Demokratska fronta Željko Komšić

IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#25401 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

Hafis wrote:Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Pa jeste pod vizionarskim, strateškim i mudrim rukovođenjem stožernog HDZ-a , Čovića i njegovih prethodnika Jelavića , Bobana i te klike, a na dobrobit naroda i pučanstva u Hercegovini jedno po jedno bankrotira i propade aman SVE! SOKO, Aluminij, propade Boga mi i Lijan, pa evo ukinuće vam Papa i svetište u Međugorju, pa šta će te jesti, jadna vam majka?
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25402 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

IMT25 wrote:
Hafis wrote:Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Pa jeste pod vizionarskim, strateškim i mudrim rukovođenjem stožernog HDZ-a , Čovića i njegovih prethodnika Jelavića , Bobana i te klike, a na dobrobit naroda i pučanstva u Hercegovini jedno po jedno bankrotira i propade aman SVE! SOKO, Aluminij, propade Boga mi i Lijan, pa evo ukinuće vam Papa i svetište u Međugorju, pa šta će te jesti, jadna vam majka?
Imaju banke, osiguranja, kladionice...nisu oni ludi...
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25403 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

IMT25 wrote:
Hafis wrote:Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Pa jeste pod vizionarskim, strateškim i mudrim rukovođenjem stožernog HDZ-a , Čovića i njegovih prethodnika Jelavića , Bobana i te klike, a na dobrobit naroda i pučanstva u Hercegovini jedno po jedno bankrotira i propade aman SVE! SOKO, Aluminij, propade Boga mi i Lijan, pa evo ukinuće vam Papa i svetište u Međugorju, pa šta će te jesti, jadna vam majka?
Od smokava, meda i grozdjica :lol:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25404 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25405 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
Vezano je za temu vise nego gornja, uvijek ista, prepucavanja i istinito. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25406 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
Što god mi (opravdano) mislili o liku i djelu, Fahro je daleko najpametniji lik u trenutnoj postavi.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#25407 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

GoldenSpoon wrote:
IMT25 wrote:
Hafis wrote:Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Pa jeste pod vizionarskim, strateškim i mudrim rukovođenjem stožernog HDZ-a , Čovića i njegovih prethodnika Jelavića , Bobana i te klike, a na dobrobit naroda i pučanstva u Hercegovini jedno po jedno bankrotira i propade aman SVE! SOKO, Aluminij, propade Boga mi i Lijan, pa evo ukinuće vam Papa i svetište u Međugorju, pa šta će te jesti, jadna vam majka?
Od smokava, meda i grozdjica :lol:
kako li če tek onda da bidnu drćni kad im slatko u gloove udari
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#25408 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

VjecitiStudent wrote:
Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
Što god mi (opravdano) mislili o liku i djelu, Fahro je daleko najpametniji lik u trenutnoj postavi.
Fahro će uzeti lopatom 2018.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25409 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

privremeni wrote:
Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
Vezano je za temu vise nego gornja, uvijek ista, prepucavanja, a bome i istinito. :D
Bome mi je to bilo veliko iznenađenje. Nakon svega viđenog u zadnjih nekoliko mjeseci, posebno nakon što ga je podmetanjem Suljagića demontirao u predsjedničkoj utrci, Komšić je zadnji koji je zaslužio Fahrinu milost, šta više. Gledali smo SDP, DF, svi su ulijetali u SDA mrežu jedva dočekavši poziv, a Fahro je jedini odolio.
Uz to, da je ušao u koaliciju, ne bi mu se to puno zamjerilo, a Komšića i DF bi tim potezom sasvim ukinuo.

Ne znam koja mu je računica i koji interes, jer on sigurno postoji, ali Fahro ispade jedini principijelan od sve ove stoke.
Mada, ništa još nije završeno, možda smo požurili ...
Last edited by Banksy on 17/06/2015 15:20, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25410 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
privremeni wrote:
Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
Vezano je za temu vise nego gornja, uvijek ista, prepucavanja, a bome i istinito. :D
Bome mi je to bilo veliko iznenađenje. Nakon svega viđenog u zadnjih nekoliko mjeseci, posebno nakon što ga je podmetanjem Suljagića demontirao u predsjedničkoj utrci, Komšić je zadnji koji je zaslužio Fahrinu milost, šta više. Gledali smo SDP, DF, svi su ulijetali u SDA mrežu jedva dočekavši poziv, a Fahro je jedini odolio.

Ne znam koja mu je računica i koji interes, jer on sigurno postoji, ali Fahro ispade jedini principijelan od sve ove stoke.
Mada, ništa još nije završeno, možda smo požurili ...
Na duge staze, ko sačuva snagu za finiš, taj pobjeđuje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25411 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:
Na duge staze, ko sačuva snagu za finiš, taj pobjeđuje.
Da, u uređenim demokratskim društvima gdje se reputacija gradi i čuva i igra na duže staze. Ovdje, s ovakvim biračima i ovakvom javnošću pamćenja zlatne ribice, svako može šta hoće i kad hoće, koga briga.
Ne znam zašto ovo radi, ali pozitivno sam iznenađena.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#25412 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Banksy wrote:
privremeni wrote:
Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
Vezano je za temu vise nego gornja, uvijek ista, prepucavanja, a bome i istinito. :D
Bome mi je to bilo veliko iznenađenje. Nakon svega viđenog u zadnjih nekoliko mjeseci, posebno nakon što ga je podmetanjem Suljagića demontirao u predsjedničkoj utrci, Komšić je zadnji koji je zaslužio Fahrinu milost, šta više. Gledali smo SDP, DF, svi su ulijetali u SDA mrežu jedva dočekavši poziv, a Fahro je jedini odolio.
Uz to, da je ušao u koaliciju, ne bi mu se to puno zamjerilo, a Komšića i DF bi tim potezom sasvim ukinuo.

Ne znam koja mu je računica i koji interes, jer on sigurno postoji, ali Fahro ispade jedini principijelan od sve ove stoke.
Mada, ništa još nije završeno, možda smo požurili ...
Tornjak dobro zna šta ga ćeka u mreži, gnijezda iz kojeg je utekao
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#25413 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by _BataZiv_0809 »

Banksy wrote:Nevezano ili vezano za temu, primjećujem da je u ovoj situaciji Fahro spasio Komšićevu stražnjicu i obezbijedio mu politički opstanak, kao i da Komšić to baš ničim nije zaslužio. Mnogi bi se polakomili, pa utrčali kao zamjena u SDA koaliciju. Iskreno, mislila sam da je SBB unutra ...
SBB me prijatno iznenadio.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25414 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

JoseMujica wrote:Tornjak dobro zna šta ga ćeka u mreži, gnijezda iz kojeg je utekao
:razz:
HORACIJE
Posts: 11
Joined: 25/01/2012 12:48

#25415 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HORACIJE »

šta je sada ovo...odjednom stožernik podoban da traži Izetbegoviću koalicionog partnera...sastanak SBIH-HDZ u presjedništvu :D :D :D :D
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25416 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Banksy wrote:
Bome mi je to bilo veliko iznenađenje. Nakon svega viđenog u zadnjih nekoliko mjeseci, posebno nakon što ga je podmetanjem Suljagića demontirao u predsjedničkoj utrci, Komšić je zadnji koji je zaslužio Fahrinu milost, šta više. Gledali smo SDP, DF, svi su ulijetali u SDA mrežu jedva dočekavši poziv, a Fahro je jedini odolio.
Uz to, da je ušao u koaliciju, ne bi mu se to puno zamjerilo, a Komšića i DF bi tim potezom sasvim ukinuo.

Ne znam koja mu je računica i koji interes, jer on sigurno postoji, ali Fahro ispade jedini principijelan od sve ove stoke.
Mada, ništa još nije završeno, možda smo požurili ...
Principijelnost je rastezljiv pojam za nase politicare. Principijelni Komsic je dugo koketirao sa Fahrom, da bi "naivno" uletio u koaliciju sa SDA. Mozda bi Fahro, da nije licnih animoziteta, te da je prvi dobio ponudu od SDA istu i prihvatio, ali srecom za njih, nije i sada moze biti principijelan. Njegovo je samo da ceka, ne moze izgubiti, klasican primjer kad ucenik nadmasi ucitelja. Jedino Komsic malo teze uci, a kako i ne bi pored Suljagica, Reufa i slicnih. Ovo je vec zlobno sa moje strane.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25417 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

IMT25 wrote:
Hafis wrote:Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Pa jeste pod vizionarskim, strateškim i mudrim rukovođenjem stožernog HDZ-a , Čovića i njegovih prethodnika Jelavića , Bobana i te klike, a na dobrobit naroda i pučanstva u Hercegovini jedno po jedno bankrotira i propade aman SVE! SOKO, Aluminij, propade Boga mi i Lijan, pa evo ukinuće vam Papa i svetište u Međugorju, pa šta će te jesti, jadna vam majka?
Kakve veze HDZ, Boban, klika, Lijan, SOKO, pučanstvo ima s Komšićevom kvalitetom...i kao čovjeka i kao političara ako hoćeš.? Uostalom, mak na konac ''pučanstvo'' ipak razmjerno bolje živi od ''raje''....mnogo bolje..ima tu nešto, nije to slučajno (dobro sad će ''ratna'' priča: konvoji, pljačka, trla baba lan i dr.)

Vego, ima delegata pa glasaju i za Mirnesa, pa onda za nekakve Kongresne stranke, pa nekakva ASDA, ima ih čak i za SBiH....pa njih ne spominješ.
Da ja lagano poentiram: Komšićevi glasači su najnaivnija i najlakovjernija skupina na Balkanu...još od dolaska franjevaca na ove prostore (pošto su oni realno i donijeli pamet sa sobom u ovu zemlju)
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25418 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

HORACIJE wrote:šta je sada ovo...odjednom stožernik podoban da traži Izetbegoviću koalicionog partnera...sastanak SBIH-HDZ u presjedništvu :D :D :D :D
Stozernik u Sarajevu, te kolega u Mostaru nisu nikad imali problema u koaliranju, problem su oni sto treba da popune broj ruku. Sada je stozernik u Mostaru uzeo da licno provjeri da li su svima jasna pravila poslovanja, da ne bude opet zabune.... :oops:
Not404found
Posts: 64
Joined: 10/06/2015 08:47

#25419 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Not404found »


TELEFONSKA SJEDNICA
Održana sjednica Vlade FBIH na inicijativu DF-a

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/27727 ... ivu--.html
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25420 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Hafis wrote:
Da ja lagano poentiram: Komšićevi glasači su najnaivnija i najlakovjernija skupina na Balkanu..i
Mogu prihvatiti boldirano, cak se i sloziti. Kao sto vidis, mi smo sebi otvorili temu o tome i trunimo. Nije mi jasna jedna druga stvar, koja je svrha tebe i svih onih sto mudro izabrase vlast po svojoj mjeri, na ovoj i ovakvim temama...
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25421 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

Not404found wrote:

TELEFONSKA SJEDNICA
Održana sjednica Vlade FBIH na inicijativu DF-a

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/27727 ... ivu--.html
Feroelektro se vuce desetak godina, sad odjednom hitno, ne moze se cekati redovna sjednica. Nesto se valja... biti ce opet neka principijelnost.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25422 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Prema saznanjima do kojih smo došli Remetić je usmeno inicirao sjednicu ...

... koju je prihvatio premijer Fadil Novalić i to sa jednom tačkom dnevnog reda. Na sjednici se govorilo o početku rješavanja nagomilanih problema u kompaniji Feroelektro koja se nalazi u okviru Remetićevog resora.

Zaključci na sjednici su usvojeni jednoglasno, a pored Remetića na sjednici su sudjelovala i glasala i druga dva DF-ova ministra Milan Mandilović i Snježana Soldat, koji su predali svoje ostavke predsjedniku FBiH Marinku Čavari a koje nisu prihvaćene.
:lol:
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#25423 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

mirzadelibasic wrote:
DrugaGimnazija wrote: Bandi na vlasti ne treba alibi, oni kradu i sa njim i bez njega. Ono sto je DF mogao uraditi je ostati u vladi i koliko-toliko sprecavati kradju, ili bar javno objavljivati kad i sta se krade. Takodje, oni su imali dovoljno poluga da pokrenu bar neke pozitivne reforme i da povuku HDZ i SDA za sobom. Ali zato treba liderstvo, odnosno naci nacin kako da i partnere i suparnike ubijedis da je tvoj plan dobar.
Prije izbora nisam mogao znati da li to imaju u sebi, ali sam odlucio da im dam sansu, jer sam vjerovao da mogu i znaju. Sad vidim da ne mogu i ne znaju.
koje je to poluge DF mogao pokrenuti u svrhu pozitivnih reformi i kako je DF mogao spriječiti krađu kada bi SDA i HDZ instalirali ljude, mimo njihove volje u firmama koje bi po automatizmu trebao kontrolirati DF-ov ministar ?

Ako su tako lako ušli i zauzeli njihov resor i učinili ministra samo marionetom koja će kmečati sa zavezanim rukama, možeš misliti kako onda rade u svojim resorima... :?
Pa nije ministrovanje samo postavljanja po preduzecima. Mogli su se baviti regulacijom, predlaganjem boljih zakona iz svojih ovlasti, usaglasavanjem regulativa i zakona sa EU, priblizavanju EU, potrebnim reformama... Toliko je posla u ovoj zemlji, a oni se nadovezali na imenovanja u javna preduzeca.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25424 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

HDZ igra po Stanić nalogu jer su u veeeeelikoj ljubavi
Tako da teška je borba za FE
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25425 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

DrugaGimnazija wrote: Pa nije ministrovanje samo postavljanja po preduzecima. Mogli su se baviti regulacijom, predlaganjem boljih zakona iz svojih ovlasti, usaglasavanjem regulativa i zakona sa EU, priblizavanju EU, potrebnim reformama... Toliko je posla u ovoj zemlji, a oni se nadovezali na imenovanja u javna preduzeca.
znači ti bi nastavio/la raditi ako te ja prethodno izlevatim, da izvineš na izrazu i sutra kažem da si ti kriv/a za propast nekog preduzeća koje ti kontrolišeš, ali ne kontrolišeš ?? A što se predlaganja zakona i amandmana tiče, ja mislim da se to može i iz opozicije raditi...
Post Reply