Egipat (pročitati prvi post)

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2551 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Odmah nakon puča sam tipovao da će izaći na izbore i dobiti i formalni legitimitet.

Image

Image


Abdel Fatah el-Sisi, čovjek sa misijom!
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#2552 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

Jos da nije svrgnuo lika koji je na izborima dobio legitimitet...Jebo te zivot,koja lobotomija :zid:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2553 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

Challenger__ wrote:Odmah nakon puča sam tipovao da će izaći na izbore i dobiti i formalni legitimitet.
Abdel Fatah el-Sisi, čovjek sa misijom!
šta če mu legitimitet kad ima tenkove saudijske dolare i lobotomiranu vojsku
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2554 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

japin_mutapi wrote:
Challenger__ wrote:Odmah nakon puča sam tipovao da će izaći na izbore i dobiti i formalni legitimitet.
Abdel Fatah el-Sisi, čovjek sa misijom!
šta če mu legitimitet kad ima tenkove saudijske dolare i lobotomiranu vojsku
zaboravih da kažem da si u pravu kad kažeš da je sisi čovjek sa misijom
misija zaštite novca i privilegija svojih kao i kolega iz vojne hunte

također mu je misija da zaštiti cioniste i debele kraljeve i dobro to obavlja
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2555 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Sisijevi oponenti, on, pa ona:



A sad Sisi, govor:

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2556 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

logikom pojedinih forumaša
izrael i saudija su saveznici - saudija finansira egipatsku vonu huntu dakle saveznici su - to znači da su izrael i egipatska vojna hunta saveznici - dakle imamo trougao tj. osovinu zla rijad-tel aviv-kairo

crno bijelo u boji
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2557 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

japin_mutapi wrote:logikom pojedinih forumaša
izrael i saudija su saveznici - saudija finansira egipatsku vonu huntu dakle saveznici su - to znači da su izrael i egipatska vojna hunta saveznici - dakle imamo trougao tj. osovinu zla rijad-tel aviv-kairo

crno bijelo u boji
Ma kakvi saveznici, samo interesi.

Saudi ne podnose Muslimansko Bratstvo, pa Sisija biraju kao manje zlo. Bili bi najsretniji kada bi na vlast dosla Nur stranka, ali ne mozes uvijek imati ono sto zelis.

Nema Egipat iskrenog saveznika, nije ga nikad ni imao. Imaju jedino neprijatelje.

Egipat ne treba biti iskljuciv, nisu u poziciji da stvaraju nove neprijatelje i otvaraju nove frontove. Trebaju sa svim biti dobri i gledati svoj interes.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#2558 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by asurbanipal »

japin_mutapi wrote:logikom pojedinih forumaša
izrael i saudija su saveznici - saudija finansira egipatsku vonu huntu dakle saveznici su - to znači da su izrael i egipatska vojna hunta saveznici - dakle imamo trougao tj. osovinu zla rijad-tel aviv-kairo

crno bijelo u boji
Logikom pojedinih forumaša: Katar i Turska su saveznici Izraela i SAD-a, oni tijesno sarađuju na ekonomskom i vojnom polju. Katar i Turska podržavaju fašistički pokret koji se krije iza islama, tj. "Muslimansko bratstvo". To znači da su Izrael, SAD i MB u biti saveznici.

Image


Što se tiče navodnog finansiranja i pomoći od strane Saudijske Arabije i inih petrolejskih državica ili monarhija Egiptu nakon što su s vlasti zbačena "Muslimanska braća", ipak se tu radi o šarenoj laži. Koliko me sjećanje služi, pare jesu dolazile Egiptu od Saudijske Arabije koja je finansirala i plaćala MB dok su bili na vlasti, kako bi "štitili" i "sačuvali" svoj
uticaj kroz "selefijsku" Nur stranku. Ta pomoć Egiptu sada baš i ne "kapa" kako se govori i tvrdi od pojedinaca na forumu. Također, i SAD su obustavile dio pomoći Egiptu nakon slamanja MB-a. Nešto se baš i ne sjećam i ne vidim da su se Ameri i ini zapadnjaci sjatili i satrali da idu u Egipat, za razliku od Mursijevog vremena, kada je Clintonovica "visila" nekoliko puta u Kairu.

Već odavno se bavim istraživanjem ovog ihvanijskog pokreta ili "Muslimanske braće", kao i vehabizma ili kako neki vole reći "selefizma", premda ni teoretski, ni praktično ne mogu biti selefije, jer se radi o prvoj generaciji muslimana. Uglavnom, zaključak je da među Ihvanijama, vehabijama, "selefijama", tekfirdžijama i nema baš nekih razlika. Među ljubiteljima Ihvanija ili "Muslimanskog bratstva" koji kako oni kažu, predstavljaju "umjereni" islam, a ima i onih koji tvrde da su oni "čisti", "pravi" islam, postoji i ogranak koji sebe predstavljaju kao dio sufijskog tarikata. Pa se onda u njihovom biografijama može vidjeti da su pripadali određenim sufijskim redovima, poput, npr. Hasana El-Benne, a u zadnje vrijeme se koriste i tekstovima "šejha" Seida Havve, koji je zamisli slučajnosti rođen u Siriji, u gradu Hami 1935. godine. To izgleda sve "fino", "krasno", međutim, kada se malo zagrebe ispod površine vidi se da se radi o jednom površnom, formalističkom i redukcionističkom pristupu tesawufu, a onaj koji je dobro upućen u historiju tesawufa i sufijskih redova, ne bi mu bilo teško da uvidi o kakvim se nelogičnostima radi. Kada se govori o Ihvanijama, ne treba smetnuti ni s uma da se upravo u njihovim redovima razvila "tekfir ideologoja", a jedan od začetnika je bio Seyyid Qutb, koji je pisao u zatvoru, i čije je pisanje imalo uticaj i na sadašnjeg prvog vođu Al-Qaide, Aymana al-Zawahirija.

Kako je već prije spomenuto, nema neke velike razlike između ideologije i učenja ihvanija, vehabija, "selefija", tekfirdžija, ili da citiram uvaženog akademika Rešida Hafizovića koji kaže da je "različitost njihovih naslova kojima se kite virtualne, a nikako stvarne naravi". Sve ove ideologije, grupacije, grupice, ogranci i podogranci imaju isti izvor, iz Nedžda u Saudijskoj Arabiji, od "šejtanskog roga" i đavoljeg dvojca, klana Al-Saud i Abdul-Vehab.
Ideologiju Abdul-Vehabijskog pokreta je najbolje opisao Rešid Hafizović. Ovdje ih je čovjek "zakucao" u sanduk: "Vehabizam je, zapravo, puritansko gibanje nezadovoljno i netolerantno prema svemu što se ne poklapa sa njegovom idejnom vizurom, i, stoga, često sklono metodama ubilačkih ideologija koje ne biraju sredstva u ostvarenju svojih ciljeva. Kao što je svojstveno svakom drugom ranijem i kasnijem gibanju, i u ovom puritanskom pokretu kod muslimana postoje previranja i stanovita raslojavanja i preuzimanja drugih naslova i drukčijih identiteta. Kada se, najzad, prozrelo u njihov mentalitet, njihovu psihologiju i njihov neprihvatljiv način djelovanja, tad su se jedni sklonili pod naslov "selefizma", bahato i neprimjereno se pokušavajući izjednačiti sa prve tri najuzoritije generacije muslimana i njihovim vrijednostima i zaslugama, a drugi, oni krajnje radikalni, za koje ni njihovi dojučerašnji istomišljenici više nisu bili dovoljno dobri, sami su sebe promakli u vehabijsku avangardu i postali "tekfirlijama" - onima koji su sebi dopustili ono što ni Poslanik islama (a.s.) nije činio niti mu je bilo dopušteno da to čini, to jest dopustili su sebi privilegij da sami određuju ko je pravi musliman, a ko nije. U osnovi, riječ je uvijek o jednom istom gibanju, istoj netrpeljivoj "filozofiji" i istom mentalnom sklopu, a različitost njihovih naslova kojima se kite virtualne je, nikako stvarne naravi. U suštini je riječ o neobrazovanim, needuciranim, zbunjenim ljudima koji vlastitoj djeci brane, primjerice, da u školi uče biologiju, i ne znajući da ono čime se ova plemenita disciplina bavi stoji u najužoj vezi sa Božijim Imenom Al-Zahir ili Bogom-Vidljivim i djelujućim u svijetu osjetilnoga. Na jednoj strani se hvastaju da su jedini pravi nasljedovatelji Poslanika islama (a.s.), a na drugoj svojim neznanjem i neznalačkom religijskom praksom udaraju na samo srce islamske religijske doktrine."
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2559 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

asurbanipal wrote:
japin_mutapi wrote:logikom pojedinih forumaša
izrael i saudija su saveznici - saudija finansira egipatsku vonu huntu dakle saveznici su - to znači da su izrael i egipatska vojna hunta saveznici - dakle imamo trougao tj. osovinu zla rijad-tel aviv-kairo

crno bijelo u boji
Logikom pojedinih forumaša: Katar i Turska su saveznici Izraela i SAD-a, oni tijesno sarađuju na ekonomskom i vojnom polju. Katar i Turska podržavaju fašistički pokret koji se krije iza islama, tj. "Muslimansko bratstvo". To znači da su Izrael, SAD i MB u biti saveznici.
iran je pozdravio revoliciju u egiptu i podržao MB na vlasti - dakle MB nije fašistički pokret ili jeste ali u tom slučaju je i iran fašistički odnosno ako je MB saveznik izraela onda je to i iran
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#2560 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

Sisonja zatvorio granicni prijelaz prema Gazi.

Image

Bibi approves...
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#2561 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by udrch »

Kikibombona wrote:Image

http://www.advance.hr/vijesti/u-egiptu- ... dsjednika/

Zafrkan cova.

Egiptu je potrebna stabilnost. Ekstremizam se mora iskorijeniti.

Uvijek sam gajio simpatije prema Egiptu. Drago mi je da su se izvukli iz nezgodne situacije.
koji idiot braćo draga..upravo se sprema da namjesti izbore..samo što će ga smrt stići prije nego odradi desetinu onoga što mu je uzor odradio..
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2562 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

sisija za predsjednika svijeta
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2563 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Ubijen policajac na sjeveru Kaira od nepoznatih naoružanih napadača, i hapšenje studenata obilježili su današnji dan u Kairu. Studenti su pod parolom ''Vaša municija nas ne može zastrašiti'' izašli su na ulicu i protestvovali.

http://www.aljazeera.net/news/pages/ca4 ... bb82233b9a
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2564 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Jedan od čelnika kuvajtske opozicije: ''Dali smo zločinačkoj vojnoj hunti u Egiptu 4 milijarde dolara'' !

flexibila
Posts: 847
Joined: 20/10/2013 03:05

#2565 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by flexibila »

sarajevoxxxx wrote:Jedan od čelnika kuvajtske opozicije: ''Dali smo zločinačkoj vojnoj hunti u Egiptu 4 milijarde dolara'' !

:lol: :lol: :lol: :lol: E sta ces moj savoxxxx, kako posadijo tako i ubr'o :izet:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2566 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

asurbanipal wrote:
japin_mutapi wrote:logikom pojedinih forumaša
izrael i saudija su saveznici - saudija finansira egipatsku vonu huntu dakle saveznici su - to znači da su izrael i egipatska vojna hunta saveznici - dakle imamo trougao tj. osovinu zla rijad-tel aviv-kairo

crno bijelo u boji
Logikom pojedinih forumaša: Katar i Turska su saveznici Izraela i SAD-a, oni tijesno sarađuju na ekonomskom i vojnom polju. Katar i Turska podržavaju fašistički pokret koji se krije iza islama, tj. "Muslimansko bratstvo". To znači da su Izrael, SAD i MB u biti saveznici.

Image


Što se tiče navodnog finansiranja i pomoći od strane Saudijske Arabije i inih petrolejskih državica ili monarhija Egiptu nakon što su s vlasti zbačena "Muslimanska braća", ipak se tu radi o šarenoj laži. Koliko me sjećanje služi, pare jesu dolazile Egiptu od Saudijske Arabije koja je finansirala i plaćala MB dok su bili na vlasti, kako bi "štitili" i "sačuvali" svoj
uticaj kroz "selefijsku" Nur stranku. Ta pomoć Egiptu sada baš i ne "kapa" kako se govori i tvrdi od pojedinaca na forumu. Također, i SAD su obustavile dio pomoći Egiptu nakon slamanja MB-a. Nešto se baš i ne sjećam i ne vidim da su se Ameri i ini zapadnjaci sjatili i satrali da idu u Egipat, za razliku od Mursijevog vremena, kada je Clintonovica "visila" nekoliko puta u Kairu.

Već odavno se bavim istraživanjem ovog ihvanijskog pokreta ili "Muslimanske braće", kao i vehabizma ili kako neki vole reći "selefizma", premda ni teoretski, ni praktično ne mogu biti selefije, jer se radi o prvoj generaciji muslimana. Uglavnom, zaključak je da među Ihvanijama, vehabijama, "selefijama", tekfirdžijama i nema baš nekih razlika. Među ljubiteljima Ihvanija ili "Muslimanskog bratstva" koji kako oni kažu, predstavljaju "umjereni" islam, a ima i onih koji tvrde da su oni "čisti", "pravi" islam, postoji i ogranak koji sebe predstavljaju kao dio sufijskog tarikata. Pa se onda u njihovom biografijama može vidjeti da su pripadali određenim sufijskim redovima, poput, npr. Hasana El-Benne, a u zadnje vrijeme se koriste i tekstovima "šejha" Seida Havve, koji je zamisli slučajnosti rođen u Siriji, u gradu Hami 1935. godine. To izgleda sve "fino", "krasno", međutim, kada se malo zagrebe ispod površine vidi se da se radi o jednom površnom, formalističkom i redukcionističkom pristupu tesawufu, a onaj koji je dobro upućen u historiju tesawufa i sufijskih redova, ne bi mu bilo teško da uvidi o kakvim se nelogičnostima radi. Kada se govori o Ihvanijama, ne treba smetnuti ni s uma da se upravo u njihovim redovima razvila "tekfir ideologoja", a jedan od začetnika je bio Seyyid Qutb, koji je pisao u zatvoru, i čije je pisanje imalo uticaj i na sadašnjeg prvog vođu Al-Qaide, Aymana al-Zawahirija.

Kako je već prije spomenuto, nema neke velike razlike između ideologije i učenja ihvanija, vehabija, "selefija", tekfirdžija, ili da citiram uvaženog akademika Rešida Hafizovića koji kaže da je "različitost njihovih naslova kojima se kite virtualne, a nikako stvarne naravi". Sve ove ideologije, grupacije, grupice, ogranci i podogranci imaju isti izvor, iz Nedžda u Saudijskoj Arabiji, od "šejtanskog roga" i đavoljeg dvojca, klana Al-Saud i Abdul-Vehab.
Ideologiju Abdul-Vehabijskog pokreta je najbolje opisao Rešid Hafizović. Ovdje ih je čovjek "zakucao" u sanduk: "Vehabizam je, zapravo, puritansko gibanje nezadovoljno i netolerantno prema svemu što se ne poklapa sa njegovom idejnom vizurom, i, stoga, često sklono metodama ubilačkih ideologija koje ne biraju sredstva u ostvarenju svojih ciljeva. Kao što je svojstveno svakom drugom ranijem i kasnijem gibanju, i u ovom puritanskom pokretu kod muslimana postoje previranja i stanovita raslojavanja i preuzimanja drugih naslova i drukčijih identiteta. Kada se, najzad, prozrelo u njihov mentalitet, njihovu psihologiju i njihov neprihvatljiv način djelovanja, tad su se jedni sklonili pod naslov "selefizma", bahato i neprimjereno se pokušavajući izjednačiti sa prve tri najuzoritije generacije muslimana i njihovim vrijednostima i zaslugama, a drugi, oni krajnje radikalni, za koje ni njihovi dojučerašnji istomišljenici više nisu bili dovoljno dobri, sami su sebe promakli u vehabijsku avangardu i postali "tekfirlijama" - onima koji su sebi dopustili ono što ni Poslanik islama (a.s.) nije činio niti mu je bilo dopušteno da to čini, to jest dopustili su sebi privilegij da sami određuju ko je pravi musliman, a ko nije. U osnovi, riječ je uvijek o jednom istom gibanju, istoj netrpeljivoj "filozofiji" i istom mentalnom sklopu, a različitost njihovih naslova kojima se kite virtualne je, nikako stvarne naravi. U suštini je riječ o neobrazovanim, needuciranim, zbunjenim ljudima koji vlastitoj djeci brane, primjerice, da u školi uče biologiju, i ne znajući da ono čime se ova plemenita disciplina bavi stoji u najužoj vezi sa Božijim Imenom Al-Zahir ili Bogom-Vidljivim i djelujućim u svijetu osjetilnoga. Na jednoj strani se hvastaju da su jedini pravi nasljedovatelji Poslanika islama (a.s.), a na drugoj svojim neznanjem i neznalačkom religijskom praksom udaraju na samo srce islamske religijske doktrine."

:thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#2567 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by udrch »

a 4 milijarde od neki dan?
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2568 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Činjenica ostaje da su ''vehabije'' (KSA, UAE, i Kuvajt) podržale vojnu huntu u Egiptu sa 14 milijardi dolara. Ista ta vojna hunta, odnosno svi oni Egipćani koji je podržavaju, istovremeno podržavaju i Asada u Siriji. I slijepcu je jasno kakvu ulogu ''vehabije'' imaju u arapskom proljeću, tj. da će potrošiti ne 14 več i stotinu ili dvije stotine milijardi dolara samo da ga uguše ili, ako ne to onda da proizvedu ili doprinesu smutnji i međusobnom ubijanju muslimana:

Današnji dolazak Mursija u sudnicu:

User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2569 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Klavikula »

druze moj, ta ista S. Arabija podrzava "osloboditelje" za koje ti zdusno navijas na drugoj temi. vise se i ne krije da je Bandar bin Sultan stvarni komandant Al Qaidinih jedinica (NF, ISIL....) na tlu Sirije. cak i sad, kad su SAD i Turska, vrlo vjerovatno, militante bacili niz vodu SA i cionisticka paradrzava ne odustaju. kudis glavne sponzore svojih pulena u Siriji.
helem, danas pocelo sudjenje budaletini Morsiju. nema sumnje da je ovo politicki montiran proces. svima je jasan ishod. svi su digli ruke od MB-a, ovim sudjenjem ce biti sahranjeni. cak i Kerry je promijenio plocu. kaze kako sad Egipat ide prema demokratiji, pokusava izglediti situaciju, ali tesko da ce uspjeti.
izbori ce se vjerovatno odrzati sljedece godine, Sisi ili kandidat kome on da podrusku je apsolutni pobjednik, to je jasno. pokazao je mudrost, sprijecio gradjanski rat i milione mrtvih (Sirija bi bila obicna djecija tuca za Egipat) i nema sumnje da ce biti bolja opcija od Morsija. sto se ove budaletine tice, nije mi ga ni malo zao. skoro pa je unistio jedinstvo egipatskog naroda i udario na sekularnu drzavu, te aminovao napade na Kopte. niti jedan potez vrijedan hvale. ali i ova kratka epizoda se zavrsila.

btw. nedavno je DEBKA pisala da Egipatska vojska zeli kupiti RS 12M Topol od Rusa. sanse da ovo cudo dobiju su u najboljem slucaju nikakve :mrgreen: ali bitno je napomenuti da je visoka ruska vojna delegacija bila u posjetu Egiptu, prvi put nakon dugo godina. sta se iza toga krije vidjecemo....
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2570 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Klavikula wrote: helem, danas pocelo sudjenje budaletini Morsiju... i nema sumnje da ce biti bolja opcija od Morsija. sto se ove budaletine tice....
:lol: :lol: :lol:


:thumbup:

Precizno i *ebitačno... Ako se budaletina pokaje i prizna zlodjela, oprostiće mu Sisi što ga je tukao... :lol:
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2571 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Morsi na suđenju: "Ja sam predsjednik"

Egipatski predsjednik Mohammed Morsi, prvi demokratskim putem izabrani predsjednik te zemlje koji je svrgnut vojnim udarom trećeg jula, bit će smješten o zatvor Tora, odlučio je Sud u Kairu pred kojim se on danas našao u svojstvu optuženog

Piše: S.H. Objavljeno : 04-11-2013 17:19h


Morsi je na početku suđenja zatražio od sudije u postupku da ustane dok mu se obraća, budući da sudi predsjedniku države, koji je svrgnut, zatvoren i pred sud doveden protiv svoje volje.

Jutros je počelo suđenje Morsiju u Kairu. Vrlo brzo nakon početka suđenja, napravljena je pauza navodno zbog toga što je Morsi odbio obući “bijelu odoru“ koju nose zatvorenici i zbog toga što je jedan od optuženih počeo uzvikivati parole protiv suda.

“Ja sam legitimni predsjednik Egiptu i ne priznajem ovaj proces“, rekao je Morsi te nastavio:

"Ja sam predsjednik Egipta i ja sam smijenjen u vojnom udaru protiv svoje volje“.

Morsi je potom od suda zatražio da mu omogući da obavlja dužnosti predsjednika Egipta, te je zatražio od suca da ustane, obzirom da mu se sudi kao predsjedniku države.

“Ja, dr. Mohammed Morsi, nalazim se ovdje zbog vojnog udara. Držan sam protiv svoje volje ovdje i to kao predsjednik Egipta. To je kazneno djelo“, rekao je Morsi, te je poručio sucu da će mu se “suditi na kaznenom sudu zbog suđenja legitimnom predsjedniku zemlje“.

Morsi se obratio prisutnima u sudinici kazao im je da egipatskom narodu prenesu njegove pozdrave, uz poruku da će “brat Morsi nastaviti da pruža otpor i neće odustati“.

On je također poručio jednom od lidera Muslimanske braće Mohammedu al-Biltaciju, kome je poginula kćerka u vatri policije, "da ne brine, te da je njegova kćerka Esma u raju". Ovaj razgovor je stvorio emotivnu atmosferu u sudnici gdje je vladala napetost.

Biltaci i drugi osuđenici su često uzvikivali slogane uz pokazivanje znaka “Rabia“, dok su bližnji poginulih u palati Ittihadiye uzvikivali slogane protiv Morsija, tražeći smrtnu kaznu za njega.

Sud je odlučio da će svrgnuti egipatski predsjednik Mohamed Morsi biti prebačen u zatvor Tora, iako postoji mogućnost da bude prebačen u zatvor Burc al-Arap u gradu Aleksandrija.

Suđenje svrgnutom egipatskom predsjedniku Mohamedu Morsiju i članovima Muslimanske braće odgođeno za 8. januar 2014. godine.

(AA)
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2572 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Sisijeve "žrtve" sa al-Azhara o kojima su izvještavali "filantropski" mediji sa zapada:

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2573 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

Challenger__ wrote:
Klavikula wrote: helem, danas pocelo sudjenje budaletini Morsiju... i nema sumnje da ce biti bolja opcija od Morsija. sto se ove budaletine tice....
:lol: :lol: :lol:


:thumbup:

Precizno i *ebitačno... Ako se budaletina pokaje i prizna zlodjela, oprostiće mu Sisi što ga je tukao... :lol:
fakat je ovo smiješno ... drama
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51146
Joined: 29/06/2011 23:39

#2574 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by dječak sa šibicama »

Challenger__ wrote:Sisijeve "žrtve" sa al-Azhara o kojima su izvještavali "filantropski" mediji sa zapada:

Pametnom dosta.
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2575 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by sarajevoxxxx »

Egipatskom sportisti oduzeta medalja zbog podrške Morsiju



Tanjug | 29. 10. 2013. - 15:38h | Foto: AFP | Komentara: 0

Egipatskom šampionu kung-fua Mohamedu Jusefu su vlasti te zemlje oduzele zlatnu medalju zbog podrške svrgnutom predsedniku Mohamedu Morsiju, objavila je njegova porodica.

Jusefu je takođe zabranjeno da na sportskim takmičenjima u inostranstvu predstavlja svoju zemlju.

Sportista je na jednom turniru u Rusiji nosio majicu sa simbolom podrške Morsijevim pristalicama. NJegov brat Hamam je izjavio da je Mohamed poslat kući pre završetka turnira i da je po povratku u Egipat bio ispitan na policiji.

Bivši predsednik Morsi je sa vlasti svrgnut u julu, a od tada privremena egipatska vlada primenjuje oštre mere da bi sprečila demonstracije njegovih pristalica.

http://sport.blic.rs/Ostali-sportovi/Bo ... ke-Morsiju

Image
Post Reply