Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#25476 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by gospodja profiterka »

Može li neko blizak ovim lujkama reći im da je vrijeme da se raziđu?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25477 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

gospodja profiterka wrote:Može li neko blizak ovim lujkama reći im da je vrijeme da se raziđu?
Prpa.ba wrote: Ovaj politicki trash jos uvijek postoji? :lol: :run:
...
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25478 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Nos wrote:Pa cek malo, kako ce df sa hdz? Zar nisu zbog njih isasli is vlade? Cinjenica je da df nema sansu da napravi ikakvu vladu. Njihov jedidni cilj je da blokiraju vladu. Sto njima dodze kao blokiranje sad I hdz. A ustvari je na stetu gradzana.
SDA i HDZ treba dozivotno blokirati barem unutar ove galaksije.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#25479 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:Pa cek malo, kako ce df sa hdz? Zar nisu zbog njih isasli is vlade? Cinjenica je da df nema sansu da napravi ikakvu vladu. Njihov jedidni cilj je da blokiraju vladu. Sto njima dodze kao blokiranje sad I hdz. A ustvari je na stetu gradzana.
SDA i HDZ treba dozivotno blokirati barem unutar ove galaksije.
Da.
I to ne moze biti na stetu gradjana.

... osim onih koje su oni uhljebili a i njima je odavno vakat da probaju zivot obicnih smrtnika.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25480 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

pumica wrote:
GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:Pa cek malo, kako ce df sa hdz? Zar nisu zbog njih isasli is vlade? Cinjenica je da df nema sansu da napravi ikakvu vladu. Njihov jedidni cilj je da blokiraju vladu. Sto njima dodze kao blokiranje sad I hdz. A ustvari je na stetu gradzana.
SDA i HDZ treba dozivotno blokirati barem unutar ove galaksije.
Da.
I to ne moze biti na stetu gradjana.

... osim onih koje su oni uhljebili a i njima je odavno vakat da probaju zivot obicnih smrtnika.
Khm.....

Recimo ja dajem potpunu podršku za SDA....
Nos
Posts: 62
Joined: 30/05/2012 15:57

#25481 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nos »

Ne funkcioniranje vlasti nemoze dobro biti.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25482 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Nos wrote:Ne funkcioniranje vlasti nemoze dobro biti.
Prošli mandat SDA je blokirala sve moguće kroz dom naroda ali i u FBiH pa se to uvijek pravdalo borbom za državu :lol:
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25483 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:Ne funkcioniranje vlasti nemoze dobro biti.
Prošli mandat SDA je blokirala sve moguće kroz dom naroda ali i u FBiH pa se to uvijek pravdalo borbom za državu :lol:
nije..... :lol:

Ti izgleda i pored svog napora da oblatiš SDA ne možeš shvatiti da je SDA u interesu napredna i funkcionalna država i napredno društvo....
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25484 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

HM 2011 wrote:
GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:Ne funkcioniranje vlasti nemoze dobro biti.
Prošli mandat SDA je blokirala sve moguće kroz dom naroda ali i u FBiH pa se to uvijek pravdalo borbom za državu :lol:
nije..... :lol:

Ti izgleda i pored svog napora da oblatiš SDA ne možeš shvatiti da je SDA u interesu napredna i funkcionalna država i napredno društvo....
U pravu si, ove godine ćemo prestići Japan po učešću u količini novca sa kojim ćemo finasirati projekte širom svijeta. Tamo kud je SDA i njen kadar prošao (čast izuzetcima) trava više nije nikla
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#25485 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by seln »

Hafis wrote:
madner wrote:Incko je vise ljubitelj suhog mesa, ali zato ima sada odlicnog travnickog sira.

Uglavnom, ta repriza mi nije previse zanimljiva, mene vise zanima kada bi Covic prestao padati na isti fol? :D
Sir kao neku erkstra deliciju je izmislila i jedino hvali balkanska sirotinja.
Jebo te sir...jedino u šopskoj salati :lol:
Vidi se, svetski covek?
Nos
Posts: 62
Joined: 30/05/2012 15:57

#25486 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nos »

GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:Ne funkcioniranje vlasti nemoze dobro biti.
Prošli mandat SDA je blokirala sve moguće kroz dom naroda ali i u FBiH pa se to uvijek pravdalo borbom za državu :lol:
Slazem se ali to neznaci da I ovi trebaju. Znaci oni se mlate preko grbace gradzana.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25487 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Nos wrote:
GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:Ne funkcioniranje vlasti nemoze dobro biti.
Prošli mandat SDA je blokirala sve moguće kroz dom naroda ali i u FBiH pa se to uvijek pravdalo borbom za državu :lol:
Slazem se ali to neznaci da I ovi trebaju. Znaci oni se mlate preko grbace gradzana.
Da, samo jos uvijek ne znaci da ce DF da blokira bilo šta. Evidentno je Cosa nostra i Camorra nemaju većinu, da li će je imati pitanje je, ovakvo stanje nije održivo ali ranije spomenute organizacije će se do zadnjeg boriti protiv bilo kakve druge opcije izuzev njih kao dio pozicije
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25488 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

GoldenSpoon wrote:(čast izuzetcima)
Konacno nesto lijepo. :thumbup:
Nos
Posts: 62
Joined: 30/05/2012 15:57

#25489 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nos »

Jaro znas da bez hdz nema vlad, zbog doña naroda itd.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25490 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

gledam veceras na pinku nekog DF-ovca, kaze - mi smo ovim dokazali da nam nije do funkcija...

Tip je inace poslanik u Federalnom parlamentu !
:wink:
Nos
Posts: 62
Joined: 30/05/2012 15:57

#25491 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Nos »

GoldenSpoon wrote:
Nos wrote:
Da, samo jos uvijek ne znaci da ce DF da blokira bilo šta. Evidentno je Cosa nostra i Camorra nemaju većinu, da li će je imati pitanje je, ovakvo stanje nije održivo ali ranije spomenute organizacije će se do zadnjeg boriti protiv bilo kakve druge opcije izuzev njih kao dio pozicije
Blokiraju parlament a bez hdz nema vlade. Tako da ne kontam logiku DFa. Nemogu napraviti drugi drugu vladu a traze ostavku sadasnje. Cilj im je neka pat pozicija a nevidim kako je to dobro za fbih.
obelix1
Posts: 288
Joined: 06/04/2009 09:55

#25492 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by obelix1 »

Cilj je otići u opoziciju, umorio se Željko mora malo odmoriti, lakše je šuplirati nego raditi.
Čuj nama nije do pozicija hahahaha
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#25493 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ilkbahar »

obelix1 wrote:Cilj je otići u opoziciju, umorio se Željko mora malo odmoriti, lakše je šuplirati nego raditi.
Čuj nama nije do pozicija hahahaha
Zeljko se nije umorio i borba DF-a tek sada počinje, što će te imati priliku i vidjeti. DF je morao napustiti vlast jer bi u suprotnom bio uhvacen u svrzino kolo iz kojeg bi izasao kao krivac za kradje i malverzacije koje nam se spremaju (sudbina SBiH i SDP-a i svih drugih stranaka koje udju u koaliciju). DF ne zeli ucestvovati u kradji ovog naroda i drzave.
Kao sto ste mogli primjetiti duznosti je razrijesen samo ministar Energije, rudarstva i industrije koji im je pravio najvise smetnji, ostale ostavke nisu uzete u obzir jer im ta ministarstva nisu previse interesantna. I odmah nakon razrjesenja onaj glavati Novalić objavljuje prodaju javnih preduzeca.

Sprema nam se veliko zlo, i nadam se da ce svi ovi sto podrzavaju ove lopove a ni sami nisu svjesni sta rade, da ce se uhvatiti za glavu!
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25494 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

ilkbahar wrote:
obelix1 wrote:Cilj je otići u opoziciju, umorio se Željko mora malo odmoriti, lakše je šuplirati nego raditi.
Čuj nama nije do pozicija hahahaha
Zeljko se nije umorio i borba DF-a tek sada počinje, što će te imati priliku i vidjeti. DF je morao napustiti vlast jer bi u suprotnom bio uhvacen u svrzino kolo iz kojeg bi izasao kao krivac za kradje i malverzacije koje nam se spremaju (sudbina SBiH i SDP-a i svih drugih stranaka koje udju u koaliciju). DF ne zeli ucestvovati u kradji ovog naroda i drzave.
Kao sto ste mogli primjetiti duznosti je razrijesen samo ministar Energije, rudarstva i industrije koji im je pravio najvise smetnji, ostale ostavke nisu uzete u obzir jer im ta ministarstva nisu previse interesantna. I odmah nakon razrjesenja onaj glavati Novalić objavljuje prodaju javnih preduzeca.
Sprema nam se veliko zlo, i nadam se da ce svi ovi sto podrzavaju ove lopove a ni sami nisu svjesni sta rade, da ce se uhvatiti za glavu!
Mogo bi se ti malkice i zayebat! Ovi jucerasnji potezi "krnje" vlade su, koliko vidim, primljeni kao dobar znak da ce sad konacno poceti raditi tj. da ih je DF zayebavao.
Mislim da vi svi grijesite sto fokus bacate na ova imenovanja u ove firme. Evo jucer potvrdise imenovanje onog SDA-ovca na celo BHTELEKOM i sta vi mislite da bi Komsic tu mogao napraviti da se njega poslusalo? Stavili bi nekog drugog parmaka i sve bi ostalo isto. Novalic je fino i prakticno podjelio firme na dobre koke, udavace i garibe koje treba spasavati. Covjek ocito hoce da radi, DF ce otici u zaborav i sjecace ga se samo po djetinjarijama i nespremnosti da se uhvati u kostac sa pravim problemima!
Osim toga zayebite vise tu pricu o postenim i lopinama, ne laje pasce zbog sela vec zbog sebe.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25495 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

To je to, niko se nije sjetio prije da proda profitabilne firme. Kakav mastralan potez. :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25496 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

madner wrote:To je to, niko se nije sjetio prije da proda profitabilne firme. Kakav mastralan potez. :D
Sta covjek da uradi da bi neko precizno interpretirao stvari? Jesi li ti cuo da su firme podjelili u neke tri kategorije. Privatizacija se odnosi na one gdje drzava ima manjinske udjele, poput Mitala...
Osim toga... zar nekome ko stalno olajava partijsko upravljanje firmama nije prihvatljiva opcija njihove privatizacije?

Ljudi shvatite da nam gori pod nogama, treba radit, yebo vise shuplju prichu...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25497 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Naravno, ja aplaudiram svakoj vladi koja ozbiljno shvati ovo da je samo 4 godine tu. Zakrpi rupe prodajom, a poslje sta bude bude.

Vidi se vizija, strategija i nadasve ozbiljan pristup. :D
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25498 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

dustaban wrote:
ilkbahar wrote:
obelix1 wrote:Cilj je otići u opoziciju, umorio se Željko mora malo odmoriti, lakše je šuplirati nego raditi.
Čuj nama nije do pozicija hahahaha
Zeljko se nije umorio i borba DF-a tek sada počinje, što će te imati priliku i vidjeti. DF je morao napustiti vlast jer bi u suprotnom bio uhvacen u svrzino kolo iz kojeg bi izasao kao krivac za kradje i malverzacije koje nam se spremaju (sudbina SBiH i SDP-a i svih drugih stranaka koje udju u koaliciju). DF ne zeli ucestvovati u kradji ovog naroda i drzave.
Kao sto ste mogli primjetiti duznosti je razrijesen samo ministar Energije, rudarstva i industrije koji im je pravio najvise smetnji, ostale ostavke nisu uzete u obzir jer im ta ministarstva nisu previse interesantna. I odmah nakon razrjesenja onaj glavati Novalić objavljuje prodaju javnih preduzeca.
Sprema nam se veliko zlo, i nadam se da ce svi ovi sto podrzavaju ove lopove a ni sami nisu svjesni sta rade, da ce se uhvatiti za glavu!
Mogo bi se ti malkice i zayebat! Ovi jucerasnji potezi "krnje" vlade su, koliko vidim, primljeni kao dobar znak da ce sad konacno poceti raditi tj. da ih je DF zayebavao.
Mislim da vi svi grijesite sto fokus bacate na ova imenovanja u ove firme. Evo jucer potvrdise imenovanje onog SDA-ovca na celo BHTELEKOM i sta vi mislite da bi Komsic tu mogao napraviti da se njega poslusalo? Stavili bi nekog drugog parmaka i sve bi ostalo isto. Novalic je fino i prakticno podjelio firme na dobre koke, udavace i garibe koje treba spasavati. Covjek ocito hoce da radi, DF ce otici u zaborav i sjecace ga se samo po djetinjarijama i nespremnosti da se uhvati u kostac sa pravim problemima!
Osim toga zayebite vise tu pricu o postenim i lopinama, ne laje pasce zbog sela vec zbog sebe.
Nema rade ko singerica. Jebo te šta moraš biti da pozdraviš potez kojim planiraju prodati jedan Energoinvest? Firmu koja je godinama bila pokretačka snaga privrede, firmu koja je okupljala najkvalitetnije i najstručnije kadrove sa ovih prostora srozali su do dna i sada kao epohalno rješenje nude prodaju nekadašnjeg giganta kako bi održali guzice u foteljama te prikrili kriminal koji se godinama tamo odvijao. Stvarno potez za pohvalu. Sad se vidi što im je Bajrović smetao jer večina firmi koje su na prodaju dolaze upravo iz ministarstva gdje je on bio ministar. Nevjerovatno slučajna koincidencija.

Kada sve ovo pogledaš vidiš u kakvom paradoksalnom svijetu živimo. Ljudi koji nisu sposobni okrečiti ono što je jedan EI izgradio odlučuju o sudbini istog. Emerik Blum se okreče u grobu.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#25499 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by maher »

nemam bas povjerenja u ove premijerove mjere, a pogotovo sto ne vidim kako to misli realizovati ... to sto on zeli da radi, ne znaci i da zna kako to uraditi ... sam nacin kako je saopstio vijest o hitnoj privatizaciji kompanija je katastrofa ... trebaju nam pare pa prodajemo firme, ko da je iz koloseuma jutros izasao pa mu trebaju pare da vrati dugove ... i sama kategorizacija firmi je upitna, jer svaka firma je prica i problem za sebe ... tako da se svaka mora posmatrati pojedinacno, ako se zeli nesto ozbiljno napraviti u pricu o privatizaciji je trebalo ulaziti samo onda kada bude neki konkretan i ozbiljan kupac ... ovako se bojim da cemo imati stetne posljedice za one firme koje jos uvijek kako tako posluju, kao los uticaj na trenutno poslovanje tih firmi ... od danas ce ih svi drugacije posmatrati i radnici, i banke, i kupci, i dobavljaci, i konkurencija ...
takodjer, vidim da cemo u nekim vaznim djelatnostima ostati bez uticaja drzave kao npr. bosnalijek, pa nije bas jasno zasto energopetrol odnosno naftna industrija nije strateska (jedino ako ne planiraju da te udjele prodaju domacim firmama, ali prije bih rekao da ce stranci preuzeti sve) ...
i ovo spajanje agencija ... kako misle da agencija za reviziju privatizacije kontrolise sta je uradila agencija za privatizaciju ako su zajedno ...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25500 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

lerdi wrote: Nema rade ko singerica. Jebo te šta moraš biti da pozdraviš potez kojim planiraju prodati jedan Energoinvest? Firmu koja je godinama bila pokretačka snaga privrede, firmu koja je okupljala najkvalitetnije i najstručnije kadrove sa ovih prostora srozali su do dna i sada kao epohalno rješenje nude prodaju nekadašnjeg giganta kako bi održali guzice u foteljama te prikrili kriminal koji se godinama tamo odvijao. Stvarno potez za pohvalu. Sad se vidi što im je Bajrović smetao jer večina firmi koje su na prodaju dolaze upravo iz ministarstva gdje je on bio ministar. Nevjerovatno slučajna koincidencija.
Kada sve ovo pogledaš vidiš u kakvom paradoksalnom svijetu živimo. Ljudi koji nisu sposobni okrečiti ono što je jedan EI izgradio odlučuju o sudbini istog. Emerik Blum se okreče u grobu.
Vidi nesta... sve si u pravu. SDA je syebala Energoinvest.

Ali reci ti meni zar bi drugacije bilo da je ovakav DF bio na vlasti svih ovih godina?! Vi nikako da shvatite da je nas problem... sto smo gowna. A ne sto nismo dobili pravog kuhara da napravi pitu od nas! Nas jedino moze izvuci kada bi promjenili Materijal - kad bi smo uvezli jedno milion japanaca!
Iz ove kratke DF-ove igre na terenu imamo sve potvrde ovoga gore sto rekoh. Njihova kadrovska rjesenja, njihova demagogija i njihove kafanske sheme sa "kontroverznim" biznismenima, pa na kraju krajeva i cinjenica da tu stranku vode prebjezi iz starih stranaka... zar vam sve to ne govori da se radi o cistoj ublehi.
Mi samo trebamo boga moliti da nam se stranke na koje smo osudjeni - SDA i HDZ, poprave iznutra. Sjetite se primjera iz komsiluka - Sanaderu nije dohakao SDP ili HSP vec njegov HDZ. Reuf vam je Sanader sa licem djeteta!
Zapravo, DF-ov jedini pozitivan efekat je mogao biti upravo to - da malkice popravi SDA i HDZ. Ali ni to ne moze na ovakav nacin - da se kukavicki povuce iz igre.
Post Reply