Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2526 Re: Ljetne gume

Post by ado-šampion »

To je taj novi vid ciganluka, napuca reklamu s cijenama po kojim ispadne povoljniji od drugih, a onda dole malim slovima da montaza nije ukljucna da se ogradi, jer svako ce ocekivati da jeste ukljucena. :-) A realno takav odnos i zasluzuju kupci koji idu drugdje jer je marku jeftinije. Cak im i godi. Ode tamo nasamaren i opet stavi gume jer iako ga je nasamario ispadne cenera jeftiniji. :-?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2527 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Jos da ovaj unitrade ima cjenovnik
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2528 Re: Ljetne gume

Post by Leon16v »

Sjele jutros CPC 5.

93 KM komad, balans i montaza besplatno
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2529 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:Sjele jutros CPC 5

93 KM komad, balans i montaza besplatno
:thumbup:

Gdje si kupio :)
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2530 Re: Ljetne gume

Post by Leon16v »

:zjev:
amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Sjele jutros CPC 5

93 KM komad, balans i montaza besplatno
:thumbup:

Gdje si kupio :)
Maja :-D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2531 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Leon16v wrote::zjev:
amar1994 wrote:
Leon16v wrote:Sjele jutros CPC 5

93 KM komad, balans i montaza besplatno
:thumbup:

Gdje si kupio :)
Maja :-D
extra :-D :thumbup: , mozes da ih deres 3 god kolika je garancija :izet: :-D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2532 Re: Ljetne gume

Post by Leon16v »

@amar1994

Vec sam jutros u Zenicu poslije zamjene isao, ko podmazano, manja buka, vidjet cemo dalje kako ce ici

A u Maji, stvarno momci ne zabušavaju, brzo rade, nema puno priče, odlicno :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2533 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Meni maja ne odgovara jer nemaju ni dunlop ni michelin
Bar je tako na stranici
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2534 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

supercali wrote:Meni maja ne odgovara jer nemaju ni dunlop ni michelin
Bar je tako na stranici
ima , narucis :) :thumbup:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2535 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

Leon16v wrote:@amar1994

Vec sam jutros u Zenicu poslije zamjene isao, ko podmazano, manja buka, vidjet cemo dalje kako ce ici

A u Maji, stvarno momci ne zabušavaju, brzo rade, nema puno priče, odlicno :thumbup:
:thumbup:

jos bi se trebala smanjiti buka kad se zagrije asfalt ljeti :)

nema kod Damira zahebancije :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2536 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Ma vala ne narucivao
Kad kupujem volim da odmah ima na stanju posebno jer je guma znaci prodaju ih sigurno po 500 u toku mjenjanja sezona
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2537 Re: Ljetne gume

Post by amar1994 »

:thumbup:

ja kakav sam budalas trazio posebno idexe neke , i cekao 7-8 dana continental(a bilo ih je na stanju u drugim indexima) :D , meni nije mrsko cekat , isplaniram unaprijed :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2538 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

To je druga prica kad hoces nesto posebno i sl
Ja hocu obicni dunlop kojeg ima kod svih ostalih nebitno index brzine nosivosti
redscro
Posts: 3
Joined: 07/12/2006 23:02

#2539 Re: Ljetne gume

Post by redscro »

amar1994 wrote:
Herr Flick wrote:
amar1994 wrote: pa naruci , i ja sam svoje cekao 8 dana :D
Bio kod 2 vulkanizera kazu nemaju ali mogu narucit,kakvo se ovo http://www.cijenaguma.ba/auto-gume/3492 :D :D
nisu toliko ni lose , cak suprotno , http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Matad ... lite-3.htm

samo je pitanje koliko im traju perfomanse :zoka:
Na testovima 11. od 16, 20. od 50 te 38. od 54, to je jako loše. Gori samo Kinezi.
milann1971
Posts: 344
Joined: 12/01/2017 05:53

#2540 Re: Ljetne gume

Post by milann1971 »

neko iskustvo imao sa Firestone roadhawk ??? hvala
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#2541 Re: Ljetne gume

Post by relax11 »

Koliko je zamjena guma u autoshop maja
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#2542 Re: Ljetne gume

Post by ado-šampion »

supercali wrote:To je druga prica kad hoces nesto posebno i sl
Ja hocu obicni dunlop kojeg ima kod svih ostalih nebitno index brzine nosivosti
U Maji ce ti zbaviti gume kakve hoces i sutradan ce biti. Ja sam uzimao Michelin sebi vise puta. Nazoves danas u 4 popodne, gume ce sutra biti, sad svakako kako je guzva doci ce prije nego sto dobijes termin za zamjenu.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#2543 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

relax11 wrote:Koliko je zamjena guma u autoshop maja
8 KM demontaža, montaža, ventil i balansiranje po točku.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2544 Re: Ljetne gume

Post by channel10 »

supercali wrote:To je druga prica kad hoces nesto posebno i sl
Ja hocu obicni dunlop kojeg ima kod svih ostalih nebitno index brzine nosivosti
Ako mislis na bluresponse, imas ga u Unitrade-u. Ne znam koja ti dimenzija treba, ali 15-ke su ti 95, a 16-ke 115 KM (bez balansa i postavljanja). Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).

CPC 6 su vjerovatno skuplje i 25-30 KM po gumi + cekanje.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2545 Re: Ljetne gume

Post by 530i »

channel10 wrote: Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).
Kakve su tu Dunlop gume, buka i mokro me najviše interesuju?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2546 Re: Ljetne gume

Post by supercali »

Ja sam sada na dunlopu kisa je ekstra doduse ja ga normala vozim ne forsiram ga previse buka isti zadovoljavajuca cak i bez krova

@chanel kod mebe su 205/50 17
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2547 Re: Ljetne gume

Post by channel10 »

supercali wrote:Ja sam sada na dunlopu kisa je ekstra doduse ja ga normala vozim ne forsiram ga previse buka isti zadovoljavajuca cak i bez krova

@chanel kod mebe su 205/50 17
Sumnjam da su 17-ke skuplje vise od 20-25 KM od 16-ki. Imas broj na njihovoj stranici i mozes saznati za 5 minuta koliko kostaju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2548 Re: Ljetne gume

Post by channel10 »

530i wrote:
channel10 wrote: Ja se mislim da li da uzmem opet bluresponse (imam vec dvije od prije dvije godine) ili da uzmem ove CPC 6 (niti znam koliko kostaju, a i valja ih cekati).
Kakve su tu Dunlop gume, buka i mokro me najviše interesuju?
Iskreno, ja ih ne cujem, a benzinca vozim. Kod mene su se pokazale dobro, ali eto uzeo bih CPC 6 cisto onako da probam i njih. Jedini problem je ovo zezanje sto ih nigdje nema i sto ne znas cijenu, plus sto trebas zvati da ih narucis pa cekaj, pa ovo pa ono. A bluresponse kad krenem do Fisa, uletim i kupim. Postavljam ih kod drugih i rijesen problem bez velike muke.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2549 Re: Ljetne gume

Post by mali_milojica »

Ja cu kupiti GY F1 Asimetric 3
Neko je prebijanje u pitanju oko posla.
Trebale su u kombinaciji biti Michelin Pilot Sport 4 DOT 2016,ali ce zavrsiti sa GY DOT 2017.
Ima li neko iskustva?
Javim se kad zavrsim posao.
Last edited by mali_milojica on 11/04/2017 14:44, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2550 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

channel10 wrote:
supercali wrote:Ja sam sada na dunlopu kisa je ekstra doduse ja ga normala vozim ne forsiram ga previse buka isti zadovoljavajuca cak i bez krova

@chanel kod mebe su 205/50 17
Sumnjam da su 17-ke skuplje vise od 20-25 KM od 16-ki. Imas broj na njihovoj stranici i mozes saznati za 5 minuta koliko kostaju.
To je jedna od nsjskupljih dimenzija, i razlika u cijeni je znatno veca.
Post Reply