Demokratska fronta Željko Komšić

palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25301 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

joint union wrote:
Pa vidi, sa ovim se bas ne bih slozio. Nema moc DF, niti je imao ikad, (a vjerujem da je toga svjestan), niti ljudstvom niti glasovima da hebe mamu niti SDA, nit HDZ-u. Po meni, jedino sto su mogli uraditi je da pokazu "da je car go", ili da ogole SDA/HDZ koaliciju pokazujuci sta je ovima ustvari bitno. Ako kazes da to vec i vrapci na grani znaju, demantovace te sami rezultati zadnjih izbora. Jednostavno receno, probali "posteno", cinili ustupke svake vrste, no SDA/HDZ-ovima su oni bili jos samo jedan kurban. Fakticki, ovaj potez "bjezanja" iz koalicije je bjezanje od kurbanskog noza. To sto su uspjeli da je to populisticki (na DF mislim naravno), uz par "returna" (Potpredsjednik Federacije npr), moze im biti samo plus. Kako ce se ovo odraziti na samu stranku, tj na clanove koji su se vec vidjeli na raznim pozicijama i u komisijama, ostaje da se vidi.
Pa naravno da nema moć da istinski jebe SDA i HDZ ( u ovom trenutku nema moć, ko zna šta život nosi) baš zato ja i mislim da je ovo čisti popilistički potez kojim oni pokazuju mišiće ushićenoj masi. Vid nas jaro kako i mi znamo. Tako nekako (ne zamjeri, ne mogu se baš sad zadati u traženje nekih boljjih metafora).

I kako su pokazali da je car go ? Time što je ispalo da je HDZ-u najvažnije pitanje ko ć gdje biti direktor.Eureka, bravo DF, nismo to znali dosada, oni nam to pokazali. Umjesto da tu nespornu činjenicu iskoriste za poteze koji bi jačali državu, ili da pojednostavim jednostavno kupe HDZ i poslije ga ucjenjuju, oni se igraju populizma.

Pobjegli ispod kurbanskog noža, moguće, ali samo sa stanovišta partikularnih interesa DF-a.A mene posebno ne interesuju nikakvi partikularni interesi kako DF-a, tako i SDA ili bilokoga drugog.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#25302 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

palermo wrote:
joint union wrote:
Pa vidi, sa ovim se bas ne bih slozio. Nema moc DF, niti je imao ikad, (a vjerujem da je toga svjestan), niti ljudstvom niti glasovima da hebe mamu niti SDA, nit HDZ-u. Po meni, jedino sto su mogli uraditi je da pokazu "da je car go", ili da ogole SDA/HDZ koaliciju pokazujuci sta je ovima ustvari bitno. Ako kazes da to vec i vrapci na grani znaju, demantovace te sami rezultati zadnjih izbora. Jednostavno receno, probali "posteno", cinili ustupke svake vrste, no SDA/HDZ-ovima su oni bili jos samo jedan kurban. Fakticki, ovaj potez "bjezanja" iz koalicije je bjezanje od kurbanskog noza. To sto su uspjeli da je to populisticki (na DF mislim naravno), uz par "returna" (Potpredsjednik Federacije npr), moze im biti samo plus. Kako ce se ovo odraziti na samu stranku, tj na clanove koji su se vec vidjeli na raznim pozicijama i u komisijama, ostaje da se vidi.
Pa naravno da nema moć da istinski jebe SDA i HDZ ( u ovom trenutku nema moć, ko zna šta život nosi) baš zato ja i mislim da je ovo čisti popilistički potez kojim oni pokazuju mišiće ushićenoj masi. Vid nas jaro kako i mi znamo. Tako nekako (ne zamjeri, ne mogu se baš sad zadati u traženje nekih boljjih metafora).

I kako su pokazali da je car go ? Time što je ispalo da je HDZ-u najvažnije pitanje ko ć gdje biti direktor.Eureka, bravo DF, nismo to znali dosada, oni nam to pokazali. Umjesto da tu nespornu činjenicu iskoriste za poteze koji bi jačali državu, ili da pojednostavim jednostavno kupe HDZ i poslije ga ucjenjuju, oni se igraju populizma.

Pobjegli ispod kurbanskog noža, moguće, ali samo sa stanovišta partikularnih interesa DF-a.A mene posebno ne interesuju nikakvi partikularni interesi kako DF-a, tako i SDA ili bilokoga drugog.
Ma ne bi ovim mogli "kupiti" niti HDZ niti SDA, jer, kao sto si i sam rekao: "Eureka, bravo DF, nismo to znali dosada, oni nam to pokazali". Upravo ovo ti i pricam, rezultati izbora te demantuju, iako je ova eureka neosporna cinjenica. Naravno, ovo govorim ako si mislio da ih ucjenjuju kod njihovih glasaca.
Sa partikularnim interesima se slazem, ni mene ne interesuju, interesuje me samo da ova zemlja krene makar i milimetar naprijed. No zar bi DF mogao imati ikakve "prece" interese od bjezanja od noza? SBiH i SDP bi im trebali biti dobra lekcija.
Po meni je situacija jednostavna, probacu da parafraziram. Ti ja se utalimo, otvorimo firmu, slozimo se da cemo raditi po nekim usaglasenim pravilima. Ja pocnem vrdati, pumpati pare iz zajednicke firme na svoj privatni racun, ti pokupis svoj kapital i razgulis. Ja kukam ostavi me na cjedilu, 'vakav je, 'nakav je...
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25303 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

joint union wrote:
Ma ne bi ovim mogli "kupiti" niti HDZ niti SDA, jer, kao sto si i sam rekao: "Eureka, bravo DF, nismo to znali dosada, oni nam to pokazali". Upravo ovo ti i pricam, rezultati izbora te demantuju, iako je ova eureka neosporna cinjenica. Naravno, ovo govorim ako si mislio da ih ucjenjuju kod njihovih glasaca.
Sa partikularnim interesima se slazem, ni mene ne interesuju, interesuje me samo da ova zemlja krene makar i milimetar naprijed. No zar bi DF mogao imati ikakve "prece" interese od bjezanja od noza? SBiH i SDP bi im trebali biti dobra lekcija.
Po meni je situacija jednostavna, probacu da parafraziram. Ti ja se utalimo, otvorimo firmu, slozimo se da cemo raditi po nekim usaglasenim pravilima. Ja pocnem vrdati, pumpati pare iz zajednicke firme na svoj privatni racun, ti pokupis svoj kapital i razgulis. Ja kukam ostavi me na cjedilu, 'vakav je, 'nakav je...
Ma jok, nisam mislio kod glasača, HDZ ima stabilne glasače, čak bih rekao HDZ je stil života dobrog dijela hrvatskog glasačkog tijela, nego sam mislio na njihovu vrhušku i njihove separatne interese.

Pa vrlo je moguće da DF nema prečih interesa od kako ti reče bježanja od noža. Ali to je opet samo bježanje....uz opštu poviku, braćo kolju me, a ja zapravo mislim da ovi još nisu ni isukali nož iz korica, a ovi su utekli uz kako rekoh opštu halabuku (što se dadosmo u metafore :D ).

A ova tvoja druga metofora, ma ne vidim ja da su baš ovi htjeli DF ostaviti bez kinte......al to nek je i tako, opet mi nije jasno gdje je u svoj ovoj priči država.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#25304 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

palermo wrote:
joint union wrote:
Ma ne bi ovim mogli "kupiti" niti HDZ niti SDA, jer, kao sto si i sam rekao: "Eureka, bravo DF, nismo to znali dosada, oni nam to pokazali". Upravo ovo ti i pricam, rezultati izbora te demantuju, iako je ova eureka neosporna cinjenica. Naravno, ovo govorim ako si mislio da ih ucjenjuju kod njihovih glasaca.
Sa partikularnim interesima se slazem, ni mene ne interesuju, interesuje me samo da ova zemlja krene makar i milimetar naprijed. No zar bi DF mogao imati ikakve "prece" interese od bjezanja od noza? SBiH i SDP bi im trebali biti dobra lekcija.
Po meni je situacija jednostavna, probacu da parafraziram. Ti ja se utalimo, otvorimo firmu, slozimo se da cemo raditi po nekim usaglasenim pravilima. Ja pocnem vrdati, pumpati pare iz zajednicke firme na svoj privatni racun, ti pokupis svoj kapital i razgulis. Ja kukam ostavi me na cjedilu, 'vakav je, 'nakav je...
Ma jok, nisam mislio kod glasača, HDZ ima stabilne glasače, čak bih rekao HDZ je stil života dobrog dijela hrvatskog glasačkog tijela, nego sam mislio na njihovu vrhušku i njihove separatne interese.

Pa vrlo je moguće da DF nema prečih interesa od kako ti reče bježanja od noža. Ali to je opet samo bježanje....uz opštu poviku, braćo kolju me, a ja zapravo mislim da ovi još nisu ni isukali nož iz korica, a ovi su utekli uz kako rekoh opštu halabuku (što se dadosmo u metafore :D ).

A ova tvoja druga metofora, ma ne vidim ja da su baš ovi htjeli DF ostaviti bez kinte......al to nek je i tako, opet mi nije jasno gdje je u svoj ovoj priči država.
:D Izgleda da bez matafora ne mozes komentarisati politiku u BiH, i 99% su ovce i nozevi prisutni.
Mozda ga nisu isukali, al' je ruka vec bila na nozu, da su ga isukali mogao bi i Zeljko traziti kakav stancic u Turskoj.
Vidi, ni u onom mom primjeru ne bi ti mene odmah ostavio bez kinte, samo kad firma propadne ne bi isto prosli. Ti bi otisao za svojim ispumpanim parama, a ja bih ostao da se hrvem sa povjeriocima...
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25305 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

joint union wrote:
:D Izgleda da bez matafora ne mozes komentarisati politiku u BiH, i 99% su ovce i nozevi prisutni.
Mozda ga nisu isukali, al' je ruka vec bila na nozu, da su ga isukali mogao bi i Zeljko traziti kakav stancic u Turskoj.
Vidi, ni u onom mom primjeru ne bi ti mene odmah ostavio bez kinte, samo kad firma propadne ne bi isto prosli. Ti bi otisao za svojim ispumpanim parama, a ja bih ostao da se hrvem sa povjeriocima...
Ali ti to tako samo misliš. Unaprijed znaš da će firma propasti. Što zapravo samo govori da nisi nikad ozbiljno ni mislio ići u biznis sa mnom.

Al eto zbog punčevog hatura si ušao :D , ali čim je prva prilika ispala, ti se odmah ispalio uz sveopštu halabuku, oni mene varaju . I još pride raji pričaš, šuti, dobro sam se iskobeljao, a raja ti klima glavom, neka si jaro samo bi najebao sa njima :D .

Dao sam si stilskog oduška :D , ali otprilike tako nekako ti ja ovo vidim. I onda stvarno DF ne mogu ozbiljno shvatiti.
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25306 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

dustaban wrote:Jednu stvar morate shvatiti - DF nije dobio mandat da mijenja SDA i HDZ niti to iko moze uciniti. DF je trebao pokazati da je drugaciji od njih na onome sto je imao u vlastitim rukama. I da je to bolje za narod i drzavu
Je li pokazao?
Sta vi mislite - da li su dosadasnji DF-ovi potezi i posebno kadrovska rjesenja mogli i po cemu naslutiti da smo konacno dobili drugaciju stranku? Da li se konacno desila stranka koju ne vodi par pojedinaca ushemljenih na nacin da ni ostatak clanstva ne konta shemu? Da li se konacno desila stranka koja je nedokuciva za nemoralne ponude? Da li se desila stranka koja je detaljno prostudirala nasu realnost i pronasla realan i najbolji put postepenih promjena?

Da li se u formi DF-a uopste desila stranka ?!
Blisko mi je ovo tvoje razmisljanje i vidjenje stvari. :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25307 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

The BEN10 wrote:
palermo wrote:
ultima_palabra wrote:I opet različiti aršini, od DF-a se očekuje odgovornost prema državi, a SDA i HDZ mogu raditi šta im je ćeif.
Ovo treće, pa da različiti aršini.....ako nisu različiti aršini, onda su svi jednaki. Onda si ti samo član DF-a (ne ti, nego neko), a drugi je član SDA ili HDZ-a, što bi naš narod rekao, isti qrc drugo pakovanje. Ti ne misliš da za DF trebaju biti drugi aršini ?
Bravo!
Zaista bih volio da g-din fikus, koji za godine i godine u vlasti, osim prijetnje "udaranja po prstima" praktično NIŠTA VRIJEDNO SPOMENA nije uradio, konačno uradi nešto. Nadao sam se da će vladanjem ministarstvima moći kao ništa prijetiti i ucjenjivati SDA-HDZ, biti korektivni faktor, a ono OPET NIŠTA. Lakše je naprđivati iz hladovine, bez ikakve odgovornosti i praviti se pametan, prosipati šuplju...
Jel mogao Reuf kao ministar kontrolisati direktora EP-a na primjer, čak i da bude iz reda SDA (što sigurno ne bi bio slučaj)!? Mogao je naravno.
Direktore rudnika - mogao je.
Kao ministar je zasigurno mogao uraditi mnogo više nego u opoziciji. I čak je mogao biti veća opozicija unutar Vlade nego što će sada biti...
Mogao je bez uredbe, nije mogao sa.
Sa ovom uredbom, Reuf bi mogao poslati pismo direktoru EP, te da zamoliti da mu posalje kilu kafe i secera.
Ako hoce, ako nece nikom nista.

Jer ako Bakir postavlja, kao sto Novalic rece, onda direktor odgovara Bakiru.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#25308 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

palermo wrote:
joint union wrote:
:D Izgleda da bez matafora ne mozes komentarisati politiku u BiH, i 99% su ovce i nozevi prisutni.
Mozda ga nisu isukali, al' je ruka vec bila na nozu, da su ga isukali mogao bi i Zeljko traziti kakav stancic u Turskoj.
Vidi, ni u onom mom primjeru ne bi ti mene odmah ostavio bez kinte, samo kad firma propadne ne bi isto prosli. Ti bi otisao za svojim ispumpanim parama, a ja bih ostao da se hrvem sa povjeriocima...
Ali ti to tako samo misliš. Unaprijed znaš da će firma propasti. Što zapravo samo govori da nisi nikad ozbiljno ni mislio ići u biznis sa mnom.

Al eto zbog punčevog hatura si ušao :D , ali čim je prva prilika ispala, ti se odmah ispalio uz sveopštu halabuku, oni mene varaju . I još pride raji pričaš, šuti, dobro sam se iskobeljao, a raja ti klima glavom, neka si jaro samo bi najebao sa njima :D .

Dao sam si stilskog oduška :D , ali otprilike tako nekako ti ja ovo vidim. I onda stvarno DF ne mogu ozbiljno shvatiti.
Pa dobro, nije ni firma skroz propala, ostao je Potpredsjednik, ispao Guardian, mislim da DF ovo moze okrenuti u svoju korist i da sve zavisi samo od njih. Ustvari, po mom misljenju, zavisi od onih koji su se, kako vec rekoh, vec vidjeli u ministarstvima i komisijama. Ako ih SDA/HDZ po(t)kupe (pogotovo ove, haj'mo rec' krupnije ribe iz DF-a), mogao bi i DF opet pod noz (evo ga opet noz :D ). Pohlepa je cudo...
Vidal89
Posts: 1012
Joined: 18/01/2013 02:26

#25309 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Vidal89 »

Pala je Bakirova, sta sad :D
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25310 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

joint union wrote:
Pa dobro, nije ni firma skroz propala, ostao je Potpredsjednik, ispao Guardian, mislim da DF ovo moze okrenuti u svoju korist i da sve zavisi samo od njih. Ustvari, po mom misljenju, zavisi od onih koji su se, kako vec rekoh, vec vidjeli u ministarstvima i komisijama. Ako ih SDA/HDZ po(t)kupe (pogotovo ove, haj'mo rec' krupnije ribe iz DF-a), mogao bi i DF opet pod noz (evo ga opet noz :D ). Pohlepa je cudo...
Ali šta znači okrenuti u svoju korist ? Šta ja imam od toga, ili ti.....mislim, kako će to izgledati vrijeme u kojem je DF okrenuo u svoju korist.....šta donosi to vrijeme...
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#25311 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

palermo wrote:
joint union wrote:
Pa dobro, nije ni firma skroz propala, ostao je Potpredsjednik, ispao Guardian, mislim da DF ovo moze okrenuti u svoju korist i da sve zavisi samo od njih. Ustvari, po mom misljenju, zavisi od onih koji su se, kako vec rekoh, vec vidjeli u ministarstvima i komisijama. Ako ih SDA/HDZ po(t)kupe (pogotovo ove, haj'mo rec' krupnije ribe iz DF-a), mogao bi i DF opet pod noz (evo ga opet noz :D ). Pohlepa je cudo...
Ali šta znači okrenuti u svoju korist ? Šta ja imam od toga, ili ti.....mislim, kako će to izgledati vrijeme u kojem je DF okrenuo u svoju korist.....šta donosi to vrijeme...
Pa evo, mislim da bi i meni i tebi donijelo korist npr. postavljanje sposobnih a ne podobnih, za sta se DF kao bori (ovo "kao" zato sto ne vjerujem nikome :D ). Ovi SDA/HDZ su vec dokazali da ih za to boli djon i da ce postavljati svoje, pa vidi gdje nas je to dovelo.
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25312 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

joint union wrote:
Pa evo, mislim da bi i meni i tebi donijelo korist npr. postavljanje sposobnih a ne podobnih, za sta se DF kao bori (ovo "kao" zato sto ne vjerujem nikome :D ). Ovi SDA/HDZ su vec dokazali da ih za to boli djon i da ce postavljati svoje, pa vidi gdje nas je to dovelo.
Sposobni a ne podobni....tja,mislim i sam znaš da je to jedna prilično imaginarna kategorija.....uostalom, meni se nekako čini da je DF i izašao iz vlade što nisu mogli sami birati podobne,naravno nazvali bi oni njih sposobnim. Da li su sposobni ili samo podobni tek bi kasnije utvrdili. Kao i kod svih drugih.

Ali eto, nek je sve to i istina, hoćemo sposobne nećemo podobne i bla, bla, bla, šta je cijena čekanja tog vremena u kojem sposobni vladaju.
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#25313 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

palermo wrote:
joint union wrote:
Pa evo, mislim da bi i meni i tebi donijelo korist npr. postavljanje sposobnih a ne podobnih, za sta se DF kao bori (ovo "kao" zato sto ne vjerujem nikome :D ). Ovi SDA/HDZ su vec dokazali da ih za to boli djon i da ce postavljati svoje, pa vidi gdje nas je to dovelo.
Sposobni a ne podobni....tja,mislim i sam znaš da je to jedna prilično imaginarna kategorija.....uostalom, meni se nekako čini da je DF i izašao iz vlade što nisu mogli sami birati podobne,naravno nazvali bi oni njih sposobnim. Da li su sposobni ili samo podobni tek bi kasnije utvrdili. Kao i kod svih drugih.

Ali eto, nek je sve to i istina, hoćemo sposobne nećemo podobne i bla, bla, bla, šta je cijena čekanja tog vremena u kojem sposobni vladaju.
Pa i nije bas imaginarna, pogotovo sto ovi uzimaju samo i iskljucivo podobne, koji prave ne gubitke, nego katastrofe. Hebem li ga, nek' stave podobnog, al' nek bar nesto zna, pa ce, ako nista, postaviti neki reper za iduceg. Ne moraju svi imati isto prezime. Ako su i ovi isti, onda ne znam sto bacamo pare na izbore, fino izglasamo monarhiju i svi sretni. Cijena je upravo ovo sto nam se dogadja. To vrijeme, bar se nadam, mora nekad doci, ili cemo kolektivno svi u PM.
E sad, da li je DF taj koji ce to vrijeme donijeti, cisto sumnjam, ali mislim da ce bar napraviti neku prtinu.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25314 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

privremeni wrote:
dustaban wrote:Jednu stvar morate shvatiti - DF nije dobio mandat da mijenja SDA i HDZ niti to iko moze uciniti. DF je trebao pokazati da je drugaciji od njih na onome sto je imao u vlastitim rukama. I da je to bolje za narod i drzavu
Je li pokazao?
Sta vi mislite - da li su dosadasnji DF-ovi potezi i posebno kadrovska rjesenja mogli i po cemu naslutiti da smo konacno dobili drugaciju stranku? Da li se konacno desila stranka koju ne vodi par pojedinaca ushemljenih na nacin da ni ostatak clanstva ne konta shemu? Da li se konacno desila stranka koja je nedokuciva za nemoralne ponude? Da li se desila stranka koja je detaljno prostudirala nasu realnost i pronasla realan i najbolji put postepenih promjena?
Da li se u formi DF-a uopste desila stranka ?!
Blisko mi je ovo tvoje razmisljanje i vidjenje stvari. :D
Konacno neko pametan :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#25315 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

megaman4 wrote: Par zar ne bih bilo logičnije da DF, koji je nesumnjivo dobio veliki broj glasova, bez obzira na ideološku razliku, da sa ostala dva partnera HDZ i SDA radi na poboljšanju životnih uslova građana FBiH, unatoč na nesporazume kojih ima između njih? :roll:
Zar jos uvijek postoji neko ko zaista misli da SDA i HDZ zele bilo kakav nepredak u ovoj zemlji?!

QQ majko...

Da napravimo retrospektivu njihovih, sto pojedinacnih, sto zajednickih poduhvata na poboljsanju bilo cega?
Ili da, jednostavno, napravimo poredjenje nekih drzava koje su prije '92 bile daleko iza nas u svakom smislu, a danas su bar 10 godina ispred nas, pri cemu su u zadnjih 5-6-10 godina napravile sve i svasta pozitivno za sve svoje gradjane, dok ovi nasi uhljupi za 25 godina od dolaska na vlast nisu napravili ni jednu jedinu pozitivnu stvar?

Na koju god stranu i u koju god analizu da krenemo, SDA i HDZ ce se pokazati kao vrhunski ublehasi, krimosi i lopovi najtezeg kalibra, a koji nikad nisu ni htjeli uraditi bilo sta pozitivno, nego su sistematski, pardon - sustavno, radili na degradaciji svega.
Osim samih sebe i svojih, tj. kroz svoje stranke, naravno.

Sto se DF-a tice...hajde da ne budemo djeca. Na planeti ne postoji politicka stranka koja je imuna na nepotizam, korupciju, itd. Razlike se ogledaju jedino u kolicini svega toga, ali i stepenu odgovornosti te vlasti prema gradjanima, tj. sistemu.

Po meni, DF je ovim izlaskom iz vlasti uradio najbolju mogucu stvar.
Prvo, pokusao je opravdati povjerenje glasaca i usao je u tu nesretnu vlast, a zatim i pokusao nesto mijenjati. Nije islo, kao sto je bilo i ocekivano.
Drugo, preduhitrio je koalicione partnere (SDA i HDZ) da mu ne naprave isto sto i SDP-u, tj. da za sve sto ne valja otpuze DF.
Trece, ostali su dosljedni svojoj ideji i namjerama, tj. upravo kako je i receno - ipak su stavili drzavu ispred stranackih i licnih interesa.

Sto se mene tice, ako ostane ovako, imaju moj glas na sljedecim izborima. Lokalnim. Jer, na lokalnom nivou se vlast dobija i vodi, ne na drzavnom. ;)
Last edited by Dozer on 16/06/2015 15:54, edited 1 time in total.
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#25316 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by maher »

steta je za df sto su zbog maksimalistickih zahtjeva dali ostavke ... imali su, bez obzira na uredbu, puno prostora da urade ono sto su namjeravali ... nerealno je bilo ocekivati da ce im neko dopustiti da odlucuju o svim preduzecima u svom resoru, pogotvo o namjenskoj industriji ... takodjer, kao sto nije u redu da samo stranacki lider postavlja i kontrolise direktore isto tako nije posao ministra da to radi ... ministar upravlja ministarstvom, i njegovo je da obezbjedi da se konkursi za nadzorne odbore, koji kasnije biraju direktore, provedu po proceduri i tu su mogli uslovima konkursa eliminisati nesposobne ako su to htjeli, bez obzira na uredbu ... takodjer, pored konkursa, onaj ko zna moze odvojiti sposobne i podobne, usvajanjima poslovnih planova firmi, izvjestaja o radu no i direktora, revizija internih i eksternih ... nijedan pametan direktor bio sposoban ili podoban nece slusati naloge ministra ili stranackog lidera ako nema saglasnost nadzornog odbora ili skupstine ... jer direktori su ti koji imaju krivicnu odgovornost ...
takodjer, steta je sto su za ministra industrije predlozili covjeka koji nije iz te branse, pogotovo da mu se dopusti samostalna kontrola nad citavim resorom ... ne sumnjam da bi nesudjeni ministar industrije u bilo kom drugom resoru bio uspjesan i steta je sto je ovako glupo potrosen, da ne kazem da je ispao jako neozbiljan, obzirom na moguce posljedice ...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25317 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci. :D
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25318 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Pored živog HDZ-a pričati o bilo čiji maksimalističkim zahtjevima je nebulozno. Stvarno treba biti stručnjak pa napisati tako nešto.
User avatar
Dozer
Posts: 32995
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#25319 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

maher wrote:steta je za df sto su zbog maksimalistickih zahtjeva dali ostavke ... imali su, bez obzira na uredbu, puno prostora da urade ono sto su namjeravali ... nerealno je bilo ocekivati da ce im neko dopustiti da odlucuju o svim preduzecima u svom resoru, pogotvo o namjenskoj industriji ... takodjer, kao sto nije u redu da samo stranacki lider postavlja i kontrolise direktore isto tako nije posao ministra da to radi ... ministar upravlja ministarstvom, i njegovo je da obezbjedi da se konkursi za nadzorne odbore, koji kasnije biraju direktore, provedu po proceduri i tu su mogli uslovima konkursa eliminisati nesposobne ako su to htjeli, bez obzira na uredbu ... takodjer, pored konkursa, onaj ko zna moze odvojiti sposobne i podobne, usvajanjima poslovnih planova firmi, izvjestaja o radu no i direktora, revizija internih i eksternih ... nijedan pametan direktor bio sposoban ili podoban nece slusati naloge ministra ili stranackog lidera ako nema saglasnost nadzornog odbora ili skupstine ... jer direktori su ti koji imaju krivicnu odgovornost ...
takodjer, steta je sto su za ministra industrije predlozili covjeka koji nije iz te branse, pogotovo da mu se dopusti samostalna kontrola nad citavim resorom ... ne sumnjam da bi nesudjeni ministar industrije u bilo kom drugom resoru bio uspjesan i steta je sto je ovako glupo potrosen, da ne kazem da je ispao jako neozbiljan, obzirom na moguce posljedice ...
:lol: :lol: :lol: :lol:
Ti nemas pojma gdje zivis, a jos manje kako sve to "hoda" iza kabinetskih vrata :D
Hint: sjetitit se Suljagica i pokusaja izbacivanja vjeronauka iz skola ;)
maher
Posts: 499
Joined: 07/11/2003 00:00

#25320 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by maher »

madner wrote:Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci. :D
kad stranke postavljaju direktore to nije u redu, a kada vam te iste stranke obecaju citav resor onda je to kao ok i to se moze prihvatiti ... ko su oni da obecaju kome bilo sta ...
User avatar
joint union
Posts: 3003
Joined: 31/01/2006 09:54

#25321 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by joint union »

madner wrote:Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci. :D
Ha dobro, blesavi su sto su uopste vjerovali obecanjima. Sta sad, vjerovali su i ono sa 100 000 radnih mjesta? :D
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25322 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

maher wrote:
madner wrote:Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci. :D
kad stranke postavljaju direktore to nije u redu, a kada vam te iste stranke obecaju citav resor onda je to kao ok i to se moze prihvatiti ... ko su oni da obecaju kome bilo sta ...
Izvrsno pitanje za temu SDA - All about.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25323 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Dozer wrote: Sto se mene tice, ako ostane ovako, imaju moj glas na sljedecim izborima. Lokalnim. Jer, na lokalnom nivou se vlast dobija i vodi, ne na drzavnom. ;)
:roll:
Teško da će išta na lokalnom nivou poremetiti interesnu ljubav između SDA i "ljevice".
Bez obzira na formalnog pobjednika, ONI su uvijek dobro raspoređeni.
Keywords: SDA, Sarajevo, Centar, Bećirević, gradnja
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25324 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

maher wrote:
madner wrote:Ma ja, ko bi ocekivao da dobiju ono sto je obecano prije par mjeseci. :D
kad stranke postavljaju direktore to nije u redu, a kada vam te iste stranke obecaju citav resor onda je to kao ok i to se moze prihvatiti ... ko su oni da obecaju kome bilo sta ...
Naravno da je u redu, ako se obeca da ce Reuf moci raditi po zakonu tu nema nista sporno.

:D
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#25325 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by fosna2014 »

Samo ovaj Cavara kao tupa mlada. Navr'o kao kakva nane tokom sjela. Nema dovoljno vitamina.
Post Reply