Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
ZPP
Posts: 543
Joined: 16/02/2013 10:13

#2526 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ZPP »

Image

Jeeebote :shock:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2527 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

Baby Jane wrote:Gdje se moze dostaviti hrana i ostalo za pomoc ostalim naseljima u Tuzli, Olovu, Maglaju?

Sent from my C6903 using Tapatalk
http://www.klix.ba/forum/apel-za-pomoc- ... 25440.html
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2528 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

ZPP wrote:Image

Jeeebote :shock:
gdje je ovo ??? :shock: :shock: :( :( :(
User avatar
AstorH
Posts: 1899
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#2529 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AstorH »

agnostic_front wrote:
AstorH wrote:Taj Konzum u Maglaju sto spominjete da dijeli robu radi to jer je ne moze spasit.Dijelio bi on p.m.da moze to ikako spasit.


Sent from my iPad using Tapatalk

zar je bitno zašto je dijeli? Onome kome treba je nebitan razlog.
Ma naravno da nije i to je okej, ali to Konzum nikada ne bi uradio da moze spasiti robu.
Razlog je sada nebitan slazem se i drago mi je sto je tako.Govorim sto se tice Konzuma.


Sent from my iPad using Tapatalk
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2530 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

Sad se tek vidi koliko su stabla bitna, živim na brdu i sve je stabilno, jedino ima neko manje klizište na dijelu gdje nema drveća nego je velika livada
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#2531 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

Sad se tek vidi koliko su stabla bitna, živim na brdu i sve je stabilno, jedino ima neko manje klizište na dijelu gdje nema drveća nego je velika livada
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2532 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

WildRedRose wrote:
ZPP wrote:Image

Jeeebote :shock:
gdje je ovo ??? :shock: :shock: :( :( :(
mislim Doboj
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2533 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

hvala vezo, bitango ..


a Boze.. :(
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2534 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Rekoh ja da će Doboj biti dokusuren
A kažu da je Bijeljina u pravoj opasnosti :(
loool
Posts: 1015
Joined: 16/03/2014 16:34
Location: abuzenze

#2535 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by loool »

veze s vezom wrote:
Zeljo_do_groba wrote:Ako treba prevoz odmah sada, evo me tu sam... Npr. u Semizovac do Beslica i sl. da povucemo prikupljenu odjecu, hranu, vodu i sl. Javite mi se u pp za broj ako je potrebno auto...
Od mene ista ponuda neka se javi ko ako treba
moze meni treba do minkena :lol:
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#2536 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Baby Jane »

ladyblue18 wrote:
Baby Jane wrote:Gdje se moze dostaviti hrana i ostalo za pomoc ostalim naseljima u Tuzli, Olovu, Maglaju?

Sent from my C6903 using Tapatalk
http://www.klix.ba/forum/apel-za-pomoc- ... 25440.html
Hvala!

Sent from my C6903 using Tapatalk
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2537 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Kakva je situacija u Brčkom?
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#2538 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by WildRedRose »

Bar lijepe vijesti da pomoc stize sa svih strana. Ima ljudi, hvala Bogu.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#2539 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ladyblue18 »

AstorH wrote:
agnostic_front wrote:
AstorH wrote:Taj Konzum u Maglaju sto spominjete da dijeli robu radi to jer je ne moze spasit.Dijelio bi on p.m.da moze to ikako spasit.


Sent from my iPad using Tapatalk

zar je bitno zašto je dijeli? Onome kome treba je nebitan razlog.
Ma naravno da nije i to je okej, ali to Konzum nikada ne bi uradio da moze spasiti robu.
Razlog je sada nebitan slazem se i drago mi je sto je tako.Govorim sto se tice Konzuma.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ako nemas sta drugo reci ne miniraj temu.
Dosta o tome.
sha_ba
Posts: 55937
Joined: 17/11/2011 12:16

#2540 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by sha_ba »

StupskaBitanga wrote:Rekoh ja da će Doboj biti dokusuren
A kažu da je Bijeljina u pravoj opasnosti :(
strasno :(
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2541 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by KPNCTNJAH »

StupskaBitanga wrote:Rekoh ja da će Doboj biti dokusuren
A kažu da je Bijeljina u pravoj opasnosti :(
Gledam sad slike iz Bijeljine, kod njih voda tek dolazi do centra, ali poprilicno brzo...
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#2542 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by m_l »

Da Bog da da kisa prestane padati, steta je ogromna, ali vazno je da nema/ne bude ljudskih zrtava, a sve ostalo slozne ruke ce izgraditi.
User avatar
MissGump
Posts: 212
Joined: 21/12/2010 15:28

#2543 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by MissGump »

:shock:

Mještani Željeznog Polja odsječeni su od svijeta, a kako se aktiviraju nova klizišta, primorani su da bježe prema šumi. Jedini spas bi im bila evakuacija helikopterom, ali su zasad prepušteni sami sebi. Fena saznaje da među njima devet beba mlađih od godinu, te 47 djece do sedam godina, tri trudnice i brojni bolesni, stari i iznemogli. Selo je poplavljeno sa tri strane, a mještani pješače prema planini s jedine strane sela s koje voda ne dolazi. Selo je u brdima, udaljeno je 10-15 km od magistralnog puta M-17 i većina kuća je na strmom terenu. Nekoliko ih je već uništeno.
Fact
Posts: 767
Joined: 21/04/2014 01:18

#2544 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Fact »

m_l wrote:Da Bog da da kisa prestane padati, steta je ogromna, ali vazno je da nema/ne bude ljudskih zrtava, a sve ostalo slozne ruke ce izgraditi.
Dvoje ljudi je već poginulo.
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#2545 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mutivoda »

Image

Image

:shock: :(
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2546 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Nadati se da kiša neće ponovo početi
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2547 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Alfons Kauders »

sto sam govorio maloprije za savu/srbiju:
Beograd -- Srbiju u narednim danima očekuje ozbiljna drama sa rekom Savom, upozorio je ministar rudarstva i energetike Aleksandar Antić.

"Moramo sad da branimo Srbiju od Save", rekao je on za RTS i naveo da je procena da će izmedju 8.000 i 10.000 ljudi morati aktivno da učestvuje u stvaranju bedema.

Ističući da je tim povodom juče u Šapcu održan niz sastanaka, Antić je izjavio da je "istorijski maksimum Save kod Šapca bio oko 590 centimetara. Procene je da će za vikend biti 650".
dakle sabac, 30tak kilometara od bijeljine, tj. usca... najgore ce svakako biti iza usca drine, al ako ce u sapcu biti 650... ne vjerujem da ce u bijeljini biti mirno... a frajer govori o "danima"... sto ce reci da bi bijeljina mogla biti pod vodom kad mi budemo pili kafe na suncu sljedece hefte
User avatar
eluna
Posts: 12242
Joined: 06/05/2009 21:29

#2548 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

ajooooooooooooojjjjjjjjjjjjjj mutivoda, gdje je ovo, :( :(
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#2549 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by svjezi_ustipak »

Svi koji imate nesto za dati kao pomoc ugrozenima, a ne znate gdje, mozete to uciniti u prostorijama Crvenog kriza opcine Centar u ulici Valtera Perica 12. Tel je 033 220-168
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2550 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Vjerovatno oko Doboja jer kažu da je voda i dijelove pruge odnijela
Post Reply