Bosanska piramida Sunca
Moderator: Chloe
-
UBL
- Posts: 175
- Joined: 01/02/2005 02:06
#2529
Evo konacno da se javi neki strucnjak koji se stvarno razumije u sve ovo, pa da te pitam (ovo nisam mislio ironicno nego me stvarno zanima): Da li je po tvom misljenju potpuno iskljucena mogucnost da se nista ne nadje ispod Visocice (bila to piramida ili nesto drugo), ili je jos moguce da su svi oni rezultati istrazivnja ipak posljedice nekih prirodnih fenomena?ludost wrote: moje pitanje je vrlo jednostavno, strucno i argumentirano, i ti to jako dobro znas, i zato i strepis od tog pitanja i neces da na njega odgovoris. a ja za to pitanje imam skole vise od tebe i osmanagica skupa:
zasto piramida, dok se ne iskljuci mogucnost: a) nekropole, b) neolitskog naselja, c) ilirske gradine, d) kasnoanticke strukture, e) ranosrednjovjekovne strukture, f) podgradja srednjovjekovnog visokog, g) all of the above?
onom ko zna ista o bh. arheologiji ne bi bilo tesko odgovoriti na ovo pitanje.
- Fair Life
- Posts: 14219
- Joined: 02/03/2004 00:00
#2530
Narocito ti je El-bosniaco normalan...cernica wrote:Moja objasnjenja I informacije koje sam ponudio (kao sto su I ostali normalni Goran 35; el-bosniaco; helo…)...
(...)
Neko je bio (vjerovatno zena) dovoljno pametan da ukloni ovu "bez pameti" temu koju je El-bosniaco postavio...El-bosniaco wrote:http://video.google.com/videoplay?docid ... 50&q=allah video Lav izgovara rijec Allah u kavezu
Allah kaze u kuranu:
022:018. Zar ne znaš da se i oni na nebesima i oni na Zemlji Allahu klanjaju, a i Sunce, i Mjesec, i zvijezde, i planine, i drveće, i životinje, i mnogi ljudi, a mnogi kaznu i zaslužuju. A koga Allah ponizi, niko ga ne može poštovanim učiniti; Allah ono što hoće radi.
Last edited by Fair Life on 18/01/2006 20:53, edited 2 times in total.
-
pravimjernik
- Posts: 210
- Joined: 10/12/2005 21:01
#2532
OVAJ POST VRIJEDI GLEDATI NA SVAKOJ STRANICI PA SE PO NJEMU RAVNATI !!!! hebiga,provali vas ZNANJE
od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 104) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda .
----
B-H TALIBANI
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
od sada postiram donji post na svakoj novoj stranici. kako reče znanje, ovo su vandali. takvi nikad nisu ni htjeli diskusiju. i ako im ne staviš argumente na svaku stranu ,svih onih prethodnih (zasad 104) su za qrac - za njih ko da nisu ni postojale. jedini lijek za takve je biti još tvrdoglaviji. to mi srećom ne ide teško- hebiga šta ćete, čistokrvni bosanac,ko vam je kriv što ste me napali bez ikakvog povoda .
----
B-H TALIBANI
Principijelno, to je ispravan stav. Lijepo je imati uravnotežen nastup, tj. biti i mehametli i racionalan u isto vrijeme. Međutim, ovdje se ne radi o uobičajenoj situaciji, nekoj u okviru zdravog sistema društvenih normi ponašanja i sa poznatim sistemom vrijednosti koje odozgo grade zakone. Uvedeni su neki novi zakoni, nepisani: H.Čengić je prije nekoliko dana na TV otvoreno izrekao nešto temeljno fašistički - da naime, parafraziram, stranci ne razumiju da se njihove pravne norme ponašanja ne odnose na naše društvo u kome su takve norme tradicionalno drugačije. Dakle, pisani zakoni ne važe. Pa kakvi onda važe?kekec wrote:Znanje, ne bih isao ovako daleko. Ne poznajem detalje.Nakon svih bjelosvjetih protuha i prevaranata vrijeme je da i policija zaradi platu.
Mislim, ako postoji Ministarstvo za O,N, kulturu i sport,
da je zastita kulturnog naslijedja BiH u domenu njihovih
nadleznosti i da nema potrebe formirati Fondaciju koja "ce raditi"
iste poslove.
S druge strane, ako ce se kulturna bastina STVARNO I ISPRAVNO
stititi, podrzavam formiranje i Fondacija i nevladinih organizacija,
uz raspodjelu, a ne poduplavanje poslova.
Ovdje je upravo problem i u tome što se baš sad, u vrijeme izrazite nestabilnosti (pravne, političke, ekonomske, socijalne) nahuškala jedna bezočna skupina šorc-vandala (npr. napad na Zemaljski Muzej) da proždere i ono malo principa etike i društvenih vrijednosti što nam je preostalo. Pa da potpunim antidruštvenim djelovanjem (šok-terapija) umjesto odgovora na pitanja koja građani osjećaju do bola, istima podare - ublehu. Zamisli, piramida! Pa još kakvu svijet nije vidio, pa još koja mijenja cjelokupnu nauku čovječanstva, pa još to sve prenijeli BBC i Reuters - inače, jel da, poznati promotori naše sreće. Pa još fondacijom direktoruje neko od evropskih obavještajaca iz OSCE. Eh, zamisli ti što nas vole. Hoće da nam pomognu. Naša draga europska braća. Da nađemo pravi put. Do Egipta. Bez nazad. Ali šta je to za zemlju kojoj je guverner engleski špijun koji je, među ostalim akterima, radi zloupotrebe vatrene sile kojom je ubijeno 14 civila (6 maloljetnika) pod otvorenom istragom već 34 godine?
Oni koji stoje iza svega ovog međutim (projekat je itekako dobro osmišljen, koordiniran i finansiran u iznosima o kojima i ne sanjate), našli su par domaćih slugana koji su namirisali šuškave novčanice, čak i u medijima, pa tu na forumu, itd. Pri tome nije bitno što oni kažu da je to novac za Bosnu - ništa ovo oni ne rade bez novčane naknade jal' u cashu jal' u perspektivi, u to budi ubijeđen. Takvih se uvijek nađe podosta u svakom narodu, od J. Amerike do Afrike. Ovi jade što se tu lomataju po forumu da kao bajagi "dokažu" nedokazivo, ti nekakvi dječaci u kratkim pantalonicama, nedorasli mišlju i srcem, oni blage veze nemaju o tome šta se oko njih događa. Ali pustimo njih.
Sve ovo događa se u jednom užasno teškom političko-historijskom momentu za Bosnu. Ako si gledao Centralni Dnevnik večeras, mogao si vidjeti uistinu svjetski poznatog (redovnog) profesora međunarodnog prava Francisa Boylea koji kaže da je trenutno na sceni najprljavija igra u historiji Bosne. U Face to Face mogao si čuti i prof. Čekića i jednog takvog stranog plaćenika koji se baš našao da nam svima kaže kako će, jelte, baš on, kako reče "precizno matematićki" sam do marta završiti prebrojavanje žrtava agresije 92-96! Zamisli, do marta. Univerzitetska institucija to nije uspjela izvesti usljed hiljada objektivnih problema (uništene evidencije te raseljeni izvori informacija... - samo su neki). Međutim i to je dosta da se advokat SCG pozove na njegovo "istraživanje" (primijeti da ni on nije doktor nauka baš kao ni amater piramidaš, ali to više nije važno - po H.Čengiću novi su zakoni na sceni odnosno iza scene). Pa će onda Sud u Haagu dodijeliti nam pet puta manju odštetu nego što trebamo dobiti... Nije šala - o milijardama je riječ! Da ne govorimo o historijskoj nepravdi.
Tipovi poput nabrojanih se obavezno biraju iz redova izuzetno ambicioznih kadrova s bijednom akademskom karijerom (najgori studenti, magistri s nekakvim sumnjivim motivima, doktori s nekakvih rudokopa po pustinjskim vukojebinama bjelosvjetskim), kao npr. Federalni ministar N.Branković, pa A.Terzić i njegov savjetnik Z.Hurtić koji, jelte, kao sasma slučajno upravlja fondacijom, pa nekakvo dijete koje će zaokružiti pet od pedeset i pet sivih tačaka na mutnom satelitskom snimku zapišavajući svoj nalaz onim "dr.", i beskrajni drugi isti takvi. To su potpuno slijepi poslušnici, ljudi kojima se na brifinzima u centrali u ponedeljak ujutru izbifla šta imaju da urade te hefte, i oni krenu i onda to odrade. Gazeći sve pred sobom. Tako, kad pitaše Terzića što ne pravi luku u Neumu i ne vuče koridor do Neuma, on odgovara sasvim izgubljeno da je to "neodgovorno" tražiti. Ministar saobraćaja (!) Branković kaže "nemamo mi para za te stvari". To su ljudi bez mozga pa time i savjesti. Ljudi koji se, kao Terzić, upišaju (javno) od sreće kad ih guverner Ashdown potapše po ramenu. Ali dosta o njima.
Žalosno je da je ovo malo pameti probosanske što je preostalo uglavnom skoncentrisano u i oko Sarajeva. Ali ko zna, možda je to i dobro. Znaš onu Napoleonovu, pregrupisavanje pa protivnapad – najbolja odbrana!
Nakon što su neprijatelji Bosne dočekali da i A.Izetbegović kao realno jedina snaga (ne ulazeći u njegove državničke kvalitete) koja je mogla okupiti većinu Bosanaca u jedinstvenu silu - umre - i da ga po ubrzanoj proceduri zaboravimo (mi smo eksperti za kratku pamet, 2-3 godine su više nego dosta), red je došao na konačno rješenje za Bosnu. Srećom, nešto se ipak valja iza brda. Ovaj put, nadajmo se, na nesreću neprijatelja Bosne.
- kekec
- Posts: 4854
- Joined: 18/05/2004 15:40
- Location: EU
#2533
MARKAN
Markan je osoba koja voli konvertibilne marke.
Jednoga dana, na ulici, pridje Markanu nepoznati covjek i
uz kratku pricu o teskom zivotu i skupoci dade Markanu
novcanicu od 1500 KM.
Iznenadjen , ali sav sretan Markan odmah ode u najblizu
robnu kucu i poce birati najnovije uredjaje, namjestaj i sl. s
namjerom da potpuno promjeni enterijer svoga stana.
Ali na kasi ga ”osamuti” kasirka rijecima: ”Ova novcanica
ne vrijedi, ovo je falcifikat, ovakva novcanica ne postoji”.
Da li se u daljem razvoju dogadjaja ukljucila policija, tuzilastvo
ili neko treci, nebitno je. Markan je ”k´o popisan lutao ulicama”
i zalio za novcanicom od 1500 KM.
ili drugim rijecima:
PIRAMIDA
Jednoga dana, u Bosnu dodje zaljubljenik u piramide (nepoznati covjek). One su
bile njegova opsesija i u ”svemu” je ”vidio” piramidu. Lutajuci
divnom zemljom, u jednom poznatom bosanskom gradicu bi
iznenadjen oblikom brda iznad grada. ”Piramida” (novcanica od 1500 KM), u sebi pomisli on.
Napisa on , na brzake knjigu, opisa brdo i u pricu unese svoja nadanja, zelje i proglasi brdo
piramidom, svojom zivotnom opsesijom. Knjiga ugleda svjetlost dana i dodje do bosanskog
citaoca. Neko se nasmija, neko ostade ravnodusan, a mnogi (Markan) usisase u sebe
pricu do kraja (prihvatise novcanicu od 1500 KM).
Odusevljeni pocese planirati kako objaviti svjetu da ”mi” imamo sto niko nema, kako smo mi
nesto posebno sto drugi jos ne znaju, kako unovciti ”piramidu” kao turisticki objakat, kako…
(kupovanje najnovijih uredjaja, namjestaja…).
I tako trajase to sve do prvog dubljeg kopanja. Poslije mnogo dana fizickih aktivnosti i mnogo
iskopanih rupa (kasirka), piramidasi shvatise da je brdo bilo samo brdo, brdo kakvih ima na stotine oko
njih, shvatise da imaju oci, ali da im nisu vjerovali. Razidjose se tiho i ”dostojanstveno”, svaki
u svoj kutak, zaleci za ”piramidom”, koja bi im otvorila neslucene mogucnosti.
Da li se u daljem razvoju dogadjaja ukljucila policija, tuzilastvo ili neko treci, nebitno je.

Markan je osoba koja voli konvertibilne marke.
Jednoga dana, na ulici, pridje Markanu nepoznati covjek i
uz kratku pricu o teskom zivotu i skupoci dade Markanu
novcanicu od 1500 KM.
Iznenadjen , ali sav sretan Markan odmah ode u najblizu
robnu kucu i poce birati najnovije uredjaje, namjestaj i sl. s
namjerom da potpuno promjeni enterijer svoga stana.
Ali na kasi ga ”osamuti” kasirka rijecima: ”Ova novcanica
ne vrijedi, ovo je falcifikat, ovakva novcanica ne postoji”.
Da li se u daljem razvoju dogadjaja ukljucila policija, tuzilastvo
ili neko treci, nebitno je. Markan je ”k´o popisan lutao ulicama”
i zalio za novcanicom od 1500 KM.
ili drugim rijecima:
PIRAMIDA
Jednoga dana, u Bosnu dodje zaljubljenik u piramide (nepoznati covjek). One su
bile njegova opsesija i u ”svemu” je ”vidio” piramidu. Lutajuci
divnom zemljom, u jednom poznatom bosanskom gradicu bi
iznenadjen oblikom brda iznad grada. ”Piramida” (novcanica od 1500 KM), u sebi pomisli on.
Napisa on , na brzake knjigu, opisa brdo i u pricu unese svoja nadanja, zelje i proglasi brdo
piramidom, svojom zivotnom opsesijom. Knjiga ugleda svjetlost dana i dodje do bosanskog
citaoca. Neko se nasmija, neko ostade ravnodusan, a mnogi (Markan) usisase u sebe
pricu do kraja (prihvatise novcanicu od 1500 KM).
Odusevljeni pocese planirati kako objaviti svjetu da ”mi” imamo sto niko nema, kako smo mi
nesto posebno sto drugi jos ne znaju, kako unovciti ”piramidu” kao turisticki objakat, kako…
(kupovanje najnovijih uredjaja, namjestaja…).
I tako trajase to sve do prvog dubljeg kopanja. Poslije mnogo dana fizickih aktivnosti i mnogo
iskopanih rupa (kasirka), piramidasi shvatise da je brdo bilo samo brdo, brdo kakvih ima na stotine oko
njih, shvatise da imaju oci, ali da im nisu vjerovali. Razidjose se tiho i ”dostojanstveno”, svaki
u svoj kutak, zaleci za ”piramidom”, koja bi im otvorila neslucene mogucnosti.
Da li se u daljem razvoju dogadjaja ukljucila policija, tuzilastvo ili neko treci, nebitno je.
Last edited by kekec on 18/01/2006 23:23, edited 1 time in total.
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2534
hvala Bogu ja jesam , normalan, da nisam nebi bio na fakultetuNarocito ti je El-bosniaco normalan...
-
Goran_35
- Posts: 1382
- Joined: 29/12/2005 14:08
#2537
ono sto sigurno znamludost wrote:ovo ti je kamena s ramena? kad neko postavlja konkretna arheoloska pitanja? a sta je onda piramida cika indija? senzacionalno otkrice?Goran_35 wrote:haj sadhrkljus
do tebe je znanje,ludost,macuser i pravovjernik
![]()
opleti,kamena s' ramena
nit si onu prvu lekciju iz logike savladao, a bome mi jos uvijek dugujes odgovor na ono jedno pitanje.
jesi li i ti kukavica i ignorant?
i naravno
nisam isfrustriran
-
El-bosniaco
- Posts: 580
- Joined: 11/05/2005 12:30
#2539
ja nisam nikad rekao da lavovi pricaju, nego samo sam postirao lava kako rezi ali to rezanje je zvucalo kao da spominje Allaha, sta je to cudnoDo fakulteta si stigao, a nisi naucio pravopis. Jao. O lavu necu ovom prilikom.
ja i sad vjerujem da je ono jedan znak od Allaha , kao dokaz ljudima da je allah gospodar ovog svijeta pa i ti istih zivotinja
ja kao vjernik vjerujem u allaha, a ti udri glavom od zid ako ti je krivo , vidi hoceli ti biti lakse
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2540
Ako volis lavove koji pricaju svidjet ce ti se film "The Chronicles of Narnia". Ostaje cinjenica da ti je gramatika slaba strana. Sto se tice kojem bogu se ljudi klanjaju, to je njihova privatna svar.
Uplicete religiju ama bas u sve, to vam dodje kao Vegeta. Ja mislim da je Odin najvece bozanstvo, a i Zevs nije za odbaciti.
Uplicete religiju ama bas u sve, to vam dodje kao Vegeta. Ja mislim da je Odin najvece bozanstvo, a i Zevs nije za odbaciti.
- hrasno38
- Posts: 34077
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#2541
Citajuci ovaj forum jos uvijek nisam uspio dokuciti zasto pojedinci tako uporno pa da slobodno kazem i bezobrazno negiraju nesto sto jos niko ne zna da li postoji ili ne. Biti arheolog ne mora automatski znaciti da si zavrsio neki od fakulteta koji pokrivaju tu oblast a koliko znam kod nas bi taj trebao da bude filozofski. Ako covjek sam od sebe cita i u tome uspjeva da otkrije mnoge stvari, da bude strpljiv u tome citanju i da ima razvijenu istrazivacku viziju dobit cemo jednog prosjecnog arheologa. Ti ljudi su u nekom svome svijetu kao i umjetnici i meni ova negiranja lice na otprilike pisca koji je napisao nekoliko redaka svoje knjige a vec se nekoliko kriticara naslo da kazu da to nista ne valja a do kraja knjige ima jos masala. Nisam strucnjak u arheologiji ali nisam nikada pokusao da negiram neciji rad na samom pocetku jer smatram da je to bezobrazno. Ne znam da li postoje piramide ili ne ali idem sa postavkom ako postoje na raznim stranama svijeta zasto je nemoguce da postoje i kod nas. Piramida je gradjevina i gradili su ih ljudi aljudi su obitavali na ovim prostorima od davnina. I mozda je zaista Visocica samo najobicnije brdo, doduse sa vrlo preciznim geometrijskim konturama, kojeg je izvajala priroda ali nije nimalo fer i posteno pa ni ljudski negome osporavati viziju da je u pitanju mozda nesto drugo. 104 stranice rasprave o ovoj temi daju mi za pravo da zakljucim da nas ipak sviju interesuje da li tamo zaista nesto postoji i iz iskustva kazem da svako uporno osporavanje bilo ceka samo asocira na jednu stvar: zavist. Doduse taj pronalazak bi srusio i mnoge istorijske cinjenice sto opet nekima ne bi nikako odgovaralo pogotovo ako bi se tu pronasao i kakav znak sa ljiljanima:). Svima ovima sto hoce da dokazu da tamo nema nista nudim vrlo jednostavno rjesenje: lopate u ruke prije mjeseca Aprila, zakopajte malo dublje pa ako nema nista vi ste na konju i uspjeli ste dokazati svima da ste u pravu. Osmanagic ce svoje vjerovanje isto tako dokazivati lopatom sto znaci da je lopata rjesenje ove velike misterije a ne tastatura i textovi procitani iz vec napisanih knjiga i interneta. Ova teorija se dokazuje na terenu a ne u toplim sobama. Naravno mi smo Balkanci i sve od cega nemamo licne koristi mi bacamo pod noge. Frustriranost je cudna bolest!
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2542
Visočica je brdo kod Visokog. Znači zna se šta je. Bezobrazan je samo onaj ko zna da je brdo - brdo, a ipak kaže da nije pa onda traži budžetske pare jer nam je on to rekao.hrasno38 wrote:Citajuci ovaj forum jos uvijek nisam uspio dokuciti zasto pojedinci tako uporno pa da slobodno kazem i bezobrazno negiraju nesto sto jos niko ne zna da li postoji ili ne.
Tvoje "ne mora" ima istu važnost kao i srpsko "svi su ubijali". O procentima je, naime, riječ, a ne tek o postojanju ili ne neke vjerovatnoće.Biti arheolog ne mora automatski znaciti da si zavrsio neki od fakulteta koji pokrivaju tu oblast
Ne znaš. Kod nas nema tog studija.a koliko znam kod nas bi taj trebao da bude filozofski.
Možda. S nekih 1% šanse. 99% je da će ta(j) biti obična ubleha.Ako covjek sam od sebe cita i u tome uspjeva da otkrije mnoge stvari, da bude strpljiv u tome citanju i da ima razvijenu istrazivacku viziju dobit cemo jednog prosjecnog arheologa.
Što je u redu sve dok ne počnu "pobijati cjelokupnu svjetsku nauku".Ti ljudi su u nekom svome svijetu kao i umjetnici
Zamjena teza - upravo je amater napisao ne pola nego 10 knjiga u kojima tvrdi da je brdo piarmida, i tek se onda dao na formiranje fondacije. Kopanje po brdu na mjestima gdje bi trebali biti zidovi (kad bi brdo bilo piramida) ostavio je tek za 2007. Naravno to se neće ni tada desiti jer će 2007. već naći razloga da promijeni plan. A lova kaplje...i meni ova negiranja lice na otprilike pisca koji je napisao nekoliko redaka svoje knjige a vec se nekoliko kriticara naslo da kazu da to nista ne valja a do kraja knjige ima jos masala.
Nije. To se zove raskrinkavanje varalica.Nisam strucnjak u arheologiji ali nisam nikada pokusao da negiram neciji rad na samom pocetku jer smatram da je to bezobrazno.
Logika - piramidaš.Ne znam da li postoje piramide ili ne ali idem sa postavkom ako postoje na raznim stranama svijeta zasto je nemoguce da postoje i kod nas.
Pa ti sad reče da ne znaš je li piramida ili nije? Ili znaš? Hajd se odluči.Piramida je gradjevina i gradili su ih ljudi aljudi su obitavali na ovim prostorima od davnina.
Htio si reći pravilnim? One naravno nisu ni blizu pravilne niti neobične za zemlju s deset hiljada brda.I mozda je zaista Visocica samo najobicnije brdo, doduse sa vrlo preciznim geometrijskim konturama, kojeg je izvajala priroda
Ali jeste fer sačuvati ovo malo budžeta koje ne pokupe kriminalci na vlasti.ali nije nimalo fer i posteno pa ni ljudski negome osporavati viziju da je u pitanju mozda nesto drugo.
Ne daju ti pravo ni za šta. Logika - piramidaš.104 stranice rasprave o ovoj temi daju mi za pravo da zakljucim
Većinu to ne zanima. Većina naime zna da je Visočica brdo.da nas ipak sviju interesuje da li tamo zaista nesto postoji
Glupost, naravno. Osporavanje može biti zbog beskonačno mnogo razloga. Izvlačenje jednog od njih nasumice jest logika - piramidaš.i iz iskustva kazem da svako uporno osporavanje bilo ceka samo asocira na jednu stvar: zavist.
Ne bi. Logika - piramidaš.Doduse taj pronalazak bi srusio i mnoge istorijske cinjenice
Kako Macuser reče, dodajete religiju k'o vegetu. Logika - piramidaš.sto opet nekima ne bi nikako odgovaralo pogotovo ako bi se tu pronasao i kakav znak sa ljiljanima:).
Glupost, naravno. Teret dokazivanja leži samo na onom ko dokazuje nešto novo. A mi svi znamo da je Visočica - brdo. Uzmi kartu pa pogledaj ako meni ne vjeruješ.Svima ovima sto hoce da dokazu da tamo nema nista nudim vrlo jednostavno rjesenje: lopate u ruke prije mjeseca Aprila, zakopajte malo dublje pa ako nema nista vi ste na konju i uspjeli ste dokazati svima da ste u pravu.
Osim što ne postoji datum kad će on to lopatom početi kopati zidove eventualne piramide, opet nisi u pravu. Einstein nije imao lopatu, pa je ipak sve što je uradio uradio s papirom i olovkom. Čak i bez kompjutera. Logika ti je i opet - piramidaš.Osmanagic ce svoje vjerovanje isto tako dokazivati lopatom sto znaci da je lopata rjesenje ove velike misterije a ne tastatura i textovi procitani iz vec napisanih knjiga i interneta.
Teorija? Ali ja sam mislio da se fondacija već zove po piramidi, kao i dolina, kao i amaterove knjižičice...?Ova teorija se dokazuje na terenu a ne u toplim sobama.
Što si upravo odlično pokazao na svom primjeru.Naravno mi smo Balkanci i sve od cega nemamo licne koristi mi bacamo pod noge. Frustriranost je cudna bolest!
Last edited by znanje on 19/01/2006 02:47, edited 1 time in total.
-
znanje
- Posts: 311
- Joined: 03/11/2005 17:30
#2543
Sutkinja pa još potpredsjednica suda koja se poziva na Allaha (je li već izabrala između građanskog i šerijatskog prava?) samo je jedna iz lepeze individua koje za lični prosperitet sve duguju SDA-u. Biće ovakvih još, pazite samo kad sad počnu iznicati iz rupa: direktori klinika, predsjednici fudbalskih klubova, vlasnici uspješnih preduzeća, zbrda-zdola akademici...ludost wrote:a sad za ostale ljubitelje logickih, vizuelnih i lingvistickih figura umjetnickog klizanja slobodnim stilom - iz pisma podrske hatidze hadziosmanovic - mahic, potpredsjednice ustavnog suda bih, upucenog semiru osmanagicu, sa http://www.piramidasunca.ba:
Grad Visoko je za mene uvijek bio čudoredan grad, zajedno sa svojim Visočanima.![]()
![]()
![]()
Očito je došlo vrijeme naplate za uhljebljenje "poslušnih a nesposobnih" (citat: Izetbegović Alija).
-
da pamtis
- Posts: 1514
- Joined: 16/07/2005 14:10
#2546
U Sarajevu je zasijedao Upravni odbor fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca", na kojem je utvrđeno da će iskopavanja piramida kod Visokog biti najveći ovogodišnji arheološki projekat u Evropi.
Projekat kreće 14. aprila i trajaće do oktobra.
Zbog interesovanja arheologa iz cijelog svijeta, počelo je formiranje ekipa stručnjaka, a među njima će biti i arheolozi iz Irske, Australije, Austrije, Škotske i Slovenije, geolozi iz Austrije, Srbije i Crne Gore i BiH, a ekipu mladih bosanskih arheologa čine Sead Pilav, Silvana Čobanov i Saša Janković.
Stalna ekipa koja će iskopavati na Visočici i okolnim nalazištima imaće oko 100 članova, a pored njih na projektu će raditi i dobrovoljci pod stručnim nadzorom.
18.1.2006.g.
Projekat kreće 14. aprila i trajaće do oktobra.
Zbog interesovanja arheologa iz cijelog svijeta, počelo je formiranje ekipa stručnjaka, a među njima će biti i arheolozi iz Irske, Australije, Austrije, Škotske i Slovenije, geolozi iz Austrije, Srbije i Crne Gore i BiH, a ekipu mladih bosanskih arheologa čine Sead Pilav, Silvana Čobanov i Saša Janković.
Stalna ekipa koja će iskopavati na Visočici i okolnim nalazištima imaće oko 100 članova, a pored njih na projektu će raditi i dobrovoljci pod stručnim nadzorom.
18.1.2006.g.
-
Prenj
- Posts: 7014
- Joined: 20/07/2004 08:59
#2547
Samoljepljiva reklama je uvijek bila najbolja reklama.da pamtis wrote:U Sarajevu je zasijedao Upravni odbor fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca", na kojem je utvrđeno da će iskopavanja piramida kod Visokog biti najveći ovogodišnji arheološki projekat u Evropi.
Projekat kreće 14. aprila i trajaće do oktobra.
Zbog interesovanja arheologa iz cijelog svijeta, počelo je formiranje ekipa stručnjaka, a među njima će biti i arheolozi iz Irske, Australije, Austrije, Škotske i Slovenije, geolozi iz Austrije, Srbije i Crne Gore i BiH, a ekipu mladih bosanskih arheologa čine Sead Pilav, Silvana Čobanov i Saša Janković.
Stalna ekipa koja će iskopavati na Visočici i okolnim nalazištima imaće oko 100 članova, a pored njih na projektu će raditi i dobrovoljci pod stručnim nadzorom.
18.1.2006.g.
Zar se i za arheoloske projekte prave rang liste?
Sve mane i traume naseg drustva su isplivale sa ovom piramidom.
- hrasno38
- Posts: 34077
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#2548
Kao prvo ja nisam piramidas jer ja ovdje ne dokazujem da li nesto ima ili nema za razliku od tebe koji sa 100% svog filozofiranja negiras nesto i to sa maximalnom dozom bezobrazluka. Sam tvoj nick mi je odmah rekao da se radi o jednoj prepotentnoj osobi, koja zivot bazira samo na filozofiranjima preko redaka texta dok u stvarnom zivotu i onom sta si konkretno uradio nema ni slova. Oni sto istrazuju svemir 99% predpostavljaju da gore nema zivota ali ipak radi onog 1% i dalje istrazuju i pisu knjige. Oni sto traze lijek protiv raka za sada kazu da ga jos nema ali i dalje istrazuju i pisu knjige. Kloniranje ljudi prije 15-tak godina bio je SF o kome je mogao da pise Karl Sagan a danas je to cinjenica. U svemu ovome ima onih koji danonocno rade i istrazuju i ima onih koji filozofiraju i pametuju da je sve to nemoguce. E ti si ocito iz ove druge skupine. Jos jednom ti ponavljam niti branim Osmanagica, niti tvrdim da piramida postoji, niti tvrdim mada si poprilicno bezobrazan i nadobudan da i ti nisi u pravu. Jednostavno ne znam i ne zelim niciji rad da omalovazim prije konkretnih djela. Znas ovo me podsjeca na temu koja je pokrenuta za okupljanja na Skenderiji gdje 100 pise a 20 cuci ili o akciji paketica gdje je 100 pohvalilo a 50 doniralo. Budi dzek, uzmi lopatu zakopaj i dokazi svima nama da si u pravu i ja cu prvi biti koji ce ti javno dati izvinjenje.znanje wrote:Visočica je brdo kod Visokog. Znači zna se šta je. Bezobrazan je samo onaj ko zna da je brdo - brdo, a ipak kaže da nije pa onda traži budžetske pare jer nam je on to rekao.hrasno38 wrote:Citajuci ovaj forum jos uvijek nisam uspio dokuciti zasto pojedinci tako uporno pa da slobodno kazem i bezobrazno negiraju nesto sto jos niko ne zna da li postoji ili ne.
Tvoje "ne mora" ima istu važnost kao i srpsko "svi su ubijali". O procentima je, naime, riječ, a ne tek o postojanju ili ne neke vjerovatnoće.Biti arheolog ne mora automatski znaciti da si zavrsio neki od fakulteta koji pokrivaju tu oblast
Ne znaš. Kod nas nema tog studija.a koliko znam kod nas bi taj trebao da bude filozofski.
Možda. S nekih 1% šanse. 99% je da će ta(j) biti obična ubleha.Ako covjek sam od sebe cita i u tome uspjeva da otkrije mnoge stvari, da bude strpljiv u tome citanju i da ima razvijenu istrazivacku viziju dobit cemo jednog prosjecnog arheologa.
Što je u redu sve dok ne počnu "pobijati cjelokupnu svjetsku nauku".Ti ljudi su u nekom svome svijetu kao i umjetnici
Zamjena teza - upravo je amater napisao ne pola nego 10 knjiga u kojima tvrdi da je brdo piarmida, i tek se onda dao na formiranje fondacije. Kopanje po brdu na mjestima gdje bi trebali biti zidovi (kad bi brdo bilo piramida) ostavio je tek za 2007. Naravno to se neće ni tada desiti jer će 2007. već naći razloga da promijeni plan. A lova kaplje...i meni ova negiranja lice na otprilike pisca koji je napisao nekoliko redaka svoje knjige a vec se nekoliko kriticara naslo da kazu da to nista ne valja a do kraja knjige ima jos masala.
Nije. To se zove raskrinkavanje varalica.Nisam strucnjak u arheologiji ali nisam nikada pokusao da negiram neciji rad na samom pocetku jer smatram da je to bezobrazno.
Logika - piramidaš.Ne znam da li postoje piramide ili ne ali idem sa postavkom ako postoje na raznim stranama svijeta zasto je nemoguce da postoje i kod nas.
Pa ti sad reče da ne znaš je li piramida ili nije? Ili znaš? Hajd se odluči.Piramida je gradjevina i gradili su ih ljudi aljudi su obitavali na ovim prostorima od davnina.
Htio si reći pravilnim? One naravno nisu ni blizu pravilne niti neobične za zemlju s deset hiljada brda.I mozda je zaista Visocica samo najobicnije brdo, doduse sa vrlo preciznim geometrijskim konturama, kojeg je izvajala priroda
Ali jeste fer sačuvati ovo malo budžeta koje ne pokupe kriminalci na vlasti.ali nije nimalo fer i posteno pa ni ljudski negome osporavati viziju da je u pitanju mozda nesto drugo.
Ne daju ti pravo ni za šta. Logika - piramidaš.104 stranice rasprave o ovoj temi daju mi za pravo da zakljucim
Većinu to ne zanima. Većina naime zna da je Visočica brdo.da nas ipak sviju interesuje da li tamo zaista nesto postoji
Glupost, naravno. Osporavanje može biti zbog beskonačno mnogo razloga. Izvlačenje jednog od njih nasumice jest logika - piramidaš.i iz iskustva kazem da svako uporno osporavanje bilo ceka samo asocira na jednu stvar: zavist.
Ne bi. Logika - piramidaš.Doduse taj pronalazak bi srusio i mnoge istorijske cinjenice
Kako Macuser reče, dodajete religiju k'o vegetu. Logika - piramidaš.sto opet nekima ne bi nikako odgovaralo pogotovo ako bi se tu pronasao i kakav znak sa ljiljanima:).
Glupost, naravno. Teret dokazivanja leži samo na onom ko dokazuje nešto novo. A mi svi znamo da je Visočica - brdo. Uzmi kartu pa pogledaj ako meni ne vjeruješ.Svima ovima sto hoce da dokazu da tamo nema nista nudim vrlo jednostavno rjesenje: lopate u ruke prije mjeseca Aprila, zakopajte malo dublje pa ako nema nista vi ste na konju i uspjeli ste dokazati svima da ste u pravu.
Osim što ne postoji datum kad će on to lopatom početi kopati zidove eventualne piramide, opet nisi u pravu. Einstein nije imao lopatu, pa je ipak sve što je uradio uradio s papirom i olovkom. Čak i bez kompjutera. Logika ti je i opet - piramidaš.Osmanagic ce svoje vjerovanje isto tako dokazivati lopatom sto znaci da je lopata rjesenje ove velike misterije a ne tastatura i textovi procitani iz vec napisanih knjiga i interneta.
Teorija? Ali ja sam mislio da se fondacija već zove po piramidi, kao i dolina, kao i amaterove knjižičice...?Ova teorija se dokazuje na terenu a ne u toplim sobama.
Što si upravo odlično pokazao na svom primjeru.Naravno mi smo Balkanci i sve od cega nemamo licne koristi mi bacamo pod noge. Frustriranost je cudna bolest!
- Macuser
- Posts: 532
- Joined: 08/01/2006 12:45
#2550
Nije tacno. Gotovo svi svjetski naucnici se slazu da zivot postoji i van nase planete.hrasno38 wrote:Oni sto istrazuju svemir 99% predpostavljaju da gore nema zivota ali ipak radi onog 1% i dalje istrazuju i pisu knjige.
Mislim, razlika je, zaista, u pristupu materiji. Ono sto mene uzasava je lakovjernost i lezernost ljudi. Niko da se zaista upita, kako se moze vjerovati covjeku koji pise o civilizacijama sa Marsa i drustvenom uredjenju Atlantide.

