Pa naravno da nema moć da istinski jebe SDA i HDZ ( u ovom trenutku nema moć, ko zna šta život nosi) baš zato ja i mislim da je ovo čisti popilistički potez kojim oni pokazuju mišiće ushićenoj masi. Vid nas jaro kako i mi znamo. Tako nekako (ne zamjeri, ne mogu se baš sad zadati u traženje nekih boljjih metafora).joint union wrote:
Pa vidi, sa ovim se bas ne bih slozio. Nema moc DF, niti je imao ikad, (a vjerujem da je toga svjestan), niti ljudstvom niti glasovima da hebe mamu niti SDA, nit HDZ-u. Po meni, jedino sto su mogli uraditi je da pokazu "da je car go", ili da ogole SDA/HDZ koaliciju pokazujuci sta je ovima ustvari bitno. Ako kazes da to vec i vrapci na grani znaju, demantovace te sami rezultati zadnjih izbora. Jednostavno receno, probali "posteno", cinili ustupke svake vrste, no SDA/HDZ-ovima su oni bili jos samo jedan kurban. Fakticki, ovaj potez "bjezanja" iz koalicije je bjezanje od kurbanskog noza. To sto su uspjeli da je to populisticki (na DF mislim naravno), uz par "returna" (Potpredsjednik Federacije npr), moze im biti samo plus. Kako ce se ovo odraziti na samu stranku, tj na clanove koji su se vec vidjeli na raznim pozicijama i u komisijama, ostaje da se vidi.
I kako su pokazali da je car go ? Time što je ispalo da je HDZ-u najvažnije pitanje ko ć gdje biti direktor.Eureka, bravo DF, nismo to znali dosada, oni nam to pokazali. Umjesto da tu nespornu činjenicu iskoriste za poteze koji bi jačali državu, ili da pojednostavim jednostavno kupe HDZ i poslije ga ucjenjuju, oni se igraju populizma.
Pobjegli ispod kurbanskog noža, moguće, ali samo sa stanovišta partikularnih interesa DF-a.A mene posebno ne interesuju nikakvi partikularni interesi kako DF-a, tako i SDA ili bilokoga drugog.
