Demokratska fronta Željko Komšić

Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25376 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Drinski wrote:
Hafis wrote:
Pa usporedi podatke o tome koliko hrvatski kantoni uplate u federalni budzet a koliko bosnjacki ili recimo gdje je lova od kladionica, RTV takse i sl., pa ces bas zakolutati ocima.
Hajmo strućnjak....gdje su ti podatci da zakolutamo okicama :)
Pa ja ti kszah, sta tebe briga, ti si na Sveucilistu.
Mojne mi sad šuplje. Daj te podatke...čitavo jutro mlatiš o tom nekakvom bošnjačkom rahme...pardon - merhametluku i pregalaštvu većinskih bošnjačkih kantona, svojevrsnoj lokomotivi razvoja biH, da sam na trenutak pomislio da ne pričaš o Njemcima...ali evo vidim da nisi.
Haj'mo....listaj te frapantne podatke...rekoh ti da sam pripremio oči za kolutanje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#25377 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Hoćel' to?
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25378 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

Hafis wrote: Mojne mi sad šuplje. Daj te podatke...čitavo jutro mlatiš o tom nekakvom bošnjačkom rahme...pardon - merhametluku i pregalaštvu većinskih bošnjačkih kantona, svojevrsnoj lokomotivi razvoja biH, da sam na trenutak pomislio da ne pričaš o Njemcima...ali evo vidim da nisi.
Haj'mo....listaj te frapantne podatke...rekoh ti da sam pripremio oči za kolutanje.
Ma ja, evo sad cu samo za tebe da radim prezentaciju...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25379 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

ultima_palabra wrote:
Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Hoćel' to?
Nema tu hoće li....mora.
I nemoj sad zbunjivati koklegu Drinskog.
Jamačno se zadubio u svoju brojnu ekonomsko-statističku dokumentaciju..ima da nas dotuče podatcima koje je pokupio na zadnjem derneku s rajom na gostovanju Salema Sihirlića.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25380 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

Hafis wrote:
ultima_palabra wrote:
Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Hoćel' to?
Nema tu hoće li....mora.
I nemoj sad zbunjivati koklegu Drinskog.
Jamačno se zadubio u svoju brojnu ekonomsko-statističku dokumentaciju..ima da nas dotuče podatcima koje je pokupio na zadnjem derneku s rajom na gostovanju Salema Sihirlića.
Previse to shvatas licno, ja sam ti kazao, nisi bolan ti kriv, krive su ovce.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25381 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Dok Drinski radi statističku obradu podataka, da se mi vratimo na Želju.
Dok je češkao jaja kao član predsjedništva ''iz reda hrvatskog naroda'' i usput drmnuo koju borbenu između dvije ture ljute, onda je bio k'o mali Tito.
E sada kada treba nešto i konkretno uraditi, mali se malo pogubio - nema tata Zlatka da misli za njega, i sad odjednom ne valja.
A kad sam ja to govorio...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25382 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Fulas cijelu hloptu, Zeljko se vratio na velika vrata ovim zadnjim driblingom. :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#25383 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Hafis wrote:
ultima_palabra wrote:
Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Hoćel' to?
Nema tu hoće li....mora.
I nemoj sad zbunjivati koklegu Drinskog.
Jamačno se zadubio u svoju brojnu ekonomsko-statističku dokumentaciju..ima da nas dotuče podatcima koje je pokupio na zadnjem derneku s rajom na gostovanju Salema Sihirlića.
Pa rekoh da vidim hoćeš li nastaviti niz... sećijaši, lojavi, obrezanci, šugava zemlja i tako to.

A što i ne bi, može ti se.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25384 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

madner wrote:Fulas cijelu hloptu, Zeljko se vratio na velika vrata ovim zadnjim driblingom. :D
Mislim da ih je matirao, osobito Bakira. Sad ili da traze Fahru ili nove izbore.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25385 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

ultima_palabra wrote:
Hafis wrote:
ultima_palabra wrote: Hoćel' to?
Nema tu hoće li....mora.
I nemoj sad zbunjivati koklegu Drinskog.
Jamačno se zadubio u svoju brojnu ekonomsko-statističku dokumentaciju..ima da nas dotuče podatcima koje je pokupio na zadnjem derneku s rajom na gostovanju Salema Sihirlića.
Pa rekoh da vidim hoćeš li nastaviti niz... sećijaši, lojavi, obrezanci, šugava zemlja i tako to.
A što i ne bi, može ti se.
To mi nešto pokušavaš implicirati. Pa barem ja ne koristim taj riječnik.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#25386 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Bolan Hafise kako da se nazove, recimo jedna pojava da milion i više turista godišnje boravi u Međugorju a da istovremo od njihove potrošnje i boravaka ni jednog feninga ne vidi ni država , ni fedracija a ni ta opština.- Ćitluk, .. ili da Aluminij ne uplaćuje u fedralni budžet doprinose od kako je "uskrsnuo poput Feniksa", ili da stotine zdravih ljudi u Zapadnoj hercegovini lijepo primaju braniteljske invalidnine, bez dana prvedenog na liniji ili crti bojišnice, ili da ni 1% hrvata ne plaća RTV pretplatu... o čemu lupaš, da ti ovako kažem? Sarajevo troši? PA Sarajevo je glavni grad, nora imati razvijenu infrastrukturu, komunikacije, putevu, tu su strane ambasade, državne institucije, pogledaj ko najviše uplaćuje u budžet, pa ćeš "zakolutati očima" !
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25387 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Drinski wrote:
madner wrote:Fulas cijelu hloptu, Zeljko se vratio na velika vrata ovim zadnjim driblingom. :D
Mislim da ih je matirao, osobito Bakira. Sad ili da traze Fahru ili nove izbore.
Ahaa. Pravo je ih matirao. Iduće tri godine će se jadnici mučiti u federalnoj vladi, dok će im se Komšo cerekati iz opozicije.
Šteta što u BiH nema više tako korisnih političara kao što je on.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25388 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Hafis wrote:
Drinski wrote:
madner wrote:Fulas cijelu hloptu, Zeljko se vratio na velika vrata ovim zadnjim driblingom. :D
Mislim da ih je matirao, osobito Bakira. Sad ili da traze Fahru ili nove izbore.
Ahaa. Pravo je ih matirao. Iduće tri godine će se jadnici mučiti u federalnoj vladi, dok će im se Komšo cerekati iz opozicije.
Šteta što u BiH nema više tako korisnih političara kao što je on.
Bjez Hafise eto Zlatka sad ce vas "iscerati" iz vlasti :lol:
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25389 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

Hafis wrote:
Drinski wrote:
madner wrote:Fulas cijelu hloptu, Zeljko se vratio na velika vrata ovim zadnjim driblingom. :D
Mislim da ih je matirao, osobito Bakira. Sad ili da traze Fahru ili nove izbore.
Ahaa. Pravo je ih matirao. Iduće tri godine će se jadnici mučiti u federalnoj vladi, dok će im se Komšo cerekati iz opozicije.
Šteta što u BiH nema više tako korisnih političara kao što je on.
Vidi, na bh.politickoj sceni, nazalost nema stranke koju bih podrzao. Ponekad mi se svidi neki potez i to je to. Ukratko: boli me za Zeljkom.
Medjutim, SDA i HDZ mogu sjediti i 100 godina u Vladi, a nikakvu korist od toga imati nece, ako im bude DF rusio zakone i odluke na Parlamentu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25390 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

IMT25 wrote:
Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Bolan Hafise kako da se nazove, recimo jedna pojava da milion i više turista godišnje boravi u Međugorju a da istovremo od njihove potrošnje i boravaka ni jednog feninga ne vidi ni država , ni fedracija a ni ta opština.- Ćitluk, .. ili da Aluminij ne uplaćuje u fedralni budžet doprinose od kako je "uskrsnuo poput Feniksa", ili da stotine zdravih ljudi u Zapadnoj hercegovini lijepo primaju braniteljske invalidnine, bez dana prvedenog na liniji ili crti bojišnice, ili da ni 1% hrvata ne plaća RTV pretplatu... o čemu lupaš, da ti ovako kažem? Sarajevo troši? PA Sarajevo je glavni grad, nora imati razvijenu infrastrukturu, komunikacije, putevu, tu su strane ambasade, državne institucije, pogledaj ko najviše uplaćuje u budžet, pa ćeš "zakolutati očima" !
Promašio si temu. I pusti te floskule ''niti jednog feninga'', ''ne uplaćuje u fedralni budžet doprinose '' ''stotine zdravih ljudi''...a biser ti je ''tu su strane ambasade''.....
Evo ti jednu inicijativu kako to izgleda u stvarnosti:
TUZLANSKA INICIJATIVA ZA RAVNOPRAVNOST GRAĐANA FEDERACIJE BiH U RASPODJELI JAVNIH PRIHODA
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25391 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Drinski wrote:
Hafis wrote:
Drinski wrote: Mislim da ih je matirao, osobito Bakira. Sad ili da traze Fahru ili nove izbore.
Ahaa. Pravo je ih matirao. Iduće tri godine će se jadnici mučiti u federalnoj vladi, dok će im se Komšo cerekati iz opozicije.
Šteta što u BiH nema više tako korisnih političara kao što je on.
Vidi, na bh.politickoj sceni, nazalost nema stranke koju bih podrzao. Ponekad mi se svidi neki potez i to je to. Ukratko: boli me za Zeljkom.
Medjutim, SDA i HDZ mogu sjediti i 100 godina u Vladi, a nikakvu korist od toga imati nece, ako im bude DF rusio zakone i odluke na Parlamentu.
Da...u svemu ovome najbitnije je kako će u životu proći Željko Komšić...i vala nek' im ga je sukno...
Srećom 3 godine prođu brzo pa će im ga Želja opet suknuti 2018.-te, k'o da gledam.
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#25392 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

Hafis wrote:
IMT25 wrote:
Hafis wrote:I dijete u drugom osnovne zna da Sarajevo najviše potkrada federalni budžet...ta nisu se u Tuzli džaba bunili....doće i to na red polaHko...a dotle bubaj patriJotske o fašistima, pokvarenih herceg-ćetnicima i njihovom džabalebluku, i ostalim kretenlucima za masovno zaglupljivanje polugladne raje u trokutistanu.
Bolan Hafise kako da se nazove, recimo jedna pojava da milion i više turista godišnje boravi u Međugorju a da istovremo od njihove potrošnje i boravaka ni jednog feninga ne vidi ni država , ni fedracija a ni ta opština.- Ćitluk, .. ili da Aluminij ne uplaćuje u fedralni budžet doprinose od kako je "uskrsnuo poput Feniksa", ili da stotine zdravih ljudi u Zapadnoj hercegovini lijepo primaju braniteljske invalidnine, bez dana prvedenog na liniji ili crti bojišnice, ili da ni 1% hrvata ne plaća RTV pretplatu... o čemu lupaš, da ti ovako kažem? Sarajevo troši? PA Sarajevo je glavni grad, nora imati razvijenu infrastrukturu, komunikacije, putevu, tu su strane ambasade, državne institucije, pogledaj ko najviše uplaćuje u budžet, pa ćeš "zakolutati očima" !
Promašio si temu. I pusti te floskule ''niti jednog feninga'', ''ne uplaćuje u fedralni budžet doprinose '' ''stotine zdravih ljudi''...a biser ti je ''tu su strane ambasade''.....
Evo ti jednu inicijativu kako to izgleda u stvarnosti:
TUZLANSKA INICIJATIVA ZA RAVNOPRAVNOST GRAĐANA FEDERACIJE BiH U RASPODJELI JAVNIH PRIHODA
Jok, neću pustiti, eto ti ćeš mireći da pustim i takvi kao ti, i nisu floskule!
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25393 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

Svakome od nas je najbitnije kako ce on proci, i tebi, i Draganu Covicu i Bozi ljubicu itd...
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25394 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Hafis wrote:Da...u svemu ovome najbitnije je kako će u životu proći Željko Komšić...i vala nek' im ga je sukno...
Srećom 3 godine prođu brzo pa će im ga Želja opet suknuti 2018.-te, k'o da gledam.
To mu je izgleda jedini posao - da suče. I udara po prstima. :oops:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#25395 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Hafis wrote:
Drinski wrote:
madner wrote:Fulas cijelu hloptu, Zeljko se vratio na velika vrata ovim zadnjim driblingom. :D
Mislim da ih je matirao, osobito Bakira. Sad ili da traze Fahru ili nove izbore.
Ahaa. Pravo je ih matirao. Iduće tri godine će se jadnici mučiti u federalnoj vladi, dok će im se Komšo cerekati iz opozicije.
Šteta što u BiH nema više tako korisnih političara kao što je on.
A kad je Čović to uradio 2011. to je onda bio genijalan plan :D
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25396 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

Dzaba analizirate i navodite primjere, zna to Hafis, nije lud da to ispusti.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25397 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

The BEN10 wrote:
Hafis wrote:Da...u svemu ovome najbitnije je kako će u životu proći Željko Komšić...i vala nek' im ga je sukno...
Srećom 3 godine prođu brzo pa će im ga Želja opet suknuti 2018.-te, k'o da gledam.
To mu je izgleda jedini posao - da suče. I udara po prstima. :oops:
Pa mislim da se to moze najbolje rijesiti: vanrednim izborima.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#25398 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25399 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

Hafis wrote:Ne bi za njega danas glasala ni uža obitelj, a ne onoliki levati što su pali na staru priču.
Pa onda to treba sto prije uraditi. Svi zadovoljni a kriza otklonjena.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25400 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

Kako u vladi, raznim skupstinama, simbiozu SDA i HDZ glasaca je veoma lako uociti i na forumu. Taldzije se lako prepoznaju :lol:
Post Reply