Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#2526 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Sidius »

User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2527 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Sidius wrote:
ovo nije muskarac, ovo je pateticni moronac :D :lol:

muskraci trebaju da se bore za svoja prava i da budu ranopravni sa pravima zena, a zakone, koji im smetaju, nisu nametnule feminstiinje ni kompletna zenska populacija :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2528 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
Sidius wrote:
ovo nije muskarac, ovo je pateticni moronac :D :lol:

muskraci trebaju da se bore za svoja prava i da budu ranopravni sa pravima zena, a zakone, koji im smetaju, nisu nametnule feminstiinje ni kompletna zenska populacija :D
A sto zenskinje udara nisko u slucaju svadje? Zato sto ocekuje da je musko nece presastavit koji put. Naravno to je sve socioloski konstrukt na koji sirovine ne padaju pa su zato sigurne kuce pune.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2529 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

triconja wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
ovo nije muskarac, ovo je pateticni moronac :D :lol:

muskraci trebaju da se bore za svoja prava i da budu ranopravni sa pravima zena, a zakone, koji im smetaju, nisu nametnule feminstiinje ni kompletna zenska populacija :D
A sto zenskinje udara nisko u slucaju svadje? Zato sto ocekuje da je musko nece presastavit koji put. Naravno to je sve socioloski konstrukt na koji sirovine ne padaju pa su zato sigurne kuce pune.
a tko od zena kaze da je OK tuci muskrace :shock: :-? problem je da ovakva prica tipa sa yt, obicnog kmecavaca iskljucivo postane aktelna ako se nesto desi iz krugova feminizma; Zasto se muskraci ne bore , ako im tako nesto smeta? Tko im brani?

neki dan si me kvotirao, pa da dodam, Me Too pokret se iskljucivo skncentrirao na sexual assault i harassment na radnim mjestima, i zato zene zovu the silence breakers , jer je, a znamo svi da jeste tako, na vecini radnih mjesta zene jesu bila seksulano maltertirane od sttrane muskaraca. Psotje svjedoci i papirologija, ali su zene i tad precutile i nastavila radni odnos. Svrha , osnnovna svrha pokreta je , da zene prestanu sa sutnjom. Pokret nema namjeru i nije protiv muskraca, ali budimo realni, postoje indikatori da su muskarci znatno vise naklonjeni seksulano maltertirati zene na poslu i da decenijama njihovo ponasanje je proslo ispod radara, iako je sredina u kojoj rade to znala. Sigurno si co za slucaj trenera gimmanistcara u SAD i njegoih studentkinja, cak su i njegove radne kolege priznale da su postojali indikaotri njegovog ponasnja, i da su trebali ranije reagirati.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2530 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

http://www.spiked-online.com/newsite/ar ... oVlNOco-Um

A former stripper at the Windmill Club confronts the feminists trying to shut it down.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2531 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
a tko od zena kaze da je OK tuci muskrace :shock: :-? problem je da ovakva prica tipa sa yt, obicnog kmecavaca iskljucivo postane aktelna ako se nesto desi iz krugova feminizma; Zasto se muskraci ne bore , ako im tako nesto smeta? Tko im brani?
Filmovi, naročito takozvani porodični, pa i romantične komedije itd, nisu realan život, ali često su opterećeni političkom korektnosti i društveno prihvatljivim ponašanjem.

Na primjer, dok je sve skoro do kraja 1980 bilo sasvim normalno vidjeti da je odlika ne samo mačizma nego i emancipovane i jake žene to da puše, danas u fimovima tog tipa niko ne puši. Pušenje je politički nekorektno, pa ga i nema u "pristojnim" filmovima.

Po istom principu, nasilja u takvim filmovima nema. Ako ga ima, u 90% slučajeva se desi da povrijeđena žena kada više ne zna šta bi od bola, ošamari muškarca. Ali nikada muškarac ne vrati šamar ženi. Jer, mainstream je postao da su žene konačno se emancipovale toliko da mogu udariti muškarca, ali muškarac ne smije udariti ženu. I ta poruka se kroz takve filmove propagira kao normalno ponašanje.

Na primjer film The Way: https://www.youtube.com/watch?v=OA6aq85WhXU, scena počinje na poziciji: 1:11.15

Lik kojeg glumi Martin Šin uzima ruksak i iz ruksaka ispada kutija sa pepelom sina. Lik koji glumi Deborah Kara Unger uzima kutiju, ali Šinu se to ne sviđa, ne dozvoljava Unger da se petlja u njgovu intimu. Da bi spriječio Deborah da uzme kutiju, hvata je za ruku. Deborah ga ošamari svom snagom. Šin ne uzvraća udarac.

To je postao mainstream.

Sada, da je lik kojeg glumi Šin uzvratio udarac Unger, šta bi se desilo? Tada ti ne bi kmečala "Što se muškarci ne bore" nego bi kmečala "Nasilnik, udara, jadnu i nezaštićenu ženu, siledžija, zatvorite ga".

Unger radi dvije stvari na kojenema pravo, prvo uzima privatne stvari Šina, a kada je Šin u tome pokušava spriječiti, Unger pribjegava fizičkom nasilju. Ako smo ravnopravni, da li bi Šin imao svako moralno pravo vratiti udarac?

Ukratko, pitanje: Muškarci ne smiju tući žene. To je OK. Ali, smiju li muškarci udariti ženu ako žena prva udari muškarca, ako je žena udarcem u svađu uvela fizičko nasilje sada kao legitiman postupak?

Malo foliraš, Karlin.

P. S. Odličan film, odgledajte ga.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2532 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz, ne citas , neozibljano pises gluposti !

NE PODRZAVAM NASILJE, NE SAMRAM NIKOGA , NE ZELIM BITI OSAMARENA :sad:

filmovi nisu apsolutno mjerilo stvranosti :-)
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2533 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:Hakiz, ne citas , neozibljano pises gluposti !

NE PODRZAVAM NASILJE, NE SAMRAM NIKOGA , NE ZELIM BITI OSAMARENA :sad:

filmovi nisu apsolutno mjerilo stvranosti :-)
Filmovi nisu mjerilo stvarnosti, tačno. Ali, filmovi koji ciljaju na široku publiku "poštuju" mainstream *ili barem proklamovani mainstream ako ne stvarni), inače bi loše prošli, ljudi ih ne bi gledali ili bi razne grupe koje se bore za očuvanja porodičnih vrijednosti, ravnopravnost itd dizale frku. Dakle, sistem vrijednosti koji je u društvu prihvatljiv, taj se na filmu koji cilja na široku publiku, takozvani porodični filmovi, prikazuje. To znači da ti filmovi ipak pokazuju tendencije u društvu i šta je "in". Nećeš u LifeTime filmovima vidjeti puno golotinje, tinejdžerkog seksa, pušenje, zlostavljanje ni ljudi ni životinja, drogiranje bez negativnih posljedica, nepoštovanja roditelja, crkve i slična "devijantna" ponašanja. A ako u takvim filmovima devijantnih ponašanja ima, oni koji ga rade budu "kažnjeni" ili su to zabludjele ovčice pa je tema filma kako da budu "izvedeni na pravi put". A na kraju sve bude "dobro" (naravno uz božiju pomoć).

Usput, to kmečanje velikim slovima: Otkud ti ideja da si ti mjerilo vrijednosti pa da to šta ti bi ili ne bi ima ikakvu važnost za ostatak od 7 milijardi ljudi?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2534 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:http://www.spiked-online.com/newsite/ar ... oVlNOco-Um

A former stripper at the Windmill Club confronts the feminists trying to shut it down.
The claims were investigated by council officers who have since lodged objections to the licence being renewed. A licensing inspector said a sample of CCTV footage from inside the club in October showed in “excess of 50 per cent of the dances would reflect [licensing] breaches or cause for concern”.

In a letter dated January 4, he said: “There has been a significant improvement... however, conditions are still being breached. It is clear from the footage that an expectation has been created among customers that contact can be expected from performers. The premises is going through a transition phase and will likely face difficulties in managing this expectation.”
:D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2535 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Hakiz, ne citas , neozibljano pises gluposti !

NE PODRZAVAM NASILJE, NE SAMRAM NIKOGA , NE ZELIM BITI OSAMARENA :sad:

filmovi nisu apsolutno mjerilo stvranosti :-)
Filmovi nisu mjerilo stvarnosti, tačno...

Usput, to kmečanje velikim slovima: Otkud ti ideja da si ti mjerilo vrijednosti pa da to šta ti bi ili ne bi ima ikakvu važnost za ostatak od 7 milijardi ljudi?
o filmovinma necu komenttirati , i dalje je tvoje i takvo pisanje o filmovima besmilesno , svako zna, da posotje razni zanrvoi i motivi snimanja filmova :-)

NE KMECIM NE GALAMIM, ALI ZELIM PODVUCI, DA VECINA MUSKARACA NA TEMI KMECI postavljanjem nonsesne komentara i linkova protiv feminstkinja ili feminsiticih gruepa koje obavezno napadaju zene iz odredjenih krugova/populacije , to je meni dovoljan dokaz da postoji dio grupe muskaraca koji nijednom mprilikom nisu pokusali primjetiti ozbiljen potrebe poboljsanja statusa zena u drustvima , i svijestni ste da psotoje problemi , npr. u BiH i u Makedoniji zene nemaju dovoljno razvijen drustveni tatus sa respektom kao muskarci !


Hajde ti i Makedonac malo pisite o statusu zena i femisntinja u BiH i u Makedoniji , umjesto da konsatano pisetet o US ili UK.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2536 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Hakiz, ne citas , neozibljano pises gluposti !

NE PODRZAVAM NASILJE, NE SAMRAM NIKOGA , NE ZELIM BITI OSAMARENA :sad:

filmovi nisu apsolutno mjerilo stvranosti :-)
Filmovi nisu mjerilo stvarnosti, tačno...

Usput, to kmečanje velikim slovima: Otkud ti ideja da si ti mjerilo vrijednosti pa da to šta ti bi ili ne bi ima ikakvu važnost za ostatak od 7 milijardi ljudi?
o filmovinma necu komenttirati , i dalje je tvoje i takvo pisanje o filmovima besmilesno , svako zna, da posotje razni zanrvoi i motivi snimanja filmova :-)

NE KMECIM NE GALAMIM, ALI ZELIM PODVUCI, DA VECINA MUSKARACA NA TEMI KMECI postavljanjem nonsesne komentara i linkova protiv feminstkinja ili feminsiticih gruepa koje obavezno napadaju zene iz odredjenih krugova/populacije , to je meni dovoljan dokaz da postoji dio grupe muskaraca koji nijednom mprilikom nisu pokusali primjetiti ozbiljen potrebe poboljsanja statusa zena u drustvima , i svijestni ste da psotoje problemi , npr. u BiH i u Makedoniji zene nemaju dovoljno razvijen drustveni tatus sa respektom kao muskarci !


Hajde ti i Makedonac malo pisite o statusu zena i femisntinja u BiH i u Makedoniji , umjesto da konsatano pisetet o US ili UK.
Šta ti je ženo, kakva je to histerija? Smiri malo doživljaj, završićeš na Xanaxu. Prihvati se kutljače, kuhanje smiruje. Usisavanje takođe.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2537 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Filmovi nisu mjerilo stvarnosti, tačno...

Usput, to kmečanje velikim slovima: Otkud ti ideja da si ti mjerilo vrijednosti pa da to šta ti bi ili ne bi ima ikakvu važnost za ostatak od 7 milijardi ljudi?
o filmovinma necu komenttirati , i dalje je tvoje i takvo pisanje o filmovima besmilesno , svako zna, da posotje razni zanrvoi i motivi snimanja filmova :-)

NE KMECIM NE GALAMIM, ALI ZELIM PODVUCI, DA VECINA MUSKARACA NA TEMI KMECI postavljanjem nonsesne komentara i linkova protiv feminstkinja ili feminsiticih gruepa koje obavezno napadaju zene iz odredjenih krugova/populacije , to je meni dovoljan dokaz da postoji dio grupe muskaraca koji nijednom mprilikom nisu pokusali primjetiti ozbiljen potrebe poboljsanja statusa zena u drustvima , i svijestni ste da psotoje problemi , npr. u BiH i u Makedoniji zene nemaju dovoljno razvijen drustveni tatus sa respektom kao muskarci !


Hajde ti i Makedonac malo pisite o statusu zena i femisntinja u BiH i u Makedoniji , umjesto da konsatano pisetet o US ili UK.
Šta ti je ženo, kakva je to histerija? Smiri malo doživljaj, završićeš na Xanaxu. Prihvati se kutljače, kuhanje smiruje. Usisavanje takođe.
vi histerisete konsntatno na temi , pa mogu i ja zagalamiiti :-D

Zasto ne pises na temi o statusu i tretiranju zena u svom okruzenju u BiH ;-)
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2538 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Connaisseur Karlin wrote: Hajde ti i Makedonac malo pisite o statusu zena i femisntinja u BiH i u Makedoniji , umjesto da konsatano pisetet o US ili UK.
Sto te interesuje?

Po zakonu su jednake, nazalost u stvarnom zivotu to jako varira no zavisi i iz koje sredine je zena kao i kojoj etnickoj grupi pripada. Definitivno su Romkinje najgore tretirane.
Pocevsi od maloletnickih brakova pa nadalje.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2539 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
vi histerisete konsntatno na temi , pa mogu i ja zagalamiiti :-D

Zasto ne pises na temi o statusu i tretiranju zena u svom okruzenju u BiH ;-)
Ma, kakve su žene u BiH, dobro i prolaze...

Jesi li to htjela čuti?
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#2540 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Sidius »

Karlin, ne zamjeri, nisam imao namjeru da napadam... lik je stand up komicar, kontao sam da ce biti smijesno. Vidim da je otislo u pogresnom smijeru, do mene je.

Naravno da feminizam u BiH ima smisla i da nisu samo muskarci krivi, malo je i do zena. Izgleda da su mnoge prihvatile ovakvo stanje i ne bune se.
Samo i feminizam treba imati mjeru, kao sto su one cure u F1 izgubile radno mjesto zbog feministkinja.
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2541 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Sidius wrote:Samo i feminizam treba imati mjeru, kao sto su one cure u F1 izgubile radno mjesto zbog feministkinja.
Da su te feministkinje kao što nisu, nadoknadile bi izgubljene plate hostesama. Lako je tuđim poslom voditi rat.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2542 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Hajde ti i Makedonac malo pisite o statusu zena i femisntinja u BiH i u Makedoniji , umjesto da konsatano pisetet o US ili UK.
Sto te interesuje?

Po zakonu su jednake, nazalost u stvarnom zivotu to jako varira no zavisi i iz koje sredine je zena kao i kojoj etnickoj grupi pripada. Definitivno su Romkinje najgore tretirane.
Pocevsi od maloletnickih brakova pa nadalje.
a zasto me ne bi interesiralo, tema je o teznji zena ka ravnopravnom treitranju zena u raznimmm drustvima :)

zaci, ti , kao , muskarac si svijestan da zene nisu dobro treitrane u tvojoj sredini , i o tome nema potrbu da pises na temi :)

Zasto se to kod vas ne mijenja? to me intresira, i ozbiljno te pitam, hvala
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2543 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
vi histerisete konsntatno na temi , pa mogu i ja zagalamiiti :-D

Zasto ne pises na temi o statusu i tretiranju zena u svom okruzenju u BiH ;-)
Ma, kakve su žene u BiH, dobro i prolaze...

Jesi li to htjela čuti?
ne, ozbiljno sam pitala, zasto je status zena u BiH jos n alosem nivou u tvom drsutvu? hajmo malo pisati o konkretnim problemima umjesto o filmovima
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2544 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Samo konkretno, prvo zakljucak pa diskusija. :D
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2545 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
vi histerisete konsntatno na temi , pa mogu i ja zagalamiiti :-D

Zasto ne pises na temi o statusu i tretiranju zena u svom okruzenju u BiH ;-)
Ma, kakve su žene u BiH, dobro i prolaze...

Jesi li to htjela čuti?
ne, ozbiljno sam pitala, zasto je status zena u BiH jos n alosem nivou u tvom drsutvu? hajmo malo pisati o konkretnim problemima umjesto o filmovima
Ko kaže da je na lošem nivou? Na nivou je na kojem treba biti.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2546 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Sidius wrote:Karlin, ne zamjeri, nisam imao namjeru da napadam... lik je stand up komicar, kontao sam da ce biti smijesno. Vidim da je otislo u pogresnom smijeru, do mene je.

Naravno da feminizam u BiH ima smisla i da nisu samo muskarci krivi, malo je i do zena. Izgleda da su mnoge prihvatile ovakvo stanje i ne bune se.
Samo i feminizam treba imati mjeru, kao sto su one cure u F1 izgubile radno mjesto zbog feministkinja.
hvala, nema problema Sidius

nigdje ne osudjujem konstanto muskrace za negativno ponasanje zena ili zena iz feminsitickih grupa, treba imati mjeru u debatama , ali treba pisati jer problemi jos uvijek postoje , i ne smiju se ignorirati radi histericnih muskaraca i histericnih zena

u vezi Bbih : pa trebale bi da se pobune, ali se treba pitati, sto su uzroci njihovog nereagiranja , i ne bih rekla da su privatile, jer nemanje reakcije nije indikator da su zene zadovojlno prihvatile brutlanu realnost
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2547 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Ma, kakve su žene u BiH, dobro i prolaze...

Jesi li to htjela čuti?
ne, ozbiljno sam pitala, zasto je status zena u BiH jos n alosem nivou u tvom drsutvu? hajmo malo pisati o konkretnim problemima umjesto o filmovima
Ko kaže da je na lošem nivou? Na nivou je na kojem treba biti.
aha, na nivou u kojem je muskarac uvijek u bolljem polozaju ( tvoje rijeci) :D

znaci, vi ste svijesni da zene ne tretirate ravnopravno, i to vam je potpuno normlano da nekoga dozivljavate kao nize bice


tako bijelci misle i tretiraju crnce u US :D vi ste , muskarci bijelci ,a zene su crnci u BiH :thumbup:
Hakiz
Posts: 48387
Joined: 30/07/2015 20:01

#2548 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote: Ko kaže da je na lošem nivou? Na nivou je na kojem treba biti.
aha, na nivou u kojem je muskarac uvijek u bolljem polozaju ( tvoje rijeci) :D

znaci, vi ste svijesni da zene ne tretirate ravnopravno, i to vam je potpuno normlano da nekoga dozivljavate kao nize bice


tako bijelci misle i tretiraju crnce u US :D vi ste , muskarci bijelci ,a zene su crnci u BiH :thumbup:
Mi žene tretiramo apsolutno normalno.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2549 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Connaisseur Karlin wrote:
a zasto me ne bi interesiralo, tema je o teznji zena ka ravnopravnom treitranju zena u raznimmm drustvima :)

zaci, ti , kao , muskarac si svijestan da zene nisu dobro treitrane u tvojoj sredini , i o tome nema potrbu da pises na temi :)

Zasto se to kod vas ne mijenja? to me intresira, i ozbiljno te pitam, hvala
Koleginice, pitao sam sta te interesuje, nisam rekao da te ne treba interesovati (eto, zensko sa pretpostavkama....salim se, salim se :) )

Iskreno ne razumijem potpuno pitanje, stari su se puno promenile u zadnjih 20ak godina iako ima jos toga sto sigurno treba poboljsati.

Recimo u mojoj porodici nema diskriminacije, osim sto jedna tetka malo maltretira svog muza verbalno (barem se ostatku porodice to cini tako) ali njemu izgleda prija.

Sve firme u kojima radim po zakonu placaju isto za isto radno mesto i isti posao.

Tako smo vaspitani, tako se ponasamo. Ne maltretiraj i ne tuci zene.

Koliko se meni cini, Makedonija tretira zene isto kao i svoje muske gradjane, kao stoku.

EDIT: umalo da stavim one smajlije sto jedan ljubi drugoga ali na vreme sam se korigovao, zamalo da bidem sexualni napasnik.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2550 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
aha, na nivou u kojem je muskarac uvijek u bolljem polozaju ( tvoje rijeci) :D

znaci, vi ste svijesni da zene ne tretirate ravnopravno, i to vam je potpuno normlano da nekoga dozivljavate kao nize bice


tako bijelci misle i tretiraju crnce u US :D vi ste , muskarci bijelci ,a zene su crnci u BiH :thumbup:
Mi žene tretiramo apsolutno normalno.
haha, pises isto kao i americki bijelci kazu da tretiraju americke crnce, normlano , sve po zakonu :oops: Po tojoj logici, i logici grupe iz primjera bijelci i crnci, problem postoji , ali problem nije toliko bitan da se rijesi , jer to i nije problem bijelca :lol: eh tako i ti ,kazes u ime svih iz Bih, problema nema , jer to u sustini nije tvoj problem :D

svijesno si potvrdio da su muskarci u boljem polozaju , a potom postavis kontradiktoran odgovor, da ih tretirate apsolutno normlano :-) :lol:

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
a zasto me ne bi interesiralo, tema je o teznji zena ka ravnopravnom treitranju zena u raznimmm drustvima :)

zaci, ti , kao , muskarac si svijestan da zene nisu dobro treitrane u tvojoj sredini , i o tome nema potrbu da pises na temi :)

Zasto se to kod vas ne mijenja? to me intresira, i ozbiljno te pitam, hvala
Koleginice, pitao sam sta te interesuje, nisam rekao da te ne treba interesovati (eto, zensko sa pretpostavkama....salim se, salim se :) )

Iskreno ne razumijem potpuno pitanje, stvari su se puno promenile u zadnjih 20ak godina iako ima jos toga sto sigurno treba poboljsati.

Recimo u mojoj porodici nema diskriminacije, osim sto jedna tetka malo maltretira svog muza verbalno (barem se ostatku porodice to cini tako) ali njemu izgleda prija.

Sve firme u kojima radim po zakonu placaju isto za isto radno mesto i isti posao.

Tako smo vaspitani, tako se ponasamo. Ne maltretiraj i ne tuci zene.

Koliko se meni cini, Makedonija tretira zene isto kao i svoje muske gradjane, kao stoku.

EDIT: umalo da stavim one smajlije sto jedan ljubi drugoga ali na vreme sam se korigovao, zamalo da bidem sexualni napasnik.
hvala, a koje stvari, sto konkretno treba mijenjati ?
Post Reply