Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25251 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

GoldenSpoon wrote:
dustaban wrote: Vrijeme ide, blokada traje a to je trenutno najopasnije antidrzavno djelovanje.
Šta je problem? Čavara neće da razriješi ostatak ministara iz DF-a? SDA i HDZ ne mogu da pronađu nove partnere? BPS, A-SDA i SBiH imaju previsoku cijenu? Dapače, jedini kočničari bilo kakvog napretka i boljitka su SDA i HDZ barem kada je u pitanju FBIH.

Znači sada bi se DF ili bilo koja druga stranka trebala nagu*iti SDA i HDZ i pod svaku cijenu protračiti tri naredne godine kao i svaka druga kombinacija od rata pa do sada da bi tek pred izbore 2018. skontali da nisu ništa uradili. Vjerovati da SDA i HDZ mogu reformisati bilo šta osim uspješnijeg kanalisanja javnih sredstava u svoje džepoves je ravno ludilu.
Ne nego bi se SDA i HDZ trebali naguziti Komsicu i preko noci postati gradjanske stranke!

Ima li nesto u ponasanju SDA i HDZ sto nas je iznenadilo?! Je li vi zaista mislite da je Komsic vjerovao u njihovu naglu transformaciju?! Je li iko normalan pomislio da ce se HDZ odreci EP HZHB i Aluminija, a SDA Telekoma i Razvojne banke!?

I recite vi sad meni ko je ovdje ispao dzubre? Momak sa "falinkom" za koju su svi znali ili udavacha koja je znala za tu falinku, vjerila se pa raskinula...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25252 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Ja koliko sam skonta tebi je ok, da ovi koji su dugogodisnja djubrad (bez navodnika) budu i dalje podrzani od strane DF,..samo eto zato jer ih je podrzao u jednom momentu.
I po tebi je, citam i ne vjerujem, vece zlo sto su ih ovi iz DF odHebali, bolje ikada nego nikada, nego sto su ovi djubrad sa dugogodisnjim certifikatom, spremni na sve, samo da se ostane u foteljama.
Cudan spin radis, bas cudan. :D


A sta mislis, mozda mu je Bakir, Zeljki, obecao 'kule i gradove', pravnu drzavu od ponedjeljka :D ...tendere i konkurse po zakonu, samo da naprave koaliciju. I onda, po dobrom starom obicaju kako su radili u svakoj koaliciji do sada, nastavili raditi po svom mafijasko-tajkunsko-kartelskom rezonu?

Ne postoji ta mogucnost a? :D

Ljubi majka SDA-HDZ moralne-eticke vertikale i ostrascene dobrotvore ovog naroda. :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#25253 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Pa mlada je imala predbračni ugovor koji je štitio od te falinke. Mladoženja prekršio ugovor i došlo do razvoda. Ne vidim razloga da ijedna strana tu nešto kuka... DF je znao s kim ulazi u vlast, SDA/HDZ su znali šta su reperkusije usvajanja one uredbe.

Ove zadnje strane gdje vi nešto naprđujete su uglavnom liste želja... niko ne uvažava realnost, a ona je navedena iznad.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#25254 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

ultima_palabra wrote:Pa mlada je imala predbračni ugovor koji je štitio od te falinke. Mladoženja prekršio ugovor i došlo do razvoda. Ne vidim razloga da ijedna strana tu nešto kuka... DF je znao s kim ulazi u vlast, SDA/HDZ su znali šta su reperkusije usvajanja one uredbe.

Ove zadnje strane gdje vi nešto naprđujete su uglavnom liste želja... niko ne uvažava realnost, a ona je navedena iznad.
Ukratko. To je sva poenta ove price.


Samo sto su ocito ovi iz SDA-HDZ, kontali, da DF kad jednom udje u vlast, preuzme fotelje, mogucnost ispumpavanja u svoje i dzepove stranke novca, pozicioniranje i sl...nikada nece izaci, sama od sebe, iz tog braka. Naravno, ravnajuci se po svojoj logici i pohlepi.

I onda je doslo do...kvrc.
palermo
Posts: 25330
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#25255 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by palermo »

-LIBERO- wrote: Ljubi majka SDA-HDZ moralne-eticke vertikale i ostrascene dobrotvore ovog naroda. :lol:
Vala druže meni dosadile te vaše moralne pridike. Niti si bolji, niti si pošteniji čovjek od mene. Ma koliko puta ti ponovio ovu rečenicu.

I ma koliko čvrsto ti stajao uz Komšića. A ja ovaj put na suprotnoj strani.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25256 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Izvrcete teze.

SDA, HDZ, DF su mogli ostati zajedno pod uslovom da svi priznaju mandate jedni drugima koje su dobili na izborima. Jebiga, svidjalo vam se ne svidjalo, HDZ je dobio mandat bezmalo svih Hrvata. A i SDA od dobrog dijela Bosnjaka. Nije beznacajan ni uspjeh gradjanskog DF-a, ali on nije niti blizu onoga sto si je Komsic i onaj junosa umislio. Oni nikako nisu mogli sprijeciti, naprosto nikakav argument im ne ide u prilog, da ministarstvo a ne Vlada upravlja preduzecima. Uostalom, ako tu ima kakve sanse neka sud presudi i oni ce biti pobjednici.

DF se trebao pokriti ponjavom koju je dobio. Ona nije bila mala ali jebiga guzica zinula...

Ali sve ovo je zapravo samo nastavak licnog "unutarhrvatskog! :mrgreen: konflikta na relaciji Komsic-Covic! Kolateral je jedna stranka u kojoj su mnogi vidjeli zadnju sansu... i drzava kojoj vise niko ne daje nikakvu sansu!
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#25257 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Opet suplja... od softlyja ne moze covjek ni ocekivati neki argument, ali me palermo cudi.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#25258 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

meni ovo nije nimalo retrogradno

Bosna i Hercegovina godišnje troši oko devet miliona KM za plaćanje smještaja pojedinih institucija. Da bi se to izbjeglo, nadležni su se odlučili na kupovinu objekata za šta je izdvojeno oko 20 miliona KM od 2010. do 2014. godine. Pa ipak, desetak institucija odbija da useli u kupljene objekte.

Halid Genjac, zastupnik u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH, postavio je delegatsko pitanje ministru finansija BiH Vjekoslavu Bevandi o tome koliko novca je utrošeno za rješavanja problema smještaja institucija BiH u periodu 2010.-2014.

Prema dostupnim informacijama, državne institucije za koje je kupljen prostor a koje odbijaju da u njega usele već nastavljaju plaćati kiriju su Agencija za razvoj visokog obrazovanja, Institucija ombudsmena, Institut za nestale, Agencija za nadzor nad tržištem, Agencija za prevenciju korupcije i borbu protiv korupcije.

Genjac je pitao i da li je tačno da je zgrada koju je Vijeće ministara kupilo za devet miliona, za potrebe smještaja institucija BiH, u trenutku kupovine bila pod hipotekom. Navodno je Pravobranilaštvo BiH iz tog razloga osporilo ugovor o kupovini te zgrade, te su tako i dalje u podstanarskom objektu ostale sljedeće institucije: Agencija za državnu službu, Agencija za javne nabavke i još 10 drugih.

Genjac kaže kako je Vijeće ministara u prethodnom sazivu je donijelo odluku o sistemskom rješavanju institucija kako bi se smanjili troškovi zakupa za smještaj koji su samo tokom 2013. godine iznosili devet miliona KM. Vijeće ministara je pomenutom odlukom za kupovinu potrebnih objekata namijenilo 20 miliona KM.

“Najveći dio tih sredstava je potrošen, objekti su kupljeni, prema informacijama dostupnim iz javnosti, ali institucije koje su u podstanarskim objektima, prema informacijama koje su meni dostupne, još uvijek se nisu preselile u kupljene objekte. Dakle, platili smo objekte iz budžeta, a i dalje iz budžeta plaćamo visoku cijenu zakupljenih objekata”, kazao je Genjac.
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25259 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

ultima_palabra wrote:Pa mlada je imala predbračni ugovor koji je štitio od te falinke. Mladoženja prekršio ugovor i došlo do razvoda. Ne vidim razloga da ijedna strana tu nešto kuka... DF je znao s kim ulazi u vlast, SDA/HDZ su znali šta su reperkusije usvajanja one uredbe.

Ove zadnje strane gdje vi nešto naprđujete su uglavnom liste želja... niko ne uvažava realnost, a ona je navedena iznad.
Živa istina. SDA i HDZ potpisali taj koalicioni dogovor sa namjerom da ga se ne pridrzavaju, DF skontao vec na prvoj sjednici, i evo sada napustili.

Sto ponovo implicira to da Cosa Nostra i HDZ nisu reformske stranke, nego instrument za kradju i otimacinu, uhljebljavanje kadrova i odrzavanje status-quo.

Nudjena im je manjinska vlada no podrumaš nije zelio da prihvati takvu opciju, jer na koga bi onda svalili sav jad i nerad :)
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25260 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Samo dobar je SDA, kao oni bi kao i DF no ne da mrski HDZ. Ali eto, zbog kompromisa ce uzeti svoj deo :D
Drinski
Posts: 6344
Joined: 25/03/2014 10:24

#25261 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Drinski »

I ja mislim da se DF uplasio hvatanja u kostac. A sto se tice ovog sto danas govore, oni su to znali kada su isli u koaliciju.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25262 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

dustaban wrote:Oni nikako nisu mogli sprijeciti, naprosto nikakav argument im ne ide u prilog, da ministarstvo a ne Vlada upravlja preduzecima. Uostalom, ako tu ima kakve sanse neka sud presudi i oni ce biti pobjednici.

DF se trebao pokriti ponjavom koju je dobio. Ona nije bila mala ali jebiga guzica zinula...
Zašto je bio problem sačekati odluku suda? Šta ako sud donese drugačiju presudu od onoga što iz DF-a tvrde da je protivustavno?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#25263 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

The BEN10 wrote:
dustaban wrote:Oni nikako nisu mogli sprijeciti, naprosto nikakav argument im ne ide u prilog, da ministarstvo a ne Vlada upravlja preduzecima. Uostalom, ako tu ima kakve sanse neka sud presudi i oni ce biti pobjednici.

DF se trebao pokriti ponjavom koju je dobio. Ona nije bila mala ali jebiga guzica zinula...
Zašto je bio problem sačekati odluku suda? Šta ako sud donese drugačiju presudu od onoga što iz DF-a tvrde da je protivustavno?
Pa i ako nije protivustavno, opet su ih preglasali i to oko stvari koje su ranije dogovorene. Ako jednom pređeš preko toga, stalno bi se dešavalo.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25264 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Jednu stvar morate shvatiti - DF nije dobio mandat da mijenja SDA i HDZ niti to iko moze uciniti. DF je trebao pokazati da je drugaciji od njih na onome sto je imao u vlastitim rukama. I da je to bolje za narod i drzavu
Je li pokazao?
Sta vi mislite - da li su dosadasnji DF-ovi potezi i posebno kadrovska rjesenja mogli i po cemu naslutiti da smo konacno dobili drugaciju stranku? Da li se konacno desila stranka koju ne vodi par pojedinaca ushemljenih na nacin da ni ostatak clanstva ne konta shemu? Da li se konacno desila stranka koja je nedokuciva za nemoralne ponude? Da li se desila stranka koja je detaljno prostudirala nasu realnost i pronasla realan i najbolji put postepenih promjena?

Da li se u formi DF-a uopste desila stranka ?!
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25265 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ova i mnoga druga glupa pitanja softly cesto sebi postavlja. :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#25266 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by O'zone »

Vidi ovih drznika što su se usudili dići ruku na SNAGU BiH
Ministrica zdravstva KS Tanović-Mikulec smijenila Sebiju Izetbegović

Ministrica zdravstva Kantona Sarajevo Emira Tanović-Mikulec (DF) smijenila je Sebiju Izetbegović, direktoricu Opće bolnice “Prim. dr. Abdulah Nakaš” i suprugu predsjednika Stranke demokratske akcije Bakira Izetbegovića, s vrlo utjecajne funkcije predsjednice Komisije za koordinaciju BOARD.


Osim Izetbegović, Tanović-Mikulec smijenila je i sve članove BOARD-a.

Image

Ta komisija, koja je u ovoj formi sastavljena 2013. godine, imala je zadatak da riješi probleme pacijenata i zdravstvenih radnika, odnosno da jasno definira put pacijenta i razgraniči sada pomiješane nadležnosti zdravstvenih ustanova u KS. Komisija na čelu s Izetbegović trebala je smanjiti liste čekanja, rasteretiti Kliniku urgentne medicine Univerzitetskog kliničkog centra, koja je sada pretrpana, a zaposliti Urgentni centar Opće bolnice, faktički, urediti zdravstvo tako da budu zadovoljni i pacijenti i zdravstveni radnici. No, od toga nije bilo ništa.


Kako se navodi,ministrica je formalni razlog za smjenu Sebije Izetbegović pronašla u činjenici da Komisija na čijem je čelu bila, u dvije godine nije uradila ništa. Jedino je koštala građane, jer su njeni članovi mjesečno primali po 500 KM, a Izetbegović skoro 1.000 KM naknade
Izbili Seki skoro milju iz džepa :shock: sad će im se Bake na....t m....
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25267 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

B-r-a-v-o :thumbup:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25268 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

ultima_palabra wrote:
The BEN10 wrote:
dustaban wrote:Oni nikako nisu mogli sprijeciti, naprosto nikakav argument im ne ide u prilog, da ministarstvo a ne Vlada upravlja preduzecima. Uostalom, ako tu ima kakve sanse neka sud presudi i oni ce biti pobjednici.
DF se trebao pokriti ponjavom koju je dobio. Ona nije bila mala ali jebiga guzica zinula...
Zašto je bio problem sačekati odluku suda? Šta ako sud donese drugačiju presudu od onoga što iz DF-a tvrde da je protivustavno?
Pa i ako nije protivustavno, opet su ih preglasali i to oko stvari koje su ranije dogovorene. Ako jednom pređeš preko toga, stalno bi se dešavalo.
Ne znam baš da su ranije dogovorene.
Kao drugo, zašto bi se članice bilo koje koalicije morale slagati po baš svakom pitanju? :roll:
User avatar
GoldenSpoon
Posts: 391
Joined: 07/10/2014 01:22

#25269 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by GoldenSpoon »

The BEN10 wrote:
dustaban wrote:Oni nikako nisu mogli sprijeciti, naprosto nikakav argument im ne ide u prilog, da ministarstvo a ne Vlada upravlja preduzecima. Uostalom, ako tu ima kakve sanse neka sud presudi i oni ce biti pobjednici.

DF se trebao pokriti ponjavom koju je dobio. Ona nije bila mala ali jebiga guzica zinula...
Zašto je bio problem sačekati odluku suda? Šta ako sud donese drugačiju presudu od onoga što iz DF-a tvrde da je protivustavno?
Zato sto u ustavnom sudu sjede dva ex-SDA istsknuta clana :) Palavricka i Ceman, i tako je svugdje, infiltrirali su svoje kadrove u svim sferama drzave.

Projekat Travnik i Busovaca univerziteti daju nove mlade sposobne kadtove "ready to go" na neke od pozicija na kojima ce biti poslusnici.
Last edited by GoldenSpoon on 16/06/2015 10:27, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#25270 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Pa kako nisu dogovorene? Koalicionim sporazumom DF je dobio 4 ministarstva, i podrazumijevalo se da upravljačka prava u JP vrše ministarstva kao što je uvijek bilo. Onda je donesena uredba da to ne važi, čime ta ministarstva postaju mrtvo slovo na papiru. Uz to su ih preglasali, pokazujući im da je odnos snaga 13 naprema 4. Tako možemo zaključiti da DF teoretski ne bi dobio nijedno imenovanje u JP, ili bi dobio mrvice koje bi im SDA/HDZ ostavili.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25271 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

ultima_palabra wrote:Pa kako nisu dogovorene? Koalicionim sporazumom DF je dobio 4 ministarstva, i podrazumijevalo se da upravljačka prava u JP vrše ministarstva kao što je uvijek bilo. Onda je donesena uredba da to ne važi, čime ta ministarstva postaju mrtvo slovo na papiru. Uz to su ih preglasali, pokazujući im da je odnos snaga 13 naprema 4. Tako možemo zaključiti da DF teoretski ne bi dobio nijedno imenovanje u JP, ili bi dobio mrvice koje bi im SDA/HDZ ostavili.
1. nije uvijek tako bilo - u prošlom sazivu vlade je tek ova uredba donesena na snagu, inače je uvijek bilo kako su SDA i HDZ predložili
2. ponavljam pitanje za ostatak tvog odgovora - zašto bi se sve članice neke koalicije morale dogovoriti po baš svakom pitanju? Zašto je "preglasavanje" odjednom sad toliki problem?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25272 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Dakle bilo je tako prije potpisa koalicije?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#25273 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

ultima_palabra wrote:Pa kako nisu dogovorene? Koalicionim sporazumom DF je dobio 4 ministarstva, i podrazumijevalo se da upravljačka prava u JP vrše ministarstva kao što je uvijek bilo. Onda je donesena uredba da to ne važi, čime ta ministarstva postaju mrtvo slovo na papiru. Uz to su ih preglasali, pokazujući im da je odnos snaga 13 naprema 4. Tako možemo zaključiti da DF teoretski ne bi dobio nijedno imenovanje u JP, ili bi dobio mrvice koje bi im SDA/HDZ ostavili.
:thumbup:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#25274 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

The BEN10 wrote:
ultima_palabra wrote:Pa kako nisu dogovorene? Koalicionim sporazumom DF je dobio 4 ministarstva, i podrazumijevalo se da upravljačka prava u JP vrše ministarstva kao što je uvijek bilo. Onda je donesena uredba da to ne važi, čime ta ministarstva postaju mrtvo slovo na papiru. Uz to su ih preglasali, pokazujući im da je odnos snaga 13 naprema 4. Tako možemo zaključiti da DF teoretski ne bi dobio nijedno imenovanje u JP, ili bi dobio mrvice koje bi im SDA/HDZ ostavili.
1. nije uvijek tako bilo - u prošlom sazivu vlade je tek ova uredba donesena na snagu, inače je uvijek bilo kako su SDA i HDZ predložili
2. ponavljam pitanje za ostatak tvog odgovora - zašto bi se sve članice neke koalicije morale dogovoriti po baš svakom pitanju? Zašto je "preglasavanje" odjednom sad toliki problem?
Meni se činilo da je to oduvijek, ne da mi se sad provjeravati.

Drugo, oko ovakvih pitanja svakako mora postojati konsenzus. U prošlom mandatu vlade je bilo svakakvih prljavština i podmetanja, ali ovako nešto nije. Samo što pojedinci koriste različite aršine, kao da je DF neko udruženje građana pa im imenovanja ne bi trebala biti bitna.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25275 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Nije to poenta nego se prave ludi. Koalicioni dogovor se pravio na osnovu vrijednosti ministarstava. Ovom uredbom, vrijednost se drasticno mjenja.

Sto bi rekao softly the genije, trebali su uzeti firme pa pokazati da su drugaciji, no taj plan automatski pada u vodu sa ovim jer da su prihvatili ovo automatski nisu nista drugaciji. :D
Post Reply