko 11.35 sati, 22-godišnjak je pozvan na intervenciju i tom prilikom je pokazao "znanje".

Bosanac je neprofesionalno obavio posao i oštetio dvoja vrata, a klijentu naplatio uslugu u "stotinama eura".

Mušterija je obavijestila policiju koja je kontrolirala "bravara" i utvrdila da nema dozvolu za taj posao.
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#2560 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Sapna_TZ »

Meni je muka i glava me boli od ovih forumasa sto su se "snasli", imaju strane pasose u dzepu u slucaju nuzde, pa ovdje palamude o zivotu i radu u Bosni, jos prisjedaju na muku normalnim ljudima.

Evo ovaj Havana.
24/7 trubi o majstorluku, baljezga kako je dobrog majstora tesko naci, kako dobar majstor uzme za obradu oko vrata 300 maraka i slicne danonocne gluposti kojim vrijedja inteligenciju svakog normalnog covjeka.
Valjda je svima jasno koliko godina i godina iskustva i rada je potrebno da se postane dobar majstor.
Koliko se treba godina provesti u preduzecu, raditi po terenu da se nauci posao?
Danas ti vise niko ne zeli pruziti priliku vec gleda da te sto prije sjebe.
Mahom , imas par desetina majstora koji drze monopol u Sarajevu i rade sav posao; kao i u svakoj bransi.
Sansa da neko sa tek zavrsenim zanatom dobije ikakvu priliku da se ogrebe o dio kolaca i da izgradi "karijeru" je ravna astronomskoj nuli..
Trziste je prezasiceno i samo odabrani plivaju i uzivaju.
Sinovi, zetovi, snahe odabranih se mogu snaci, ostalima je mrka kapa.

Ista analogija se moze primjeniti i na silne inzinjere, arhitekte, pravnike, ekonomiste koji izlaze kao diplomanti sa fakulteta.
Ako nemaju da ih neko pogura, nemaju se cemu ni nadati.
Godine na birou su ono sto ih ocekuje.
I tu je kraj svake diskusije.

Zato prestanite vise srati o tome kako niko nece da radi, kako se ne moze naci dobar radnik i tonu slicnih nebuloza kojima opterecujete forum i svijet oko sebe.

Momci su se nudili da ciste snijeg za cenera jer hoce zaradit. Svako zeli da ima, vi ponudite normalnu satnicu za normalan rad i odrzite rijec oko placanja i nece biti nikakvih problema.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#2561 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Domaci izdajnik »

komsinica_s_drugog wrote:Evo teme gdje cu se posvadjat :evil:

lajavi krelac, puno srece zelim :)
Hvala svako dobro i tebi :)
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2562 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

HAVANA wrote:Evo jednog svestranog i nezadovoljnog majstora!!! On bogme ko da je u kladnju a ne u austriji,qrac ces ceprkat kako je tebi ceif... :-)

Policija austrijske savezne države Tirol izvijestila je o neobičnom slučaju oštećenja imovine u kojem je glavnu ulogu imao državljanin BiH.

On je radio kao bravar u Innsbrucku iako nije obučen za taj posao, izvijestila je policija Tirola.

U utorak 25. decembra, oko 11.35 sati, 22-godišnjak je pozvan na intervenciju i tom prilikom je pokazao "znanje".

Bosanac je neprofesionalno obavio posao i oštetio dvoja vrata, a klijentu naplatio uslugu u "stotinama eura".

Mušterija je obavijestila policiju koja je kontrolirala "bravara" i utvrdila da nema dozvolu za taj posao.
garant skršio keš istu večer u kafani, a raja plakala od smijeha dok je pričao kako je odero levata Hansa :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2563 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

:lol: Posalji mi tog za cenera i snijeg.Bezveze petobanku dam.I za cevape i kolu tog cenera.Jebala te sapna kompletna,u usta trolerska.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2564 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

detroit-mercy wrote:
muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:Sta vari, svemirske brodove?
jel te to iznenadjuje plata zavarivaca 2800 :?
Nije, prije ce biti neki prosjek.
Kod mene punac ovdje ko zavarivac ima tisucu :skoljka: ali tjedno :mrgreen:
A kolko punac ima iskustva i sta vari?
I jos bitnije kolike su sanse da tu dodje nekom iz BiH koji mozda nije ni vidio aparat za varenje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2565 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

HAVANA wrote::lol: Posalji mi tog za cenera i snijeg.Bezveze petobanku dam.I za cevape i kolu tog cenera.Jebala te sapna kompletna,u usta trolerska.
Da ti je da izrabljujes ljude za cenera
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2566 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

Sapna_TZ wrote:Meni je muka i glava me boli od ovih forumasa sto su se "snasli", imaju strane pasose u dzepu u slucaju nuzde, pa ovdje palamude o zivotu i radu u Bosni, jos prisjedaju na muku normalnim ljudima.

Evo ovaj Havana.
24/7 trubi o majstorluku, baljezga
kako je dobrog majstora tesko naci, kako dobar majstor uzme za obradu oko vrata 300 maraka i slicne danonocne gluposti kojim vrijedja inteligenciju svakog normalnog covjeka.
Valjda je svima jasno koliko godina i godina iskustva i rada je potrebno da se postane dobar majstor.
Koliko se treba godina provesti u preduzecu, raditi po terenu da se nauci posao?
Danas ti vise niko ne zeli pruziti priliku vec gleda da te sto prije sjebe.
Mahom , imas par desetina majstora koji drze monopol u Sarajevu i rade sav posao; kao i u svakoj bransi.
Sansa da neko sa tek zavrsenim zanatom dobije ikakvu priliku da se ogrebe o dio kolaca i da izgradi "karijeru" je ravna astronomskoj nuli..
Trziste je prezasiceno i samo odabrani plivaju i uzivaju.
Sinovi, zetovi, snahe odabranih se mogu snaci, ostalima je mrka kapa.

Ista analogija se moze primjeniti i na silne inzinjere, arhitekte, pravnike, ekonomiste koji izlaze kao diplomanti sa fakulteta.
Ako nemaju da ih neko pogura, nemaju se cemu ni nadati.
Godine na birou su ono sto ih ocekuje.
I tu je kraj svake diskusije.

Zato prestanite vise srati o tome kako niko nece da radi, kako se ne moze naci dobar radnik i tonu slicnih nebuloza kojima opterecujete forum i svijet oko sebe.

Momci su se nudili da ciste snijeg za cenera jer hoce zaradit. Svako zeli da ima, vi ponudite normalnu satnicu za normalan rad i odrzite rijec oko placanja i nece biti nikakvih problema.
cuj baljezga :-) :-)

jel ono ti hoŠ u Njemacku sa 170 maraka :?
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2567 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:
detroit-mercy wrote: Nije, prije ce biti neki prosjek.
Kod mene punac ovdje ko zavarivac ima tisucu :skoljka: ali tjedno :mrgreen:
A kolko punac ima iskustva i sta vari?
I jos bitnije kolike su sanse da tu dodje nekom iz BiH koji mozda nije ni vidio aparat za varenje?
nema šanse :-) zavarivanje je umjetnost :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2568 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Dobro znas da te niko nece pustiti da se ucis na takvim stvarima. Niti ce te cekati
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2569 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:Dobro znas da te niko nece pustiti da se ucis na takvim stvarima. Niti ce te cekati
ovdje papiri i kojekakve diplome ne piju vode :-) prije neg se krene ide se na atest :-D pa bujrum

što znaci da pocetnik nema ama baš nikakve šanse :-) osim ako se poslodavac smiluje pa ga primi kao pomocnog radnika
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2570 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zrakomlat »

insomnia78 wrote: Kme, kme. Hos paketic sirotiljo
:lol: :lol:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2571 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Prpa.ba »

Ko god kuka kako nema ko da mu radi neki posao jednostavno taj posao ne placa, ili nije u stanju placati po trzisnoj cijeni. :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2572 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:Dobro znas da te niko nece pustiti da se ucis na takvim stvarima. Niti ce te cekati
ovdje papiri i kojekakve diplome ne piju vode :-) prije neg se krene ide se na atest :-D pa bujrum

što znaci da pocetnik nema ama baš nikakve šanse :-) osim ako se poslodavac smiluje pa ga primi kao pomocnog radnika
Pa to. Samo sto je onda satnica mnogo manja. Ovdje gdje radim non stop traze varioce. Bukvalno imaju u komadu lima laserom izrezan oglas koji stoji pored ceste. :lol:
Al za 90% posla klijenti zahtjevaju da se postuje odredjeni standard. Neki dan su npr poslali kolegu na obuku da mozemo zavrsiti jednog klijenta. Nema niko taj certifikat
Ovaj se vratio nije proslo pet dana povrjedi se i upitno je da li ce se uopste vratiti na poso. Jbg
User avatar
muha_sa
Posts: 140445
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2573 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

insomnia78 wrote:
muha_sa wrote:
insomnia78 wrote:Dobro znas da te niko nece pustiti da se ucis na takvim stvarima. Niti ce te cekati
ovdje papiri i kojekakve diplome ne piju vode :-) prije neg se krene ide se na atest :-D pa bujrum

što znaci da pocetnik nema ama baš nikakve šanse :-) osim ako se poslodavac smiluje pa ga primi kao pomocnog radnika
Pa to. Samo sto je onda satnica mnogo manja. Ovdje gdje radim non stop traze varioce. Bukvalno imaju u komadu lima laserom izrezan oglas koji stoji pored ceste. :lol:
Al za 90% posla klijenti zahtjevaju da se postuje odredjeni standard. Neki dan su npr poslali kolegu na obuku da mozemo zavrsiti jednog klijenta. Nema niko taj certifikat
Ovaj se vratio nije proslo pet dana povrjedi se i upitno je da li ce se uopste vratiti na poso. Jbg
:lol:

zovite mene--sve vam zavarim, platite i vozdra :D

jedino tako mogu otic vani radit--desetak dana u vrh glave :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32694
Joined: 19/08/2008 23:04

#2574 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Prpa.ba wrote:Ko god kuka kako nema ko da mu radi neki posao jednostavno taj posao ne placa, ili nije u stanju placati po trzisnoj cijeni. :)
Obim posla postaje prevelik za ovo dobrih majstora sto ima.Ja imam otprilike 12 ljudi koji mi rade odredjene stvari i kojim vjerujem ,razlicitih majstora.Ne stignu i moje i druge ljude.Evo sad sam zvao muhinog druga,po preporuci...Tek iza nove nekad moze doci i napraviti specifikaciju materijala a raditi ko zna.Sreca ne zuri mi se...Radije cu njega cekati nego budali nekoj dati da radi.Muha garantuje za kvalitet.Ako izradi, sisu cu mu otkinut.A u takvim stvarima me najmanje zanima jesu ruke 3000 ili 3500...A taj je raspon.Kod budale ima i za 2000. Taj nek mami radi
Last edited by HAVANA on 27/12/2018 19:05, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2575 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by insomnia78 »

Nece gazda da uzima sa strane. Kaze mi lik koji je blizak sa njim da u kancelariji ima stos aplikacija Rumuna i Poljaka
Post Reply