Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić
- Idemedosumom
- Posts: 8289
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#2551 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Da su Bogdom online ankete relevantne... Ipak se nadam da će prikupiti 50 hiljada glasova.
-
betrezengorbachev
- Posts: 36
- Joined: 21/06/2015 15:39
#2552 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
na koju god anketu Hadzikadic vodi ili je medju prva dva
narod se budi[/quote]
Izgleda, to mi je drago vidjeti
[/quote]
[/quote]
Ljepota
Nadam se i ja velikom broju glasova.
Izgleda, to mi je drago vidjeti
[/quote]Ljepota
- tvojkomsija
- Posts: 1493
- Joined: 21/04/2014 17:59
#2553 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Sutra cu se aktivirat sto se tice ove narodne kampanje, podijelit letke, zakaciti par postera itd.
A vi sto vam je mrsko vani ic, makar sharujte Mirsadove objave na public, ili predlozite najblizima da ga podrze.. neka vide da nas ima
A vi sto vam je mrsko vani ic, makar sharujte Mirsadove objave na public, ili predlozite najblizima da ga podrze.. neka vide da nas ima
-
swanfilter
- Posts: 10811
- Joined: 06/06/2008 18:52
#2554 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Imam 35 kuka i prvi put da sam odlucio glasati. Jer prvi put vidim zdravog kandidata ...
-
archi_a
- Posts: 11871
- Joined: 11/12/2011 18:11
#2555 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno. 
-
zrakomlat
- Posts: 10370
- Joined: 23/09/2012 17:22
#2556 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Sve više raje koju imam na fb prati Mirsinu stranicu, ono, izbaci mi na naslovnu kad je lajkaju ili nešto podjele. Zanimljivo, većinom su oni apolitični i što ne glasaju inače.
-
rimano
- Posts: 811
- Joined: 28/12/2009 00:05
#2557 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Idemedosumom wrote:Večeras debata na BHT-u, je li poznato ko će sve učestvovati?
Dragi građani BiH,
večeras, 1. oktobra od 20.00 do 21.30 sati, u programu BHT-a imate priliku da gledate debatu prof. dr. Mirsada Hadžikadića i drugih kandidata za člana Predsjedništva BiH. Pozivamo vas da pratite argumente i način na koji prof. Hadžikadić iznosi svoje stavove.
Ne kazu koji su to ostali.
- tvojkomsija
- Posts: 1493
- Joined: 21/04/2014 17:59
#2558 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Na federalnoj Zelenika, Komsic, Dzaferovic, Becirovic, Radoncic, Covic i Hadzikadic su pozvani..
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
- General War
- Posts: 24423
- Joined: 18/09/2013 22:04
#2559 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
archi_a wrote:Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno.
U prevelikom ocekivanju dolazi jos vece razocarenje, ali kad se pogleda sta se nudi od drugih kandidata, nije tesko zakljuciti da hadzikadic najiskrenije izgleda...jos mu nikakvu realnu maHanu nismo nasli.
- Smrcak15
- Posts: 11092
- Joined: 13/12/2015 13:23
#2560 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Da mi je neko pricao prije 1 godinu da cu ja za godinu dana podrzavati nekog bh politicara i spreman cak finansirati plakate licno lijepiti po gradu rekao bi mu ti si jarane ograjisao na 1000 sihira
nisi ti dobar nikako...
Eh to se zove pravi kandidat kad ubijedi pristalice na takve stvari
a ne se navuci na budzet ko beba na majcinu sisu i vucu li vucu 
Eh to se zove pravi kandidat kad ubijedi pristalice na takve stvari
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2561 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Finansiras li plakate?Smrcak15 wrote:Da mi je neko pricao prije 1 godinu da cu ja za godinu dana podrzavati nekog bh politicara i spreman cak finansirati plakate licno lijepiti po gradu rekao bi mu ti si jarane ograjisao na 1000 sihiranisi ti dobar nikako...
Eh to se zove pravi kandidat kad ubijedi pristalice na takve stvaria ne se navuci na budzet ko beba na majcinu sisu i vucu li vucu
Lijepit koliko znam ne mozes iz dijaspore...
I smaras sa budzetskim finansiranjem kampanje. Da je nezakonito pa hajd...
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#2562 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
betrezengorbachev wrote:na koju god anketu Hadzikadic vodi ili je medju prva dvanarod se budi
Izgleda, to mi je drago vidjeti
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#2563 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Pa zasto dva javna servisa organizuju predsjednicku debatu isti dan u isto vrijemetvojkomsija wrote:Na federalnoj Zelenika, Komsic, Dzaferovic, Becirovic, Radoncic, Covic i Hadzikadic su pozvani..
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
- AmiĐa_Idriz
- Posts: 43847
- Joined: 21/05/2012 22:46
#2564 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
I meni je ovo fascinantnosoha96 wrote:Pa zasto dva javna servisa organizuju predsjednicku debatu isti dan u isto vrijemetvojkomsija wrote:Na federalnoj Zelenika, Komsic, Dzaferovic, Becirovic, Radoncic, Covic i Hadzikadic su pozvani..
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
- Ja_Ja
- Posts: 2829
- Joined: 07/03/2006 06:59
- Location: tamo daleko...
#2565 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Ne radi se niti o kakvim mazohistickim nagonima. Mi koji pisemo o njemu vise nego o drugima smo prepoznali normalnog kandidata. To je sve. Sutra da me i on razocara ebo bi mu od tave drzak ko sto i ovima ebem svaki dan. Na ovoj temi su se struje razvile zbog osoba koje su placene da pisu i blate druge kandidate po forumima i socijalnim medijima (ne svi naravno, ali sigurno dobar dio njih jeste), a ne nas koji nemamo veze niti sa jednom strankom niti imamo bilo kakve koristi od toga osim obicne gradjanske koristi da napokon imamo normalnog insana u vlasti.archi_a wrote:Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno.
Tipovi uporno u proteklih mjesec dana ulecu na temu klizeci i lupaju neke teorije a u sustini izbjegavaju intelektualni dijalog. Jos niko nije nasao za shodno da kaze ja necu glasati za dr. Hadzikadica zato sto je on zbog ovog ili onog (konkretno) losiji izbor od kandidata KLJ koji ima ove i ove kvalifikacije koje Hadzikadic nema. To je u jednu ruku i razumljivo, jer se radi o najkompaktnijem kandidatu od svih ponudjenih. Ali ako vec nemaju komparativan pristup kandidatima onda bi trebali biti aktivni samo na temi o svom kandidatu i tamo pisati hvalospjeve o tim kandidatima. Sto opet znaci da i na forumima trebamo podvuci razliku i polahko cistit taj kozojebski pristup apsolutno svemu u drzavi. Nisi sposoban da vodis normalan dijalog nije ti ni mjesto tu.
Ja nemam nista licno protiv drugih kandidata, mislim da su losi na osnovu njihovog dosadasnjeg ucinka i aktivizma. Hadzikadica cisto podrzavam zbog njegovih referenci, njegovog obrazovanja, njegovog nacina vodjenja ove kampanje, i na poslijetku ( a mozda i najbitnije) zbog onog sto mislim da njegov nacin politike moze donijeti ovoj drzavi, a sto je dijametralno razlicito onome sto bilo koji drugi kandidat donosi. Ja sam istinski ubijedjen da je apsolutno najbolji kandidat od svih ponudjenih da radi kroz parlamentarnu koaliciju vise pro-bosanskih stranki, jer sam svjestan da ce se i pro-bosanski glasovi u parlametnu razbiti kao i glasovi za predsjednistvo. Niti jedan drugi kandidat nece moci s uspjehom da radi sa klubovima svih stranaka u parlamentu na onaj nacin na koji ce to on moci uraditi. Ne ocekujem cistog pobjednika medju Bosnjackim ili pro-bosanskim strankama tako da nam je potreban clan predsjednistva koji moze podjednako dobro sjesti i dogovoriti se sa SDA, NB, BPS, SBB-om kao i sa NS, DF/GS, ili SDP-om.
- tvojkomsija
- Posts: 1493
- Joined: 21/04/2014 17:59
#2566 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
FTV zapostavio Mirsada nakon sto im je napustio emisiju, u vecerasnju debatu na kojoj bi se glavesine trebali pojaviti poziv nije dobio. Apsurdno, na BHT u isto vrijeme se odrzava jos jedna debata, stvarno ne znam koga ocekivat pored Mirsada.. Predvidjam Sepic, Falatar
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2567 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Meni Mirsad Hadzikadic nije ideoloski blizak.archi_a wrote:Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno.
Covjek je vjernik, musliman, a ja sam anti-teisticki raspolozen.
Hadzikadic zagovara bosanski nacionalizam, dok sam ja anti-nacionalista.
Hadzikadic kaze da je politicki naklonjen 'centru', dok sam ja blizi ljevici i liberalizmu.
Uprkos svemu, Hadzikadic ce dobiti moj glas. Zasto? Zato sto je daleko najbolji kandidat i sto moze Bosni i Hercegovini, njenim narodima, ponuditi nesto novo. Posebno sam zainteresovan za drustveni aspekt, za promjenu mentaliteta naroda. O tome Hadzikadic puno govori. Nas narod je primitivan i zatucan, to se mora mijenjati da bi imali pretpostavke za bilo kakav napredak. Hadzikadic je zainteresovan za promjenu obrazovnog sustava, a bez toga nema dugorocnog i odrzivog napretka. Hadzikadic je zainteresovan za borbu protiv korupcije i nepotizma sto je takodje neophodno za razvoj drustva i ekonomije. Itd, itd...
Pogledaj
https://www.facebook.com/mirsadhadzikad ... 422875865/
Razlika izmedju Hadzikadica i drugih kandidata, ako izuzmemo Falatara, je kao nebo i zemlja. Hadzikadic govori o buducnosti - ostali kandidati o proslosti.
Dakle, nije nikakav idealizam. Hadzikadic ima dosta mana, ali je kao takav, u bosanskoj politickoj zabokrecini, Angela Merkel za ostale kandidate.
-
betrezengorbachev
- Posts: 36
- Joined: 21/06/2015 15:39
#2568 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#2569 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Eno ih na FTVbetrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
-
soha96
- Posts: 2379
- Joined: 13/01/2015 23:30
#2570 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Na ftv su Sefik, Fahro i Denzel.betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2571 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Emisije su ranije snimane. Mogli su Fahro, Becirevic i Radoncic doci na BHT - nisu zeljeli. U sirokom luku zaobilaze opoziciju.asker wrote:Eno ih na FTVbetrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Uvreda za gradjane, jos jedna u nizu. Nista novo.
Zeljko je odlucio da se nikad i nigdje ne pojavi. Za njega se mora glasati - on ne mora nista raditi. E moje budale...
-
betrezengorbachev
- Posts: 36
- Joined: 21/06/2015 15:39
#2572 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Voditelj reče da su Fahro,Šefik i Denis takođe bili pozvani.Tri prazne stolice u studiju. Šefik bi kao došao, ali ako svi budu prisutni. Fahro ne može prisustvovati debati, jer se nalazi izvan grada u vrijeme održavanja emisije. A Denis nije ni odgovorio na poziv. Tako voditelj na početku reče.soha96 wrote:Na ftv su Sefik, Fahro i Denzel.betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
-
asker
- Posts: 3018
- Joined: 10/09/2004 18:08
- Location: BiH
#2573 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
Nisam znao da su emisije ranije snimljene. Bas mi bilo smijesno da na BHT-u kazu Radoncic van zemlje, Dzaferovic nece bez ostalih, a Becirevic nije ni odgovorio na upit. Kontam, ovi se podijelili na one koji imaju sansu i one koji nemajuKikibombona wrote:Emisije su ranije snimane. Mogli su Fahro, Becirevic i Radoncic doci na BHT - nisu zeljeli. U sirokom luku zaobilaze opoziciju.asker wrote:Eno ih na FTVbetrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Uvreda za gradjane, jos jedna u nizu. Nista novo.
Zeljko je odlucio da se nikad i nigdje ne pojavi. Za njega se mora glasati - on ne mora nista raditi. E moje budale...
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#2574 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
i ja sam mislio da ide uzivo, jos starom govorim eto ih studio do studija i ne mogu na istu debatu doci.
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#2575 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva
BHT i FTV su u sluzbi vladajucih stranka. Nije ni cudo, sve to stranacki uhljebi.Quaresma wrote:i ja sam mislio da ide uzivo, jos starom govorim eto ih studio do studija i ne mogu na istu debatu doci.
Namjerno su u isto vrijeme emitovali dvije debate, da bi sto vise marginalizovali Hadzikadica i Sepica.
Prije toga su odlucili razdvojiti kandidate.
Becirevic, Radoncic i Dzaferovic ne zele razgovarati sa novim snagama.
