Zemljotres maloprije..
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2526 Re: Zemljotres maloprije..
Ne trese za promjenu,nocas samo blago poljuljalo...da i mi malo predahnemo:)
-
sorted
- Posts: 580
- Joined: 05/03/2012 11:56
#2527 Re: Zemljotres maloprije..
U Ze klaustrofobija lagano izlazi iz mode. 
-
Kaja
- Posts: 15
- Joined: 29/03/2012 10:48
#2528 Re: Zemljotres maloprije..
U Ze je mirnije ali nije ugodno znati da se negdje drugo trese kad znamo kako je nama bilo :/. Ipak BiH ima jedno tlo
.
- kixa
- Posts: 385
- Joined: 31/07/2012 01:37
#2530 Re: Zemljotres maloprije..
Valjda se smiri i na kraju se sve dobro zavrsi 
- astrid
- Posts: 5243
- Joined: 06/04/2010 21:48
- Location: tu negdje
#2531 Re: Zemljotres maloprije..
....ja ne osjetih 
- Skyfox
- Posts: 7488
- Joined: 27/09/2003 00:00
- Location: Selo Strumfova
#2532 Re: Zemljotres maloprije..
cudi me kako se nije urusila kuca na 7.2? Jos je ovo pizemlje sta bi tek bilo na nekoj visoj zgradi...
- PeekABoo
- Posts: 289
- Joined: 31/07/2012 16:11
#2533 Re: Zemljotres maloprije..
Sarajevo1946 wrote:Nemoj živ bio, meni je život i bez tog dobarŠipovac wrote:hvala na dobrodoslici...
ma bilo je Boga mi pravo interesantno...Zelim svakome ovakav dozivljaj
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2534 Re: Zemljotres maloprije..
Cisto sumnjam da je ovo 7.2,jer taj je prilicno jak i ne ostavlja iza sebe samo stvari razbacane,nego stosta i srusi,a pogotovo ove njihove kucice od papira tako daaaaaSkyfox wrote:cudi me kako se nije urusila kuca na 7.2? Jos je ovo pizemlje sta bi tek bilo na nekoj visoj zgradi...
- Skyfox
- Posts: 7488
- Joined: 27/09/2003 00:00
- Location: Selo Strumfova
#2535 Re: Zemljotres maloprije..
i ovisi po kojoj skali je procijenjena 7.2 magnituda. merkali, rihter...
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#2536 Re: Zemljotres maloprije..
Magnituda moze samo biti po rihteru a intenzitet je po merkaliju.Skyfox wrote:i ovisi po kojoj skali je procijenjena 7.2 magnituda. merkali, rihter...
7.2 moze iza sebe ostaviti rusevine a i ne mora, zavisno koliko dugo trese
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2537 Re: Zemljotres maloprije..
ima tacno kad je radjena bas drvena konstrukcija onda je veoma otporno na zemljotrese,cak i najbolje podnosi,elastican i lagan materijal....a jesmo postali eksperti za potrese,sva strucnjak do strucnjaka
http://www.gradjevinarstvo.rs/TekstDeta ... ekstid=909
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2538 Re: Zemljotres maloprije..
Naravno da ima od betona,ali rijec je o armiranom betonu i o celicnim konstrukcijama bez kojih ne smije biti soliter ni jedan...slazem se za drvene konstrukcije,nisam ni mislila na njih kad sam rekla da 7.2 treba da rusi kuce...mislila sam na ciglu jer su kod nas od nje i pravljene i cigleni zidovi lose podnose horizontalna pomjeranja i ruse se k'o kule od karata,plus cigla puca na mnogo sitnih komadica i od toga ljudi i stradaju najvisemasmavi wrote:Drvo ima veci moment uvijanja od betona, nije nuzno da sve rusi. Tako da je veca sansa da ovakav zemljotres kod nas sve porusi nego kod njih.POCA wrote: Cisto sumnjam da je ovo 7.2,jer taj je prilicno jak i ne ostavlja iza sebe samo stvari razbacane,nego stosta i srusi,a pogotovo ove njihove kucice od papira tako daaaaa....a zgrade i soliteri znaju biti i jako izdrzljivi(bolje od kuca),zavisi kad i kako su pravljeni...
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2539 Re: Zemljotres maloprije..
Kod horizontalnih pomjeranja mislim da nema toliko veze visina objekta koliko naravno sama konstrukcija i kvalieta izgradjenog jer pritisak dolazi bocno a ne odozgo,a cigla ga ama bas nikako ne podnosi i cigleni zidovi se lome na vise manjih komada i uzrokuju vise ozljeda nego betonski koji se razlome u vise vecih....tako da su po meni nase kuce itekako neotporne
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2540 Re: Zemljotres maloprije..
Ebg ja nisam zavrsila faks(arhit.tehnicar),samo iznosim svoje neko misljenje na osnovu dosta procitanog sadrzaja o aktuelnoj temi i nekog logickog razmisljanja...masmavi wrote:Ti sigurno nisi nikad gledala kako var zna da pukne prilikom naprezanja.POCA wrote: Naravno da ima od betona,ali rijec je o armiranom betonu i o celicnim konstrukcijama bez kojih ne smije biti soliter ni jedan...slazem se za drvene konstrukcije,nisam ni mislila na njih kad sam rekla da 7.2 treba da rusi kuce...mislila sam na ciglu jer su kod nas od nje i pravljene i cigleni zidovi lose podnose horizontalna pomjeranja i ruse se k'o kule od karata,plus cigla puca na mnogo sitnih komadica i od toga ljudi i stradaju najvise![]()
Kod nas kuce nisu gradjene bas toliko u visinu, i pretezno su sve izgradjene u sirinu, sa temeljima do 1.5m, tako da to ne predstavlja bas toliku opasnost od rusenja.
Ne trebas biti strucnjak za ovakve stvari. Ko god je zavrsio tehnicki fakultet, ovo je mu je osnovno znanje iz tehnicke mehanikePOCA wrote:a jesmo postali eksperti za potrese,sva strucnjak do strucnjaka![]()
- POCA
- Posts: 158
- Joined: 09/05/2009 21:21
- Location: kaže mi mater da sam u oblacima
#2541 Re: Zemljotres maloprije..
Ej bolan zar nisi provalio do sad da sam poluziva od proslog petka i pricam ovo vise sebe da utjesim...jer se nadam da se u Titino vrijeme nije stedjelo na materijalu i da je ova moja 12-ca veoma otpornamasmavi wrote:Kako god ti kazes
- plain vanilla
- Posts: 70302
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#2542 Re: Zemljotres maloprije..
meni se stalno pricinjava zemljotres, samo u luster gledam

- Muhamed Đakmić
- Posts: 14652
- Joined: 25/05/2012 18:56
- Location: Dunjaluk
- Contact:
#2543 Re: Zemljotres maloprije..
Ha nešto osjetim, pogled leti ka lusteru i sijalicamaplain vanilla wrote:meni se stalno pricinjava zemljotres, samo u luster gledam![]()
- Revolucionar ★
- Posts: 2347
- Joined: 27/10/2011 17:39
- Location: Adventure seeker on an empty street
#2545 Re: Zemljotres maloprije..
Dugo te nema
Cekam satima i danima
Dugo te nema
Znam da ceš doci, nestrpljiv sam
Bez tebe nikoga ne znam
Bez tebe ništa ne prepoznajem
Ti si moja polovina, cilj lutanja mog
Kad ljubavi nema
Ostaju besane noci
Kad ljubavi nema
Osluškujem kada ceš doci
Bas ono za zemljotres
Pojacajte pjesmu, necete ga ni cuti 
Cekam satima i danima
Dugo te nema
Znam da ceš doci, nestrpljiv sam
Bez tebe nikoga ne znam
Bez tebe ništa ne prepoznajem
Ti si moja polovina, cilj lutanja mog
Kad ljubavi nema
Ostaju besane noci
Kad ljubavi nema
Osluškujem kada ceš doci
Bas ono za zemljotres
-
ketronsd1
- Posts: 1470
- Joined: 13/06/2006 15:29
#2546 Re: Zemljotres maloprije..
Jel ovo zatrese malo prije
-
gerberica
- Posts: 4944
- Joined: 26/07/2011 22:28
#2547 Re: Zemljotres maloprije..
Gjde ?ketronsd1 wrote:Jel ovo zatrese malo prije
- Not My Idea
- Posts: 14691
- Joined: 15/03/2011 23:12
#2548 Re: Zemljotres maloprije..
uh sto zatrese 
-
Modest Musorgski
- Posts: 1040
- Joined: 26/07/2012 20:08
#2550 Re: Zemljotres maloprije..
Evo gaaa opeeeeeeeee

