svaki ministar mora raditi po zakonu ... sta to prethodni ministar nije uradio po zakonu ...madner wrote:Naravno da je u redu, ako se obeca da ce Reuf moci raditi po zakonu tu nema nista sporno.maher wrote:kad stranke postavljaju direktore to nije u redu, a kada vam te iste stranke obecaju citav resor onda je to kao ok i to se moze prihvatiti ... ko su oni da obecaju kome bilo sta ...madner wrote:Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci.
Demokratska fronta Željko Komšić
-
maher
- Posts: 499
- Joined: 07/11/2003 00:00
#25326 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25327 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.
Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.
Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
-
maher
- Posts: 499
- Joined: 07/11/2003 00:00
#25328 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
pozicija ministra je politicka funkcija i to se moze sa strankama dogovarati, i ne vidim tu sukob sa zakonom ako je u dogovor ukljucen i predsjednik federacije ... mada se slazem da je izjava vrlo glupa i pokazuje da ni premijer nije bas za te pozicije ...madner wrote:Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.
Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#25329 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Razlog stanja u kojem se danas nalazimo je Bakir i to što je zaista vjerovao u onu: "Ti si patriota. Nećeš ti to uraditi..."
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25330 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije glupa, nego nije u skladu sa zakonom. Sto se tice zakona, za vladu ne postoje stranacki sefovi. Oni iskljucivo za svoj rad odgovaraju narodu FBiH.maher wrote:pozicija ministra je politicka funkcija i to se moze sa strankama dogovarati, i ne vidim tu sukob sa zakonom ako je u dogovor ukljucen i predsjednik federacije ... mada se slazem da je izjava vrlo glupa i pokazuje da ni premijer nije bas za te pozicije ...madner wrote:Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.
Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
Eklatantan primjer zasto smo gdje jesmo, ono sto nije normalno je postalo sasvim normalno i problem su oni sto bi da se drze zakona.
- JohnnyS
- Posts: 17460
- Joined: 05/05/2007 12:03
- Location: Brijuni
#25331 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ima li ijedan poznavatelj vanjske politike (a da nije preokupiran teorijama zavjere na BI) da kaže postoji li igdje slučaj poput BiH da premijersku funkciju ne obnaša predsjednik najjače stranke vladajuće koalicije. Meni bi bilo normalno da svi predsjednici stranaka u koaliciji imaju mjesto u vladi, tako da se dogovori ne rade vaninstitucionalno kako naš dragi premijer predlaže, već na sjednicama užeg kabineta. Znam da je našim guzonjama prihvatljivije ovako, da se dokopaju mjesta člana predsjedništva koje nosi sa sobom taman toliko odgovornosti i obveze da prevezeš neku trudnicu da rađa ako ti se dadne...
-
maher
- Posts: 499
- Joined: 07/11/2003 00:00
#25332 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
pa jesu li ministri iz df podnijeli ostavke pojedinacno ili zajednicki kao clanovi df u dogovoru sa predsjednikom stranke, uz izjavu da vise nisu dio parlamentarne vecine ..., a po zakonu vlada odgovara parlamentu ...madner wrote:Nije glupa, nego nije u skladu sa zakonom. Sto se tice zakona, za vladu ne postoje stranacki sefovi. Oni iskljucivo za svoj rad odgovaraju narodu FBiH.maher wrote:pozicija ministra je politicka funkcija i to se moze sa strankama dogovarati, i ne vidim tu sukob sa zakonom ako je u dogovor ukljucen i predsjednik federacije ... mada se slazem da je izjava vrlo glupa i pokazuje da ni premijer nije bas za te pozicije ...madner wrote:Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.
Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
Eklatantan primjer zasto smo gdje jesmo, ono sto nije normalno je postalo sasvim normalno i problem su oni sto bi da se drze zakona.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25333 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kakve to veze ima? 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#25334 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bilo je kazu tako u Zimbaweu od 1954 do 1955.JohnnyS wrote:Ima li ijedan poznavatelj vanjske politike (a da nije preokupiran teorijama zavjere na BI) da kaže postoji li igdje slučaj poput BiH da premijersku funkciju ne obnaša predsjednik najjače stranke vladajuće koalicije. Meni bi bilo normalno da svi predsjednici stranaka u koaliciji imaju mjesto u vladi, tako da se dogovori ne rade vaninstitucionalno kako naš dragi premijer predlaže, već na sjednicama užeg kabineta. Znam da je našim guzonjama prihvatljivije ovako, da se dokopaju mjesta člana predsjedništva koje nosi sa sobom taman toliko odgovornosti i obveze da prevezeš neku trudnicu da rađa ako ti se dadne...
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#25335 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Od toga nema ništa iako će to tebi prouzrokovati još veće žaljenje.mirzadelibasic wrote:
Uz veliko žaljenje predlažem da se NS ugasi - da ne bi ljudi bezveze davali glasovi za vječnu opoziciju. Žali bože glasova za nerad.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#25336 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
rekoh ja da nabavimo kokice za sapunicu što nas čeka samo kako sada stvari stoje trajanje ove će nadmašiti i bisere bolivuda
-
palermo
- Posts: 25332
- Joined: 23/07/2007 21:46
- Location: BiH
#25337 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Vjerovatno si u pravu, samo što ja žaljenjem mogu konstatovati da, barem sudeći poovom forumu, većina se raduje takvom toku stvari.StupskaBitanga wrote:rekoh ja da nabavimo kokice za sapunicu što nas čeka samo kako sada stvari stoje trajanje ove će nadmašiti i bisere bolivuda
Kokice je svakako dobro nabaviti, bio radostan ili mi bilo žao što stvari idu ovako.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#25338 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jedan član DF prebjeg iz druge stranke reče da im je ovo dobrodošlo mislii se na povlacenje iz vlasti to što neće imati obavezu i odgovornost za novih 100 miliončića iz MMF za koje će morati rezati sve i svašta samo pogađajte sebe (političare) nikako
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#25339 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
mmf nikada i ne donosi mustuluk vec samo uslove, jedan za drugim.StupskaBitanga wrote:Jedan član DF prebjeg iz druge stranke reče da im je ovo dobrodošlo mislii se na povlacenje iz vlasti to što neće imati obavezu i odgovornost za novih 100 miliončića iz MMF za koje će morati rezati sve i svašta samo pogađajte sebe (političare) nikako
rezanje administracije, penzija, socijalnih davanja, ukidanje subvencija, gasenje gubitasa...
banka je to, nema tu emocija...oni su gori od kuge
ps. zato sam i rekao neki dan da narod nije spreman za reforme iako misle da jesu jer reforme ce ici iskljucivo preko njihove grbace, samo sto oni misle da su reforme nesto oko hdz-a, dodika, bakirovog lopovluka i sl
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#25340 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
pa vidiš kako u Srbiji skuplja struja i slično. Kod nas će biti još i gore
Samo najgore što nema više mjesta za kupavnje socijalnog mira i nema para da se gase požari i kako objasniti narodu da nema popularne sadake
Samo najgore što nema više mjesta za kupavnje socijalnog mira i nema para da se gase požari i kako objasniti narodu da nema popularne sadake
- vivaldi
- Posts: 7308
- Joined: 16/08/2008 15:56
#25341 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ma znam ja to dobro, nisam sigurno slucajno napisao
mmf-a se treba rijesiti sto je prije moguce
mmf-a se treba rijesiti sto je prije moguce
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#25342 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
dala baba dinar da uđe a dva da izađe iz kola
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25343 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neće, glasao sam za njih na kantonalnom nivou, al ne uvjerih se u njihovo rješenje umjesto slogana...tvsabina wrote:Od toga nema ništa iako će to tebi prouzrokovati još veće žaljenje.mirzadelibasic wrote:
Uz veliko žaljenje predlažem da se NS ugasi - da ne bi ljudi bezveze davali glasovi za vječnu opoziciju. Žali bože glasova za nerad.
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#25344 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mozda i bih da sam glasao za SDA, ali ja dajem svoju perspektivu kao nekog ko je dao svoj glas DF-u. Moj komentar je bio vezan za diskusiju o tome da li ce ovaj potez pomoci ili odmoci DF-u na iducim izborima. Na komentar da je ovo dobro za DF, ja sam da svoje razmisljanje (koje nije bas tako usamljeno) da ce ovaj potez odmoci DF-u na iducim izborima. Pogotovo ako budemo imali jos 4 godine nazadovanja, ja cu se sjetiti da sam dao glas DF-u, a da je DF odlucio da se preda nakon par mjeseci.GoldenSpoon wrote:Ovo bi recimo bilo korektno napisati na temi o SDA, ipak su oni dobili najviše glasova i imaju najveći kapacitet za bilo kakve koalicije i sl. S obzirom da se radi o retrogradnim snagama koje svim snagama vuku BiH dalje od EU i bilo kakvih integracija, apsolutno je bespotrebno trošiti bilo kakvo vrijeme i očekivati da će SDA uraditi bilo šta što će donjeti prosperitet i napredak barem unutar FBiH.DrugaGimnazija wrote: Sve ja to razumijem, ali se sistem nece promijeniti tako sto sjedis u opoziciji i nadas se promjeni. DF je dobio dovoljno glasova da udje u vlasti i radi na promjeni tog sistema.
Mi vise nemamo jos 4 godine da bacimo.
Iduci put dajem glas (i sansu da pokusa promjenu) nekom drugom. Ovi su je izigrali. Ne pada mi na pamet svake 4 godine davati glas istoj stranci, koja nema mu*a da se uskoci u ring i uhvati se u kostac sa problemima.
Ne vidim sta je tu naivno, osim mog vjerovanja da je DF dorastao velikim igracima i Komsicevog ocekivanja da ce svi igrati kako on zeli, ili se on s njima nece vise igrati. Kao da smo u vrticu.
Dakle, dok su bili u vladi sa SDP-om donjeli su tu uredbu kako bi se štitili od SDP-a, a sada kada im se prohtije da su u većini sa HDZ-om naspram DF-a ta uredba ne valja, i vratimo to na staro sto nas dovodi do zaključka da je bitnija stranka ispred entiteta, drzave, naroda i bilo čega drugog.
Oni su tu da održavaju status-quo, da štite poratnu pljačku, kriminalnu privatizaciju i tajkune koje su sami stvorili, a ovo im dođe kao dobar hobi, upravljanje sa stotinama miliona maraka i rasporedjivanjem poslova/talova medjusobno i sa partnerskim firmama.
Samo da MMF nastavi zavrtati pipu i da nestane para, u tome leži spas i konačno skidanje luđačke košulje, neke nove snage poput ovog DF ministra MUP-a u TK, koji će da hapsi, a tužilaštvo i sudovi da procesuiraju prljave političare.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#25345 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ja ne kontam? Sta je to DF jos mogao uraditi pa da vrijedi da pokusavaju?
Mogli su samo dati alibi ovoj bandi na vlasti.
Mogli su samo dati alibi ovoj bandi na vlasti.
-
emmir1
- Posts: 4937
- Joined: 07/06/2013 15:28
#25346 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Znači DF nam je ponudila mahalsku politku i sukobe na nivou pijačara sa Otoke.
Smijenili ženu od konkurenta, razlog jer je žena konkurenta.
U vrijeme dok se interes svjetskih sila poklopio sa našim, u vrijeme kada smo dobili pažnju svjetskih sila koje nas guraju prema EU, koje pripremaju rezolucije....
Df taj trenutak koristi za uske stranačke interse i mahalske sukobe, blokira se čak i dnevni red.
Na taj način trače priliku Bosne i Hercegovine i pokazuju koliko su odgovorni prema narodu.
Kunem se da sam glasao za DF i kunem se nikad više
Smijenili ženu od konkurenta, razlog jer je žena konkurenta.
U vrijeme dok se interes svjetskih sila poklopio sa našim, u vrijeme kada smo dobili pažnju svjetskih sila koje nas guraju prema EU, koje pripremaju rezolucije....
Df taj trenutak koristi za uske stranačke interse i mahalske sukobe, blokira se čak i dnevni red.
Na taj način trače priliku Bosne i Hercegovine i pokazuju koliko su odgovorni prema narodu.
Kunem se da sam glasao za DF i kunem se nikad više
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#25347 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
doduše i konkurent ju je postavio iz istog razloga.
- mirzadelibasic
- Posts: 1379
- Joined: 17/07/2014 17:35
- Location: tu i tamo
#25348 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Koliko je relevantna ova informacija i koliko je relevantan ovaj portal ? Zna li ko šta o ovome ??Novu parlamentarnu većinu, ukoliko postignu dogovor, činili bi Demokratska fronta (DF-Željko Komšić) Bh.Patriotska stranka (BPS-Sefer Halilović), Savez za bolju budućnost (SBB-Fahrudin Radončić) te Socijaldemokratska partija (SDP) i Stranka demokratske aktivnosti (ASDA).
Ovaj politički blok imao bi 46 zstupnika te bi nakon njihovog internog dogovora uputili poziv za razgovore predsjedniku Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Draganu Čoviću koji bi trebao uvažiti nove činjenice odnosno volju većine među bošnjačkim političkim korpusom. Razgovori između predsjednika stranaka najavljeni su za kraj ove i početak naredne sedmice o čemu ćemo blagovremeno izvještavati naše čitaoce.
Izvor:
Redakcija / BNN
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#25349 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bil je priča o koalicijama sa sličnim akterima i učesnikom SDA......mirzadelibasic wrote:Koliko je relevantna ova informacija i koliko je relevantan ovaj portal ? Zna li ko šta o ovome ??Novu parlamentarnu većinu, ukoliko postignu dogovor, činili bi Demokratska fronta (DF-Željko Komšić) Bh.Patriotska stranka (BPS-Sefer Halilović), Savez za bolju budućnost (SBB-Fahrudin Radončić) te Socijaldemokratska partija (SDP) i Stranka demokratske aktivnosti (ASDA).
Ovaj politički blok imao bi 46 zstupnika te bi nakon njihovog internog dogovora uputili poziv za razgovore predsjedniku Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Draganu Čoviću koji bi trebao uvažiti nove činjenice odnosno volju većine među bošnjačkim političkim korpusom. Razgovori između predsjednika stranaka najavljeni su za kraj ove i početak naredne sedmice o čemu ćemo blagovremeno izvještavati naše čitaoce.
Izvor:
Redakcija / BNN
Baška bi u pitanju bilo kidnapovanje političke volje bošnjaka - strašno i nevjerovatno šta je sve moguće......
Zato samo jedna stranka, na svim nivoima....
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#25350 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bandi na vlasti ne treba alibi, oni kradu i sa njim i bez njega. Ono sto je DF mogao uraditi je ostati u vladi i koliko-toliko sprecavati kradju, ili bar javno objavljivati kad i sta se krade. Takodje, oni su imali dovoljno poluga da pokrenu bar neke pozitivne reforme i da povuku HDZ i SDA za sobom. Ali zato treba liderstvo, odnosno naci nacin kako da i partnere i suparnike ubijedis da je tvoj plan dobar.drugi profil wrote:Ja ne kontam? Sta je to DF jos mogao uraditi pa da vrijedi da pokusavaju?
Mogli su samo dati alibi ovoj bandi na vlasti.
Prije izbora nisam mogao znati da li to imaju u sebi, ali sam odlucio da im dam sansu, jer sam vjerovao da mogu i znaju. Sad vidim da ne mogu i ne znaju.
