Sarajevo shopping

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2526 Re: Sarajevo shoping

Post by alica.k »

Lady Saray wrote:jel zna neko ima li kod nas gdje brasno od badema (ili se mozda zove bademovo brasno) :D ne mislim na mljevene bademe, ovo je jos sitnije
ima su merkatoru sitno mljeveni badem (u kesi dodje), brasno, ja sam kupovala, al ga sad sama napravim :S nis lakse, u blenderu i dok se ne usitni...samo moraju bit oljusteni.

ovo ti stoji tamo ono dje inace stoji sve za kolace
Image
ima to a ima i nekakvo jos
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#2527 Re: Sarajevo shoping

Post by Lady Saray »

hvalaaa

p.s. moram negdje naci oljustene ili mogu to (nekako) sama?
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2528 Re: Sarajevo shoping

Post by alica.k »

Lady Saray wrote:hvalaaa

p.s. moram negdje naci oljustene ili mogu to (nekako) sama?
imas oljustene u konzumu, zapakovane u ono njihovo, u badem butiku nisam probavala kupit :S
sta hoces da pravis? ja obicno nameljem i indijskog orascica, pa dodam, onda tek dobije praaaavo brasnast kvalitet.
User avatar
anelie
Posts: 160
Joined: 19/03/2011 11:37

#2529 Re: Sarajevo shoping

Post by anelie »

nista lakse nego oljustit bademe.oni vec oljusteni su skupi.bademe prelijes kljucalom vodom i poklopis.ostavis 5 minuta.ogulis.ona kozica im se skoro pa sama skida :)
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#2530 Re: Sarajevo shoping

Post by Dr.Cuddy »

Oljušteni bademi u Badem Butiku, 30 KM/kg. Kupovala neki dan, trebalo mi za kolač :)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2531 Re: Sarajevo shoping

Post by ladyblue18 »

:shock: na cemu oni grdne pare uzimaju
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2532 Re: Sarajevo shoping

Post by alica.k »

badem butik je inace preskup, al ja sam slaba na one bademe u cokoladi i cimetu :(
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#2533 Re: Sarajevo shoping

Post by VenomousV »

alica.k wrote:badem butik je inace preskup, al ja sam slaba na one bademe u cokoladi i cimetu :(

oooooooooo da... jos ja ne volim cimet ali to je cudo jedno :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2534 Re: Sarajevo shoping

Post by alica.k »

VenomousV wrote:
alica.k wrote:badem butik je inace preskup, al ja sam slaba na one bademe u cokoladi i cimetu :(

oooooooooo da... jos ja ne volim cimet ali to je cudo jedno :-)
ne brini, ja svakako mislim da ono nije pravi cimet. bilo bi jos skuplje da je pravi.
Zvoncica123
Posts: 81
Joined: 05/11/2011 17:09

#2535 Re: Sarajevo shoping

Post by Zvoncica123 »

Ja imam cijeli spisak gdje kupiti, pa ako neko zna plizz plizz :)
Rizino brasno.
Rizino mlijeko?
Tapioka u perlicama (u makroviti ima brasno i ubjedjuje me teta da je isto kao prelice ali nijeeeee, puding sa perlicama je idealan)
Ja ne znam sta cu uskoro jesti :) Povrce ne jedem ne volim (stid me reci ali ja zivo povrce ne volim ni da dotaknem, gadno mi, mogu samo cherry paradajz) od mesa samo puretinu i ribu, izgleda da ne podnosim ni kravlje proizvode vise. Teske muke :)
Provjerena biljna apoteka (bez glicerina stvari, i kozmetika za bebe mi treba)
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2536 Re: Sarajevo shoping

Post by alica.k »

Zvoncica123 wrote:Ja imam cijeli spisak gdje kupiti, pa ako neko zna plizz plizz :)
Rizino brasno.
Rizino mlijeko?
Tapioka u perlicama (u makroviti ima brasno i ubjedjuje me teta da je isto kao prelice ali nijeeeee, puding sa perlicama je idealan)
Ja ne znam sta cu uskoro jesti :) Povrce ne jedem ne volim (stid me reci ali ja zivo povrce ne volim ni da dotaknem, gadno mi, mogu samo cherry paradajz) od mesa samo puretinu i ribu, izgleda da ne podnosim ni kravlje proizvode vise. Teske muke :)
Provjerena biljna apoteka (bez glicerina stvari, i kozmetika za bebe mi treba)
brasno vidjela u bingu i imas u condimentu.
rizino mlijeko ima u merkatoru, tamo gdje stoji zdrava hrana i sojini proizvodi.
tapioca ima kupiti u onoj prodavnici u ferhadiji, nije delikates, nego lijevo pored tom tailora.

ne znam sta ti treba ovo za bebe i bez glicerina, de malo detaljnije napisi.

inace, i rizino brasno i rizino mlijeko mozes sama napravit :D
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#2537 Re: Sarajevo shoping

Post by Margita81 »

I mene zanima tapioka u perlicama nigdje to nisam vidjela :(
Zvoncica123
Posts: 81
Joined: 05/11/2011 17:09

#2538 Re: Sarajevo shoping

Post by Zvoncica123 »

alica.k wrote: brasno vidjela u bingu i imas u condimentu.
rizino mlijeko ima u merkatoru, tamo gdje stoji zdrava hrana i sojini proizvodi.
tapioca ima kupiti u onoj prodavnici u ferhadiji, nije delikates, nego lijevo pored tom tailora.

ne znam sta ti treba ovo za bebe i bez glicerina, de malo detaljnije napisi.

inace, i rizino brasno i rizino mlijeko mozes sama napravit :D
Hvala.

A bez glicerina mi treba sapun i krema za ruke, tati su ruke kriza pucaju sve rane budu. Pa sad sve redom uzimamo da nadjemo sta mu odgovara.
A bebica ima ekcem, pa su joj preporucili a-derma, ali nam je doktorica jedna koja zagovara prirodne stvari rekla da ima negativno iskustvo sa a-derma proizvodima i djecom pa. . .
Jos mi treba krema za osjetljivo lice 50+ godina, probali smo sve od najjeftinijih do najskupljih ali nista ne mozemo naci kao dugotrajnije rjesenje.
User avatar
alica.k
Posts: 8807
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#2539 Re: Sarajevo shoping

Post by alica.k »

ah, to bi morala obilazit svaki biljnu apoteku posebno da nadjes sve to...probaj onu kod katedrale, odmah pored one prave apoteke...
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2540 Re: Sarajevo shoping

Post by wewa »

Zvoncica123 wrote:
alica.k wrote: brasno vidjela u bingu i imas u condimentu.
rizino mlijeko ima u merkatoru, tamo gdje stoji zdrava hrana i sojini proizvodi.
tapioca ima kupiti u onoj prodavnici u ferhadiji, nije delikates, nego lijevo pored tom tailora.

ne znam sta ti treba ovo za bebe i bez glicerina, de malo detaljnije napisi.

inace, i rizino brasno i rizino mlijeko mozes sama napravit :D
Hvala.

A bez glicerina mi treba sapun i krema za ruke, tati su ruke kriza pucaju sve rane budu. Pa sad sve redom uzimamo da nadjemo sta mu odgovara.
A bebica ima ekcem, pa su joj preporucili a-derma, ali nam je doktorica jedna koja zagovara prirodne stvari rekla da ima negativno iskustvo sa a-derma proizvodima i djecom pa. . .
Jos mi treba krema za osjetljivo lice 50+ godina, probali smo sve od najjeftinijih do najskupljih ali nista ne mozemo naci kao dugotrajnije rjesenje.
probajte dr pasha sapune, samo prvo provjerite sastav.

sto se kreme tice, alergicari hvale obicnu niveu.

tapioka u kuglicama se moze kupiti na carsiji u Logo Asianu.
Zvoncica123
Posts: 81
Joined: 05/11/2011 17:09

#2541 Re: Sarajevo shoping

Post by Zvoncica123 »

wewa wrote: probajte dr pasha sapune, samo prvo provjerite sastav.

sto se kreme tice, alergicari hvale obicnu niveu.

tapioka u kuglicama se moze kupiti na carsiji u Logo Asianu.
Hvala, nisam znala za Logo Asian :) Bash mi treba kurkume, cimeta, anisa moram hitno otici da vidim ovu radnju :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#2542 Re: Sarajevo shoping

Post by Cholina_Lokica »

Evo mene kao alergicar ne pasuje mi nevea :D
Elem ja alergicna na glicerin :-) I od svake kreme, na rukama se prave rane, i sad koristim alverde od nevena... Elem ima glicerina, ali vjerovatno jako malo, s obzirom da meni nista od nje ne bude, od svih ostalih i najmanja primjesa glicerina belaj nastaje... A koristim medicinski sapun i nemam reakcija na njega :-)
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2543 Re: Sarajevo shoping

Post by wewa »

Zvoncica123 wrote:
wewa wrote: probajte dr pasha sapune, samo prvo provjerite sastav.

sto se kreme tice, alergicari hvale obicnu niveu.

tapioka u kuglicama se moze kupiti na carsiji u Logo Asianu.
Hvala, nisam znala za Logo Asian :) Bash mi treba kurkume, cimeta, anisa moram hitno otici da vidim ovu radnju :)
tih zacina imas u svakom merkatoru - samo anis bude zvjezdasti, a ne u prahu.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#2544 Re: Sarajevo shoping

Post by CherryLips »

Znate li mozda da li Kana prodaje peskire? Haman sam sigurna da ne prodaje al eto da pitam. I ima li koja od vas,zene,da prolazi Ilidzom,pored Kane,ima li kakvog snizenja?
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#2545 Re: Sarajevo shoping

Post by 6.april »

Gdje u Sarajevu kupiti šolju za kafu ali staklenu?
Dakle da ima ručku, ali da je staklena?

Image
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#2546 Re: Sarajevo shoping

Post by mumy »

6.april wrote:Gdje u Sarajevu kupiti šolju za kafu ali staklenu?
Dakle da ima ručku, ali da je staklena?

Image
identicnu nisam,al sam slicne staklene vidjala u konzumu i markatoru.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#2547 Re: Sarajevo shoping

Post by Ambrozija »

6.april wrote:Gdje u Sarajevu kupiti šolju za kafu ali staklenu?
Dakle da ima ručku, ali da je staklena?

Image
U Mercatoru sam vidjela, slicne...Malo izduzenije od ove na fotografiji...
I u Merkuru na Stupu, ali su tamo poskupe :)
mamicala
Posts: 38
Joined: 28/11/2011 14:02

#2548 Re: Sarajevo shoping

Post by mamicala »

Gdje se ima kupiti dječijih gumenih čizama sa ulošcima da su malo kvalitetnije, broj 33-35?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2549 Re: Sarajevo shoping

Post by Nadinka »

6.april wrote:Gdje u Sarajevu kupiti šolju za kafu ali staklenu?
Dakle da ima ručku, ali da je staklena?

Image
Imaš staklene-nekoliko verzija u Coincasi, ali mislim da su on 9-10 KM po komadu, nisam sigurna
Ne znam jesu li kod nas dosle, ali ja sam sebi kupila za Latte Machiato staklene šolje, one dublje i uže one koje se prodaju sa aparatom Nescafe Dolce Gusto
User avatar
cvjece13
Posts: 114
Joined: 07/02/2011 11:39

#2550 Re: Sarajevo shoping

Post by cvjece13 »

Cure, ima li na pijacama onih farmerki sa skroz visokim strukom? Ako znate, pls recite na kojima. A moglo bi pomoći i ako mi neko kaže radnju gdje ih ima, a da je povoljna cijena. Inače bih ja to sama pronašla, ali nemam vremena, a trebaju mi hitno.hvala
Post Reply