Demokratska fronta Željko Komšić

maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#25326 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by maher »

madner wrote:
maher wrote:
madner wrote:Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci. :D
kad stranke postavljaju direktore to nije u redu, a kada vam te iste stranke obecaju citav resor onda je to kao ok i to se moze prihvatiti ... ko su oni da obecaju kome bilo sta ...
Naravno da je u redu, ako se obeca da ce Reuf moci raditi po zakonu tu nema nista sporno.

:D
svaki ministar mora raditi po zakonu ... sta to prethodni ministar nije uradio po zakonu ...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25327 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.

Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#25328 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by maher »

madner wrote:Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.

Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
pozicija ministra je politicka funkcija i to se moze sa strankama dogovarati, i ne vidim tu sukob sa zakonom ako je u dogovor ukljucen i predsjednik federacije ... mada se slazem da je izjava vrlo glupa i pokazuje da ni premijer nije bas za te pozicije ...
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25329 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Razlog stanja u kojem se danas nalazimo je Bakir i to što je zaista vjerovao u onu: "Ti si patriota. Nećeš ti to uraditi..."
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25330 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

maher wrote:
madner wrote:Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.

Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
pozicija ministra je politicka funkcija i to se moze sa strankama dogovarati, i ne vidim tu sukob sa zakonom ako je u dogovor ukljucen i predsjednik federacije ... mada se slazem da je izjava vrlo glupa i pokazuje da ni premijer nije bas za te pozicije ...
Nije glupa, nego nije u skladu sa zakonom. Sto se tice zakona, za vladu ne postoje stranacki sefovi. Oni iskljucivo za svoj rad odgovaraju narodu FBiH.

Eklatantan primjer zasto smo gdje jesmo, ono sto nije normalno je postalo sasvim normalno i problem su oni sto bi da se drze zakona.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17460
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#25331 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Ima li ijedan poznavatelj vanjske politike (a da nije preokupiran teorijama zavjere na BI) da kaže postoji li igdje slučaj poput BiH da premijersku funkciju ne obnaša predsjednik najjače stranke vladajuće koalicije. Meni bi bilo normalno da svi predsjednici stranaka u koaliciji imaju mjesto u vladi, tako da se dogovori ne rade vaninstitucionalno kako naš dragi premijer predlaže, već na sjednicama užeg kabineta. Znam da je našim guzonjama prihvatljivije ovako, da se dokopaju mjesta člana predsjedništva koje nosi sa sobom taman toliko odgovornosti i obveze da prevezeš neku trudnicu da rađa ako ti se dadne...
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#25332 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by maher »

madner wrote:
maher wrote:
madner wrote:Po zakonu, UO i NO ne postavlja Bakir i Covic.
Novalic kao premijer je neki dan fino rekao da nece smjeniti ministre jer je to stvar Bakira i Komsica.

Dakle ocito ova vlada smatra nece raditi po zakonu, nego po nalogu iz centrale stranke.
pozicija ministra je politicka funkcija i to se moze sa strankama dogovarati, i ne vidim tu sukob sa zakonom ako je u dogovor ukljucen i predsjednik federacije ... mada se slazem da je izjava vrlo glupa i pokazuje da ni premijer nije bas za te pozicije ...
Nije glupa, nego nije u skladu sa zakonom. Sto se tice zakona, za vladu ne postoje stranacki sefovi. Oni iskljucivo za svoj rad odgovaraju narodu FBiH.

Eklatantan primjer zasto smo gdje jesmo, ono sto nije normalno je postalo sasvim normalno i problem su oni sto bi da se drze zakona.
pa jesu li ministri iz df podnijeli ostavke pojedinacno ili zajednicki kao clanovi df u dogovoru sa predsjednikom stranke, uz izjavu da vise nisu dio parlamentarne vecine ..., a po zakonu vlada odgovara parlamentu ...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25333 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Kakve to veze ima? :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25334 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

JohnnyS wrote:Ima li ijedan poznavatelj vanjske politike (a da nije preokupiran teorijama zavjere na BI) da kaže postoji li igdje slučaj poput BiH da premijersku funkciju ne obnaša predsjednik najjače stranke vladajuće koalicije. Meni bi bilo normalno da svi predsjednici stranaka u koaliciji imaju mjesto u vladi, tako da se dogovori ne rade vaninstitucionalno kako naš dragi premijer predlaže, već na sjednicama užeg kabineta. Znam da je našim guzonjama prihvatljivije ovako, da se dokopaju mjesta člana predsjedništva koje nosi sa sobom taman toliko odgovornosti i obveze da prevezeš neku trudnicu da rađa ako ti se dadne...
Bilo je kazu tako u Zimbaweu od 1954 do 1955. :D
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#25335 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

mirzadelibasic wrote:
Uz veliko žaljenje predlažem da se NS ugasi - da ne bi ljudi bezveze davali glasovi za vječnu opoziciju. Žali bože glasova za nerad.
Od toga nema ništa iako će to tebi prouzrokovati još veće žaljenje.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25336 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

rekoh ja da nabavimo kokice za sapunicu što nas čeka samo kako sada stvari stoje trajanje ove će nadmašiti i bisere bolivuda
palermo
Posts: 25332
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25337 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

StupskaBitanga wrote:rekoh ja da nabavimo kokice za sapunicu što nas čeka samo kako sada stvari stoje trajanje ove će nadmašiti i bisere bolivuda
Vjerovatno si u pravu, samo što ja žaljenjem mogu konstatovati da, barem sudeći poovom forumu, većina se raduje takvom toku stvari.

Kokice je svakako dobro nabaviti, bio radostan ili mi bilo žao što stvari idu ovako.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25338 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Jedan član DF prebjeg iz druge stranke reče da im je ovo dobrodošlo mislii se na povlacenje iz vlasti to što neće imati obavezu i odgovornost za novih 100 miliončića iz MMF za koje će morati rezati sve i svašta samo pogađajte sebe (političare) nikako
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#25339 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vivaldi »

StupskaBitanga wrote:Jedan član DF prebjeg iz druge stranke reče da im je ovo dobrodošlo mislii se na povlacenje iz vlasti to što neće imati obavezu i odgovornost za novih 100 miliončića iz MMF za koje će morati rezati sve i svašta samo pogađajte sebe (političare) nikako
mmf nikada i ne donosi mustuluk vec samo uslove, jedan za drugim.

rezanje administracije, penzija, socijalnih davanja, ukidanje subvencija, gasenje gubitasa...

banka je to, nema tu emocija...oni su gori od kuge

ps. zato sam i rekao neki dan da narod nije spreman za reforme iako misle da jesu jer reforme ce ici iskljucivo preko njihove grbace, samo sto oni misle da su reforme nesto oko hdz-a, dodika, bakirovog lopovluka i sl
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25340 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

pa vidiš kako u Srbiji skuplja struja i slično. Kod nas će biti još i gore
Samo najgore što nema više mjesta za kupavnje socijalnog mira i nema para da se gase požari i kako objasniti narodu da nema popularne sadake
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#25341 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vivaldi »

ma znam ja to dobro, nisam sigurno slucajno napisao :D

mmf-a se treba rijesiti sto je prije moguce
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25342 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

dala baba dinar da uđe a dva da izađe iz kola
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25343 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

tvsabina wrote:
mirzadelibasic wrote:
Uz veliko žaljenje predlažem da se NS ugasi - da ne bi ljudi bezveze davali glasovi za vječnu opoziciju. Žali bože glasova za nerad.
Od toga nema ništa iako će to tebi prouzrokovati još veće žaljenje.
Neće, glasao sam za njih na kantonalnom nivou, al ne uvjerih se u njihovo rješenje umjesto slogana...
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#25344 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

GoldenSpoon wrote:
DrugaGimnazija wrote: Sve ja to razumijem, ali se sistem nece promijeniti tako sto sjedis u opoziciji i nadas se promjeni. DF je dobio dovoljno glasova da udje u vlasti i radi na promjeni tog sistema.

Mi vise nemamo jos 4 godine da bacimo.

Iduci put dajem glas (i sansu da pokusa promjenu) nekom drugom. Ovi su je izigrali. Ne pada mi na pamet svake 4 godine davati glas istoj stranci, koja nema mu*a da se uskoci u ring i uhvati se u kostac sa problemima.

Ne vidim sta je tu naivno, osim mog vjerovanja da je DF dorastao velikim igracima i Komsicevog ocekivanja da ce svi igrati kako on zeli, ili se on s njima nece vise igrati. Kao da smo u vrticu.
Ovo bi recimo bilo korektno napisati na temi o SDA, ipak su oni dobili najviše glasova i imaju najveći kapacitet za bilo kakve koalicije i sl. S obzirom da se radi o retrogradnim snagama koje svim snagama vuku BiH dalje od EU i bilo kakvih integracija, apsolutno je bespotrebno trošiti bilo kakvo vrijeme i očekivati da će SDA uraditi bilo šta što će donjeti prosperitet i napredak barem unutar FBiH.

Dakle, dok su bili u vladi sa SDP-om donjeli su tu uredbu kako bi se štitili od SDP-a, a sada kada im se prohtije da su u većini sa HDZ-om naspram DF-a ta uredba ne valja, i vratimo to na staro sto nas dovodi do zaključka da je bitnija stranka ispred entiteta, drzave, naroda i bilo čega drugog.

Oni su tu da održavaju status-quo, da štite poratnu pljačku, kriminalnu privatizaciju i tajkune koje su sami stvorili, a ovo im dođe kao dobar hobi, upravljanje sa stotinama miliona maraka i rasporedjivanjem poslova/talova medjusobno i sa partnerskim firmama.

Samo da MMF nastavi zavrtati pipu i da nestane para, u tome leži spas i konačno skidanje luđačke košulje, neke nove snage poput ovog DF ministra MUP-a u TK, koji će da hapsi, a tužilaštvo i sudovi da procesuiraju prljave političare.
Mozda i bih da sam glasao za SDA, ali ja dajem svoju perspektivu kao nekog ko je dao svoj glas DF-u. Moj komentar je bio vezan za diskusiju o tome da li ce ovaj potez pomoci ili odmoci DF-u na iducim izborima. Na komentar da je ovo dobro za DF, ja sam da svoje razmisljanje (koje nije bas tako usamljeno) da ce ovaj potez odmoci DF-u na iducim izborima. Pogotovo ako budemo imali jos 4 godine nazadovanja, ja cu se sjetiti da sam dao glas DF-u, a da je DF odlucio da se preda nakon par mjeseci.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#25345 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ja ne kontam? Sta je to DF jos mogao uraditi pa da vrijedi da pokusavaju?
Mogli su samo dati alibi ovoj bandi na vlasti.
emmir1
Posts: 4937
Joined: 07/06/2013 15:28

#25346 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by emmir1 »

Znači DF nam je ponudila mahalsku politku i sukobe na nivou pijačara sa Otoke.

Smijenili ženu od konkurenta, razlog jer je žena konkurenta.

U vrijeme dok se interes svjetskih sila poklopio sa našim, u vrijeme kada smo dobili pažnju svjetskih sila koje nas guraju prema EU, koje pripremaju rezolucije....
Df taj trenutak koristi za uske stranačke interse i mahalske sukobe, blokira se čak i dnevni red.

Na taj način trače priliku Bosne i Hercegovine i pokazuju koliko su odgovorni prema narodu.

Kunem se da sam glasao za DF i kunem se nikad više
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#25347 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

doduše i konkurent ju je postavio iz istog razloga.
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25348 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

Novu parlamentarnu većinu, ukoliko postignu dogovor, činili bi Demokratska fronta (DF-Željko Komšić) Bh.Patriotska stranka (BPS-Sefer Halilović), Savez za bolju budućnost (SBB-Fahrudin Radončić) te Socijaldemokratska partija (SDP) i Stranka demokratske aktivnosti (ASDA).

Ovaj politički blok imao bi 46 zstupnika te bi nakon njihovog internog dogovora uputili poziv za razgovore predsjedniku Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Draganu Čoviću koji bi trebao uvažiti nove činjenice odnosno volju većine među bošnjačkim političkim korpusom. Razgovori između predsjednika stranaka najavljeni su za kraj ove i početak naredne sedmice o čemu ćemo blagovremeno izvještavati naše čitaoce.
Izvor:
Redakcija / BNN
Koliko je relevantna ova informacija i koliko je relevantan ovaj portal ? Zna li ko šta o ovome ??
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25349 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

mirzadelibasic wrote:
Novu parlamentarnu većinu, ukoliko postignu dogovor, činili bi Demokratska fronta (DF-Željko Komšić) Bh.Patriotska stranka (BPS-Sefer Halilović), Savez za bolju budućnost (SBB-Fahrudin Radončić) te Socijaldemokratska partija (SDP) i Stranka demokratske aktivnosti (ASDA).

Ovaj politički blok imao bi 46 zstupnika te bi nakon njihovog internog dogovora uputili poziv za razgovore predsjedniku Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) Draganu Čoviću koji bi trebao uvažiti nove činjenice odnosno volju većine među bošnjačkim političkim korpusom. Razgovori između predsjednika stranaka najavljeni su za kraj ove i početak naredne sedmice o čemu ćemo blagovremeno izvještavati naše čitaoce.
Izvor:
Redakcija / BNN
Koliko je relevantna ova informacija i koliko je relevantan ovaj portal ? Zna li ko šta o ovome ??
Bil je priča o koalicijama sa sličnim akterima i učesnikom SDA......

Baška bi u pitanju bilo kidnapovanje političke volje bošnjaka - strašno i nevjerovatno šta je sve moguće......

Zato samo jedna stranka, na svim nivoima....
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1028
Joined: 13/10/2006 17:30

#25350 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DrugaGimnazija »

drugi profil wrote:Ja ne kontam? Sta je to DF jos mogao uraditi pa da vrijedi da pokusavaju?
Mogli su samo dati alibi ovoj bandi na vlasti.
Bandi na vlasti ne treba alibi, oni kradu i sa njim i bez njega. Ono sto je DF mogao uraditi je ostati u vladi i koliko-toliko sprecavati kradju, ili bar javno objavljivati kad i sta se krade. Takodje, oni su imali dovoljno poluga da pokrenu bar neke pozitivne reforme i da povuku HDZ i SDA za sobom. Ali zato treba liderstvo, odnosno naci nacin kako da i partnere i suparnike ubijedis da je tvoj plan dobar.
Prije izbora nisam mogao znati da li to imaju u sebi, ali sam odlucio da im dam sansu, jer sam vjerovao da mogu i znaju. Sad vidim da ne mogu i ne znaju.
Post Reply