SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#25476 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Matzan »

It_is_a_Leclerc wrote:Kažu ubio se eksplozivom. To bi trebalo da je jako glasno i razorno.

Mada, uklapa se u profil vehaboteroriste.

A zar niste par stranica ranije ti i slični tebi psovali policiju i dijelili im lekcije kako je predugo trajala akcija hapšenja?

Ima dosta vas koji naprđujete iza tastatura šta bi policija i kako trebala raditi, zatim, zalijećete se sa kvalifikovanjem djela, isl.

Službena lica moraju biti jako oprezna i odmjerena u davanju izjava. A sve stvari treba fino provjeriti, jer nij ovo krimić pa da se sve vidi i zna.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#25477 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Bloo »

sunceKOtepsija wrote:
plain vanilla wrote:Bio ovo ili ne bio teroristicki napad, valjda nam je svima jasno da se stvarno moze dogodiri sranje u svakom trenutku. I dok se zabavljamo svadjajuci se ciju zastavu da stavimo na profilnu i zvizdimo dok traje minuta sutnje, ipak bi bilo bolje da brinemo o nasoj sigurnosti.

Hebes vise parolu 'sranje u Ruandi', mensecini da je kod nas sranje
i jos kad razmislis kolkonje bosna mala sad pa sad si s kraja na kraj, hajd stisni pa zaspi bilo gjde a kamol u sarajvu :shock:
idemo svi u tuzlu :mrgreen:
Last edited by Bloo on 19/11/2015 00:36, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 34075
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#25478 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by hrasno38 »

Freamon Lester wrote:
hrasno38 wrote: I za "licni konflikt" se skupio citav policijski aparat BiH u 12 sati navece! Jebem li ga nema logike niti se to ikada do sada desilo. Ne treba zaboraviti da je ovako nesto najavljeno neki dan nakon masakra u Parizu! Naravno moze biti svasta pogotovo ako je zaista narkic bez obzira da li je sa bradom ili ne ali ovaj sastanak djeluje bas onako u najmanju ruku vrlo vrlo "cudno"!
Sve upucuje na terorizam. Medjutim to sve sto upucuje je iz nezvanicnih informacija od medija koji lupaju od vise napadaca sa maskama, do pripadnika selefijskog pokreta sa zetom vehabijom. :D

U svakom slucaju policijske agencije ce se kroz koji sat ili do jutra preciznije odrediti prema krivicnom djelu....
Ama jebo pricu ko je ubica uopste je nebitno.....bitno je da je pucano i da su ubijena dva pripadnika Armije BiH a to je u svakoj zemlji na globusu napad na drzavu tj terorizam ma ko da ga izvrsi.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#25479 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Jimmy McNulty »

Šuti šta se žalite, od mene 10 m žive dvojica vehabija, hodaju u nekim haljama uvijek. :roll:
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#25480 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by jao_situacije »

Freamon Lester wrote:
hrasno38 wrote: I za "licni konflikt" se skupio citav policijski aparat BiH u 12 sati navece! Jebem li ga nema logike niti se to ikada do sada desilo. Ne treba zaboraviti da je ovako nesto najavljeno neki dan nakon masakra u Parizu! Naravno moze biti svasta pogotovo ako je zaista narkic bez obzira da li je sa bradom ili ne ali ovaj sastanak djeluje bas onako u najmanju ruku vrlo vrlo "cudno"!
Sve upucuje na terorizam. Medjutim to sve sto upucuje je iz nezvanicnih informacija od medija koji lupaju od vise napadaca sa maskama, do pripadnika selefijskog pokreta sa zetom vehabijom. :D

U svakom slucaju policijske agencije ce se kroz koji sat ili do jutra preciznije odrediti prema krivicnom djelu....
to će tužilaštvo uraditi
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#25481 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by almir_tz »

Cracked wrote:Hoce li se sad javiti neki lokalni dusebriznik palestine i ukazatelj dvolicnog i zlog zapada da napise: ne podrzavam ubijanje mladih vojnika Armije BiH AAAALIIIII pa-le-stiiii-naaa, ALI bosna nije trebala ovo ono, aliii....
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#25482 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by It_is_a_Leclerc »

Matzan wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Kažu ubio se eksplozivom. To bi trebalo da je jako glasno i razorno.

Mada, uklapa se u profil vehaboteroriste.

A zar niste par stranica ranije ti i slični tebi psovali policiju i dijelili im lekcije kako je predugo trajala akcija hapšenja?

Ima dosta vas koji naprđujete iza tastatura šta bi policija i kako trebala raditi, zatim, zalijećete se sa kvalifikovanjem djela, isl.

Službena lica moraju biti jako oprezna i odmjerena u davanju izjava. A sve stvari treba fino provjeriti, jer nij ovo krimić pa da se sve vidi i zna.
Lijepo sam rekao - ako je narkoman, uđu i istamburaju.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19943
Joined: 28/07/2012 15:59

#25483 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by uglavnomja »

Logovan wrote:Laka vam zemlja Bosanska, vojnici... :(
Image
:(
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#25484 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by _turpija_ »

Omeragić je samoubistvo izvršio, prema nepotvrđenim informacijama, aktiviranjem eksplozivne naprave, u kući u naselju Sokolje u Ulici Ibrahima Perviza koju su, nakon počinjenog djela, opkolile jake policijske snage.

Policija je, kako smo ranije objavili, blokirala i opkolila kuću u kojoj je bio Omeragić. Međutim, upad nije izvršen jer se sumnjalo da ima eksploziv.

Omeragić je, kao što je poznato, prethodno upao u kladionicu u Ulici Safeta Zajke, te ubio vojne policajce Armina Salkića i Nedjeljka Radića, a ranio njihovog kolegu.

Potom je, po izlasku vani, zapucao na autobus Grasa, pri čemu su krhotinama stakla povrijeđene tri osobe, a onda pobjegao.

Oslobodjenje
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#25485 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sahara1428 »

Jimmy McNulty wrote:Šuti šta se žalite, od mene 10 m žive dvojica vehabija, hodaju u nekim haljama uvijek. :roll:
Zatraži cjelodnevnu policijsku zaštitu...
User avatar
Danguba
Posts: 15865
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#25486 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Danguba »

Ripicipi wrote:
Danguba wrote:
Dje si visnjo. Nije dugo trebalo. Pretpostavljam da si ostavila druge poslove da bi bila aktuelna na ovoj temi.

Znam, ''sve'' ih treba istrijebiti po kratkom postupku.

p.s. ovo ''sve'' ne znam ni ja na koje mislis ali pretpostavljam. :wink:
je l' ti spadas u te "sve"?
:wink:
Last edited by Danguba on 19/11/2015 00:43, edited 1 time in total.
User avatar
p206
Posts: 8422
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#25487 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by p206 »

Ripicipi wrote:
p206 wrote:
Đinajlu wrote:Najgori su ovi što na pomen vehabija zatvaraju oči, i kažu: "Pa ima i ustaša i četnika, što njih ne ganjate?" Istina, ima, samo ovi prvi nisu nikog dohvatili već 70 a ovi drugi jedno 20 godina, a ovi aktuelni svako malo naprave neko sranje. Kao što neko na temi već reče, moramo priznati da imamo veliki problem u društvu i moramo ga početi nekako rješavati što prije.
Imamo problem, slažem se i treba ga rješavati...a za ostalo se ne slažem, ti ostali djeluju svako malo takođe... napadajući autobuse koji se vraćaju iz Srebrenice, uništavajući groblja i vjerske objekte.
Tebi je isto razbijanje prozora i dvostruko ubistvo?
Namjera je ista. To što nije uspjelo krivo je staklo na prozoru, jelTe...
Ne gađa se neko kamenom zato što hoćeš da ga pomaziš. U mnogim zemljama za tu namjeru dobiješ metak (gumeni).
User avatar
Janjicar
Posts: 5605
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#25488 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Janjicar »

Jimmy McNulty wrote:Šuti šta se žalite, od mene 10 m žive dvojica vehabija, hodaju u nekim haljama uvijek. :roll:
Kod mene ovdje dvojica :D sreca dobar sam s njima valjda nece prvo na mene :D
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#25489 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Freamon Lester »

jao_situacije wrote: to će tužilaštvo uraditi
Onda sreca da se ubio. Oni bi ga svakako pustili na slobodu. :D
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#25490 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zigson »

//
Last edited by zigson on 19/11/2015 00:42, edited 1 time in total.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#25491 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by artime »

Mislim da je bitno kako ce se nazvati ovaj zlocin. Termin koji se od 2001. godine povezivao gotovo iskljucivo za jedan profil ljudi.
Poslije ovog ce se situacija promjeniti. Ali drugom prilikom.
drinjanin
Posts: 121
Joined: 03/04/2009 14:54

#25492 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by drinjanin »

sahara1428 wrote:
drinjanin wrote:cini se da je vehabit-bas se razmnozavaju...ako se ova posast sad ne presjece nece nikad...svjetlo se polako gasi nad ovom zemljom
religiju treba marginalizirati izgleda,,,
ma Nirnberški zakoni i kristalna noć ili inkvizicija i lov na vještice...BIRAJ...
ja biram civilizaciju i drugacije postupke...ali, u ovakvim odnosima u svijetu neprijatelji ove zemlje samo trebaju podrzati vehabije...nista drugo ne moraju ciniti...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#25493 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Jimmy McNulty »

Janjicar wrote:
Jimmy McNulty wrote:Šuti šta se žalite, od mene 10 m žive dvojica vehabija, hodaju u nekim haljama uvijek. :roll:
Kod mene ovdje dvojica :D sreca dobar sam s njima valjda nece prvo na mene :D
Ja sam se sa ovim "svojim" zavadio jer su mi na malog komšiju derali su i galamili mu što kaže tata a ne babo jer tate su ubijale braću muslimane u ratu.

Ništa, odsad u prodavnicu idem okolo. Okolo je bliže.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#25494 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sunceKOtepsija »

Bloo wrote:ovoj plavki sa N1 treba šamar opaliti svaki put kad kaže DAKLE
malo cudno da to dolazi od nekog s nickom Bloo-gdje nedstahe samo -ND da bude blond na engleskom, s dva o da se cita blund, ali ova cura nije plavka vec je smedka, smedkasta kosa, mozda je do sovjetljenja
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#25495 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sahara1428 »

na N1 voditelj treba informaciju makar i nepotvrđenu...pa nek Ajla priča bajke sa DAKLE
User avatar
animals
Posts: 21613
Joined: 19/04/2013 22:13

#25496 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by animals »

Jedno mi nije jasno..
sta je da je u pitanju, zasto se odmah forumasi podjele na one za koje je ovo
teroristicki napad i na one koje to ne moze nikako biti..
ubijena su dva vojnika, a ubica nije Bosnjacki narod, niti Bosanski..
samo jedna suluda osoba..i mozda je vehabija a mozda i nije..
sacekajmo rezultate istrage..
a ako se ustvrdi da jeste, onda ih treba ocistiti ...
1946--1987
Posts: 3512
Joined: 31/05/2015 23:36

#25497 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by 1946--1987 »

Jebi ti to, valja sutra zenu odvest na veceru ili kino a prekustra sa djecom u trzni centar.Sigurnost u gradu je na katastrofalnom nivou, strahota.
Ferid Avdic
Posts: 245
Joined: 11/09/2014 20:23

#25498 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Ferid Avdic »

U naselju u kojem zivim znam puno momaka koji su bili nakaceni na gudru,skinuli se okrenuli se vjeri i poptpuno regularni momci,a ima i ovih "ekstremnih ",vjerovatno je i ovaj jad bio jedan od takvih,nafurant...U Islamu nigdje nije dozvoljeno ubijanje ljudi,tako da ovo nema ama bas nikakve veze sa Islamom...
Lahka vam zemlja Nedeljko i Almire
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#25499 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by almir_tz »

sahara1428 wrote:na N1 voditelj treba informaciju makar i nepotvrđenu...pa nek Ajla priča bajke sa DAKLE
A tek ova Jašareva, samo krene i valja, valja, valja...
User avatar
klaki
Posts: 2371
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#25500 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by klaki »

animals wrote:Jedno mi nije jasno..
sta je da je u pitanju, zasto se odmah forumasi podjele na one za koje je ovo
teroristicki napad i na one koje to ne moze nikako biti..
ubijena su dva vojnika, a ubica nije Bosnjacki narod, niti Bosanski..
samo jedna suluda osoba..i mozda je vehabija a mozda i nije..
sacekajmo rezultate istrage..
a ako se ustvrdi da jeste, onda ih treba ocistiti ...
Zato sto svako ima supak (misljenje), ubijedjen je da samo njegov ne smrdi i zeli ocajnicki to dokazati
Locked