Platforma za progres - Mirsad Hadžikadić

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8289
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2551 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Idemedosumom »

Da su Bogdom online ankete relevantne... Ipak se nadam da će prikupiti 50 hiljada glasova.
betrezengorbachev
Posts: 36
Joined: 21/06/2015 15:39

#2552 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by betrezengorbachev »

na koju god anketu Hadzikadic vodi ili je medju prva dva 8-) narod se budi[/quote]

Izgleda, to mi je drago vidjeti 8-)[/quote]

Image[/quote]

Ljepota :bih: Nadam se i ja velikom broju glasova.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#2553 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by tvojkomsija »

Sutra cu se aktivirat sto se tice ove narodne kampanje, podijelit letke, zakaciti par postera itd.
A vi sto vam je mrsko vani ic, makar sharujte Mirsadove objave na public, ili predlozite najblizima da ga podrze.. neka vide da nas ima :-D
swanfilter
Posts: 10811
Joined: 06/06/2008 18:52

#2554 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by swanfilter »

Imam 35 kuka i prvi put da sam odlucio glasati. Jer prvi put vidim zdravog kandidata ...
archi_a
Posts: 11871
Joined: 11/12/2011 18:11

#2555 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by archi_a »

Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno. :D
zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2556 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by zrakomlat »

Sve više raje koju imam na fb prati Mirsinu stranicu, ono, izbaci mi na naslovnu kad je lajkaju ili nešto podjele. Zanimljivo, većinom su oni apolitični i što ne glasaju inače.
rimano
Posts: 811
Joined: 28/12/2009 00:05

#2557 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by rimano »

Idemedosumom wrote:Večeras debata na BHT-u, je li poznato ko će sve učestvovati?
Dragi građani BiH,

večeras, 1. oktobra od 20.00 do 21.30 sati, u programu BHT-a imate priliku da gledate debatu prof. dr. Mirsada Hadžikadića i drugih kandidata za člana Predsjedništva BiH. Pozivamo vas da pratite argumente i način na koji prof. Hadžikadić iznosi svoje stavove.

Ne kazu koji su to ostali.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#2558 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by tvojkomsija »

Na federalnoj Zelenika, Komsic, Dzaferovic, Becirovic, Radoncic, Covic i Hadzikadic su pozvani..
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2559 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by General War »

archi_a wrote:Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno. :D
:thumbup:
U prevelikom ocekivanju dolazi jos vece razocarenje, ali kad se pogleda sta se nudi od drugih kandidata, nije tesko zakljuciti da hadzikadic najiskrenije izgleda...jos mu nikakvu realnu maHanu nismo nasli.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11092
Joined: 13/12/2015 13:23

#2560 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Smrcak15 »

Da mi je neko pricao prije 1 godinu da cu ja za godinu dana podrzavati nekog bh politicara i spreman cak finansirati plakate licno lijepiti po gradu rekao bi mu ti si jarane ograjisao na 1000 sihira :lol: nisi ti dobar nikako...

Eh to se zove pravi kandidat kad ubijedi pristalice na takve stvari :thumbup: a ne se navuci na budzet ko beba na majcinu sisu i vucu li vucu :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2561 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:Da mi je neko pricao prije 1 godinu da cu ja za godinu dana podrzavati nekog bh politicara i spreman cak finansirati plakate licno lijepiti po gradu rekao bi mu ti si jarane ograjisao na 1000 sihira :lol: nisi ti dobar nikako...

Eh to se zove pravi kandidat kad ubijedi pristalice na takve stvari :thumbup: a ne se navuci na budzet ko beba na majcinu sisu i vucu li vucu :-)
Finansiras li plakate?
Lijepit koliko znam ne mozes iz dijaspore...
I smaras sa budzetskim finansiranjem kampanje. Da je nezakonito pa hajd...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#2562 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by AmiĐa_Idriz »

betrezengorbachev wrote:na koju god anketu Hadzikadic vodi ili je medju prva dva 8-) narod se budi

Izgleda, to mi je drago vidjeti 8-)

Image
:bih:
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#2563 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by soha96 »

tvojkomsija wrote:Na federalnoj Zelenika, Komsic, Dzaferovic, Becirovic, Radoncic, Covic i Hadzikadic su pozvani..
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
Pa zasto dva javna servisa organizuju predsjednicku debatu isti dan u isto vrijeme :-)
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 43847
Joined: 21/05/2012 22:46

#2564 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by AmiĐa_Idriz »

soha96 wrote:
tvojkomsija wrote:Na federalnoj Zelenika, Komsic, Dzaferovic, Becirovic, Radoncic, Covic i Hadzikadic su pozvani..
Ne znam s kim ce Hadzikadic uopce pricat na BHT, nadam se ne Lijanovic i Jerlagic, smorili su
Pa zasto dva javna servisa organizuju predsjednicku debatu isti dan u isto vrijeme :-)
I meni je ovo fascinantno :lol:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#2565 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Ja_Ja »

archi_a wrote:Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno. :D
Ne radi se niti o kakvim mazohistickim nagonima. Mi koji pisemo o njemu vise nego o drugima smo prepoznali normalnog kandidata. To je sve. Sutra da me i on razocara ebo bi mu od tave drzak ko sto i ovima ebem svaki dan. Na ovoj temi su se struje razvile zbog osoba koje su placene da pisu i blate druge kandidate po forumima i socijalnim medijima (ne svi naravno, ali sigurno dobar dio njih jeste), a ne nas koji nemamo veze niti sa jednom strankom niti imamo bilo kakve koristi od toga osim obicne gradjanske koristi da napokon imamo normalnog insana u vlasti.

Tipovi uporno u proteklih mjesec dana ulecu na temu klizeci i lupaju neke teorije a u sustini izbjegavaju intelektualni dijalog. Jos niko nije nasao za shodno da kaze ja necu glasati za dr. Hadzikadica zato sto je on zbog ovog ili onog (konkretno) losiji izbor od kandidata KLJ koji ima ove i ove kvalifikacije koje Hadzikadic nema. To je u jednu ruku i razumljivo, jer se radi o najkompaktnijem kandidatu od svih ponudjenih. Ali ako vec nemaju komparativan pristup kandidatima onda bi trebali biti aktivni samo na temi o svom kandidatu i tamo pisati hvalospjeve o tim kandidatima. Sto opet znaci da i na forumima trebamo podvuci razliku i polahko cistit taj kozojebski pristup apsolutno svemu u drzavi. Nisi sposoban da vodis normalan dijalog nije ti ni mjesto tu.

Ja nemam nista licno protiv drugih kandidata, mislim da su losi na osnovu njihovog dosadasnjeg ucinka i aktivizma. Hadzikadica cisto podrzavam zbog njegovih referenci, njegovog obrazovanja, njegovog nacina vodjenja ove kampanje, i na poslijetku ( a mozda i najbitnije) zbog onog sto mislim da njegov nacin politike moze donijeti ovoj drzavi, a sto je dijametralno razlicito onome sto bilo koji drugi kandidat donosi. Ja sam istinski ubijedjen da je apsolutno najbolji kandidat od svih ponudjenih da radi kroz parlamentarnu koaliciju vise pro-bosanskih stranki, jer sam svjestan da ce se i pro-bosanski glasovi u parlametnu razbiti kao i glasovi za predsjednistvo. Niti jedan drugi kandidat nece moci s uspjehom da radi sa klubovima svih stranaka u parlamentu na onaj nacin na koji ce to on moci uraditi. Ne ocekujem cistog pobjednika medju Bosnjackim ili pro-bosanskim strankama tako da nam je potreban clan predsjednistva koji moze podjednako dobro sjesti i dogovoriti se sa SDA, NB, BPS, SBB-om kao i sa NS, DF/GS, ili SDP-om.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1493
Joined: 21/04/2014 17:59

#2566 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by tvojkomsija »

FTV zapostavio Mirsada nakon sto im je napustio emisiju, u vecerasnju debatu na kojoj bi se glavesine trebali pojaviti poziv nije dobio. Apsurdno, na BHT u isto vrijeme se odrzava jos jedna debata, stvarno ne znam koga ocekivat pored Mirsada.. Predvidjam Sepic, Falatar
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2567 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

archi_a wrote:Nadam se, da je strastveno pisanje nekih u kampanji i potenciranju za Hadžikadića, ustvari samo velika želja da se riješimo svih onih koji su nas razočarali nakon rata naovamo.... Sve ostalo bi bilo čudno, jer mi izgleda kao idolopoklonstvo, kult ličnosti. Lično, ja ovako ne bih pisao ni da mi je tata kandidat, a oca volim puno. :D
Meni Mirsad Hadzikadic nije ideoloski blizak.

Covjek je vjernik, musliman, a ja sam anti-teisticki raspolozen. :D

Hadzikadic zagovara bosanski nacionalizam, dok sam ja anti-nacionalista. :D

Hadzikadic kaze da je politicki naklonjen 'centru', dok sam ja blizi ljevici i liberalizmu. :D

Uprkos svemu, Hadzikadic ce dobiti moj glas. Zasto? Zato sto je daleko najbolji kandidat i sto moze Bosni i Hercegovini, njenim narodima, ponuditi nesto novo. Posebno sam zainteresovan za drustveni aspekt, za promjenu mentaliteta naroda. O tome Hadzikadic puno govori. Nas narod je primitivan i zatucan, to se mora mijenjati da bi imali pretpostavke za bilo kakav napredak. Hadzikadic je zainteresovan za promjenu obrazovnog sustava, a bez toga nema dugorocnog i odrzivog napretka. Hadzikadic je zainteresovan za borbu protiv korupcije i nepotizma sto je takodje neophodno za razvoj drustva i ekonomije. Itd, itd...

Pogledaj

https://www.facebook.com/mirsadhadzikad ... 422875865/

Razlika izmedju Hadzikadica i drugih kandidata, ako izuzmemo Falatara, je kao nebo i zemlja. Hadzikadic govori o buducnosti - ostali kandidati o proslosti.

Dakle, nije nikakav idealizam. Hadzikadic ima dosta mana, ali je kao takav, u bosanskoj politickoj zabokrecini, Angela Merkel za ostale kandidate.
betrezengorbachev
Posts: 36
Joined: 21/06/2015 15:39

#2568 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by betrezengorbachev »

Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#2569 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by asker »

betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Eno ih na FTV
soha96
Posts: 2379
Joined: 13/01/2015 23:30

#2570 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by soha96 »

betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Na ftv su Sefik, Fahro i Denzel.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2571 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

asker wrote:
betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Eno ih na FTV
Emisije su ranije snimane. Mogli su Fahro, Becirevic i Radoncic doci na BHT - nisu zeljeli. U sirokom luku zaobilaze opoziciju.

Uvreda za gradjane, jos jedna u nizu. Nista novo.

Zeljko je odlucio da se nikad i nigdje ne pojavi. Za njega se mora glasati - on ne mora nista raditi. E moje budale...
betrezengorbachev
Posts: 36
Joined: 21/06/2015 15:39

#2572 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by betrezengorbachev »

soha96 wrote:
betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Na ftv su Sefik, Fahro i Denzel.
Voditelj reče da su Fahro,Šefik i Denis takođe bili pozvani.Tri prazne stolice u studiju. Šefik bi kao došao, ali ako svi budu prisutni. Fahro ne može prisustvovati debati, jer se nalazi izvan grada u vrijeme održavanja emisije. A Denis nije ni odgovorio na poziv. Tako voditelj na početku reče.
asker
Posts: 3018
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#2573 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by asker »

Kikibombona wrote:
asker wrote:
betrezengorbachev wrote:Još jedan šamar građanima BiH na državnoj televiziji. Šest dana pred izbore kandidati vodećih stranaka u BiH, ponovo se ne pojavljuju na debatnoj emisiji kanditata za članove predsjedništva iz reda bošnjačkog naroda, pod bizarnim izgovorima.
Eno ih na FTV
Emisije su ranije snimane. Mogli su Fahro, Becirevic i Radoncic doci na BHT - nisu zeljeli. U sirokom luku zaobilaze opoziciju.

Uvreda za gradjane, jos jedna u nizu. Nista novo.

Zeljko je odlucio da se nikad i nigdje ne pojavi. Za njega se mora glasati - on ne mora nista raditi. E moje budale...
Nisam znao da su emisije ranije snimljene. Bas mi bilo smijesno da na BHT-u kazu Radoncic van zemlje, Dzaferovic nece bez ostalih, a Becirevic nije ni odgovorio na upit. Kontam, ovi se podijelili na one koji imaju sansu i one koji nemaju :-D
User avatar
Quaresma
Posts: 7932
Joined: 19/07/2010 16:37

#2574 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Quaresma »

i ja sam mislio da ide uzivo, jos starom govorim eto ih studio do studija i ne mogu na istu debatu doci.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2575 Re: Prof.dr. Mirsad Hadzikadic-kandidat za clana Predjednistva

Post by Kikibombona »

Quaresma wrote:i ja sam mislio da ide uzivo, jos starom govorim eto ih studio do studija i ne mogu na istu debatu doci.
BHT i FTV su u sluzbi vladajucih stranka. Nije ni cudo, sve to stranacki uhljebi.

Namjerno su u isto vrijeme emitovali dvije debate, da bi sto vise marginalizovali Hadzikadica i Sepica.

Prije toga su odlucili razdvojiti kandidate.

Becirevic, Radoncic i Dzaferovic ne zele razgovarati sa novim snagama.
Locked