FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2526 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

johntra wrote:Podaci su sa klimom, odbij litar manje...
Svejedno,mislim da je to previse.

poslano s moga sonija ze
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2527 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by drndalo »

Za auto sa preko 1100 kg po gradu ? Ti jos vjerujes u deda-mraza i one sto im Golfovi proizvode naftu umjesto da je trose ? :wink:
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#2528 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by Zvek »

romeomoraprezivjeti wrote:
johntra wrote:Podaci su sa klimom, odbij litar manje...
Svejedno,mislim da je to previse.

poslano s moga sonija ze
Mislim da je ovo OK potrosnja.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2529 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Ja sam prezadovoljan potrosnjim, auto je tesko 1180 kg.

Npr firmina Fabia 1 1.4 TDI 80 KS iste relacije po gradu sa klimom prelazi sa 0.5l vise goriva, ali od prilike isto toliko potrosni manje na magistralnim putevima.

Meni nekada za 4 km puta treba 20-30 min voznje.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2530 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

drndalo wrote:Za auto sa preko 1100 kg po gradu ? Ti jos vjerujes u deda-mraza i one sto im Golfovi proizvode naftu umjesto da je trose ? :wink:
Moje auto ima vise kg i uz to vise konja, ali je ekonomicniji.

poslano s moga sonija ze
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#2531 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Mlad i Nevin »

Mislim da taj 1.3 u Puntu na otvorenom troši nešto više od 3 l,naravno ako se pazi i ako nije klima uključena. Grad ko grad, tu nema ekonomičnog motora u pravom smislu riječi. Možemo samo reći da je relativno štedljiv u odnosu na druge.

Sent from my Grand X Pro using Tapatalk
CrazyDiablo
Posts: 222
Joined: 16/03/2009 21:06

#2532 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by CrazyDiablo »

romeomoraprezivjeti wrote:
johntra wrote:Podaci su sa klimom, odbij litar manje...
Svejedno,mislim da je to previse.

poslano s moga sonija ze
lupa ba johntra, na otvorenom ne prelazi vise od 3.5l, a u gradu nema sanse preko 6
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2533 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Jeste, kad na otvorenoj vozis 5. na 1500 obrtaja i to bez klime.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2534 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

CrazyDiablo wrote:
lupa ba johntra, na otvorenom ne prelazi vise od 3.5l, a u gradu nema sanse preko 6
lupam fakat...ustvari, proizvodi gorivo...
CrazyDiablo
Posts: 222
Joined: 16/03/2009 21:06

#2535 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by CrazyDiablo »

ElRe wrote:Jeste, kad na otvorenoj vozis 5. na 1500 obrtaja i to bez klime.
Sine sjedi i provozaj ;)
CrazyDiablo
Posts: 222
Joined: 16/03/2009 21:06

#2536 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by CrazyDiablo »

johntra wrote:
CrazyDiablo wrote:
lupa ba johntra, na otvorenom ne prelazi vise od 3.5l, a u gradu nema sanse preko 6
lupam fakat...ustvari, proizvodi gorivo...
Po tebi je moguce i to :)
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2537 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

prvo, prije nego što počneš palamuditi ovdje i lupaš gluposti, pročitaj malo temu, nekoliko postova prije...taj, kome kažeš da malo provoza auto, vlasnik je istog...idi sad, proizvodi ložiku...
CrazyDiablo
Posts: 222
Joined: 16/03/2009 21:06

#2538 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by CrazyDiablo »

johntra wrote:prvo, prije nego što počneš palamuditi ovdje i lupaš gluposti, pročitaj malo temu, nekoliko postova prije...taj, kome kažeš da malo provoza auto, vlasnik je istog...idi sad, proizvodi ložiku...
:lol: ne bombaj johntra daba ljudima
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2539 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

pravopis ti slabija strana? :D
CrazyDiablo
Posts: 222
Joined: 16/03/2009 21:06

#2540 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by CrazyDiablo »

jelde :D
Xperia_123
Posts: 10
Joined: 06/06/2014 16:19

#2541 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Xperia_123 »

Pozz :D

Htio bih da odvucem svog Fiat punta 1.3 multijet,na pregled da vidim treba li sta zamjeniti i tako to,jer idem na put.
Razmisljao sam o Sofi iz Viteza,ovlasteni servis i tako to,pa me samo zanima ima li neko iskustva s njima,i da li su puno skupi,tj koliko bi me izasao pregled vozila ? I da li ih preporucujete ?
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2542 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Xperia_123 wrote:Pozz :D

Htio bih da odvucem svog Fiat punta 1.3 multijet,na pregled da vidim treba li sta zamjeniti i tako to,jer idem na put.
Razmisljao sam o Sofi iz Viteza,ovlasteni servis i tako to,pa me samo zanima ima li neko iskustva s njima,i da li su puno skupi,tj koliko bi me izasao pregled vozila ? I da li ih preporucujete ?
Jedini ovlasteni ti je trenutno u Banja Luci. Moja preporuka: Hota ili Automacher.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2543 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Sofa je valjda još uvijek ovlašteni servis, ali ne moraš ići kod njih ako nisi recimo iz Viteza...dovoljan je iole pismen majstor da pregleda auto i da vidi ono što bi se trebalo odmah zamijeniti...
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2544 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Sofa MM je dobar servis. Tamo odrzavamo sluzbenog Dobla, a ranije i Ducata.
Druge varijante Hota ili momci koji su se odvojili od Hote, Kina i Adnan ako se ne varam, radnja im je iza Motorexa na Stupu.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2545 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

ElRe wrote:Sofa MM je dobar servis. Tamo odrzavamo sluzbenog Dobla, a ranije i Ducata.
Druge varijante Hota ili momci koji su se odvojili od Hote, Kina i Adnan ako se ne varam, radnja im je iza Motorexa na Stupu.
Bas sam se pitao gdje su njih dvojica otvorili radnju. Na stupu negdje? Kako se zove znas li?
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2546 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Jednom sam kontaktirao Fiat preko fiat.com stranice i dobio odgovor da je ovo jedini ovlasteni zastupnih u bosni i hercegovini.
http://fiat-auto.ba/
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#2547 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by IcedFlame »

xamp wrote:
ElRe wrote:Sofa MM je dobar servis. Tamo odrzavamo sluzbenog Dobla, a ranije i Ducata.
Druge varijante Hota ili momci koji su se odvojili od Hote, Kina i Adnan ako se ne varam, radnja im je iza Motorexa na Stupu.
Bas sam se pitao gdje su njih dvojica otvorili radnju. Na stupu negdje? Kako se zove znas li?
Bukvalno iza kuce gdje je motorex, u Kurta Shorka.
Skrenes kao da ces na motorex parking, i samo obidjes desno oko kuce, makadamom i produzis dvadesetak metara. S desne strane je garaza, ali s obzirom da im je uglavnom guzva, bolje da se prvo najavis, jer neces se imati gdje ni parkirati ni okrenuti :)

061 336 449

Sent from my X7S using Tapatalk
Xperia_123
Posts: 10
Joined: 06/06/2014 16:19

#2548 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Xperia_123 »

Hvala vam momci na informacijama :D ma Vitez mi je blize od Sarajeva,a odvukao bih ovim lokalnim ''strucnjacima'' ali mi nisu pouzdani,tako da cu radije ovamo odvuci.Pa neka pogledaju :D
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#2549 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Cafe Camargue »

Unaprijed se izvinjavam ako je već ranije to negdje spomenuto,
ali da ne pretražujem svih 100 stranica, može li mi neko reći
šta se dešava sa Auto Centrom Fiat Lancia iz Sarajeva (kod Energoinvesta)?
Jel još uvijek rade, i ako da, ima li neko kontakt telefon, pošto se na
717-550,551 i 552 ne javlja niko, tj telefoni su izgleda isključeni.
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2550 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Cafe Camargue wrote:Unaprijed se izvinjavam ako je već ranije to negdje spomenuto,
ali da ne pretražujem svih 100 stranica, može li mi neko reći
šta se dešava sa Auto Centrom Fiat Lancia iz Sarajeva (kod Energoinvesta)?
Jel još uvijek rade, i ako da, ima li neko kontakt telefon, pošto se na
717-550,551 i 552 ne javlja niko, tj telefoni su izgleda isključeni.
Tu ti je sad KIA. Oni su preselili na cvilu tamo, u nedima filipovica (neki broj) :)
I mislim da su sad samo autocommerce i da su izgubili sve licence.
Post Reply