Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2526 Re: Federalna televizija

Post by dezurni_ucenik »

StupskaBitanga wrote:Ovi se žale što OBN i Pink emituju reality programe a vidite kakav ODRON oni emituju
Oni bi trebali biti tuženi jer NAŠ novac od poreza na posjedovanje rtv prijemnika ide i njima
Federalna televizija vikendom će svoj program prilagoditi porodici. Svake naredne subote i nedjelje, od podneva pa sve do 22 sata, akcent će biti na humoru i zabavi.

Po tri exYu komedije svake subote i nedjelje, te obilje humorističkih serija sa naših prostora svakako će gledateljima ponuditi zabavne vikende.

Viza za budućnost, Cimmer Fraj, Nadreality show, Luda kuća, Bitange i princeze, samo su neke od humorističkih serija koje će vas zabavljati narednih mjeseci.

Kada su filmovi u pitanju, moći ćete vidjeti najuspješnije i najzabavnije komedije, kako iz ExYu kinematografije tako i iz aktuelne, regionalne produkcije. Smijat ćete se uz Bolji život, Špijun na štiklama, serijale Žikina dinastija i Hajde da se volimo, Mi nismo anđeli, Balkan Express te brojne druge komedije.

Vjerujemo da će gledatelji pronaći mnogo razloga da se vikendom zabave, opuste i nasmiju uz Federalnu televiziju
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#2527 Re: Federalna televizija

Post by dječak sa šibicama »

Viza za buducnost ovadno nije bila, a i LZN treba emitovati opet iz pocetka... nismo sve naucili napamet.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2528 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

Ajde, kad su se već odlučili nastaviti utabanim stazama i po 30 godina starih serija, mogli su bar naći neke stare, zanimljive komedije, tipa - MAratonci trče počasni krug, Ko to tamo peva, il' tako nešto. To bi se i moglo pogledati.
A oni udarili po srbijanskom ruralnom humoru Žikine dinastije i Breninih filmova.
User avatar
karanana
Posts: 50763
Joined: 26/02/2004 00:00

#2529 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

pa sinoc je bio ko to tamo peva.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#2530 Re: Federalna televizija

Post by Lakat Jebić »

jel postoji period od 1990. da nije na nekoj televiziji bilo moguce gledati bolji zivot :lol: :lol:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2531 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

StupskaBitanga wrote:Ovi se žale što OBN i Pink emituju reality programe a vidite kakav ODRON oni emituju
Oni bi trebali biti tuženi jer NAŠ novac od poreza na posjedovanje rtv prijemnika ide i njima
Federalna televizija vikendom će svoj program prilagoditi porodici. Svake naredne subote i nedjelje, od podneva pa sve do 22 sata, akcent će biti na humoru i zabavi.

Po tri exYu komedije svake subote i nedjelje, te obilje humorističkih serija sa naših prostora svakako će gledateljima ponuditi zabavne vikende.

Viza za budućnost, Cimmer Fraj, Nadreality show, Luda kuća, Bitange i princeze, samo su neke od humorističkih serija koje će vas zabavljati narednih mjeseci.

Kada su filmovi u pitanju, moći ćete vidjeti najuspješnije i najzabavnije komedije, kako iz ExYu kinematografije tako i iz aktuelne, regionalne produkcije. Smijat ćete se uz Bolji život, Špijun na štiklama, serijale Žikina dinastija i Hajde da se volimo, Mi nismo anđeli, Balkan Express te brojne druge komedije.

Vjerujemo da će gledatelji pronaći mnogo razloga da se vikendom zabave, opuste i nasmiju uz Federalnu televiziju
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Dovraga, ja mislio da se ti zezas s ovim, kada stvarno u rasporedu za ovaj vikend sve navedene bljuvotine.

Na FTV-u je ocito totalni raspad sistema.

Mora li se ovo ***nje od TV i dalje plaćati? Samo ne spominjite da zakonski mora, jer su i oni dužni da emituju dokumentarni, obrazovni i sličan program, a hajde da se volimo i žikina dinastija to svakako nije!

Bojkot
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2532 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Vjerujemo da će gledatelji pronaći mnogo razloga da se vikendom zabave, opuste i nasmiju uz Federalnu televiziju
Vjerovatno će gledaoci FTV biti PRIMORANI da otkažu poslušnost zakonu i prestanu plaćanje gore navedenog poreza makar to značilo i sudskim procesima jer plaćati porez koji ide ovim nesposobnjakovićima je suludo
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2533 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

Ovako... Meni je zanimljiv kviz "Ko zna, zna". Volim gledati gradove u BIH u kojima nisam imao prilike biti. Zanima me, šta oni ljudi dobiju kao nagrade. Uvijek im daju onaj prazan kartončić, a nikad ne kažu - "Nagrada je 50 KM" ili nešto slično.
dzibuti222
Posts: 68
Joined: 16/04/2013 06:10

#2534 Re: Federalna televizija

Post by dzibuti222 »

meni je takozvani FTV zaključan još od doba imperije Bakira Hadžiomerovića, a ne plaćam pretplatu nikako, svjesno kršim zakon ali samo po tom pitanju, i nikada neću plaćati neke tamo likove koji prave tv program koji pripada periodu od 1966 do 1982. godine, dakle do Titotve smrti.

uopšte mi nije jasno zašto ljudi plaćaju tu smiješnu pretplatu, oni tim sredstvima ne finansiraju rad FTV nego restorane i kafiće u koje odlaze, i političke stranke kojima pripadaju.

ovaj njihov potez koji sam upravo pročitao, o "veseloj svesci vikendom", je samo još jedan u nizu dokaza da ne zaslužuju ni p od pretplate.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51166
Joined: 29/06/2011 23:39

#2535 Re: Federalna televizija

Post by dječak sa šibicama »

Pretplata je zakonska obaveza odnosno placanje poreza na posjedovanje tv/radio prijemnika.

Tako kaze zakon... a u realnosti, novac ide BHT/FTV/RTRS uhljupima.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2536 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

interesantno je da se oni non stop nešto žale na komercijalne televizije a pritom oni kao JAVNI servis ne ispunjavaju vlastitu zadaću tj dužnost
Znate kako kažu kod nas prije no što pljuneš u tuđe dvorište pogledaj u svoje
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#2537 Re: Federalna televizija

Post by veleno »

Je li ovo opet "Viza za budućnost" na Federalnoj? :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2538 Re: Federalna televizija

Post by cyprus »

It_is_a_Leclerc wrote:Ovako... Meni je zanimljiv kviz "Ko zna, zna". Volim gledati gradove u BIH u kojima nisam imao prilike biti. Zanima me, šta oni ljudi dobiju kao nagrade. Uvijek im daju onaj prazan kartončić, a nikad ne kažu - "Nagrada je 50 KM" ili nešto slično.
I meni se sviđa koncept ove emisijice, ali teško da se ono može nazvat kvizom :D

Nego, ima li ikakve šanse da mi dobijemo kakav pravi kviz na našim televizijama? :-) :-)
User avatar
EverlasTT
Posts: 103
Joined: 04/04/2013 17:14

#2539 Re: Federalna televizija

Post by EverlasTT »

...
Last edited by EverlasTT on 20/04/2013 15:15, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2540 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

cyprus wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ovako... Meni je zanimljiv kviz "Ko zna, zna". Volim gledati gradove u BIH u kojima nisam imao prilike biti. Zanima me, šta oni ljudi dobiju kao nagrade. Uvijek im daju onaj prazan kartončić, a nikad ne kažu - "Nagrada je 50 KM" ili nešto slično.
I meni se sviđa koncept ove emisijice, ali teško da se ono može nazvat kvizom :D

Nego, ima li ikakve šanse da mi dobijemo kakav pravi kviz na našim televizijama? :-) :-)
Ja sam oplakao na scenu iz Banjaluke.
Fazon je kao igra gradova i to. I kaže ona nekom liku - "Grad sa L ?", kaže on - "Luksemburg". Kaže ona - "Država sa L?" Veli - "Bosna i Hercegovina". Ona - "Ali sa slovom L?", On- "Aaa, pardon... Litvanija". Ona - "Ok. Rijeka?", On- "Vrbas". :lol: :lol:
User avatar
EverlasTT
Posts: 103
Joined: 04/04/2013 17:14

#2541 Re: Federalna televizija

Post by EverlasTT »

Ako crveno-crna koalicija uspije da nakanom da instaliraja svoje ljude u upravni odbor FTV-a, vrlo je vjerovatno da ce Bakir Hadziomerovic postati novi direktor te televizije.

U tom slucaju postavlja se pitanje hocemo li mi pretplatnici sutiti ili cemo podici glas protiv politicara i reketasa B.H. jer ne zelimo da svojim parama finansiramo partijskog duznosnika na javnom servisu.
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#2542 Re: Federalna televizija

Post by veleno »

EverlasTT wrote:Ako crveno-crna koalicija uspije da nakanom da instaliraja svoje ljude u upravni odbor FTV-a, vrlo je vjerovatno da ce Bakir Hadziomerovic postati novi direktor te televizije.
Gluho bilo.... :run:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2543 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Gledam večerašnji dnevnik sada na federalna.ba i imam dojam da je Aleksandar-Saša Marković trebao još kaficu jer kao da je došao da promahala šta se to dešavalo gore na M.D
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2544 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

pa što ona spikerka na drugom dnevniku nak'o trza glavom?
mislim ono...ta mi je televizija minorna i nebitna al je onako uzgred pogledam (kad propustim one relevantinje)
ono još nisam vidio....ti trzaji glavom glavne spikerke i što je još žalosnije urednice dnevnika...
sva se ona izvitoperi ( to nije prava riječ) čitajući razno-razne tragedije.


pa gledaj...lijepa je....
al...nije poenta dnevnika da ti polovnjača skrene pažnju sa krvi, znoja i suza!!!
njeno trzanje glavom je očit dokaz da ona slabo razumi to što čita.
ima li neko na toj FTV da joj kaže...''smiri malo tikove-ili će te vjetar zamesti'' 8-)
nema niko...
ona visi svaku drugu noć u pola 8.
dobra bi bila za jutarnjeg programa...al onog što počinje u 6...i kojeg niko ne gleda. :lol:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2545 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

bariton wrote:pa što ona spikerka na drugom dnevniku nak'o trza glavom?
mislim ono...ta mi je televizija minorna i nebitna al je onako uzgred pogledam (kad propustim one relevantinje)
ono još nisam vidio....ti trzaji glavom glavne spikerke i što je još žalosnije urednice dnevnika...
sva se ona izvitoperi ( to nije prava riječ) čitajući razno-razne tragedije.


pa gledaj...lijepa je....
al...nije poenta dnevnika da ti polovnjača skrene pažnju sa krvi, znoja i suza!!!
njeno trzanje glavom je očit dokaz da ona slabo razumi to što čita.
ima li neko na toj FTV da joj kaže...''smiri malo tikove-ili će te vjetar zamesti'' 8-)
nema niko...
ona visi svaku drugu noć u pola 8.
dobra bi bila za jutarnjeg programa...al onog što počinje u 6...i kojeg niko ne gleda. :lol:
Edina Šećerović, dovukli je sa OBN-a

Sljedeći put obratiti pažnju na podizanje obrva, užas.

A čita šta joj se ponudi/doturi bezpogovorno, ni Goebbels nije imao ovakve: http://www.youtube.com/watch?v=BH4l3FuOTxk

Edina Šećerović: Još se nikad nisam zaljubila :D :http://www.klix.ba/magazin/film-tv/edin ... /101227052
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2546 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

vrbas1979 wrote: Edina Šećerović, dovukli je sa OBN-a
Sljedeći put obratiti pažnju na podizanje obrva, užas.
sorry matori.
nije to ta.

mislim...ono... ''ova tvoja'' je klasičan primjer frižiderke....ko da su je kroz oluk provukli i na dnevnik jedan je turili.
al ona ne trza glavušom.



ja sam mislio na onu crnokosu...
mislim da se njihA dvije mijenjaju....jedan dan ova tvoja, drugi dan ova glavotrzojuća....šipka- bubanj.
na TV imam 50-tak kanala i na svakom imam vijesti.
al ni na jednom od tih 60-tak kanala nisam spazio spikera ili spikewrku koja toliko trza glavom...
taj trzaj mi je prosto abnormalan...
inače...ona bi bila relativno dobra spikerka kad ne bi rabila taj nenormalni trzaj glavom

poštovani gledaoci (trzaj)
dobro veče (trzaj)

a kada vijesti postanu nešto komplikovanije a rečenice prostoproširene tek tada počinje parada trzaja glavom....
glava joj leti na sve 4 glavne i sporedne strane svijeta.

gluho bilo brate...gluho bilo. :sad:
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2547 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

bariton wrote:
vrbas1979 wrote: Edina Šećerović, dovukli je sa OBN-a
Sljedeći put obratiti pažnju na podizanje obrva, užas.
sorry matori.
nije to ta.

mislim...ono... ''ova tvoja'' je klasičan primjer frižiderke....ko da su je kroz oluk provukli i na dnevnik jedan je turili.
al ona ne trza glavušom.



ja sam mislio na onu crnokosu...
mislim da se njihA dvije mijenjaju....jedan dan ova tvoja, drugi dan ova glavotrzojuća....šipka- bubanj.
na TV imam 50-tak kanala i na svakom imam vijesti.
al ni na jednom od tih 60-tak kanala nisam spazio spikera ili spikewrku koja toliko trza glavom...
taj trzaj mi je prosto abnormalan...
inače...ona bi bila relativno dobra spikerka kad ne bi rabila taj nenormalni trzaj glavom

poštovani gledaoci (trzaj)
dobro veče (trzaj)

a kada vijesti postanu nešto komplikovanije a rečenice prostoproširene tek tada počinje parada trzaja glavom....
glava joj leti na sve 4 glavne i sporedne strane svijeta.

gluho bilo brate...gluho bilo. :sad:
Pa kada si gledao dnevnik i koji? Imas kod njih u arhivi na federalna.ba
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#2548 Re: Federalna televizija

Post by de balzac »

bariton wrote:pa što ona spikerka na drugom dnevniku nak'o trza glavom?
mislim ono...ta mi je televizija minorna i nebitna al je onako uzgred pogledam (kad propustim one relevantinje)
ono još nisam vidio....ti trzaji glavom glavne spikerke i što je još žalosnije urednice dnevnika...
sva se ona izvitoperi ( to nije prava riječ) čitajući razno-razne tragedije.


pa gledaj...lijepa je....
al...nije poenta dnevnika da ti polovnjača skrene pažnju sa krvi, znoja i suza!!!
njeno trzanje glavom je očit dokaz da ona slabo razumi to što čita.
ima li neko na toj FTV da joj kaže...''smiri malo tikove-ili će te vjetar zamesti'' 8-)
nema niko...
ona visi svaku drugu noć u pola 8.
dobra bi bila za jutarnjeg programa...al onog što počinje u 6...i kojeg niko ne gleda. :lol:

Almira Huseinović :?:
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2549 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

vrbas1979 wrote: Pa kada si gledao dnevnik i koji? Imas kod njih u arhivi na federalna.ba
napisao sam ti već da se njih dvije smjenjuju.
mislim da je večeras (drugi maj) bila edina...
''glava koja se trza'' je na repertoaru sutra....(bila je sinoć-prvi maj)
ima dugu crnu kosu, wanna be energičan stav (nešto kao najniži stadij al - jazeerenih spikerki)....ne'am, pojma kako se zove....
al trza glavom....
uffff......za ginisa bi mogla komforno konkurisat brojeći trzaje glavom po emisiji.
Last edited by bariton on 03/05/2013 01:20, edited 2 times in total.
User avatar
bariton
Posts: 216
Joined: 04/03/2013 00:18

#2550 Re: Federalna televizija

Post by bariton »

de balzac wrote: Almira Huseinović :?:
upravo
Image

sve gledam kaće trznut' jednom.... :cry:
Post Reply